• Problemy z dziennikiem Uonet+
     • Problemy z dziennikiem Uonet+

     • Pojawiły się problemy z działaniem dziennika Unonet+. W tej sprawie pisaliśmy do firmy Vulcan, zgłaszając wszystkie nasze i Państwa uwagi. Prawdopodobnie jest to wina aktualizacji, które wprowadza Vulcan i obciążenia serwerów w czasie zdalnego nauczania. Aktualnie prosimy uzbroić się w cierpliwość. 

      Niestety aplikacja "Dzienniczek Vulcan" na urządzenia mobilne, nie działa tak jak powinna. Są duże opóźnienia z aktualizacją wpisów ocen, uwag, wiadomości.

      Sugerujemy korzystanie z dziennika na komputerze lub urządzeniu mobilnym, na przeglądarce, a nie za pomocą aplikacji.

      Nasza rada:

      1. Prosimy wyczyścić pełną historię przeglądarki internetowej, pamięć podręczną i pliki cookies.
      2. Następnie prosimy ponownie zalogować się do dziennika. 
     • Turniej sportowy o puchar patrona szkoły – Jana Pawła II

     • „SPORT NIE JEST CELEM, ALE ŚRODKIEM POBUDZAJĄCYM LUDZI BY UJAWNIALI SWOJE NAJLEPSZE STRONY.”

      JAN PAWEŁ II

       

                  Podczas Dni Patrona Szkoły uczniowie klas 4 – 6 wzięli udział w  turnieju sportowym o puchar patrona szkoły – Jana Pawła II. Organizatorami sportowych zmagań były nauczycielki wychowania fizycznego: Małgorzata Furmanek i Ewelina Bitner. Drużyny z poszczególnych klas rywalizowały w 15 konkurencjach. Po zaciętej sportowej rywalizacji puchar patrona szkoły po raz drugi zdobyła klasa 6a, drugie miejsce zajęła klasa 6b, trzecie klasa 4, a czwarte – klasa 5. Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w turnieju.

    • Dzień Papieski
     • Dzień Papieski

     • 42 lata temu – 16 października 1978 roku – Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jan Paweł II. W tym roku obchodziliśmy także 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Papież-Polak, dziś święty Kościoła katolickiego, zapisał się w historii Kościoła, świata i Polski, ale ma też szczególne miejsce w sercach wielu Polaków. Był pierwszym papieżem z Polski, pierwszym po 455 latach papieżem niebędącym Włochem i najmłodszym papieżem od 1864 roku. W niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru obchodzono uroczyście Dzień Papieski – tegoroczne hasło brzmiało – Totus Tuus - Cały Twój.

      Pod takim właśnie hasłem w tym roku obchodziliśmy dzień Patrona naszej szkoły – świętego Jana Pawła II. O godzinie 8:00 spod naszej placówki wyruszył poczet sztandarowy na czele z panią dyrektor Lilianą Reimann oraz delegacjami wszystkich piętnastu klas. Wzięli oni udział w uroczystej mszy odprawionej w kościele pod wezwaniem Świętego Marcina. Mszę uświetniła swoją obecnością  zastępca wójta – pani Izabela Mazurkiewicz. Następnie przy obelisku zapalono znicze. Tradycyjnie odśpiewaliśmy ulubioną pieśń naszego patrona – „Barkę” – wyjątkowo w holu szkoły, gdyż rozpadał się deszcz. Podczas kolejnych godzin poszczególne klasy zajęły się swoimi zadaniami. Uczniowie klas 1 – 3 oglądali film przedstawiający życie Patrona oraz wykonywali kartki urodzinowe dla świętego Jana Pawła II – z okazji setnej rocznicy Jego urodzin. Z kolei uczniowie klas 4 – 6 wzięli udział w turnieju sportowym przeplatanym konkursami wiedzy o Papieżu. Natomiast najstarsi uczniowie, z klas siódmych i ósmych, zapoznali się z historią papieża Polaka, oglądając filmy i prezentacje (między innymi „Karol. Człowiek, który został papieżem”) oraz, pracując w grupach, układali do wybranych haseł krzyżówki. To był naprawdę udany dzień, podczas którego godnie uczciliśmy pamięć naszego Patrona – świętego Jana Pawła II.

    • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Dnia 2 października 2020  roku  nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W związku z epidemiczną sytuacją nie mogliśmy obchodzić tego dnia tak hucznie, jak w poprzednich latach, jednak zorganizowaliśmy obchody poszczególnych w klasach. Uczniowie na lekcjach matematyki mierzyli się z zagadkami i łamigłówkami dotyczącymi tabliczki mnożenia.

