Dzięki zaangażowaniu i współpracy rodziców dzieci należących do grupy Pszczółek w ogrodzie przedszkolnym stanęła piaskownica wraz z pojemnikiem na zabawki. Chcielibyśmy serdecznie podziękować panu Przemysławowi Kapusta za tę wspaniałą inicjatywę oraz dowóz piasku. Państwu Katarzynie i Krystianowi Mech za podarowanie piaskownicy dla naszych przedszkolaków oraz państwu Joannie i Tomaszowi Powchowicz za podarowanie żółwia na zabawki. Dzięki tej inicjatywie nasze dzieci mają możliwość spędzenia czasu na twórczej zabawie. Naszą wdzięczność trudno ubrać w słowa! Mamy nadzieję, że proste DZIĘKUJĘ zawiera wszystko, co chcielibyśmy wyrazić.
Narodowe Czytanie 2024
W pierwszych tygodniach września poloniści uczący w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy aktywnie zaangażowali się w zorganizowanie kolejnej edycji Narodowego Czytania. W tym roku postanowiono zapoznać całą Polskę z treścią wiekopomnego dzieła Juliusza Słowackiego – „Kordianem” – dramatem romantycznym, który porusza kwestie walki o wolność i niezależność, idealizmu i młodzieńczych marzeń. W naszej szkole przewidzieliśmy liczne atrakcje związane z akcją: czytanie fragmentów utworu przez uczniów i nauczycieli, prelekcje na temat epoki romantyzmu oraz konkursy literackie. Podczas wybranych lekcji uczniowie starszych klas naszej szkoły obejrzeli prezentacje obrazujące życie i twórczość autora „Balladyny”. Następnie mogli wysłuchać fragmentu dramatu oraz obejrzeć ekranizację zrealizowaną przez TVP. Przypomnijmy, że jest to już 13. edycja Narodowego Czytania, w ramach którego para prezydencka zaprasza do wspólnej lektury dzieł ważnych dla literatury polskiej. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji czytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa; w 2016 roku „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, a w 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W 2019 roku lekturami było osiem najważniejszych polskich nowel, między innymi autorstwa Stefana Żeromskiego, Bolesława Prusa, Marii Konopnickiej i Bruno Schulza. W 2020 roku czytano „Balladynę” Juliusza Słowackiego. W roku lekturą 2021 była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, z kolei rok temu czytano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Główna tegoroczna uroczystość, z udziałem pary prezydenckiej, odbyła się w sobotę, 7 września, w Ogrodzie Saskim. Fragmenty twórczości Elizy Orzeszkowej odczytała para prezydencka – Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. W akcji wzięły również udział osoby ze świata sztuki i kultury. Prezydent podkreślił, że chciałby, aby w trakcie wspólnej lektury towarzyszyła nam refleksja nad Polską i polskim losem. Ale też nad aktualnością „Kordiana”. Bo dramat Słowackiego opowiada o walce Polaków z caratem, ale przecież można traktować go również jako opowieść o naszej współczesności. O tym, że wolność i niepodległość wymagają bezinteresownego poświęcenia i ciągłej gotowości do czynu. Że odpowiedzialność, konsekwencja i wola działania prowadzą do zwycięstwa, a niezdecydowanie, strach i złudzenia – do klęski. Na zakończenie uroczystości prezydent ogłosił, że w roku 2025 podczas akcji Narodowego Czytania zostaną przypomniane utwory Jana Kochanowskiego.
Piknik rodzinny zorganizowany przez klasę II – pomoc dla powodzian.
21 września nasza szkoła tętniła życiem dzięki rodzinnemu piknikowi, który zorganizowali uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią. Wydarzenie zgromadziło liczne rodziny, uczniów oraz nauczycieli, oferując wszystkim uczestnikom dzień pełen atrakcji, zabawy i wspólnej integracji. Na pikniku nie zabrakło stoisk z domowymi wypiekami, gier i zabaw dla najmłodszych, a także konkurencji sportowych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli, udało się zebrać znaczącą kwotę, którą w całości przekazano na pomoc dla osób poszkodowanych w ostatnich powodziach. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność, wsparcie i otwarte serca. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym, a nasz piknik nie tylko dostarczył wielu radosnych chwil, ale też przyczynił się do wsparcia potrzebujących. Dziękujemy klasie II oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli organizować kolejne akcje niosące pomoc innym!
