• Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2023

     • W naszej szkole w dniu 16 marca 2023 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”, w którym wzięło udział 33 uczniów.

      Najlepiej poradziła sobie Janina Pajdowska z klasy 2b – otrzymując wynik bardzo dobry.

      Wyróżnienia otrzymali:

      Tymon Bukowski z kl. 2b,

      Daniel Sobczyk z kl. 2a,

      Szymon Jaros z klasy 4a,

      Ewa Kołodziej z klasy 7.

      Serdecznie gratulujemy uczniom uzyskanych wyników!

       

     • ,,Więcej szczęścia jest z dawania, niż otrzymywania"

     • Stare przysłowie mówi ,, Więcej szczęścia jest z dawania, niż otrzymywania". Te mądre słowa odzwierciedlają wielkie serca i zaangażowanie osób, które brały udział w dekoracji ścian w naszym Publicznym Przedszkolu w Świdnicy. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Lilianie Reimann, Panu Przemysławowi Morozowi, Annie i Pawłowi Kierzek, Iwonie Cegielskiej, Jarosławowi Banickiemu, Wioletcie Pajdzik, Wioletcie i Rafałowi Mazuro za pomoc i gotowość przy tak wyjątkowej dla nas wszystkich inwestycji w przyszłość najmłodszych mieszkańców Świdnicy. Zachwyt dzieci oraz ich radość, aż trudno wyrazić słowami. Bardzo dziękujemy.

     • Filmeko

     • W obliczu nasilających się zmian klimatu, zaniku bioróżnorodności i konieczności pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych konieczna wydaje się edukacja i zwrócenie uwagi młodego pokolenia na te problemy. Konkurs filmowy „Filmeko” odpowiada na te potrzeby umożliwiając zgłębienie problemu w najlepszy możliwy sposób – poprzez działania i przekazanie zdobytej wiedzy innym osobom.

     • Byliśmy w Wiosce Indiańskiej

     • Nareszcie zrobiło się ciepło, a więc nadszedł czas wycieczek. Klasy 2a i 2b pojechały do Wioski Indiańskiej. W pięknie urządzonym ogrodzie dzieci poznały zwyczaje rdzennych mieszkańców Ameryki. Zobaczyły prezentację strojów, broni i pióropuszów. Z pomalowanymi przez Indian twarzami drugoklasiści mogli wziąć udział w takich atrakcjach, jak strzelanie z łuku, połów ryb, rzut marchewką do bizonów. Są to ćwiczenia, które przygotowywały młodych Indian do dorosłego życia. Na koniec, zaopatrzeni w łapacze snów, amulety i oręż – pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

     • IX Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

     • W 103 rocznicę urodzin Jana Pawła II, 18 maja, reprezentanci naszej szkoły wraz z opiekunem i panią dyrektor Lilianą Reimann wybrali się do Różanek na IX Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Uczniowie reprezentowali naszą szkołę podczas zjazdu wraz z pocztem sztandarowym, tak jak pozostałe 12 szkół, których patronem jest św. Jan Paweł II. Wydarzenie to było okazją do uczczenia pamięci Papieża Polaka i przypomnienia jego najważniejszego orędzia do młodych. Niezwykłym momentem w czasie zjazdu był wspólny, uroczysty przemarsz spod pomnika Jana Pawła II do szkoły w Różankach, wraz ze sztandarami i akompaniamentem werbli.

     • GRAND PRIX dla Hani Czarny

     • GRATULACJE ! GRATULACJE ! GRATULACJE ! GRATULACJE !

      HANIA CZARNY OTRZYMAŁA NAGRODĘ GRAND PRIX

      W IV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MALARSKIM

      "PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA" GDYNIA 2023

     • Etap Okręgowy Olimpiady Zdrowia PCK

     •        19 maja w Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze odbył się XXX Etap Okręgowy Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką. O godz. 10:00 rozpoczął się test składający się z 40 pytań. Warto wspomnieć, że o zwycięstwie decydowała suma punktów: punkty zdobyte podczas testu oraz punkty z przeprowadzonej wcześniej akcji promującej zdrowy styl życia. W etapie okręgowym wzięło udział 14 uczniów.

