SZKOLNY WOLONTARIAT

PRZEWODNICZĄCY:  Ewa Kołodziej

Z-CA PRZEWODNICZĄCEGO: Natalia Nowacka

Z-CA PRZEWODNICZĄCEGO: Ola Hołobotowska

Szkolny Wolontariat pod patronatem Lubuskiego Oddziału Okręgowego PCK w Zielonej Górze pracuje od wielu lat przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Świdnicy, prowadząc działalność na rzecz społeczności lokalnej oraz w innych akcjach charytatywnych.

Członkowie Szkolnego Wolontariatu – uczniowie klas V – VIII SP prowadzą działalność przede wszystkim na rzecz społeczności lokalnej, rozwijając w ten sposób postawy otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtując życzliwość i bezinteresowność oraz zaangażowanie na rzecz osób potrzebujących pomocy. Wolontariat to również propozycja spędzania czasu wolnego, poprzez promocję działań wolontariackich: akcje charytatywne lokalne i ogólnopolskie, prace projektowe, organizację pomocy koleżeńskiej, współpracę z zespołami klasowymi i wychowawcami, konkursy, prowadzenie zajęć warsztatowych i szkoleń, a także akcje promujące zdrowy styl życia.

Rok szkolny rozpoczęliśmy spotkaniem Szkolnego Wolontariatu, na którym wybraliśmy samorząd wolontariatu oraz przywitaliśmy nowych członków z klas 5. Chętnych do działania w naszym wolontariacie jest 34 uczniów. Planujemy kontynuacje akcji: „Drzewko szczęścia”, „Gorączka złota”, „Dziel się uśmiechem” – profilaktyka higieny jamy ustnej, „Pełna miska dla schroniska” oraz współpracę z fundacją „Pomóż i Ty”, udział w projektach i pomoc młodszym dzieciom w nauce.

"Masz ochotę pomóc światu, udaj się do wolontariatu!"

Opiekunki Wolontariatu Szkolnego:

Sylwia Kata, Wioletta Tkaczyk, Ewelina Bitner, Angelika Równicka, Małgorzata Nowacka, Angelika Mytych