• TERMINY I TEMATYKA ZEBRAŃ Z RODZICAMI

12.09.2019

Dyrekcja, wychowawcy,

nauczyciele

• Zapoznanie rodziców z kalendarzem roku szkolnego 2019/2020.
        • Przedstawienie Rocznego planu pracy szkoły
          (główne kierunki i zadania do realizacji).
        • Zapoznanie z WZO, propozycje rodziców do planu wychowawczo-profilaktycznego.
        • Ankieta dla rodziców dotycząca zajęć pozalekcyjnych.
        • Przedmiotowe systemy oceniania.
        • Wybór Rady Rodziców.
        • Składki na ubezpieczenie oraz podanie numeru konta Rady Rodziców.
        • Informacje dotyczące działających w szkole zajęć rozwijających i dydaktyczno-wyrównawczych.
        • Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
        • Informacja o realizowanych w szkole projektach.
        • Procedury zwolnień z lekcji wychowania fizycznego oraz udziału w zajęciach z  religii/etyki i wdż.
        • Egzamin ósmoklasisty - zapoznanie  rodziców z możliwymi sposobami dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu ósmoklasisty
        • Zasady korzystania z e-dziennika(dot. nowych uczniów)
        • Wywiadówka profilaktyczna: „Tornister na wagę zdrowia”

17.10.2019

Wychowawcy,

nauczyciele

• Spotkania z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów informujące o ocenach cząstkowych, frekwencji, zachowaniu.
        • Omówienie wyników testów diagnozujących w kl.8 i testów „na starcie” (kl. 4 SP.
        • Spotkanie logopedy z rodzicami dzieci uczęszczających na terapię.
        • Wywiadówka profilaktyczna: „Rozwijanie kreatywności i przedsiębiorczości uczniów a wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych”

12.12.2019

Wychowawcy

• Propozycje ocen z zajęć edukacyjnych oraz z zachowania za I półrocze roku szkolnego 2019/2020.
        • Podanie informacji o propozycjach ocen niedostatecznych z zajęć edukacyjnych oraz nagannych ocenach z zachowania – przedstawienie programów naprawczych
        • Przekazanie informacji o odbywających się zajęciach w szkole i na terenie gminy podczas ferii zimowych.
        • Wywiadówka profilaktyczna: „Stop substancjom psychoaktywnym”

13.02.2020

Wychowawcy

• Omówienie wyników w nauce i zachowaniu za I półrocze roku szkolnego 2019/2020.
        • Omówienie frekwencji i problematyki wychowawczej.
        • Zapoznanie rodziców uczniów klas  8 SP  z procedurami   egzaminu ósmoklasisty
        • Bezpieczeństwo dzieci w sieci, odpowiedzialność prawna rodziców – spotkanie przedstawicieli Komendy Policji w Zielonej Górze z rodzicami uczniów

19.03.2020

Wychowawcy,

nauczyciele, pedagog, psycholog

·  Dni Zdrowia –„Czas na zdrowie, czas na zmiany”

• Bieżące ocenianie, frekwencja, zachowanie –  wychowawcy klas.
        • Indywidualne spotkania z nauczycielami przedmiotów.
        • Konsultacje indywidualne pedagoga i logopedy z rodzicami uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
        • Wywiadówka profilaktyczna: „Zbilansowana dieta, zdrowe odżywianie”

14.05.2020

Wychowawcy, pedagog, psycholog

• Przypomnienie zapisów WZO dotyczących promocji, przeprowadzania egzaminów poprawkowych, sprawdzających, klasyfikacyjnych.
        • Zapoznanie rodziców w ramach doradztwa zawodowego - klasy 8 SP z ofertą szkół ponadpodstawowych (wybór dalszej ścieżki edukacyjnej).
        • Informacja o przewidywanych ocenach niedostatecznych oraz o propozycji nagannej oceny zachowania.
        • Propozycje ocen z zajęć edukacyjnych oraz z zachowania za rok szkolny 2019/2020.
        • Ocena klasy po roku pracy, ewaluacja planu wychowawczego klasy.

Ze względów organizacyjnych terminy spotkań i zebrań mogą ulec zmianie.

Zatwierdzam Liliana Reimann