• Akcja Empatia - startujemy we wrześniu

• Z radością ogłaszamy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach projektu „Moja, Twoja, Nasza – Kultura” prowadzonego przez Gminny Ośrodek Kultury. Nasza inicjatywa to „Akcja Empatia”, a ma ona na celu zaangażowanie młodzieży szkolnej na rzecz lokalnej kultury. W ramach projektu będziemy wspólnie odkrywać nowe, ciekawe oblicza szkolnego wolontariatu. Startujemy we wrześniu!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2024.

• Warsztaty Zielony Zakątek w Przedszkolu

• 5 lipca w przedszkolu odbyły się warsztaty „Zielony zakątek”. Pod okiem prowadzącego pana Mieczysława Poterucha, przedszkolaki uczyły się jak prawidłowo używać narzędzi ogrodniczych i do czego one służą, oraz wykonały nasadzenia roślin (kwiatów, ziół, warzyw) w specjalnie na tę okazję przygotowanych drewnianych donicach ustawionych przy przedszkolu. Powstały przepiękne, roślinne kompozycje! Dzięki dostarczonym narzędziom ogrodniczym, rękawicom i fartuszkom ochronnym każda z grup przedszkolnych będzie mogła dbać o młode rośliny, a z czasem korzystać z własnoręcznie wyhodowanych plonów.

„Zadanie realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”.

• Wyniki egzaminu ośmioklasisty

• Serdecznie gratulujemy naszym ośmioklasistom dobrych wyników na egzaminie. Ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych, uczniowie naszej szkoły osiągnęli wyniki lepsze niż średnia dla kraju, dla województwa lubuskiego czy dla powiatu zielonogórskiego. Jest to powód do dumy! Teraz trzymamy kciuki za pomyślne wyniki rekrutacji do szkół średnich.