Dnia 31 marca Pola Nowak oraz Natalia Nowacka reprezentowały naszą szkołę i gminę w powiatowym etapie Konkursu Piosenki w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwieńsku. Pola Nowak z klasy 2a, która dopiero rozpoczyna swą przygodę z nauką śpiewu, zachwyciła członków jury i zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy obu uczennicom, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne na bardzo wysokim poziomie!
Lubuskie Konfrontacje Artystyczne
„Młodzież Zapobiega Pożarom”
Amelia Luberadzka i Vanessa Matyjas reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej: „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który odbył się w Jednostce Ratowniczo-Pożarniczej nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze.
Turniej składał się z części pisemnej – testu i części ustnej, do której awansowało 5 najlepszych uczestników. Po dogrywce Amelia Luberadzka dostała się do części finałowej, w której ostatecznie zajęła 5 miejsce. Gratulujemy.
Małgorzata Furmanek
Warsztaty OGNIK
- 1
Warsztaty OGNIK w zielonogórskiej Straży Pożarnej to świetna przygoda, w której wzięli udział pierwszoklasiści. Poza świetną zabawą zdobyli niezbędną wiedzę – jak wezwać pomoc, jak ugasić pożar, jak uniknąć pożaru. Wcielili się także w postać strażaka pędzącego na akcję. Podczas wizyty było mnóstwo śmiechu i fajnej zabawy. Dziękujemy
Kwietniowe zabawy językowe
W okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe, biorąc udział w zabawie Ostereiersuche.
Wywodząca się z niemieckiej tradycji wielkanocnej zabawa w szukanie jajek wielkanocnych, w tym przypadku z zagadkami w języku obcym, sprawiła wiele radości naszym podopiecznym i pozwoliła na efektywne utrwalenie słownictwa związanego ze świętami.
Nabór na stanowiska
“Posadźmy razem las!”
Szanowni Państwo,
Nadleśnictwo Zielona Góra wraz z Nadleśnictwem Przytok,
we współpracy z Polskim Towarzystwem Leśnym,
Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Zielonej Górze
oraz Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze,
serdecznie zapraszają mieszkańców Zielonej Góry i okolic
do wzięcia udziału w spotkaniu plenerowym pn. “Posadźmy razem las!”,
które odbędzie się 22 kwietnia 2023 roku, w godz. 9:00 -13:00,
nieopodal siedziby Nadleśnictwa Zielona Góra (w bliskim sąsiedztwie skrzyżowania ul. Ceramicznej z ul. Łużycką w Zielonej Górze).
Od projektu do wydruku
Projektowanie przestrzenne to niezwykle aktualny temat. Dziś, jak nigdy wcześniej, umiejętność przeniesienia swoich pomysłów i wizji na projekt przestrzenny otwiera drogę do nieograniczonego świata możliwości wykonawczych. Nasi uczniowie poznają program Tinkercad firmy Autodesk – darmowe i niezwykle intuicyjne narzędzie, które jest spełnieniem marzeń każdego twórcy. Gotowe projekty są dostosowywane do wydruku na drukarce 3D i drukowane. Tak dziś się kształcą innowatorzy jutra.
Nasza szkoła bierze udział w Programie „Laboratoria Przyszłości”. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naczelną misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
OLIMPIADA ZDROWIA PCK – ETAP SZKOLNY
Olimpiada Zdrowia PCK to konkurs, którego celem jest wykształcenie u dzieci i młodzieży potrzeby dbania o własne zdrowie i środowisko naturalne. Dzięki Olimpiadzie młodzi ludzie mogą nie tylko wykazać się wiedzą na temat szeroko pojętego zdrowego stylu życia, ale także wprowadzać modelowe działania w swojej lokalnej społeczności. Założenia Olimpiady wpisują się w cel Agendy ONZ 2030 – „Dobre zdrowie, jakość życia”.
30 marca odbył się etap szkolny Olimpiady, w którym test wypełniali wolontariusze z klas 8 Szkoły Podstawowej (16 uczniów).
I miejsce zdobyła Dominika Surynt z kl. 8c, uzyskując 23/30 pkt i będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie rejonowym.