Maja Lisiecka zwycięża w Krakowie !!!
Uczennica Zespołu Szkolo-Przedszkolnego w Świdnicy, Maja Lisiecka zwyciężczynią turnieju szpadowego w Krakowie. Reprezentantka Szkolnego Klubu Szermierczego ‘FLESZ” Świdnica nie maiła sobie równych w kategorii U13. Wygrała wszystkie walki eliminacyjne, a następnie pojedynki pucharowe. To bardzo udany start naszej zawodniczki. Bardzo dobrze walczył Wiktor Pałaski, który w kategorii młodzików uplasował się na wysokim 5 miejscu. Grzegorz Warecki oraz Oliwia Owczarek zajęli miejsca 9. Poniżej podajemy wyniki naszych wszystkich reprezentantek oraz reprezentantów:
13 – Helena Bednarska
14 - Wojtek Kurianowicz
16 – Zosia Lewandowska
17 – Natalia Kokocińska
19 - Nina Kapusta
21 - Filip Sołtysiak
26 - Tymon Bobrowicz
39 – Wiktoria Samokhina
41 - Mieszko Awramik
52 - Leon Bobrowicz
Przed nami wyjazd do Wadowic oraz Gliwic.
Pokaz szermierczy dla klas pierwszych.
Szkolny Klub Szermierczy "FLESZ" Świdnica.
W dniu dzisiejszym w sali szermierczej Zespołu – Szkolno-Przedszkolengo w Świdnicy odbył się pokaz szermierki dla uczennic oraz uczniów klas pierwszych. W zajęciach uczestniczyli szermierze z klasy 6b, którzy z powodzeniem startują w zawodach ogólnopolskich oraz międzynarodowych.
Dozowniki na papier w toaletach
Wczoraj Rada Rodziców, na swoim pierwszym zebraniu w tym roku szkolnym, zgodziła się sfinansować zakup dozowników na papier toaletowy. Dziś zaopatrzyliśmy je w papier toaletowy. Chcieliśmy podnieść komfort korzystania z toalet szkolnych. Niestety, uczniowie postanowili wykorzystać papier w innych celach. Szkoda.
Sesja zdjęciowa w plenerze z Panią Agnieszką Jóźwiak.
Pod koniec ubiegłego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły mieli wykonaną sesję zdjęciową przez Panią Agnieszkę Jóźwiak. Oto jej efekty w formie kolażu. Wyszło pięknie. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.
ZEBRANIA Z RODZICAMI
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zebrania w czwartek, 12 września 2024 r.
Pierwsze zebranie nowo powołanej Rady Rodziców odbędzie się w tym samym dniu o godzinie 18.00.
Rozkład jazdy autobusów ZKP
Aktualny rozkład jazdy autobusów szkolnych dostępny jest w zakładce Rozkład jazdy autobusów.
Dodatkowo, na prośbę ZKP przekazujemy informację dla rodziców uczniów dojeżdżających z miejscowości Drzonów, Radomia:
Rano podjeżdża po dzieci biały bus Ford Transit o numerze rejestracyjnym FZI80950. Numer telefonu kierowcy dostępny jest w sekretariacie szkoły. Prosimy rodziców o informowanie kierowcy (poprzez wiadomość SMS), gdy dzieci nie jadą do szkoły.
4 i 6 września - zajęcia lekcyjne tylko do 12.30
Z uwagi na utrzymujące się bardzo wysokie temperatury, zajęcia lekcyjne w dniach 4 września (środa) oraz 6 września (piątek) zostaną skrócone do godziny 12.30.
Świetlica w tych dniach będzie czynna zgodnie z planem (6:45-16.30), jednak zwracamy się do Państwa z prośbą o wcześniejsze odbieranie dzieci.
Kursy autobusów ZKP w tych dniach bez zmian.
Dziękujemy za wyrozumiałość.
Komunikat: organizacja pracy 5.09.2024
Rowery dla szkoły
Na uroczystym apelu z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, pani Wójt przekazała szkole w Świdnicy 15 rowerów. Zostały one zakupione w ramach realizacji przez Gminę Świdnica projektu pn. „Czyste powietrze w gminie Świdnica”. Dziękujemy!
