• Habemus laureatum!
     • Habemus laureatum!

     • Wielką i praktycznie jedyną okazją, aby zdobyć dodatkowe punkty, niezwykle przydatne podczas naboru do szkół ponadpodstawowych, są konkursy przedmiotowe organizowane pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Etapy szkolne odbyły się głównie w listopadzie minionego roku. Etapy rejonowe na początku lutego bieżącego roku, z kolei wojewódzkie – na początku kwietnia. W tym roku szkolnym, podobnie jak w minionym, w związku z pandemią koronawirusa wszystkie etapy konkursów odbyły się na terenie macierzystych szkół. Wszystkie były przeprowadzone stacjonarnie – przypomnijmy, że w roku szkolnym 2020/2021 większość konkursów przeprowadzono zdalnie.

      W szkolnych etapach konkursów z dziewięciu przedmiotów wzięło udział kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy. W czterech z nich sześciokrotnie osiągnięto wymagane minimum – czyli 80% punktów lub więcej. Co najciekawsze, wyniki takie osiągnęło 4 uczniów. Mateusz Mierzwa z klasy 8B zakwalifikował się aż do trzech etapów rejonowych – z języka angielskiego, matematyki i chemii.

      Z kolei trójka pozostałych uczniów zakwalifikowała się do konkursów z języka polskiego (Dominik Wysocki z klasy 8B i Zuzanna Kościńska z 8C) oraz z języka angielskiego (Oliwia Rożniatowska z klasy 8A).

      Z zadaniami przygotowanymi na etapy rejonowe zwycięsko zmierzyli się Mateusz Mierzwa (z j. angielskiego oraz z chemii) oraz „poloniści”. Jako ciekawostkę podamy fakt, iż w okręgu piątym, do którego należy nasza szkoła, etapy szkolne z języka polskiego „zaliczyło” 316 osób, a w etapie wojewódzkim wzięła udział już tylko jedna trzecia – czyli 118 uczniów.

      Podsumowując ten niezwykle udany dla naszej placówki rok – Mateusz Mierzwa zdobył tytuł LAUREATA konkursu z języka angielskiego oraz wspólnie z  Dominikiem Wysockim i Zuzanną Kościńską otrzymali zaszczytny tytuł FINALISTÓW wojewódzkich etapów konkursów przedmiotowych z chemii i języka polskiego.

      Gratulujemy wspaniałych sukcesów laureatowi, finalistom oraz przygotowującym ich nauczycielom (paniom Anicie Kucharczyk, Małgorzacie Węgłowskiej i Bernardecie Klimczak oraz panu Jackowi Kucharczykowi). Jesteśmy przekonani, że osiągnięty sukces będzie gwarantem otwartych drzwi do kontynuacji edukacji w wymarzonych szkołach ponadpodstawowych i początkiem kolejnych intelektualnych wyzwań.

      Zainteresowanych szczegółowymi wynikami odsyłamy do strony kuratorium: https://ko-gorzow.edu.pl/konkursy/public/informacje

      Jacek Kucharczyk

     • Pasje i zainteresowania uczniów

     • Zgodnie z założeniami Koncepcji funkcjonowania i rozwoju Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy postanowiliśmy promować uczniów dbających o swój wszechstronny rozwój, doskonalących swoje zainteresowania.

      Pasje pozwalają uczniowi bezinteresownie angażować się w jakieś działania nawet pomimo napotykanych trudności. Są źródłem motywacji do podejmowania różnych aktywności. Stanowią bardzo ważny czynnik rozwoju uzdolnień człowieka, gdyż napędzają jego pracowitość i kształtują emocjonalną odporność na porażki. Każdy uczeń ma potrzebę sukcesu a rolą szkoły i rodziców jest dostarczenie mu okazji do tego typu doświadczeń.

      Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy 6 mieli okazję zaprezentować swoje muzyczne pasje. Muzykę nazwali krzykiem duszy, wolnością, energią, smutkiem, dźwiękiem.

      Swoje umiejętności gry na różnych instrumentach zaprezentowali następujący uczniowie: Ewa Kołodziej, Lena Kociańska, Kacper Mielczarek oraz Arsenii Zaitsev (uczeń z Ukrainy).

     • Wielkanoc

     • Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, 
      pełnych wiary, nadziei i miłości. 

      Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań
      w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".

     • Zuzanna Mikoda bezkonkurencyjna w Rybniku!