II miejsce zajęła uzyskując 17/30 pkt Roksana Czapla z kl. 8c
III miejsce zajął uzyskując 16/30 pkt Krystian Mikoda z kl. 8c
Gratulujemy i życzymy Dominice awansu do konkursu Okręgowego i Ogólnopolskiego
Małgorzata Furmanek
Szkoły ponadpodstawowe - Technikum nr 5
Dnia 29.03.2023 r. odbyło się spotkanie klas 8 z reprezentantami Technikum nr 5 w Zielonej Górze. Dziękujemy naszym ubiegłorocznym absolwentom, Wiktorowi Wlazłemu i Jakubowi Bugsalewiczowi, za prezentację ich szkoły, kierunków technicznych, możliwości rozwoju oraz współpracy międzynarodowej, w której można wziąć udział, wybierając tę placówkę.
Dnia 04.04.2022 r. w Technikum nr 5 w godzinach 10:00-15:00 odbędzie się Dzień Otwarty.
Zespół ds. doradztwa zawodowego
W Ogrodzie Botanicznym
- 2
Wiosna nieubłaganie zbliża się do nas, ale robi nam w tym roku psikusy i chowa się to tu, to tam. Uczniowie klas 1a i 1b postanowili poszukać jej z Ogrodzie Botanicznym w Zielonej Górze.
Tuż za bramą ogrodu powitały nas kolorowe, piękne krokusy i słoneczna pogoda. Szukaliśmy wiosny wszędzie i znaleźliśmy ją w pąkach krzewów i drzew, w młodych pędach roślin i zielonych źdźbłach trawy.
Odwiedziliśmy też młode daniele, kozy, surykatki i kolorowe ptaki, które jeszcze bardziej podkreśliły piękno nadchodzącej wiosny. Naładowani dobrą energią i pewni, że wiosna jest już z nami, wróciliśmy do szkoły.
DNI ZDROWIA 20 – 23.03.2023 r.
- 8
Pod hasłem: „Bądź zdrowy z wyboru nie z przymusu!”
Tradycyjnie Wiosnę witamy Dniami Zdrowia. Tak jak ona budzimy się ze snu zimowego, stajemy się weselsi, radośniejsi, bo słońce świeci dłużej i jest wyżej na niebie. W naszej szkole podczas obchodów Dni Zdrowia odbyły się konkursy propagujące zdrowy styl życia, wykłady profilaktyczne, konkursy plastyczne i turnieje sportowe.
- Zdrowo, bezpiecznie i radośnie mówimy „Dzień dobry” Wiośnie - radośnie z pięknymi ozdobami i marzannami pierwszy dzień wiosny powitały dzieci z klas 1-3 SP, maszerując po ulicach Świdnicy.
- Turniej sportowy promocji zdrowia i ochrony środowiska – wyścigi na wesoło klas 1-3.
- Prace plastyczne: „Kolory zdrowych smaków” – wystawa w gabinetach poszczególnych klas.
- Dzień Idola – uczniowie mogli przebrać się za swoich idoli, celebrytów, youtuberów lub postacie z filmów.
- Prezentacja klasowych marzann.
- Warsztaty dla klas 4-5 – Mobilne Laboratoria Przyszłości.
- Wiosenny Turniej Gier – piłka koszykowa klasy 8:
I miejsce – kl. 8c
II miejsce – kl. 8b
III miejsce – kl. 8a.
- Konkurs wiedzy o zdrowiu w klasach 6-7 i 4-5.
- Wiosenny Turniej Gier dla klas 4-5:
I miejsce - kl. 4b
II miejsce – kl. 5b
III miejsce – kl. 4a
IV miejsce – kl. 5a
- Warsztaty: „Zdrowa skóra” dla klas 7-8. Młodzież dowiedziała się, jak dbać o skórę głowy, jak pielęgnować ciało. Wykonywane były również fryzury i makijaże zgodnie z najnowszymi trendami. Warsztaty przeprowadzone były przez zaprzyjaźnioną szkołę: Stowarzyszenie Przyjaciół WODZ z Zielonej Góry.
- Wywiadówka profilaktyczna – spotkanie rodziców z Krajową Administracją Skarbową w ramach akcji edukacyjnej o nielegalnym hazardzie: „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”.
Małgorzata Furmanek
Przedszkolaki w poszukiwaniu wiosny
W poszukiwaniu wiosny wszystkie przedszkolaki udały się nad piękny świdnicki zalew, gdzie w otoczeniu przyrody i śpiewu ptaków, w promieniach słońca pożegnały zimę i przywitały Pierwszy Dzień Wiosny. Symbolicznie przemaszerowaliśmy z Marzanną wokół zalewu, wesoło śpiewając po czym udaliśmy się na wspólną zabawę.