      Podium klasyfikacji końcowej w kategorii „szkoły podstawowe” przedstawia się następująco:

      1. Hanna Popiel – Szkoła Podstawowa w Żarkach Wielkich.

      2. Szymon Klawiński – Szkoła Podstawowa nr 20 w Gorzowie Wlkp.

      3. Dominika Surynt – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy.

      Serdecznie gratulujemy Dominice wysokiego miejsca!

      Małgorzata Furmanek

       

     • ROBOTY EDUKACYJNE - zajęcia dla przedszkolaków

     •             Roboty wchodzą coraz bardziej do naszego codziennego życia,  coraz częściej przejmują nasze obowiązki. Każdego dnia obserwujemy szybki rozwój sztucznej inteligencji. Również na zajęciach informatyki w szkole uczniowie  korzystali  z robotów edukacyjnych, aby je programować i nimi sterować, jednak najpierw musieli je samodzielnie złożyć. 

                  Ósmoklasiści uczestniczący w  zajęciach rozwijających w ramach programu „Świat Nauki – nowe standardy edukacji w szkołach zielonogórskiego MOF”  przygotowali i przeprowadzili zajęcia dla przedszkolaków.  Była to doskonała forma wprowadzania dzieci
      w świat programowania, ponieważ nie od dziś wiadomo, że najlepszą metodą rozwijania wiedzy i umiejętności jest nauka przez zabawę. Maluchy z wielkim entuzjazmem przyjęły starszych kolegów, którzy pokazali im tajniki sterowania robotami Photon oraz Bee-Bot.

       

      Nasza szkoła uczestniczy w programie „Laboratoria Przyszłości”.  Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naczelną misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

      Anna Lisiecka

     • Wycieczka do Warszawy

     • W dniu 18.05.2023 klasa 6 pojechała na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Uczennice i uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Muzeum Powstania Warszawskiego z przewodnikiem oraz Pałacu Kultury i Nauki.

     • Zebranie z rodzicami

      • Przypomnienie zapisów WZO dotyczących promocji, przeprowadzania egzaminów poprawkowych, sprawdzających, klasyfikacyjnych.
      • Zapoznanie rodziców w ramach doradztwa zawodowego - klasy 8 SP z ofertą szkół ponadpodstawowych (wybór dalszej ścieżki edukacyjnej).
      • Informacja o przewidywanych ocenach niedostatecznych oraz o propozycji nagannej oceny zachowania.
      • Propozycje ocen z zajęć edukacyjnych oraz z zachowania za rok szkolny 2022/2023.
      • Ocena klasy po roku pracy, ewaluacja planu wychowawczego klasy.
     • Maja Lisiecka zwycięża w Katowicach!!!  

     • Ewa Pydyszewska na 7 miejscu w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców!

      Podczas minionego weekendu zawodniczki i zawodnicy Szkolnego Klubu Szermierczego FLESZ Świdnica uczestniczyli w XV Memoriale Jerzego Janikowskiego. Po raz pierwszy na wyjazdowy start pojechała najmłodsza reprezentacja naszego klubu – uczennice i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy w kategorii 2015 i młodsi. Trzech chłopców zakwalifikowało się do finałowych ósemek turnieju. Michał Kokociński oraz Szymon Rawdanis zajęli trzecie miejsca w swoich grupach wiekowych. Felicjan Kowalski zajął miejsce 5, Karol Bobrowicz uplasował się na miejscu 13, a Maksymilian Świniarski na 16.

      W kategorii roczników 2013-2014 na miejscu 8 zameldował się Jędrzej Kazimirski. Filip Sołtysiak zajął miejsce 12, Mikołaj Michalec – 25, a Tymon Bukowski – 27.

      W rocznikach 2011-2012 trzecie miejsce zajął Wiktor Pałasik. 11 miejsce zajął Tymon Bobrowicz, 12 – Grzegorz Warecki, 18 – Mieszko Awramik, 24 – Leon Bobrowicz, 27 – Andrzej Rewaj, 28 – Franciszek Skorek, a 31 – Nikodem Milewski.