     • Reprezentacja Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica wróciła z międzynarodowego  turnieju szpadowego  „Rybnik CUP”. W gronie blisko 300 zawodniczek i zawodników  najlepszą szpadzistką w kategorii „dzieci” okazała się Zuzanna Mikoda . Po wyrównanych walkach eliminacyjnych nasza zawodniczka wygrała wszystkie bezpośrednie puchary, docierając  tym samym do finału w którym ostatecznie triumfowała. W tej samej kategorii wiekowej Oliwia Chrastek zajęła 51 miejsce , a Oliwia Kawka uplasowała się na pozycji 55.  W kategorii „zuchów”  do szerokiego finału dotarła Hela Bednarska, która w ćwierćfinale  przegrała z późniejszą zwyciężczynią turnieju. Hela ostatecznie zajęła 7 lokatę. Maja Lisiecka , która rozpoczęła treningi zaledwie od września ubiegłego roku uplasowała się na miejscu 14.  

     • Prezentujemy tańce ludowe

     • W Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy odbyły się warsztaty poświęcone tradycjom Świąt Wielkanocnych. Była to dobra okazja do wspólnego spotkania i zaprezentowania tańców ludowych. Pokaz został przygotowany przez uczniów uczęszczających na zajęcia w ramach Kółka Tanecznego. Było to miłe i twórcze spotkanie.

      M. Zapotoczna

     • Dzień bez plecaka

     • Z inicjatywy przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego w piątek, 1 kwietnia,  odbył się w naszej szkole „Dzień bez plecaka” i, jakby się mogło wydawać, wcale nie chodziło o przybycie na zajęcia bez tornistra i zostawienie w domu wszystkich niezbędnych podczas lekcji rzeczy. Zabawa polegała na tym, aby, korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu, czymś ten plecak zastąpić. Do tego celu, jak mogliśmy się naocznie przekonać, może posłużyć wszystko: klatka dla kota, taczka, skrzynka na narzędzia, metalowy garnek, sklepowy wózek itp.

       Nasi uczniowie popisali się tego dnia wyjątkową inwencją i fantazją. Można to zobaczyć na zdjęciach!

       

      Opiekunki SU

     • Podsumowanie "Dni Zdrowia"

     • Dni Zdrowia w naszej szkole to już tradycja. Obchodzimy je wraz z nadejściem wiosny. Staramy się dbać o zdrowie zgodnie z maksymą mówiącą, iż lepiej zapobiegać niż leczyć. Głównym celem tegorocznych Dni Zdrowia było eliminowanie niewłaściwych nawyków odżywiania wśród młodych ludzi, profilaktyka uzależnień oraz motywacja do aktywności fizycznej. Dzieci i młodzież w ramach Szkoły Promującej Zdrowie uczestniczyła w konkursach, turniejach, pogadankach, prezentacjach i spotkaniach propagujących zdrowy styl życia, aktywność rekreacyjno-sportową oraz zdrowe, ekologiczne odżywianie. Wszystkie przedsięwzięcia przygotowane zostały z myślą o profilaktyce i zdobywaniu umiejętności dbania o zdrowie własne i innych. Każdy dzień wypełniały różne działania mające na celu integrację społeczności szkolnej, kształtowanie nawyków zdrowego stylu życia, stworzenie uczniom atrakcyjnych możliwości dokonywania zdrowych wyborów oraz dobrą zabawę. 21 marca był dniem wyjątkowym. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę w marszu wiosennym: „Zdrowo, bezpiecznie i radośnie mówimy „Dzień dobry” Wiośnie”. Podczas godzin z wychowawcą dyskutowaliśmy o zdrowym odżywianiu, o tym, co warto jeść, a czego unikać, by mieć dobrą kondycję i zdrowy umysł. Uczniowie zastanawiali się również, jak żyć, by być zdrowym i szczęśliwym człowiekiem. Dla klas 7 odbyły się warsztaty profilaktyczne na temat uzależnień. W klasach 1-3 uczniowie przygotowywali zdrowe i kolorowe przekąski i kanapki. Odbyły się warsztaty z zaprzyjaźnionym tancerzem Amadeuszem Frodymą dla klas 1-3 i 4 – 6. Instruktor pokazał układy taneczne i przekonał uczniów, że muzyka i taniec mogą poprawić samopoczucie i zdrowie. Wszyscy chętnie wzięli udział, pokazując swoje taneczne talenty.