Jak słuchanie pomaga w zrozumieniu innych ludzi
Udział naszych uczniów w projekcie eTwinning jest skierowany przede wszystkim na ich rozwój osobisty. Jednym z czynników, nad którymi pracują uczniowie świdnickiej klasy 7, jest bardzo ważna na każdym etapie edukacji i życia – komunikacja. W tym zadaniu (równolegle wykonywanym przez uczniów szkół greckich i tureckich) staraliśmy się zrozumieć, jak słuchanie pomaga w zrozumieniu innych ludzi. Uczniowie wypowiadali się na interesujące ich tematy, a współrozmówcy próbowali im przeszkadzać według instrukcji, np. uczniowie śpiewali, klaskali lub śmiali się. Była to dla nas bardzo cenna lekcja. Zrozumieliśmy, że dobra komunikacja to słuchanie wszystkich stron uczestników dialogu.
Na jednym ze zdjęć można zobaczyć ćwiczenia naszych greckich przyjaciół.
Zebranie z rodzicami
Najbliższe zebranie z rodzicami już w czwartek 23 marca.
Tematyka: Dni Zdrowia –„3maj się zdrowo”
- Bieżące ocenianie, frekwencja, zachowanie – wychowawcy klas.
- Indywidualne spotkania z nauczycielami przedmiotów.
- Konsultacje indywidualne pedagoga , psychologa i logopedy z rodzicami uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Zapraszamy wszystkich rodziców.
Uwaga rodzice uczniów klas 7-8
- 17:00 spotkanie z Krajową Administracją Skarbową w ramach akcji edukacyjnej o nielegalnym hazardzie: "Hazard? Nie daj się wciągnąć!” - sala 31.
- 17:30 klasy 7-8 spotkanie z wychowawcami.
„Woda – najcenniejszy skarb”
W ramach programu edukacyjnego Wód Polskich „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” oraz w związku z nadchodzącym wielkimi krokami Światowym Dniem Wody, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zorganizował dla szkół podstawowych konkurs plastyczny pn. „Woda – najcenniejszy skarb”.
Wpłynęło 115 dzieł z 18 szkół podstawowych z województw dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego oraz opolskiego.
W kategorii wiekowej klas 4 - 6 nasza uczennica Zuzanna Tomaszewska z klasy 6 zajęła I miejsce za pracę pt. "Woda - najcenniejszy skarb", którą wykonała pod kierunkiem nauczyciela plastyki, pani Renaty Uss - Wocial.
Serdecznie gratulujemy!
Bernardeta Klimczak
Dzień Idola
- 1
20 marca Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Idola. Chętni uczniowie mogli przebrać się swoich idoli, celebrytów, youtuberów lub postacie z filmów.
Nasi wychowankowie okazali się bardzo kreatywni, o czym można się przekonać, oglądając zdjęcia z tego wydarzenia.
Opiekunki SU
LKA - gminny etap Konkursu Piosenki
- 2
We wtorek, 14 marca, w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych odbył się gminny etap Konkursu Piosenki w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów z klas I-VII, którzy wiele tygodni przygotowywali się do występów na scenie. Reprezentanci naszej szkoły występowali solo oraz w małych zespołach, w których prezentowali swoje umiejętności wokalne. Do kolejnego etapu konkursu awansowały: Pola Nowak z klasy 2a oraz Natalka Nowacka z klasy 7. Wyróżnienia otrzymały: Klara Żelek z 5a oraz Amelia Wojtuściszyn z klasy 6. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych występów, a laureatkom życzmy powodzenia na etapie powiatowym, który odbędzie się 31 marca w Czerwieńsku.