      Nauczyciele matematyki

    • Finał Wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży
     • Finał Wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży

     • Finał Wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych

      – 15.10.2020r. Babimost

      PO CICHU LICZYŁYŚMY NA MEDAL…………….I JEST!!!!

      Sztafeta chłopców w kategorii dzieci starsze w składzie: Krystian Mikoda, Marcel Olichwer, Dominik Węclewicz, Dawid Możdżeń, Marcel Pawlak, Dawid Cwojdziński, Malwin Karbowiak i Adam Warecki zdobyła brązowy medal! Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony, walcząc bez kompleksów z zawodnikami innych szkół i dumnie reprezentując naszą szkołę. Gratulujemy!

    • Szanowni Państwo!
     • Szanowni Państwo!

     • W związku z ceremonia pogrzebową Wójta Gminy Świdnica Krzysztofa Stefańskiego, która odbędzie się 14 października o godz.12:00, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy w porozumieniu z Prezydium Rady Rodziców zmienia termin dodatkowego dnia wolnego od zajęć dydaktycznych z 4.06.2021 r. na 14.10.2020 r. Prosimy o zgłaszanie zapotrzebowania na zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej do 13.10. 2020 r. do godz. 15:00 w celu zaplanowania pracy świetlicy.

      W tym dniu nie będzie autobusów szkolnych oraz obiadów.

      Liliana Reimann - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy

     • Wyjazd do pasieki

     • 30 września  klasy VIII a i VII c odwiedziły pasiekę „ALEK” prowadzoną przez Agnieszkę i Dawida Grześkowiaków. Pasieka mieści się w Radomi. Podczas wycieczki można było poznać narzędzia potrzebne do wyrabiania miodu oraz zwyczaje pszczół. Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się, jakimi cechami charakteru wyróżnia się pszczelarz. Zdobyli też wiedzę na temat rodzajów miodów naturalnych oraz ich właściwości. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się produkcji miodu, a także poobserwować zachowanie pszczół. 

      Wycieczka została zorganizowana w ramach zajęć zawodoznawczych z projektu "Świat Nauki".

    • Informacja !!!
     • Informacja !!!

     • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy,  w porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Zielonej Górze, Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp.,  organem prowadzącym - Gminą Świdnica, informuje, że w dniach 8 - 9 października 2020r. dla klasy 7b oraz dwóch grup przedszkolnych zostało wprowadzone zdalne nauczanie.  Od 12.10.2020r. wszystkie zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem zajęć dydaktycznych.

      Liliana Reimann

    • UWAGA !!!
     • UWAGA !!!

     • Szanowni Państwo!

      Z uwagi na to, że u jednego z uczniów naszej szkoły badania na obecność koronawirusa dały wynik pozytywny, zmuszeni zostaliśmy do wprowadzenia w tej klasie nauczania na odległość. Zgodnie z decyzją SANEPIDU uczniowie tej klasy pozostaną w domach. O terminie powrotu uczniów tej klasy do szkoły poinformujemy po uzyskaniu informacji z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemicznej. Jednocześnie prosimy o pozostawienie w domu dzieci z Przedszkola Publicznego w Świdnicy, ponieważ rodzeństwo zakażonego ucznia uczęszczało do przedszkola.

      Wszystkie powierzchnie płaskie i pomieszczenia zostały dodatkowo zdezynfekowane i zostało przeprowadzone ozonowanie. W chwili obecnej nie ma zagrożenia dla pozostałych uczniów i pracowników. Zajęcia w szkole będą się odbywać zgodnie z planem lekcji. W sytuacji nasilenia się pandemii i zapobieżenia kolejnym przypadkom chorobowym, bardzo ważne jest, aby WSZYSCY uczniowie i pracownicy szkoły mieli zakryte usta i nos. Po raz kolejny apeluję więc, aby WSZYSCY dostosowali się do obowiązującego w szkole regulaminu. Takie samo stanowisko reprezentuje Kuratorium Oświaty i Urząd Gminy Świdnica

       Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy

      Liliana Reimann

     • Hello! Guten Tag, Bonjour! – czyli Europejski Dzień Języków

     • Z okazji przypadającego na 26 września Europejskiego Dnia Języków uczniowie klas 4 – 8 mieli możliwość zmierzyć się z testem znajomości języków obcych w formie kahootowej. Uczniowie zmagali się z różnorodnymi pytaniami przygotowanymi przez nauczycielki języków obcych. W międzyklasowej rywalizacji najlepsze okazały się przedstawicielki klasy 8B – Laura Szarzało oraz Dominika Bachman, drugie miejsce przypadło klasie 7A, dzięki Hannie Gagajewskiej oraz Oliwii Rożniatowskiej; natomiast trzecie miejsce wywalczyli Zuzanna Kościńska oraz Michał Mazuro z klasy 7C. Wszystkim uczestnikom naszego święta dziękujemy za zaangażowanie!

