• SZKOLNY WOLONTARIAT ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ – ROK SZKOLNY 2019/2020

     Szkolny Wolontariat pod patronatem Lubuskiego Oddziału Rejonowego PCK w Zielonej Górze pracuje od wielu lat przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym  im. Jana Pawła II,  prowadząc działalność  na rzecz wolontariatu szkolnego, który jest szczególnie zasłużony w pracy dla lokalnej społeczności. Organizacja ta rozwija wśród dzieci i młodzieży postawy otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtuje życzliwość  i bezinteresowność oraz zaangażowanie  na rzecz osób potrzebujących pomocy. Wypracowany  system włączania do realizacji zadań osób o dużych umiejętnościach i zapale do pracy, procentuje  zawsze nowymi inicjatywami. Wyróżnia go także wspieranie ciekawych pomysłów młodzieży szkolnej .

     

    Zespół wyróżnia wzorowa współpraca z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świdnicy. Kontynuacją tych działań  jest uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji WOŚP .

     

    Rok szkolny  2019/2020  jest dla nas  kolejnym krokiem do rozwijania  i kształtowania postaw  altruistycznych, a także dostarczania alternatywnych  propozycji spędzania wolnego czasu przez młodzież, poprzez promocję naszych działań, konkursy, akcje charytatywne lokalne i ogólnopolskie, prace projektowe, organizację pomocy koleżeńskiej, współpracę z zespołami klasowymi i wychowawcami, prowadzenie zajęć warsztatowych i szkoleń. Wiele czasu zajmą nam także  akcje promujące zdrowy styl życia .

    Nasze hasło to Masz ochotę pomóc światu, udaj się do wolontariatu!

               

                                                                                          Opiekunowie wolontariatu:

    Małgorzata Furmanek,

    Sylwia Dybionka,

    Wioletta Tkaczyk,

             Ewelina Bitner

    ZARZĄD WOLONTARIATU SZKOLNEGO

     

                PRZEWODNICZĄCA  -  Amelia Głowacka

                Z –CA PRZEWODNICZĄCE   -  Ola Głowacka

                SKARBNIK  -    Oliwia Olszewska