      W drugim dniu zawodów rewelacyjnie spisała się Maja Lisiecka, która zwyciężyła w kategorii U10. Nasza zawodniczka nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie walki pucharowe w turnieju. Kornelia Orzechowska uplasowała się na miejscu 20, a Oliwia Owczarek na 22. Nasza najmłodsza reprezentantka – Lea Żelek w swoim debiucie zajęła miejsce 9. W turnieju dziewcząt U12 Sonia Birkenfeld zakończyła zmagania na pozycji 32. W kategorii U14 Zuzanna Mikoda wywalczyła 7 miejsce, a Aleksandra Hołobotowska – 9.

      Równolegle w Warszawie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w szpadzie kobiet i mężczyzn. Nasza jedyna przedstawicielka – Ewa Pydyszewska po awansie do ścisłej ósemki turnieju, w walce o strefę medalową, stoczyła pojedynek z utytułowaną  Katarzyną Knapik z Pałacu Młodzieży Katowice. Po zaciętym pojedynku 15:12  Ewa musiała uznać wyższość rywalki. Ostatecznie reprezentantka Szkolnego Klubu Szermierczego FLESZ Świdnica uplasowała się na wysokim 7 miejscu.

      Wszystkim uczestniczkom oraz uczestnikom zawodów gratulujemy!

       

     • Realizacja projektu e-Twinning

     • Jedenastu uczniów zaangażowanych w realizację polsko-turecko-greckiego projektu eTwinning odkrywało swoje talenty graficzno- artystyczne pod profesjonalną opieką pani Renaty Uss-Wocial. Temat projektu to „Filozofia i komunikacja” i właśnie ta tematyka dominowała podczas tworzenia filmów przez naszych wychowanków. Jednocześnie mogliśmy również podziwiać filmy, które zostały przygotowane przez naszych przyjaciół z greckiej szkoły w Agrinio, a także z 7 tureckich, partnerskich szkół.

     • I MISTRZOSTWA SZKOŁY W LASER RUN

     • Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali w czwartek 11 maja zawody szkolne w nowej dyscyplinie sportowej – Laser Run. Dyscyplina łączy bieganie i strzelanie dynamiczne z broni laserowej. Chętni uczniowie z klas 4-7 rywalizowali na dystansie 3x100m i 3 serie strzelania. 7 najlepszych uczniów w każdej kategorii wiekowej udekorowanych zostało medalami.

      Wyniki zawodów:

      Klasy 4

      I msc. Grzegorz Warecki, Lena Dybionka

      II msc. Leon Bobrowicz, Zuzanna Zagdańska

      III msc. Ignacy Zapotoczny, Hanna Kostecka

      IV msc. Nikodem Milewski, Apolonia Domaradzka

      V msc. Tymon Bobrowicz, Lena Nerkowska

      VI msc. Szymon Jaros, Martyna Jaworska

      VII msc. Michał Milewski, Liliana Rychta

      Klasy 5

      I msc. Nikolas Gąsiorowski, Amelia Bieniaszewska

      II msc. Olaf Ziemiański, Kalina Cwojdzińska

      III msc. Nazar Vavryk, Lena Stopyra

      IV msc. Mateusz Rawdanis, Hanna Babińska

      V msc. Karol Mosiołek, Zuzanna Paniec

      VI msc. Jakub Banicki, Zofia Schmidt

      VII msc. Wiktor Jaskulski, Lena Wadecka, Lena Lewkowicz

      Klasy 6-7

      I msc. Olaf Walania, Zuzanna Mikoda

      II msc. Michał Gruczman, Lena Kociańska,

      III msc. Emil Sawron, Kornelia Kościńska

      IV msc. Kacper Różak, Weronika Jasiniak

      V msc. Jakub Brodzik, Ewa Kołodziej

      VI msc. Kacper Mielczarek, Aleksandra Chołobotowska

      VII msc. Oliwier Lehmann, Julia Szymczak

      Serdecznie gratulujemy wszystkim startującym w zawodach😊

       

      Małgorzata Furmanek

      Tomasz  Cygański