Zapraszamy do udziału w konkursie
Nagrody Gminy Świdnica w rękach naszych uczniów
Podczas Powiatowo-Gminnych Dożynek w Koźli wójt Izabela Mazurkiewcz-Kąkol rozdała tegoroczne nagrody: sportową i kulturalną. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, ale szczególnie dumni jesteśmy z uczniów naszej szkoły! Brawa dla Juliana i Natalii Nowackich za zdobycie Nagrody Kulturalnej oraz dla Grzegorza Wareckiego za zdobycie Nagrody Sportowej Gminy Świdnica w roku 2024.
Aktualizacja dostępu do dziennika Vulcan
Link z instrukcją do aktualizacji dziennika Vulcan
Inauguracyjna rada pedagogiczna
30 sierpnia odbyła się uroczysta rada pedagogiczna, w której wzięli udział wszyscy nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy. Gościem honorowym była pani Wójt, Izabela Mazurkiewicz-Kąkol, która złożyła nauczycielom życzenia na nowy rok szkolny. Pani Wójt wręczyła również akty nadania kolejnych stopni awansu nauczycielskiego pięciu naszym koleżankom, które je uzyskały tego lata. Serdecznie gratulujemy!
Zajęcia pozalekcyjne z SELAVIE KIDS
Gotowi na zajęcia z selavie.kids ?
ZAPISY ruszają 2 września selaviekids@gmail.com
Klasa 1
Podróżnik - środa 11:45-12:30
Pitagoras 1 A - czwartek 11:45-12:30
Pitagoras 1B - środa 10:45-11:30
Artysta - czwartek 12:35-13:35
Jestem SUPER - poniedziałek 13:45-14:30
Klasa 2
Podróżnik - poniedziałek gr I 11:45-12:30
gr II 12:50-13:35
Pitagoras - środa 12:50-13:35
Artysta - piątek 12:35-13:35
Jestem SUPER - poniedziałek 13:45-14:30
Klasa 3
Podróżnik - poniedziałek gr I 11:45-12:30
gr II 12:50-13:35
Pitagoras - wtorek 11:45-12:30
Artysta - wtorek 12:35-13:35
Jestem SUPER - poniedziałek 13:45-14:30
Klasa 4
Artysta klasa 4 - wtorek 12:35 - 13:35
Podróżnik - poniedziałek gr I 11:45-12:30
gr II 12:50-13:35
PRZYPOMINAMY IŻ SZKOŁA (sekretariat, dyrekcja) NIE ODPOWIADA NA PYTANIA DOTYCZĄCE ZAJĘĆ!!!
Zapraszamy
Nowy Rok Szkolny 2024/2025
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025
⏰️godzina - 8:00
📍miejsce - dziedziniec szkolny
🚍🚍🚍
Szkolny autobus powrotny dla dzieci dojeżdżających będzie o godz. 9:15
Autobus dla przedszkolaków tego dnia będzie o godz. 12:40 oraz 14:40
Projekt "Aktywna Tablica"
Naszej placówce udało się pozyskać 35 000 zł w ramach wsparcia finansowego na zakup sprzętu, nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz narzędzi do terapii w ramach Rządowego programu na lata 2020–2024 "Aktywna tablica". Projekt skierowany był m.in. do szkól podstawowych, w których uczą się dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (uczniowie z zaburzeniami koncentracji i uwagi, z niepełnosprawnością intelektualną, czy z zaburzeniami procesów uczenia się, w tym z dysleksją i dyskalkulią). W przypadku naszej placówki, jest to ponad 20 procent wszystkich uczniów. Projekt będzie realizowany do końca grudnia, a zakupione pomoce edukacyjne będą wykorzystywane podczas zajęć specjalistyczny prowadzonych w naszej szkole, takich jak zajęcia korekcyjno-kompensacyjnych, logopedyczne, czy rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne.
Stypendia naukowe
Przypominamy, że Gmina Świdnica każdego roku przyznaje stypendia naukowe dla uczniów szkół podstawowych na terenie gminy, bez względu na miejsce zamieszkania. Warunkiem jest osiągnięcie średniej ocen 5,50 (kl. IV-V) lub 5,20 (kl. VI-VIII). Aby uzyskać stypendium, rodzice/opiekunowie prawni składają wniosek bezpośrednio w Urzędzie Gminy w terminie 5 ostatnich dni roboczych miesiąca sierpnia. Szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania dostępne są na stronie Urzędu Gminy.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie