• Wyjątkowi goście - służby mundurowe.

• Dziś, na nasze zaproszenie, na szkolnym dziedzińcu gościliśmy przedstawicieli służb mundurowych; OSP Kożla, WOPR Zielona Góra oraz Policję. Dzieci z przedszkola, szkoły, a także nauczyciele mieli okazję z bliska zobaczyć wóz strażacki, ratowniczy skuter wodny czy też „zbić piątkę” z LUPO. To był dzień pełen uśmiechów i radości, a pytaniom i odpowiedziom nie było końca. Dziękujemy Panowie za Waszą wizytę i w przyszłości zapraszamy ponownie 😊

• Ważne: dziś ostatni dzień na potwierdzenie woli!

• Przypominamy, że rodzice/opiekunowie prawni dzieci, które zostały zakwalifikowane do Przedszkola Publicznego w Świdnicy, muszą złożyć pisemne oświadczenie woli przyjęcia. Wzór dokumentu jest dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce rekrutacja https://zspswidnica.edupage.org/a/rekrutacja. Oświadczenie woli należy złożyć w sekretariacie szkoły (godziny otwarcia 7:00-15:00) w terminie do 26 kwietnia 2024 r.

• Odwiedziny nauczycieli z Turcji.

• Z przyjemnością informujemy, że od 6 maja będziemy w naszej szkole gościć grupę nauczycieli z Turcji. Przyjadą oni do nas z pięknego miasta Sincan leżącego 27 km od Ankary, stolicy Turcji. Będziemy mieli zaszczyt spotkać się z dyrektorem tureckiej szkoły i trzema nauczycielkami języka angielskiego. Główną ideą naszego polsko-tureckiego spotkania jest Job Shadowing – czyli dobre praktyki nauczycielskie. Nasi goście będą obserwować zajęcia poświęcone głównie tematyce STEM – związane z wykorzystywaniem technologii informacyjnej w nauczaniu, kodowaniem i robotyką. Jesteśmy pewni, że my także wiele nauczymy się od naszych gości i z radością czekamy na nowe doświadczenia i inspiracje.

• Uwaga - KONKURS !

• Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas 3 - 6 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez świetlicę szkolną. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej przedstawiającej wiosenne kwiaty. Technika wykonania prac - dowolna, forma – przestrzenna. Na Wasze prace czekamy do 6 maja w świetlicy szkolnej. CELE KONKURSU:- rozwijanie umiejętności manualnych dzieci,- rozwijanie wrażliwości estetycznej,- rozwijanie zainteresowań technikami rękodzielniczych,- dostrzeganie piękna budzącej się do życia przyrody. REGULAMIN KONKURSU:Konkurs adresowany jest do dzieci Z KLAS 3-6 . PRACA POWINNA BYĆ PODPISANA. Wasze kwiaty zostaną ocenione przez jury powołane przez organizatora. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają dyplomy i nagrody.

NA PRACE CZEKAMY DO 10 MAJA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ.

• CYKL SPOTKAŃ "Z RODZICAMI PRZEZ ROK SZKOLNY"

• W styczniu rozpoczęliśmy cykl spotkań pt.: „Z rodzicami przez rok szkolny". Tym razem, 6 marca, podczas XXVI Gali Szermierczej, trzeci Memoriał Krzysztofa Stefańskiego w szpadzie, rodzice klasy 1b zorganizowali catering. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę funduszy na poczet konta klasowego.

• Dni otwarte do Technikum Leśnego w Starościnie.

• 12 kwietnia grupa uczniów klasy ósmej miała okazję pojechać na dni otwarte do Technikum Leśnego w Starościnie. Jest to szkoła mundurowa o profilu leśnym, kształcąca w zawodzie technik leśnik. Podczas wizyty mieliśmy okazję porozmawiać z nauczycielami i uczniami tej placówki, a także zwiedzić bursę, sale lekcyjne oraz przyległy teren. Wśród licznych umiejętności, które szkoła rozwija u swoich uczniów, jest m.in. obsługa dronów, obsługa harwesterów czy nauka strzelania. Wszyscy ocenili, że jest to bardzo ciekawa szkoła! Wyjazd zorganizował dla nas pan Przemysław Kapusta z Rady Rodziców – bardzo serdecznie dziękujemy!

• Mistrzostwa Szkoły w Badmintona.

• Ponad miesiąc trwały eliminacje na poziomie klas 4-8 w turnieju szkolnym w Badmintona. Po zaciętych grach wyłoniliśmy najlepszą ósemkę wśród dziewcząt i chłopców.

Poniżej zamieszczamy wyniki:

8. Opieczonek Jacek

Wszystkim gratulujemy !

• Zabawa językowa Ostereiersuche

• W okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe, biorąc udział w zabawie Ostereiersuche.

Wywodząca się z niemieckiej tradycji wielkanocnej zabawa w szukanie jajek wielkanocnych, w tym przypadku z zagadkami w języku obcym, sprawiła wiele radości naszym podopiecznym i pozwoliła na efektywne utrwalenie słownictwa związanego ze świętami.

Najlepiej z zadaniami poradzili sobie Marcel Lisiecki i Jan Czarny z klasy 4a oraz Kinga Szczerba i Weronika Jasiniak z klasy 8a. Gratulacje!