• Logowanie do dziennika dla nowych użytkowników
     • Logowanie do dziennika dla nowych użytkowników

     • 1. W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego:

       

      https://uonetplus.vulcan.net.pl/swidnicapowiatzielonogorski

       

      Wyświetli się powitalna strona systemu

      2. Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy

      3. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość

      4. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło

      5. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło

      6. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.

     • Jak opłacić ubezpieczenie

     • Na polisach ubezpieczeniowych (osobno dla przedszkola i szkoły) widnieje nr rachunku bankowego, na który należy dokonywać indywidualnych wpłat (przelewów), podając w tytule przelewu Imię i Nazwisko dziecka oraz klasę.

     • Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

     • „Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych. Dlatego wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz organizacjami pozarządowymi przygotowaliśmy dla szkół pakiet materiałów edukacyjnych.

      W ramach akcji tematem przewodnim Tygodnia dla chorób zakaźnych jest przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.” Ministerstwo Edukacji i Nauki

      W dniach 12 -16 września 2022 roku również nasza szkoła przyłączy się do akcji „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych.” Materiały informacyjne przygotowane przez GIS
      w przystępny sposób opisują m.in. objawy, sposoby zakażenia i powikłania chorób zakaźnych. Przybliżają także rolę szczepień ochronnych w zapobieganiu błonicy, krztuścowi, odrze, ostremu nagminnemu porażeniu dziecięcemu (poliomyelitis), wirusowemu zapaleniu wątroby typu A. Zachęcamy do zapoznania z materiałami również na stronie MEiN.

    • Dyżur intendenta
     • Dyżur intendenta

     • W dniu 8 września 2022r. (czwartek) w godzinach 16:30 - 17:00 pełni dyżur intendent szkolny. Osoby zainteresowane prosimy o przyjście w celu wyjaśnienia nadpłaty za obiady.

     • Narodowe Czytanie

     • W poniedziałek, 5 września, poloniści uczący w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy aktywnie zaangażowali się w zorganizowanie kolejnej edycji Narodowego Czytania. W tym roku postanowiono zapoznać całą Polskę z utworami wchodzącymi w skład „Ballad i romansów” autorstwa naszego wieszcza – Adama Mickiewicza. Podczas lekcji nauczyciele języka polskiego wyświetlili prezentacje obrazujące życie i twórczość autora „Pana Tadeusza”. Następnie uczniowie mogli obejrzeć i/lub wysłuchać takie utwory, jak „Romantyczność”, „Świtezianka”, „Świteź”, „Pani Twardowska” czy „Powrót taty”. Na korytarzu szkolnym pojawiła się ponadto gazetka o tematyce dotyczącej tego właśnie ważnego wydarzenia.   

      Przypomnijmy, że jest to już 11. edycja Narodowego Czytania, w ramach którego para prezydencka zaprasza do wspólnej lektury dzieł ważnych dla literatury polskiej. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji czytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa; w 2016 roku „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, a w 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W 2019 roku lekturami było osiem najważniejszych polskich nowel, między innymi autorstwa Stefana Żeromskiego, Bolesława Prusa, Marii Konopnickiej i Bruno Schulza. W 2020 roku czytano „Balladynę” Juliusza Słowackiego. W ubiegłym roku lekturą była natomiast „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

      „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza zostały wydane w Wilnie w 1822 roku. Opublikowanie 14 utworów uważane jest za symboliczny początek romantyzmu. Tomik ballad, dzisiaj uznany za klasykę literatury, 200 lat temu był przewrotem w myśleniu i w oświeceniowym postrzeganiu świata. Utwory pełne grozy i humoru zostały zaadresowane do wszystkich, całego społeczeństwa. Dzieło odnosi się do wrażliwości i sentymentów odbiorcy, a jednocześnie nawiązuje do ludowej wyobraźni.

