• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • Uroczyste rozpoczęcie każdego roku szkolnego to szczególnie wyjątkowe wydarzenie dla całej naszej społeczności. Tegoroczny 4 września to dzień szczególny - oprócz gromadki pierwszoklasistów w progach naszej szkoły przywitaliśmy nową dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego - panią Agnieszkę Kulczyńską, którą oficjalnie przedstawiła wójt naszej gminy - pani Izabela Mazurkiewicz-Kąkol. Życzymy kadrze pedagogicznej i rodzicom owocnej współpracy, a wszystkim naszym uczniom, aby w roku szkolnym 2023/2024 dostawali same szóstki.

      fot. M. Kostrzewa

    • Zebranie z rodzicami
     • Zebranie z rodzicami

     • Najbliższe zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 7 września (czwartek).

      kl. 1 - 3 SP - godz. 16.00

      kl. 4 - 8 SP - godz. 16.00

      RADA RODZICÓW godz. 17:00 (stołówka szkolna)

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • Przedszkole:

      W piątek 1 września przedszkole jest czynne w godzinach 6:30 – 17:00.

       

      Szkoła Podstawowa:

      Poniedziałek 4 września.

      Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej oraz rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 wg następującego planu:

      • uroczysty apel 8:10
      • po apelu spotkanie z wychowawcami
      • odjazd autobusów o 10:00
     • Organizacja stołówki szkolnej

     • Szanowni Rodzice/Opiekunowie

      W roku szkolnym 2023/2024 wydawanie posiłków w stołówce szkolnej rozpoczynamy:

      11 września (poniedziałek)

       

      Warunkiem korzystania z obiadów w stołówce szkolnej jest złożenie:

      •             pisemnej deklaracji,

      •             oświadczenia Rodzica/Prawnego Opiekuna

       

      Wpłaty za obiady należy uiszczać do dnia 15 każdego miesiąca na nr konta bankowego:

      Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy

      PKO BANK POLSKI

      63 1020 5402 0000 0602 0382 1402

       

      z podaniem w tytule płatności następujących danych:

      imię i nazwisko ucznia, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)

       

      PROSIMY O TERMINOWE WPŁATY !

      W przypadku braku płatności obiady nie będą  wydawane.

       

     • Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu - Pszczółki

     • Drodzy Rodzice! 29.08.2023 (wtorek) w godzinach 10:00-11:30 serdecznie zapraszam Rodziców z Dziećmi, które od września 2023 roku rozpoczynają przygodę w Naszym Przedszkolu w grupie ,,Pszczółek". Spotykamy się na zajęciach adaptacyjnych w Przedszkolu w sali numer 2. Wychowawca grupy Pszczółek- Ewelina Olszewska.

     • Poznajemy tajemnice pszczół

     • 16 czerwca uczniowie klasy 3a mieli możliwość poznać życie pszczół oraz tajniki produkcji miodu. Swą wiedzą o tych fascynujących owadach podzielili się z dziećmi niezwykli goście – pszczelarze, którzy przybyli do klasy w towarzystwie swoich małych przyjaciół oraz z wieloma atrybutami potrzebnymi do zbioru miodu. Trzecioklasiści poznali etapy rozwoju pszczoły, dowiedzieli się, jaką rolę w ulu pełni królowa, jakie zadania mają robotnice, kim jest truteń. Mieli także możliwość obserwacji roju pszczół w specjalnym ulu oraz przymierzyć strój pszczelarza. Państwo Krystyna i Adam Schmidt przekazali dzieciom wiele ciekawostek z życia pszczół, pokazali niektóre narzędzia niezbędne w pracy pszczelarza oraz odpowiedzieli na wszystkie pytania. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu a uczniowie otrzymali prezenty w postaci malutkich słoiczków z miodem. 

      Najważniejszym przesłaniem tego spotkania było uświadomienie uczniom, jaką rolę pełnią pszczoły w środowisku oraz jak ważne jest ich istnienie dla ludzkości.

     • Wycieczka do JuraParku

     • Klasy 4a i 4b udały się na wspólną wycieczkę do JuraParku w Krasiejowie.

      Podczas wyjazdu dzieci poznały historię Ziemi oraz świat dinozaurów. Nasi podopieczni mieli okazję wspaniale spędzić ze sobą czas i zrelaksować się, korzystając z różnych atrakcji znajdujących się na terenie obiektu. Uczniowie chętnie korzystali z karuzel, kina 5D, czy oceanarium. Rozrywki dostarczył także tunel czasu. Wszyscy uczestnicy wrócili do domu pełni wrażeń, w radosnym nastroju.

     • MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ

     • Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Turniej Piłki Nożnej Drużyn Mieszanych o Puchar Szkoły. System rozgrywek „każdy z każdym” wyłonił najlepszą trójkę. W finale spotkały się drużyny z klas 5b, 4a i 6. Po zaciętych meczach zwyciężyła, zdobywając puchar, klasa 5b.

      Pozostałe wyniki:

      II miejsce – klasa 6

      III miejsce – klasa 4a

      IV miejsce – klasa 4b

      V miejsce -klasa 5a

      VI miejsce – klasa 7

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju 😊

     • Gorączka Złota PCK

     • Gorączka Złota PCK polega na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1-, 2- i 5-groszowych. W ramach akcji prowadzone są zbiórki uliczne, w sklepach, w szkołach, w przedszkolach oraz w firmach. Środki zebrane podczas akcji przeznaczane są na pomoc dzieciom, dofinansowując między innymi:

      • inicjatywy edukacyjne,
      • wypoczynek letni dla dzieci,
      • ciepłe posiłki w szkołach.

      Skala akcji sprawia, że drobne monety zamieniają się w „tony złota”, które pomagają najmłodszym.

      Warto podkreślić fakt, że akcja ma także wymiar społeczny. Promowana jest i podkreślana idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Większość wolontariuszy w „Gorączce złota” to uczniowie pomagający swoim rówieśnikom. To właśnie aspekt edukacyjny – pokazanie jak drobny gest jakim jest zebranie garści „złotych monet” – ma szczególną wartość.

      Nasza szkoła od lat przyłącza się do akcji. Uczniowie klas 1-3 oraz 4-8 zbierali „groszówki” w swoich klasach i ponownie padł rekord, zebraliśmy 118,03 kg groszówek.

      Wyniki poszczególnych klas:

      1. Klasa 2b – 25,15 kg,
      2. Klasy 8a i 8c – 14,90 kg,
      3. Klasa 8b – 13,95 kg,
      4. Klasa 7 – 10,35 kg,
      5. Klasa 2a – 9,0 kg,
      6. Klasa 5a – 8,15 kg,
      7. Klasa 3a – 8,08 kg,
      8. Klasa 6 – 7,10 kg,
      9. Klasa 5b – 7,10 kg,
      10. Klasy 1a i 1b – 6,25 kg,
      11. Klasa 4b – 6,0 kg,
      12. Klasa 4a – 1,70 kg.

      Klasom, które z sercem włączyły się do akcji, dziękujemy za zaangażowanie. 

      Z czerwonokrzyskim pozdrowieniem – opiekunki Szkolnego Wolontariatu J.

     • Rodzinna sobota

     • W sobotę 3 czerwca uczniowie klasy 3a wraz z rodzicami i wychowawczynią spotkali się, aby  świętować Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka. Najpierw wysłuchaliśmy kilku przestróg dotyczących bezpiecznego zachowania się nad wodą, które z okazji zbliżających się wakacji wygłosili ratownicy WOPR-u. Następnie odbył się wspólny spacer do lasu, gdzie czekał już na nas myśliwy z Wojskowego Koła Łowieckiego „Knieja”, który za pomocą rogu odtrąbił sygnał rozpoczynający zabawę w podchody. Brały w niej udział  dzieci wraz z rodzicami, a zakończyło ją  wspólne ognisko z kiełbaskami oraz pysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców. Odpoczywając po obfitym posiłku, wszyscy wysłuchali fascynujących opowieści o zwierzętach żyjących w lubuskich lasach. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które z wielkim zaangażowaniem odpowiadali panowie Piotr Sołtysiak oraz Bartosz Dziurla, ilustrując swoje wypowiedzi porożem zwierząt, wyprawionymi skórami bobra i borsuka oraz uzębieniem dzika. Były także pytania do uczniów nagradzane różnymi gadżetami. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom samodzielnie wykonane upominki, za które rodzice podziękowali lodami. Po kilku godzinach wspólnych zabaw wróciliśmy do domów zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

      Dziękujemy panu Piotrowi Sołtysiakowi i wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do tego, że ten rodzinny dzień był pełen wrażeń. Z pewnością będziemy go długo wspominać.