Szkolny Program Motywacyjny
- 3
Nagradzanie dziecka ma na celu zachęcanie go do właściwego postępowania, podtrzymuje i utrwala pozytywne cechy i zachowania. Dziecko, które jest nagradzane, nabiera wiary w siebie, zaufania do swoich możliwości, czuje, że jest kochane i akceptowane przez rodziców. Poza tym otrzymywanie nagród jest dla dziecka źródłem pozytywnych uczuć, radości, dobrego samopoczucia. Dzięki nagradzaniu umacniają się więzi emocjonalne między dzieckiem, a osobami nagradzającymi. Nagrodą może być słowne uznanie, pochwała, uśmiech, przytulenie, wspólne atrakcyjne spędzanie czasu wolnego, uzyskanie jakiegoś przywileju,
a także nagroda rzeczowa.Podsumowaliśmy udział uczniów we wspólnym projekcie Rady Rodziców oraz Dyrekcji i Nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy w I półroczu roku szkolnego 2022/2023. Rada Rodziców ufundowała w każdej klasie nagrody w postaci: I miejsce – bon podarunkowy do Salonu Empik za 100 zł, II miejsce – bon podarunkowy do Salonu Empik za 50 zł, dodatkowo Dyrektor Liliana Reimann przekazała uczniom za zajęcie I, II i III miejsca w klasie, jednorazowy KUPON ZWALNIAJĄCY z pytania, kartkówki lub zadania domowego.
Ranking w klasach:
Klasa 4a
I miejsce – Szymon Jaros
II miejsce – Filip Czapla
III miejsce – Julia Figura
Klasa 4b
I miejsce – Zuzanna Zagdańska
Klasa 5a
I miejsce – Hanna Kokocińska
II miejsce – Zofia Schmidt
III miejsce – Zuzanna Paniec oraz Oliwia Kruszona
Klasa 5b
I miejsce – Aurelia Moszonka
II miejsce – Gabriela Batkowska
III miejsce – Kalina Cwojdzińska
Klasa 6
I miejsce – Aleksandra Hołobotowska
II miejsce – Agata Felińska
III miejsce – Wiktoria Madera
Klasa 7
I miejsce – Ewa Kołodziej
II miejsce – Kornelia Kościńska
III miejsce – Nela Kociańska
Klasa 8b
I miejsce – Natalia Machanek
Klasa 8c
I miejsce – Hanna Czarny
II miejsce – Dominika Surynt
Wszystkim nagrodzonym i biorącym udział Uczniom gratulujemy! Przypominamy, że program ma za zadanie motywować uczniów klas 4 - 8 do nauki, pomocy koleżeńskiej i aktywności na zajęciach.
Zachęcamy wszystkich do działania 😊
Regulamin Szkolnego Programu Motywacyjnego dla uczniów klas 4-8
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy- Udział w programie motywacyjnym jest dobrowolny.
- Program realizowany jest w trakcie roku szkolnego. Jeden pełen cykl obejmuje jeden rok szkolny.
- Uczeń po akceptacji nauczyciela przedmiotu może przystąpić do programu motywacyjnego
z danego przedmiotu. - Uczeń może zdobyć punkty za:
- Dodatkowe zadania domowe (0-10 punktów miesięcznie);
- Aktywność na lekcjach (0-10 punktów miesięcznie);
- Pomoc koleżeńską (0-10 punktów miesięcznie).
Punkty przyznawane są przez nauczycieli przedmiotowych oraz opiekunów zajęć w ramach pomocy koleżeńskiej. Nauczyciel przedmiotu wpisuje ilość punktów w każdej z trzech kategorii
(a-c) na koniec miesiąca i parafuje swoim podpisem.Nagroda indywidualna
- Na koniec każdego półrocza uczniowie z najwyższą ilością punktów otrzymają następujące nagrody:
I miejsce – bon podarunkowy do EMPIKU za 100 zł oraz jednorazowy kupon zwalniający z pytania lub kartkówki lub zadania domowego,
II miejsce - bon podarunkowy do EMPIKU za 50 zł oraz jednorazowy kupon zwalniający z pytania lub kartkówki lub zadania domowego,
III miejsce – jednorazowy kupon zwalniający z pytania lub kartkówki lub zadania domowego.
- W przypadku zdobycia jednakowej liczby punktów przez więcej niż jedną osobę,
o pierwszeństwie decyduje średnia ocen w danym semestrze.
Nagrody klasowe
- Na koniec roku szkolnego (2 półroczy) klasa, która zgromadziła największą liczbę punktów
w programie motywacyjnym otrzyma nagrodę klasową. Nagrody klasowe przyznane zostaną w dwóch kategoriach tj. klas 4-6 i 7-8. Nagrodą klasową jest wspólny wyjazd do kina lub równowartość pieniężna w postaci bonu, który klasa może przeznaczyć na dofinansowanie wycieczki klasowej. - W przypadku zdobycia jednakowej liczby punktów przez więcej niż jedną klasę,
o pierwszeństwie decyduje średnia ocen klasy w danym semestrze.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie