• Klub H2O

     • Jeszcze odrobina cierpliwości i jutro dowiecie się, kto będzie śmigał nową hulajnogą z kaskiem na głowie :) Już jutro premiera naszego filmu o dzieciach z Klubu H2O, a w nim wyniki konkursu. Powodzenia!

     • Dzień Dziecka w klasach młodszych

     • Agnieszka Marczewska
      Elżbieta Brzezińska

      Tegoroczny Dzień Dziecka rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych w swoich klasach. Na kolejnej lekcji uczniowie klas 1a i 3a wzięli udział w turnieju sportowym.  Było dużo emocji, zdrowa rywalizacja i wesoła zabawa.  Zamówiliśmy również na ten dzień piękną, słoneczną pogodę, dzięki czemu mogliśmy wyruszyć na piknik, który zorganizowałyśmy w okolicy naszej szkoły. Takie zajęcia odpowiadały wszystkim uczestnikom! :) Najpiękniejsze podziękowanie za nasze starania: „Proszę Pani, to był nasz najlepszy dzień w szkole....”

     • DZIEŃ DZIECKA

     • Danuta Warecka

      Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią szczególnie. Niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to wyjątkowy dzień w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić, skoro w tym dniu w większości szkół są organizowane ciekawe konkursy i zabawy, a jednocześnie rozdawane są  kilogramy słodyczy.

      W klasie 1b Szkoły Podstawowej w Świdnicy Dzień Dziecka rozpoczął się od najserdeczniejszych życzeń złożonych uczniom przez wychowawcę klasy oraz od zapoznania z programem dziecięcego święta. W przygotowanie programu na tę uroczystość włączyli się jak zwykle rodzice pierwszoklasistów.

      Punktualnie o godzinie 9.00 dzieci udały się nad Zalew Świdnicki, gdzie przygotowano liczne konkursy i zabawy. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali szereg ciekawych gier, podczas których uczniowie mogli ze sobą rywalizować.  

      Obchody Dnia Dziecka w naszej klasie zakończyła zabawa terenowa.  Po odnalezieniu skarbu każdemu dziecku wręczono upominki. Wszyscy byli zadowoleni, żałując, że taki dzień jest tylko raz w roku.

      Swoim zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym.

       

      Zapraszamy do galerii:

      https://photos.app.goo.gl/9T5HzLqoc3rgVfN96

     • TURNIEJ SPORTOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

     • TURNIEJ SPORTOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

      POD HASŁEM: „W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH”

      Z okazji Dnia Dziecka  klasy 4-6 rozegrały turniej sportowy w dwa ognie. Oprócz dobrej zabawy i rywalizacji sportowej turniej miał na celu:

       • integrację społeczności szkolnej;
       • wykazywanie znaczącej wartości sportu szkolnego w pozytywnym oddziaływaniu na uczniów po pandemii;
       • wpajanie zasad zdrowej rywalizacji, kulturalnego kibicowania i czystej gry;
       • kształtowanie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego;
       • wspomaganie zdrowia poprzez wysiłek fizyczny i relaks psychiczny.

      Zmagania sportowe uczniów nagrodzone zostały dyplomami i piłkami dla klas.

      I miejsce – klasa 6a

      II miejsce – klasa 4

      III miejsce – klasa 5

      Nauczycielki wychowania fizycznego:

      Małgorzata Furmanek

      Ewelina Bitner

     • 1b z wizytą u Alpak

     • Danuta Warecka

      Dnia 15 maja uczniowie klasy 1b ze Szkoły Podstawowej w Świdnicy wraz z rodzicami i wychowawcą odwiedzili Alpakową Zagrodę.  Po długo wyczekiwanym otwarciu mogliśmy się w końcu zobaczyć. Oczywiście śmiechu było co niemiara. Alpaki jak zwykle przywitały nas z radością.

      Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych.  Dowiedzieliśmy się również wiele o naturze i zwyczajach tych uroczych zwierząt. Następnie każdy mógł nakarmić alpaki ich przysmakiem, czyli marchewką. Na koniec czekało na nas ognisko z kiełbaskami oraz pyszności przygotowane przez rodziców. Dziękujemy pani Marcie za możliwość integracji w tak wspaniałym miejscu.

    • Dzień Dziecka
     • Dzień Dziecka

     • Wita Was słoneczny ranek, 
      tyle dzisiaj niespodzianek, 
      tyle przygód czeka nas. 
      Pierwszy czerwca ! Wstawać czas ! 
      Dzisiaj święto wszystkich dzieci – 
      to szczególny dla nas dzień. 
      Jasne złote słonko świeci, 
      spoza chmur uśmiecha się. 
      Dzisiaj święto wszystkich dzieci 
      Niech nam pięknie słońce świeci 
      Wszyscy śmieją się od rana 
      Każda buzia roześmiana 
      Czar zabawy dziś panuje 
      Każde serce się raduje.  
       

    • Ogólnopolski Konkurs "Orzeł informatyczny"
     • Ogólnopolski Konkurs "Orzeł informatyczny"

     • Marcin Strzelczyk

      Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Informatyczny” online. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę i ambicję.

      Mamy zaszczyt poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Gratulujemy!

