• Szkolne talenty na WOŚP.

     • Nasze szkolne talenty wsparły gminny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Reprezentowali nas Krzysztof Kuchta oraz zespół Gwiazdeczki. Natomiast nasze uczennice reprezentujące 4Tutti wystąpiły podczas finału WOŚP w Wymiarkach. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

     • Poznajemy szkoły średnie.

     • Uczniowie klas VII i VIII mieli wczoraj przyjemność spotkać się z przedstawicielami Technikum Leśnego w Starościnie. Nasi wychowankowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o tej niezwykle ciekawej placówce oraz o dostępnych kierunkach kształcenia. Ci, którzy mieli chęć i odwagę, mogli spróbować swoich sił jako sygnaliści. Szkoła zaprasza na dni otwarte, które zostaną zorganizowane 12.04 oraz 17.05. Serdecznie dziękujemy panu Przemysławowi Kapuście z Rady Rodziców za pomoc w organizacji spotkania. https://tlrzepin.pl/

     • Wspieramy WOŚP

     • To już 32 edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny czynnie włączyli się w tę wspaniałą akcję i łącznie uzbierali 2625,10 złotych! Przez cały ubiegły tydzień szkolny wolontariat oraz poszczególne klasy organizowali przeróżne kiermasze i zbiórki, z których cały dochód został przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Największym powodzeniem cieszyły się przepyszne wypieki przygotowane przez rodziców – za co serdecznie dziękujemy! Oprócz szkolnego wolontariatu na szczególne wyróżnienie za zaangażowanie i wielkie serca zasługują klasy – 3a i 3b oraz 5a i 5b. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze wysiłki i dołożyli swoją cegiełkę do akcji!

    • Wyjątkowi goście.
     • Wyjątkowi goście.

     • „Usiądźcie, proszę, wygodnie, a my opowiemy wam o szkole, w której były tornister, kałamarz i mundurek” – mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć państwa Krystynę i Ryszarda Wróblewskich, babcię i dziadka naszego klasowego kolegi – Piotrusia. Pan Ryszard opowiedział nam również o dawnej Polskiej Wełnie, którą dzisiaj zielonogórzanie kojarzą przede wszystkim z galerią handlową Focus. Dawniej wszystkie dzisiejsze sklepy, kina i korytarze służyły do zupełnie innych celów – to właśnie tam powstawała wełna i tam odbywała się jej produkcja. Serdecznie dziękujemy za miłą wizytę i porcję bezcennej wiedzy.

    • Wspieramy WOŚP
     • Wspieramy WOŚP

     • W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem zbierają pieniądze na Sztab WOŚP Świdnica k. Zielonej Góry ❤️

      Mamy pyszne wypieki, kolorową biżuterię, piękne magnesy, zabawki .. .

      Zapraszamy 🖐🙃❤️

    • Warsztaty PIONA NA ZDROWIE
     • Warsztaty PIONA NA ZDROWIE

     • 🥬🫛🫑🥒🫒🥑🥦🫑🫒🥑🥒🥦Klasy 1-3 odbyły zielone warsztaty z Piona na Zdrowie🙃Próbowaliśmy wielu zielonych, jadalnych roślinek. Sprawdzaliśmy, jak głośno chrupie papryka, czy sałata jest gorzka, czy seler naciowy jest słodszy od groszku, próbowaliśmy nowych smaków i konsystencji. Tworzyliśmy i ze smakiem zajadaliśmy zielone ufoludki 🫑🫛🥒Dziękujemy za kolejną cenną wiedzę ❤️

      www.pionanazdrowie.pl

     • Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT

     • 11 stycznia odbył się międzyklasowy konkurs ortograficzny pod nazwą „Z ortografią za pan brat”, w którym rywalizowali ze sobą uczniowie klas czwartych. Najlepszymi okazali się:

      I miejsce – Maja Lisiecka z kl. 4a

      II miejsce – Lena Jasinowska, Hubert Nazarczuk, Mateusz Zawalich z kl. 4a

      III miejsce – Julia Bury, Karolina Kwaśniak vel Kwaśniewska, Tola Tomala z kl. 4b

      Zwycięzcom gratulujemy!

    • "Niezwykła babcia" - Bogumiła Cendrowicz.
     • "Niezwykła babcia" - Bogumiła Cendrowicz.

     • „Mam niezwykłą babcię!" – powiedział Wojtek i zabrał swoją klasę 2A na wycieczkę. Wspomniana babcia – pani Bogumiła Cendrowicz, właścicielka Ital-Karton, przekazała nam mnóstwo ciekawych informacji – dowiedzieliśmy się między innymi, jak bardzo jest ważna segregacja śmieci, a także, na jak wiele sposobów można wykorzystać kartonowe pudełka. Zwiedziliśmy linię produkcyjną kartonowych cudów – od małych, po wielkie, a nawet gigantyczne. Nie był to jednak koniec naszego niezwykłego spotkania. Pani Bogumiła zaprosiła nas również na herbatkę do swojego domu, a w nim Wojtek zaprezentował rzeczy, na widok których drugoklasiści po prostu zaniemówili! Obejrzeliśmy niezwykłych towarzyszy babci – między innymi hodowlę węży, kogutów, kaczek, żółwi, rybek, psa, kotów... Spędziliśmy cudownie czas, a Wojtek pokazał innym, jak ważna jest dla niego babcia i jak bardzo ją kocha. Dziękujemy pani Bogumile za lekcję, miło spędzony czas, a także niezwykłe podarunki od firmy Ital-Karton.