      Główna tegoroczna uroczystość, z udziałem pary prezydenckiej, odbyła się w sobotę, 3 września, w Ogrodzie Saskim. Fragmenty twórczości Adama Mickiewicza odczytała para prezydencka – Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. W akcji wzięły również udział osoby ze świata sztuki i kultury. Prezydent powiedział między innymi, że „Poczucie potrzeby wolności i jej odzyskania, poczucie niezrozumienia w relacji pomiędzy Polską a innymi państwami i narodami, wewnętrzne idealizowanie ojczyzny (...) miało u nas szczególny wymiar i znalazło swój wyraz w poezji Adama Mickiewicza”. Pani prezydentowa z kolei dodała, że w „Balladach i romansach” ukazane jest również piękno Rzeczypospolitej, z jej kulturą tradycyjną, niezwykłą przyrodą, malowniczymi krajobrazami. To także utwory pisane ku przestrodze, z morałem, gdzie zło zostaje ukarane”.

       

      Na zakończenie uroczystości prezydent ogłosił, że w roku 2023 podczas akcji Narodowego Czytania zostanie przypomniana powieść Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”.

       

    • Zebranie z rodzicami
     • Zebranie z rodzicami

     • Najbliższe zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 8 września (czwartek).

      kl. 1 - 3 SP - godz. 16.30

      kl. 4 - 8 SP - godz. 17.00

      Prezydium Rady Rodziców - godz. 18.00

     • Rozpoczynamy rok szkolny 2022/2023

     • W czwartek ostatecznie pożegnaliśmy wakacje. Koniec wakacyjnej laby – czas wracać do nauki! 1 września wszyscy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy przybyli na ulicę Ogrodową, aby rozpocząć kolejny rok szkolny.

      Uroczystości rozpoczęły się od wspólnego wymarszu, wraz z pocztem sztandarowym naszej szkoły, na uroczystą mszę świętą. Następnie wszyscy zebrali się na wewnętrznym placu, aby wziąć udział w apelu inaugurującym rok szkolny 2022/2023.

      Uroczystość, poprowadzoną przez panią dyrektor – Liliana Reimann, uświetnili swoją obecnością wójt gminy Izabela Mazurkiewicz-Kąkol, przewodniczący rady gminy – Tomasz Marczewski oraz licznie przybyli rodzice.

      Podczas apelu odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów. Następnie wszyscy uczniowie udali się na spotkanie ze swoimi wychowawcami. W piątek zaczynamy normalną pracę – oby był to spokojny i udany rok szkolny!

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej oraz rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 wg następującego planu:

      Czwartek, 1 września 2022 r.

      1. Godzina 8.10 - msza święta 

      2. Godzina 9.15 - uroczysty apel na placu szkolnym (wewnętrznym)

      3. Godzina 10.00 - spotkanie uczniów z wychowawcami

      4. Godzina 10.30 - odjazd autobusów. 

     • Współpraca z rodzicami

     • Jednym z filarów pracy każdej szkoły jest udana współpraca z rodzicami. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy współpraca ta zawsze układała się wzorowo, a praca w minionym roku szkolnym zasługuje wręcz na szóstkę z plusem! Rada Rodziców wspierała dyrekcję, wychowawców i grono pedagogiczne od pierwszych dni września 2021 do sierpnia 2022. Co się wydarzyło w ciągu kończącego się roku szkolnego?

      Ze środków dobrowolnie przekazywanych przez rodziców i opiekunów naszych wychowanków na dedykowane konto Rada Rodziców zakupiła aparat telefoniczny oraz przez cały rok szkolny finansowała abonament na specjalny telefon do psychologa. Jak wszyscy wiemy, wielu uczniów, zwłaszcza w dobie pandemii, potrzebuje wsparcia, pomocy, a nierzadko zwyczajnej rozmowy z osobą, która potrafi ich wysłuchać i wesprzeć. Dzięki opisywanej inicjatywie było to możliwe 24 godziny na dobę.

      Wyżej wymienione środki były również wykorzystywane na zakup papieru i materiałów do szkolnych kserokopiarek. W ciągu ostatnich miesięcy zmiany na rynkach światowych spowodowały wzrost cen papieru nawet o 200%! Dzięki wspomnianej wyżej pomocy mogliśmy sobie łatwiej poradzić ze skutkami kryzysu.