      Michał Skiba – klasa 3b – VII miejsce w kraju

      Michał Cydzik – klasa 5 – VIII miejsce w kraju

      Weronika Jasiniak  - klasa 5 – VIII miejsce w kraju

      Helena Pogoda – klasa 6a – VIII miejsce w kraju


      Ponadto uczestnik, który jednocześnie został laureatem konkursu i uzyskał najwyższy wynik w szkole, otrzymuje możliwość bezpłatnego udziału w Ogólnopolskich Konkursach „Orzeł” ze wszystkich przedmiotów, do których Państwa szkoła przystąpi w sesji jesiennej w roku szkolnym 2021/2022.

      Zgodnie z regulaminem konkursu online organizatorzy przyznali następujące tytuły oraz dyplomy:
      - za miejsca od I do III - tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu oraz nagrodę,
      - za miejsca od IV do VIII - tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu,
      - pozostałym uczestnikom bez względu na uzyskany wynik przyznany został dyplom uznania.

     • Królewska gra

     • Anna Lisiecka

      Gra w szachy to godziny dobrej zabawy dla każdego, niezależnie od wieku. Nasi uczniowie powoli wracają do szkoły, więc i wróciły prowadzone stacjonarnie nasze zajęcia szachowe. Nareszcie możemy wyjąć figury i zagrać na boisku szkolnym! Ta królewska gra jest nie tylko doskonałą formą stymulowania  rozwoju emocjonalnego i intelektualnego dzieci,  ale też dostarcza im wiele zabawy i rozrywki. Zapraszamy na partyjkę.

     • Dzień Matki

     • W tym wyjątkowym dniu
      pragniemy Wam złożyć kochane Mamy,
      najserdeczniejsze życzenia:
      długich lat w zdrowiu, szczęściu i wszelkiej pomyślności,
      spełnienia najskrytszych marzeń,
      a także wielu cudownych chwil w życiu
      i nieustannej pociechy ze swoich dzieci.

      grafika Hanna Czarny

    • 101 rocznica urodzin patrona naszej szkoły
     • 101 rocznica urodzin patrona naszej szkoły

     • Wioletta Tkaczyk

      We wtorek, 18 maja, obchodziliśmy 101 rocznicę urodzin patrona naszej szkoły – świętego Jana Pawła II. Uczniowie najmłodszych klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy podczas lekcji  religii  przygotowali przepięknie  wykonane laurki. Pokazali w ten sposób, że  pamiętają  i doceniają postać i nauki papieża Polaka. Dzieła naszych uczniów są wspaniałym wyrazem wdzięczności i miłości  do świętego Jana Pawła II. 

    • Drodzy Uczniowie, drodzy Ósmoklasiści!
     • Drodzy Uczniowie, drodzy Ósmoklasiści!

     • Przed Wami niezwykle ważny moment!

      Już w najbliższy wtorek przystąpicie do pierwszego w Waszym życiu egzaminu. Nie dajcie się sparaliżować strachowi – on zawsze ma jedynie wielkie oczy! Życzymy Wam wiary we własne możliwości.   Z całą pewnością zdobyta przez ostatnie osiem lat wiedza, nabyte umiejętności oraz kompetencje przyniosą wymierne efekty.

      Życzymy Wam, aby wyniki, które uzyskacie, odpowiadały oczekiwaniom i zapewniły możliwość realizacji dalszych życiowych planów – również tych, związanych z kontynuacją nauki w wybranych szkołach ponadpodstawowych. Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!!! Trzymamy za Was kciuki!!!

      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy

      Do życzeń dołącza Rada Rodziców, która zdecydowała o  zapewnieniu ósmoklasistom podczas egzaminów wody mineralnej. Połamania piór!

    • prawdziwy bohater nosi maskę
     • Prawdziwy bohater nosi maskę

     • Gratulacje! Gratulacje!

      Renata Uss-Wocial

      Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie ogłosił właśnie wyniki Ogólnopolskiego Konkursu PlastycznegoPrawdziwy bohater nosi maskę”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na tematykę bezpieczeństwa w dobie epidemii koronawirusa. Mamy przyjemność poinformować, że wśród nagrodzonych znalazła się nasza uczennica – Nina Piszczek z klasy 7A otrzymała II nagrodę!

      Sukces artystyczny Niny zwieńcza zaproszenie na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom, połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej. Uroczystość odbędzie się w 10 czerwca (czwartek) o godz.11.00 w siedzibie Państwowego Instytutu Badawczego przy ul. Czerniakowskiej 16 w Warszawie.

      Gratulujemy zaangażowania i kreatywnej wypowiedzi artystycznej!!!

    • ale kosmos
     • PRO ARTE 2021 – „ALE KOSMOS”

     • Renata Uss-Wocial

      PRO ARTE – Lubuski Konkurs Plastyczny 2021 – nowa formuła, która jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży. Jest to cykl przeglądów organizowanych przez Regionalne Centrum Animacji Kultury – Operatora Programu – na poziomach powiatowym i wojewódzkim.

      W prestiżowym Lubuskim Konkursie Plastycznym 2021 – nowa formuła, którego hasło brzmiało: „Ale kosmos”, nominacje do zmagań artystycznych na etapie wojewódzkim otrzymały:

      • Hanna Czarny i Helena Pogoda (klasa 6a) – w drugiej grupie wiekowej.
      • Hania Weise (klasa 6a) oraz Nina Piszczek (klasa 7a) – w trzeciej grupie wiekowej.

      Młodym artystkom gratulujemy nominacji!!!