• Nowy Rok Szkolny 2024/2025

🚍🚍🚍

Szkolny autobus powrotny dla dzieci dojeżdżających będzie o godz. 9:15

Autobus dla przedszkolaków tego dnia będzie o godz. 12:40 oraz 14:40

• Projekt "Aktywna Tablica"

• Naszej placówce udało się pozyskać 35 000 zł w ramach wsparcia finansowego na zakup sprzętu, nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz narzędzi do terapii w ramach Rządowego programu na lata 2020–2024 "Aktywna tablica". Projekt skierowany był m.in. do szkól podstawowych, w których uczą się dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (uczniowie z zaburzeniami koncentracji i uwagi,  z niepełnosprawnością  intelektualną, czy z zaburzeniami procesów uczenia się, w tym z dysleksją i dyskalkulią). W przypadku naszej placówki, jest to ponad 20 procent wszystkich uczniów. Projekt będzie realizowany do końca grudnia, a zakupione pomoce edukacyjne będą wykorzystywane podczas zajęć specjalistyczny prowadzonych w naszej szkole, takich jak zajęcia korekcyjno-kompensacyjnych, logopedyczne, czy rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne.

• Stypendia naukowe

• Przypominamy, że Gmina Świdnica każdego roku przyznaje stypendia naukowe dla uczniów szkół podstawowych na terenie gminy, bez względu na miejsce zamieszkania. Warunkiem jest osiągnięcie średniej ocen 5,50 (kl. IV-V) lub 5,20 (kl. VI-VIII). Aby uzyskać stypendium, rodzice/opiekunowie prawni składają wniosek bezpośrednio w Urzędzie Gminy w terminie 5 ostatnich dni roboczych miesiąca sierpnia. Szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania dostępne są na stronie Urzędu Gminy.

• Dorodne plony

• Kochani uczniowie klas I-III, pamiętacie ogródki warzywne, które założyliście wraz z Pioną na Zdrowie na początku czerwca? Spójrzcie jak pięknie rosną Wasze warzywa, kwiaty i zioła!