      Tradycją w naszej szkole stały się również prezenty fundowane przez rodziny ósmoklasistów. Od lat pomagają one w poszerzaniu księgozbioru biblioteki szkolnej. W minionym roku było podobnie, dzięki rodzicom i uczniom klas 8a, 8b i 8c zostaną zakupione lektury i ciekawe książki, które uzupełnią coraz bogatszy księgozbiór naszej biblioteki. Swoistym bonusem było piękne drzewko (klon jawor „Worley”), które zostało posadzone na nowo powstałym parkingu między budynkami szkoły i przedszkola.

      Podczas kończących się właśnie wakacji całkowite przeobrażenie dokonało się w gabinecie nr 23. Wszyscy rodzice uczniów klasy 1a złożyli się na segregatory do gabinetu oraz piękne naklejki dekoracyjne. Państwo Agata i Przemysław Szczepańscy zasponsorowali rolety okienne. Firma Szczepański Building sfinansowała malowanie klasy (przysłała swoich pracowników). Farby zostały zakupione przez państwo Monikę i Łukasza Lisowskich z firmy PKM Zachód. Z kolei pani Violetta Maciejonek zakupiła biurko, a regały, krzesło i drobne dodatki pozwalające upiększyć gabinet sfinansowała jego opiekunka – pani Sylwia Kata. Należy podkreślić, że w remont sali nr 23 zaangażowali się wszyscy rodzice naszych pierwszoklasistów wraz z ich przyszłą wychowawczynią.

      Chcielibyśmy serdecznie podziękować za wspaniałą współpracę i wyrazić nadzieję, że w rozpoczynającym się roku szkolnym 2022/2023 będzie ona równie owocna!

      JK

     • „Nowe miejsca dla przedszkolaków w Gminie Świdnica”

     • Rok szkolny 2021/2022 był ostatnim rokiem działalności Publicznego Przedszkola w Świdnicy oraz oddziału przedszkolnego w Koźli, działających przez kilkadziesiąt lat (!) pod egidą Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy. Jeden z nich mieścił się obok świdnickiej poczty przy ulicy Długiej, a drugi w budynku Szkoły Filialnej w Koźli. W obu placówkach nauczycielki wychowania przedszkolnego uczyły i wychowały wiele pokoleń dzieci zamieszkujących naszą gminę. Żegnamy oba przedszkola z nostalgią i z wielkim żalem, a jednocześnie z olbrzymią radością, ponieważ najmłodsi mieszkańcy naszej małej ojczyzny będą mieli możliwość rozwijania się w ultranowoczesnych warunkach w przepięknym budynku przedszkola i żłobka „Krzyś” mieszczących się przy ulicy Ogrodowej.

      Wspomniane wyżej przedszkole i żłobek powstały dzięki temu, że gmina Świdnica realizuje projekt pod nazwą: „Nowe miejsca dla przedszkolaków w Gminie Świdnica. Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej w naszej gminie i powiecie  zielonogórskim poprzez poszerzenie bazy oświatowej o nowe 45 miejsc wychowania przedszkolnego. Celem szczegółowym projektu jest podniesienie jakości świadczonych usług w zakresie edukacji przedszkolnej dzięki organizacji zajęć dodatkowych, wyrównujących szanse edukacyjne dzieci, w tym zajęć logopedycznych i rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne dla 95 dzieci oraz rozwój kompetencji dwóch nauczycieli w obszarze pedagogiki specjalnej. Zaplanowane działania będą realizowane w okresie 01.07.2022 – 30.06.2023 r. i przyczynią się do zwiększenia dostępu do wychowania przedszkolnego na obszarach o niskim stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej, w szczególności wśród dzieci z niepełnosprawnościami oraz wyrównywania szans edukacyjnych, rozwojowych dzieci ze specjalnymi potrzebami i poprawy jakości wychowania przedszkolnego. Całkowita wartość projektu wynosi 979 144,08 zł. Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej to 832 273,23 zł, co oznacza, że dofinansowanie wynosi 85%. Cały projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, Oś priorytetowa: 8. Nowoczesna edukacja, Działanie: 8.1. Poprawa dostępności i jakości edukacji przedszkolnej, Poddziałanie 8.1.1. Poprawa dostępności i jakości edukacji przedszkolnej – projekty realizowane poza formułą ZIT.