    • PRZERWA NA CZYTANIE.
     • PRZERWA NA CZYTANIE.

     • Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprosiła opiekuna naszej biblioteki szkolnej, panią Renatę Szymulę, do wzięcia udziału w akcji #PrzerwaNaCzytanie. Aktualnie jest to coraz chętniej realizowana proczytelnicza inicjatywa w Polsce i na świecie. W samym 2022 roku akcja odbyła się w 2667 instytucjach w Polsce i 22 innych państwach. Dodatkowo został ustanowiony trudny do wyobrażenia rekord w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 578 433 osób. W środę, 10 stycznia, uczniowie klas I-III, wykorzystując 15 minut między czwartą a piątą lekcją, włączyli się w realizację opisanej wyżej akcji. Miejmy nadzieję, że naszym uczniom spodobał się ten pomysł i nie będzie to jednorazowe przedsięwzięcie!

    • BIBLIOTECZNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
     • BIBLIOTECZNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

     • Biblioteczny Konkurs Ortograficzny

      W czwartek, 11 stycznia, odbyła się XIX edycja Bibliotecznego Konkursu Ortograficznego (etap dla klas IV-VI). W potyczkach ortograficznych wzięło udział 29 uczniów, którzy jako tekst dyktanda mieli za zadanie napisać fragment znanej i lubianej książki Rafała Kosika pt. ,,Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Konkretnie był to opis piękna krajobrazu zimowego w mieście. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom! Pierwsze miejsce zajęła Jadwiga Michalec z klasy 5B, drugie – Mateusz Zawalich (klasa 4A), kolejne miejsca zajęły uczennice klasy 6A: trzecie – Pola Frąckiewicz, czwarte – Emili Henzel, a piąte – Hanna Kokocińska.

     • CYKL SPOTKAŃ „Z RODZICAMI PRZEZ ROK SZKOLNY”

     • W styczniu rozpoczęliśmy cykl spotkań pt.: „Z rodzicami przez rok szkolny". Aktywny udział rodziców w życiu klasy to doskonała forma integrowania się całej grupy klasowej. Aby klasa lepiej działała, są potrzebne aktywność, kreatywność, chęć do działania ludzi ją tworzących. Rodzice w rozmaity sposób włączyli się w działania klasy. Tym razem gościliśmy panią Izabelę Stiler, której pasją jest krawiectwo. Dzięki jej zaangażowaniu mogliśmy wykonać tulipany oraz poduszki dla naszych Babć i Dziadków. Dziękujemy pani Magdzie oraz pani Dominice za pomoc. https://photos.app.goo.gl/uRnb4igfpd1uk9oG8

     • Wspieramy nasze młode kobiety!

     • Nasza szkoła dołączyła do inicjatywy Różowa Skrzyneczka, i tym samym podjęła akcję przeciwdziałania wykluczeniu menstruacyjnemu. Serdecznie dziękujemy Państwu Oldze i Marcinowi Michalec – rodzicom naszych uczniów – zarówno za pomysł dołączenia naszej szkoły do tej ważnej inicjatywy, jaki i zakup skrzyneczki i materiałów informacyjnych. Wszystkie uczennice zachęcamy do odwiedzenia strony https://rozowaskrzyneczka.pl/blog/ i pogłębienia swojej wiedzy w zakresie menstruacji.

     • Europejska Odznaka Jakości dla szkoły.

     • Z wielką dumą i nieopisaną przyjemnością pragniemy poinformować, że dostrzeżono zrealizowany w naszej szkole europejski projekt „Filozofia i komunikacja”. Nasze starania zostały docenione i wyróżniono nas w sposób WYJĄTKOWY – otrzymaliśmy Europejską Odznaką Jakości! 

      Oznacza to, że praca naszych nauczycieli – Anity Kucharczyk, Renaty Uss-Wocial oraz ich współpraca z partnerami z Turcji i Grecji spełniły kryteria Programu Odznak Jakości i otrzymały wysoką ocenę. Jednocześnie warto wspomnieć, że nasz projekt zostanie zaprezentowany w European School Education Platform jako projekt o bardzo wysokiej jakości.

      Chcielibyśmy przy okazji serdecznie podziękować zaangażowanym w to trudne przedsięwzięcie uczniom, obecnym ósmoklasistom: Ewie Kołodziej, Neli Kociańskiej, Natalii Nowackiej, Kornelii Kościńskiej, Weronice Jasiniak, Kindze Szczerbie, Kacprowi Mielczarkowi, Michałowi Cydzikowi, Mikołajowi Grygorcewiczowi i Kacprowi Różakowi.

