ZEBRANIA Z RODZICAMI – ROK SZKOLNY 2023/2024

• Zapoznanie rodziców z kalendarzem roku szkolnego 2023/2024.
        • Przedstawienie Rocznego planu pracy szkoły.
        • Zapoznanie z WZO, propozycje rodziców do planu wychowawczo-profilaktycznego.
        • Przedmiotowe zasady oceniania.
        • Wybór trójek klasowych i przedstawicieli Rady Rodziców.
        • Składki na ubezpieczenie oraz podanie numeru konta Rady Rodziców.
        • Informacje dotyczące działających w szkole zajęć rozwijających i dydaktyczno-wyrównawczych oraz wspomagających.
        • Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
        • Procedury zwolnień z lekcji wych. fizycznego oraz udziału w zaj. z  religii/etyki i wdż
        • Egzamin ósmoklasisty - zapoznanie  rodziców z możliwymi sposobami dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty
        • Zasady korzystania z e-dziennika(dot. nowych uczniów)

26.10.2023

• Spotkania z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów informujące o ocenach cząstkowych, frekwencji, zachowaniu.
        • Omówienie wyników testów diagnozujących
        • Spotkanie logopedy z rodzicami dzieci uczęszczających na terapię
        • Spotkanie pedagoga z rodzicami dzieci uczęszczających na zajęcia korekcyjno - kompensacyjne

14.12.2023

• Propozycje ocen z zajęć edukacyjnych oraz z zachowania za I półrocze roku szkolnego 2023/2024.
        • Podanie informacji o propozycjach ocen niedostatecznych z zajęć edukacyjnych oraz nagannych ocenach z zachowania – przedstawienie programów naprawczych
        • Przekazanie informacji o odbywających się zajęciach w szkole i na terenie gminy podczas ferii zimowych.
        • Wywiadówka profilaktyczna: Sposoby i formy motywowania dzieci do nauki i osiągania wyższych wyników

​​​​​​​14.03.2024

Dni Zdrowia –„3maj się zdrowo”

• Bieżące ocenianie, frekwencja, zachowanie –  wychowawcy klas.
        • Indywidualne spotkania z nauczycielami przedmiotów.
        • Konsultacje indywidualne pedagoga , psychologa i logopedy z rodzicami uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

09.05.2024

• Przypomnienie zapisów WZO dotyczących promocji, przeprowadzania egzaminów poprawkowych, sprawdzających, klasyfikacyjnych.
        • Zapoznanie rodziców w ramach doradztwa zawodowego - klasy 8 SP z ofertą szkół ponadpodstawowych (wybór dalszej ścieżki edukacyjnej).
        • Informacja o przewidywanych ocenach niedostatecznych oraz o propozycji nagannej oceny zachowania.
        • Propozycje ocen z zajęć edukacyjnych oraz z zachowania za rok szkolny 2023/2024.
        • Ocena klasy po roku pracy, ewaluacja planu wychowawczego klasy.

Ze względów organizacyjnych terminy spotkań i zebrań mogą ulec zmianie.

Zatwierdzam

Agnieszka Kulczyńska