      Nowe przedszkole i żłobek prezentują się bardzo efektownie – warto trafić na ulicę Ogrodową 36b, aby móc je podziwiać, do czego zachęcamy nie tylko mieszkańców naszej gminy!

       

      JK

       

    • Wieści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy
     • Wieści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy

     • Rok szkolny 2021/2022 tak naprawdę nie zakończył się 24 czerwca dla wszystkich uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy. Nasi absolwenci, ich rodzice oraz dyrekcja i zainteresowani nauczyciele z większym lub mniejszym niepokojem oczekiwali na wyniki egzaminu ósmoklasisty, który miał miejsce w ostatnim tygodniu maja. Pierwszego lipca do szkół podstawowych w całej Polsce dotarła informacja z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Uczniowie otrzymali zaświadczenia, a uzyskane przez nich wyniki zostały przeliczone na punkty niezbędne podczas naboru do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.

      Mimo bardzo trudnych warunków spowodowanych przez zdalne nauczanie i pandemię koronawirusa nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze – średnie wyniki absolwentów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy plasują nas w piątym staninie ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych (staninów jest 9 –  im wyżej, tym lepiej). Jedna z klas znalazła się nawet w staninie 7! Egzamin ósmoklasisty napisało również 9 uczniów z Ukrainy. Kilkoro z nich będzie kontynuowało naukę w Zielonej Górze.

      Bardzo dobre wyniki przełożyły się na sukcesy podczas rekrutacji do szkół średnich. Przypomnijmy, że do szkół ponadpodstawowych wybierało się aż półtora rocznika i w całej Polsce wielu uczniów nie dostało się do jakiejkolwiek szkoły. 21 lipca zdecydowana większość naszych absolwentów została zakwalifikowana do wybranych przez siebie szkół średnich. Niektórzy do szkół drugiego lub trzeciego wyboru, ale z uzyskanych przez wychowawców informacji wynika, że nie ma wśród naszych absolwentów ucznia, który nie rozpocznie kolejnego roku szkolnego w nowej szkole. Naszych absolwentów można spotkać praktycznie w każdej zielonogórskiej szkole, łącznie z tymi najpopularniejszymi liceami ogólnokształcącymi – „jedynką”, „piątką”, „trójką” czy „czwórką”. 1 sierpnia, w dniu, kiedy ogłoszono ostateczne wyniki naboru, byli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy i ich rodzice mogli rozpocząć zasłużone, spokojne i pełne radości wakacje.

      Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli podać równie dobre informacje.

    • ziemniak, kotlet, surówka
     • Informacja ze stołówki szkolnej

     • Szkoła Podstawowa

      Szanowni Rodzice/Opiekunowie

       

      W roku szkolnym 2022/2023 wydawanie posiłków w stołówce szkolnej rozpoczynamy:

      5 września (poniedziałek)

      koszt we wrześniu to 120zł

       

      Warunkiem korzystania z obiadów w stołówce szkolnej jest złożenie:

      •             pisemnej deklaracji,

      •             oświadczenia Rodzica/Prawnego Opiekuna

       

      Wpłaty za obiady należy uiszczać do dnia 15 każdego miesiąca na nr konta bankowego:

      Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy

      PKO BANK POLSKI

      63 1020 5402 0000 0602 0382 1402

       

      z podaniem w tytule płatności następujących danych:

      imię i nazwisko ucznia, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)

       

      PROSIMY O TERMINOWE WPŁATY !

      W przypadku braku płatności obiady nie będą  wydawane.

    • Zebranie organizacyjne w przedszkolu
     • Zebranie organizacyjne w przedszkolu

     • Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci przyjętych do Przedszkola Publicznego w Świdnicy na rok szkolny 2022/2023 na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 29.08.2022 r.:

      - o godzinie 17.00 dla grup 1,2

      - o godzinie 18.00 dla grup 3,4

      Spotkanie odbędzie się na świetlicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy przy ulicy Ogrodowej 36.

      Jednocześnie informujemy, iż adaptacja dzieci z grupy 1 wraz z rodzicami odbędzie się dnia 30.08.2022 r. oraz 31.08.2022 r. w godzinach 10.00 -11.00 w Przedszkolu w Świdnicy w sali nr 1.