      Wiosenny Turniej Gier dla klas 4-6. Uczniowie klas 4-6 rywalizowali w następujących konkurencjach sportowych: przeciąganiu liny, rzutach do kosza, skokach na skakance i w grze w dwa ognie. Rywalizację wygrała klasa 4b. II miejsce – kl. 5, III miejsce – kl. 6, IV miejsce – kl. 4a. Turniej piłki ręcznej wygrała klasa 7a.

      Konkurs wiedzy o zdrowiu został przeprowadzony dla klas 4-7. Klasy siódme spotkały się w gabinecie 35, u pani Klimczak, na konkursie wiedzy o zdrowiu. Uczniowie podzielili się na 5 grup. Były to grupy „mieszane”, składające się z uczniów klas 7a, 7b, również młodzieży z Ukrainy. Układali „dekalog zdrowego stylu życia”, porządkując rozsypankę wyrazową. Następnie grali w okręty. Rywalizacja wymagała wykazania się wiedzą o zdrowiu. Konkurs wygrała grupa Oskara Wilka. Drugie miejsce zajęła grupa, której kapitanem był Wojciech Szelewski. Swój konkurs wiedzy o zdrowiu miały też klasy 4 – 6. Rywalizowali przedstawiciele klas. Oni również porządkowali rozsypankę haseł o zdrowym stylu życia i grali w okręty, pokazując, ile wiedzą o zdrowiu. W tej grupie wiekowej zwycięzcami konkursu okazali się uczniowie z klasy 4a, a drugie miejsce przypadło klasie 6. Uczniowie klas 4-6 wykonywali plakat: „Nasza recepta na zdrowie” –wystawa prac odbyła się na korytarzu szkolnym. Festiwal zdrowia (prezentacja wiersza, piosenki, skeczu o zdrowiu). W klasach 4-6 najlepiej zaprezentowała się klasa 5, w klasach 7-8 wygrała klasa 7b. Obie zwycięskie klasy otrzymały bon o wartości 100 zł ufundowany przez panią dyrektor, pozostali wyróżnienia i słodkości. Na zakończenie Dni Zdrowia odbył się konkurs zdrowej ortografii dla klas 4-7. Najlepszymi z klas 7 okazały się: 1. Patrycja Olszewska – 7b, 2. Helena Pogoda – 7a, 3. Hanna Czarny – 7a. Wśród klas 4-6 najlepsza okazała się drużyna z kl. 4b w składzie: Gabriela Batkowska i Amelia Sobczyk. Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za dobrą zabawę i zaangażowanie podczas Dni Zdrowia.

     • Warsztaty ceramiczne

     • W tym tygodniu nasi najmłodsi uczniowie klas 2b,3a i 3b, odbyli warsztaty ceramiczne o tematyce Wielkanocy pod czujnym okiem pana Henryka Krakowiaka. Poznaliśmy tajniki sztuki ceramiki, zobaczyliśmy pracownię ceramiczną oraz prace innych autorów. Czekamy niecierpliwie, aż nasze prace zostaną wypalone, by wrócić do pracowni i je zeszkliwić oraz udekorować.

     • "Historie z sieci wzięte" - konkurs dla uczniów

     • Zasady są bardzo proste: uczniowie dobierają się w grupy, wybierają nauczyciela, który zgłosi ich zespół do konkursu, a następnie tworzą komiks lub inną pracę graficzną dotyczącą bezpiecznego korzystania z internetu. Zadania dla poszczególnych grup wiekowych znajdą na stronie konkursu.

      Jest o co walczyć! Do szkoły, której uczniowie zwyciężą, powędruje jedna z cennych nagród: robot edukacyjny Photon EDU, pakiet edukacyjny Abilix Krypton, okulary VR lub drukarka 3D. Uczniowie, nauczyciel prowadzący zwycięską grupę oraz szkoła otrzymają również dyplomy.

     • XXIX Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

     • Etap Rejonowy XXIX Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia odbył się w formie testu online. Naszą szkołę reprezentowały Amelia Batkowska i Jowita Walania z klasy 7a, zwyciężczynie szkolnego etapu olimpiady. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań. Miło nam poinformować, że Jowita zajęła 3 miejsce, a Amelia – 9. Serdecznie gratulujemy

      Małgorzata Furmanek

    • Rekolekcje - Dni Zdrowia - Konsultacje
     • Rekolekcje - Dni Zdrowia - Konsultacje

     • Przed nami bardzo intensywny tydzień. W dniach 28-30 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy będą odbywały się:

      • Rekolekcje
      • "Dni zdrowia"
      • Konsultacje przed egzaminem dla uczniów klas 8

      Poniżej więcej informacji:

     • KONKURS RECYTATORSKI LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE ETAP GMINNY

     • 21 marca 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych osiemnastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w gminnym etapie konkursu recytatorskiego. Lubuskie Konfrontacje Artystyczne to cykl wydarzeń
      o charakterze przeglądów, adresowanych do dzieci i młodzieży szkolnej województwa lubuskiego, realizujących swoje twórcze zainteresowania.