    • Obiady miesiąc październik
     • Obiady miesiąc październik

     • Wpłaty za obiady należy uiszczać do dnia 15 każdego miesiąca

       na nr konta bankowego:

                            Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy:

                                            PKO BANK POLSKI

      NR 63 1020 5402 0000 0602 0382 1402

      z podaniem w tytule płatności następujących danych:

      imię i nazwisko ucznia, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)

       

        W związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego Covid‑19 nie są akceptowane inne formy płatności.

       

                             OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC PAŹDZIERNIK

                       SZKOŁA             66,00 zł      ( 22 dni)

                       PRZEDSZKOLE    33,00  zł   ( 22 dni)

    • Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży
     • Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży

     • Małgorzata Furmanek, Ewelina Bitner

      1 października w Babimoście odbyły się zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, w których reprezentacja naszej szkoły zdobyła 4 medale.

      Złoty medal – mistrzostwo powiatu i awans do zawodów wojewódzkich wywalczyła sztafeta chłopców w kategorii dzieci starszych w składzie: Krystian Mikoda, Marcel Pawlak, Marcel Olichwer, Dawid Możdżeń, Franciszek Wiącek, Malwin Karbowiak, Szymon Korsan i Dominik Węclewicz.

      Srebrny medal zdobyli chłopcy w kategorii kl. 7 – 8 w składzie: Dawid Cwojdziński, Oskar Dzieciątkowski, Michael Banaś, Jarosław Mikoda, Łukasz Gabalski, Szymon Kozak, Szymon Czarnecki i Kacper Ziemiański.

      Brązowe medale zdobyły sztafety dziewcząt młodszych: Anastasiia Horbova, Lena Sosińska, Zuzanna Micek, Patrycja Olszewska, Ewa Kołodziej, Oliwia Skorupska, Amelia Batkowska i Kornelia Kościńska oraz starszych: Amelia Moszonka, Alicja Kołodziej, Nikola Świerkowska, Wiktoria Szymczak, Laura Szarzała, Dominika Kościecha, Aida Aławerdian i Hanna Kacała.

      Gratulujemy zawodnikom i zawodniczkom za zaangażowanie, godne reprezentowanie szkoły i za sportową walkę. Życzymy sukcesu sztafecie chłopców młodszych na Mistrzostwach Województwa J

       

       

     • Narodowe Czytanie

     • Wychowawcy klas 1 – 3

      W dziewiątej odsłonie Narodowego Czytania wzięli również udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W tym roku postanowiliśmy zaprosić specjalnego gościa, który będzie czytał dzieciom pod jabłonią w promieniach pięknego słońca. Była nim pani Bogumiła Hajdasz, lokalna pisarka, która oczarowała dzieci nie tylko swoją barwną postacią, ale i magicznym głosem. Wszyscy słuchali z wielkim zainteresowaniem, zaś pani Bogumiła, zmieniając głosy, przenosiła dzieci w świat „Zabawnych historyjek” Ewy Szelburg Zarembiny. Ze względów bezpieczeństwa czytanie odbyło się na świeżym powietrzu, w mniejszych grupach. Wychowawcy klas 1 – 3 przygotowali dla uczniów również prezentację dotyczącą czytanej przez starszych uczniów „Balladyny” oraz jej autora – Juliusza Słowackiego.

                                                                                                               

    • SZKOLNY WOLONTARIAT ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
     • SZKOLNY WOLONTARIAT ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

     • Wolontariat to przede wszystkim naturalny
      odruch serca, który przynagla każdego człowieka
      do pomocy drugiemu – swemu bliźniemu”

      Jan Paweł II

      ZARZĄD WOLONTARIATU SZKOLNEGO

      PRZEWODNICZĄCY: Oliwia Rożniatowska

      Z-CA PRZEWODNICZĄCEGO: Alicja Kołodziej

      SKARBNIK: Milena Rożniatowska

      Szkolny Wolontariat pod patronatem Lubuskiego Oddziału Rejonowego PCK w Zielonej Górze pracuje od wielu lat przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym  im. Jana Pawła II,  prowadząc działalność  na rzecz wolontariatu szkolnego, który jest szczególnie zasłużony w pracy dla lokalnej społeczności.