      Jesteśmy zaskoczeni i jednocześnie bardzo dumni z tak niezwykłego i nieoczekiwanego wyróżnienia!

    • Nina i Igor Kapusta prezentują karate.
     • Nina i Igor Kapusta prezentują karate.

     • 12 stycznia Przedszkolaki z grupy ,,Słoneczka" oraz ,,Pszczółki" odwiedziła Nina Kapusta uczennica klasy 1B, która wraz ze swoim bratem Igorem trenują karate. Nina może pochwalić się wieloma sukcesami- dyplomami, medalami jakie zdobyła w tej dziedzinie. 

      Dzięki temu zajęcie jakim jest karate dzieci budują pewność siebie, uczą się szacunku, odwagi, odpowiedzialności, wytrzymałości oraz respektowania pozytywnych wartości. 

      Dziękujemy Ninie i Igorowi za wspaniały pokaz i życzymy wielu sukcesów.

     • Wyjątkowy gość - Pani Bogumiła Hajdasz

     • 2 stycznia 2024 roku dzieci z grupy ,,Słoneczek" oraz ,,Pszczółek" gościły wyjątkowego gościa Panią Bogumiłę Hajdasz- autorkę tomiku poezji ,,Świdnica- moja miłość ". Nasz cudowny gość przedstawił Przedszkolakom autorski spektakl ,,Wróżka - Babuszka", który wywołał wiele uśmiechu na twarzach najmłodszych i został nagrodzony ogromnymi brawami. 

      Bardzo dziękujemy Pani Bogusi Hajdasz za odwiedziny i cudownie spędzony czas w Naszym Przedszkolu.

    • Konkursy przedmiotowe.
     • Konkursy przedmiotowe.

     • Jak wiedzą rodzice i zainteresowani uczniowie, wielką i jedną z niewielu okazji, aby zdobyć dodatkowe punkty, niezwykle przydatne podczas naboru do szkół ponadpodstawowych, są konkursy przedmiotowe organizowane pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Etapy szkolne odbyły się w listopadzie i grudniu minionego roku. Wzięło w nich udział kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy. W czterech z dziewięciu konkursów trzynastokrotnie osiągnięto wymagane minimum – czyli 80% punktów lub więcej. Miło nam ogłosić, że do etapów rejonowych zakwalifikowali się następujący uczniowie naszej szkoły:

      • Biologia – Ewa Kołodziej – opiekun Bernardeta Klimczak
      • Język angielski – Weronika Jasiniak – opiekun Anita Kucharczyk
      • Język angielski – Marianna Shahabi – opiekun Anita Kucharczyk
      • Język angielski – Hanna Kucharczyk – opiekun Anita Kucharczyk
      • Język angielski – Hanna Babińska – opiekun Anita Kucharczyk
      • Język angielski – John Bascones – opiekun Anita Kucharczyk
      • Język angielski – Krzysztof Kuchta – opiekun Anita Kucharczyk
      • Język polski – Ewa Kołodziej – opiekun Małgorzata Węgłowska
      • Matematyka – Kornelia Kościńska – opiekun Anna Lisiecka
      • Matematyka – Ewa Kołodziej – opiekun Anna Lisiecka Gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom prowadzącym.

      Trzymamy za Was kciuki podczas etapu rejonowego. Zainteresowanych szczegółowymi wynikami odsyłamy do strony kuratorium: https://ko-gorzow.edu.pl/konkursy/public/informacje

     • Spotkanie z Sokolnikiem.

     • Dnia 11 stycznia uczniowie klasy 1b mieli przyjemność uczestniczyć w żywej lekcji przyrody. Dzieci na wstępie dowiedziały się, że sokolnik to osoba, która potrafi układać sokoły, jastrzębie, orły i polować z nimi. Sokolnik nie jest typowym zawodem, jest to przede wszystkim wielka pasja. Pan Giwerski bardzo ciekawie opowiadał o tych niezwykłych ptakach. Uczniowie poznali ich budowę oraz znaczenie w przyrodzie.

      Dowiedzieliśmy się również, co te wspaniałe ptaki jedzą, jakie są ich przysmaki. Mieliśmy okazję podziwiać akcesoria (niezmienne od setek lat), w które zaopatrzeni są sokolnik i jego ptak – uspakajający kapturek szyty na miarę, który zakłada się podczas transportu oraz rękawica, na której siedzi podopieczny. Zawsze jest to lewa ręka, gdyż prawą zakłada się kapturek i zdejmuje pęta. Uczniowie mieli możliwość zakładania rękawicy i trzymania sówki na swoim ręku oraz zadawania przeróżnych pytań, na które nasz gość bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał.

      Na zakończenie dzieci gorąco podziękowały za edukacyjne spotkanie.

      Podziękowania ślemy w stronę Pana Przemka, który zorganizował niezapomnianą lekcję przyrody.

      Link poniżej:

      https://photos.app.goo.gl/LGnfKrL9DShwAuFQA