      Recytatorzy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klas I – II, następnie reprezentanci klas III – VI, a w trzeciej części uczniowie klas VII – VIII. Występującym towarzyszyły duże emocje – wszyscy uczestnicy byli bardzo zmobilizowani i wypadli ciekawie. Wśród występujących dało się zauważyć wiele prawdziwych talentów aktorskich. Recytujących oceniało jury w składzie: Paulina Szewczyk (dyrektor GOK w Świdnicy), Dagmara Grupa (opiekun Gminnej Biblioteki Publicznej w Świdnicy) i Paulina Sidoruk (specjalista ds. promocji i organizacji imprez w GOK w Świdnicy).

      Do etapu powiatowego, który odbędzie się w  Bojadłach, nominowani zostali:

      1 grupa wiekowa (klasy I – II)

      • Jakub Polanin, kl. I a
      • Blanka Sklepowicz, kl. I a

      2 grupa wiekowa (klasy III – VI)

      • Zuzanna Zagdańska, kl. III b

      3 grupa wiekowa (klasy VII – VIII)

      • Amelia Moszonka, kl. VIII b
      • Oliwia Rożniatowska, kl. VIII a
      • Hanna Gagajewska, kl. V III a

      Wyróżnienie otrzymała uczennica z klasy VII a – Dominika Surynt.

      Zespół humanistyczny

     • „Cyberhigiena”

     • W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 klasy ósme i czwarte opracowały wspólnie projekt edukacyjny „Cyberhigiena” w językach polskim i ukraińskim dla młodszych koleżanek i kolegów z klas pierwszych naszej szkoły. W formie zabawy omawiane były zasady Netykiety oraz danych osobowych: podstawowych i wrażliwych. Celem zajęć było propagowanie działań na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci do zasobów internetowych oraz uwrażliwienie na bezpieczeństwo młodych internautów. Na zakończenie działań edukacyjnych razem rozwiązywali krzyżówki, których hasło brzmiało: Dzień Bezpiecznego Internetu – Netykieta.

      Przygotowane przez uczniów ulotki w językach polskim i ukraińskim oraz odgadnięte hasła krzyżówek posłużą do zapoznanie rodziców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego korzystania z sieci.

    • Zebranie z rodzicami
     • Zebranie z rodzicami

     • Najbliższe zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 24 marca 2022 r. o godzinie 17:00

      24.03.2022

      • Bieżące ocenianie, frekwencja, zachowanie –  wychowawcy klas.
      • Indywidualne spotkania z nauczycielami przedmiotów.
      • Konsultacje indywidualne pedagoga , psychologa i logopedy z rodzicami uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
    • Terminy oraz regulaminy etapów wojewódzkich konkursów przedmiotowych – rok szkolny 2021/2022
     • Terminy oraz regulaminy etapów wojewódzkich konkursów przedmiotowych – rok szkolny 2021/2022

     • Dostosowując warunki przeprowadzania Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2021/2022. Informujemy, że konkursy wojewódzkie (finały) przeprowadzone zostaną w sposób stacjonarny w każdej ze szkół, z której uczniowie po przeprowadzeniu etapu rejonowego uzyskali awans do etapu III (wojewódzkiego). Zmieniono godziny rozpoczęcia wszystkich konkursów, ustalając dla etapu III jednolitą godzinę na 10.00.

      • język angielski 31.03.2022 r. godzina 10:00 - regulamin
      • język polski 02.04.2022 r. godzina 10:00 - regulamin
      • chemia 07.04.2022 r. godzina 10:00 - regulamin
     • "SŁODKOŚCI WIELKANOCNE DLA DZIECI Z UKRAINY"

     • Zapraszamy wszystkich do akcji

      "SŁODKOŚCI WIELKANOCNE DLA DZIECI Z UKRAINY"

      Akcja trwa od 21.03-10.04.2022

      w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy

      Sprawmy, by ten czas był choć odrobinę słodszy!