      Członkowie Szkolnego Wolontariatu – uczniowie klas V – VIII SP prowadzą  działalność  przede wszystkim na rzecz społeczności lokalnej, rozwijając w ten sposób postawy otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtując życzliwość  i bezinteresowność oraz zaangażowanie  na rzecz osób potrzebujących pomocy. Wolontariat to również propozycja spędzania wolnego czasu poprzez promocję działań wolontariackich: akcje charytatywne lokalne i ogólnopolskie, prace projektowe, organizację pomocy koleżeńskiej, współpracę z zespołami klasowymi i wychowawcami, konkursy, prowadzenie zajęć warsztatowych i szkoleń, a także akcje promujące zdrowy styl życia.

      Rok szkolny rozpoczęliśmy rekordową liczbą członków – 46, chętnych do działania wolontariuszy. Planujemy kontynuacje akcji: „Drzewko szczęścia’,  „Góra grosza’, „Dziel się uśmiechem” oraz pomoc młodszym dzieciom w nauce.

      Nasze hasło to Masz ochotę pomóc światu, udaj się do wolontariatu!

       

      Opiekunki Wolontariatu Szkolnego: Małgorzata Furmanek, Sylwia Kata, Wioletta Tkaczyk, Ewelina Bitner

       

    • Konto ucznia na e-dzienniku
     • Konto ucznia na e-dzienniku

     • Drodzy uczniowie. Wychowawca wpisał już Wasze adresy (GMAIL) do bazy dziennika. Teraz Waszym zadaniem jest założenie konta. Poniżej instrukcja.

       

      Użytkowniku,

      otrzymałeś dostęp do dziennika elektronicznego Uczniowie Optivum NET+ (UONET+).

      Adres strony internetowej e-dziennika to: 
       
      https://uonetplus.vulcan.net.pl/swidnicapowiatzielonogorski
       
      Obejrzyj film i dowiedz się, jak pierwszy raz zalogować się do e-dziennika: 
       
      https://www.youtube.com/watch?v=1l8XhJapnKg 

      (Powyższe linki należy skopiować i wkleić do paska adresu przeglądarki.)
      Aby się zalogować możesz również skorzystać z poniższej instrukcji:

          1. W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego: 
          
          https://uonetplus.vulcan.net.pl/swidnicapowiatzielonogorski
                 
          Wyświetli się powitalna strona systemu
          2. Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy
          3. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość
          4. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło
          5. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk  Ustaw nowe hasło
          6. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.

     • Gramy w szachy

     • "Mówi się, że życie jest zbyt krótkie, by je poświęcić szachom. Ale to już wina życia, a nie szachów"

      W. E. Napier

      A.Lisiecka

      Szachy to wspaniała gra, która pozwala odkryć, określić i rozwijać twórczy potencjał,  drzemiący w każdym młodym człowieku. Dostarczając dzieciom rozrywki i zabawy, jest jednocześnie doskonałą formą stymulowania ich rozwoju emocjonalnego i intelektualnego w wielu płaszczyznach. Gra w szachy doskonale ćwiczy radzenie sobie ze stresem oraz uczy oswajania się z porażką. Grając, dziecko poznaje własne reakcje na stres, uczy się, w jaki sposób najlepiej pokonywać trudności i dzięki temu łatwiej będzie mu radzić sobie z sytuacjami stresowymi w szkole, rodzinie, a z czasem także w pracy. Podejmując decyzje, dziecko musi liczyć się z konsekwencjami. Szachy kształtują cechy takie jak: opanowanie, koncentracja, determinacja, cierpliwość, wytrwałość i odwaga. Młody człowiek nabiera szacunku dla drugiego, gdyż żadnego przeciwnika nie wolno lekceważyć. Gra w szachy uczy zdrowej rywalizacji i postępowania według zasad fair play.

      Uczniowie naszej szkoły mają możliwość poznania tej królewskiej gry na zajęciach koła szachowego, które rozpoczęło swoją działalność w tym roku szkolnym. Naszym młodym szachistom życzymy wielu zwycięstw, nie tylko na 64 polach.

    • Grzybobrania nadszedł czas
     • Grzybobrania nadszedł czas

     • Agnieszka Marczewska

      Wrzesień to pora roku, kiedy w naszej okolicy zaczynają pojawiać się grzyby. Jeśli towarzyszy temu piękna, słoneczna pogoda, należy to wykorzystać i koniecznie wybrać się do lasu. Dlatego też 19 września uczniowie klasy I a wraz z rodzinami  wybrali się na wspólne grzybobranie. Z koszyczkami grzybów i uśmiechem na twarzy wrócili do swoich domów. Pierwsze integracyjne spotkanie było bardzo udane.