• Dzień Pustej Klasy

     • Sylwia Weise, Danuta Warecka

      18 czerwca  2020 r. (piątek) uczniowie klas najmłodszych  przyłączyli się do obchodów Dnia Pustej Klasy. Z powodu pandemii obchody przesunięto na ostatni tydzień czerwca. Ten dzień okazał się dla Nas wyjątkowy nie tylko z powodu świetnych zajęć poza szkołą, ale również pod względem pogody. Uczniowie mieli okazję spędzić długie godziny na świeżym powietrzu – zamiast w czterech ścianach dusznej klasy. Wszystkie lekcje odbyły się w plenerze!

      Uczniowie klas 1b oraz 2b odwiedzili pobliski sklep, by móc, w ten jakże upalny dzień, ochłodzić się przepysznymi lodami. Po degustacji odwiedziliśmy park, gdzie mogliśmy swobodnie oddać się zabawom. Uczniowie aktywnie spędzili czas, przypominając sobie zabawy podwórkowe.

      Dzień Pustej Klasy na pewno na długo zostanie w naszych wspomnieniach. :)

      Poza tym mamy nadzieję, że taki "dzień" wpisze się w nasz coroczny kalendarz roku szkolnego. :)

       

    • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „OLIMPUSEK”
     • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „OLIMPUSEK”

     • Karolina Leśniarek

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „OLIMPUSEK”. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą znajomością słownictwa oraz podstawowych zwrotów. Chcielibyśmy serdecznie pogratulować wszystkim uczniom, którzy postanowili sprawdzić swoje umiejętności językowe!

      Mamy zaszczyt poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Gratulujemy!

      Nadia Niszczot – klasa 2a – VI miejsce w kraju

      Ignacy Zapotoczny – klasa 2a – VII miejsce w kraju

      Julia Jasinowska – klasa 3a – VII miejsce w kraju

      Szymon Jaros – klasa 2a – XII miejsce w kraju

      Hanna Babińska – klasa 3a – XIII miejsce w kraju

    • dziewczynka czyta
     • XXII Przegląd Mistrza Pięknego Czytania pt. „Poznaj Obyczajówkę"

     • Danuta Warecka

      WYRÓŻNIENIE

      Uczniowie klasy 1b wzięli udział w  XXII Przeglądzie Mistrza Pięknego Czytania. W tym roku odbył się w formie online. Jury  oceniało trzy kategorie wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7-8. Zadaniem uczestników było  nagranie własnego odczytu fragmentu wybranej przez siebie książki, która wpisuje się w tegoroczne hasło konkursowe „Poznaj Obyczajówkę". To właśnie wczoraj wszyscy dowiedzieli się, kto w tym roku otrzymał tytuł Mistrza Pięknego Czytania. W naszej szkole wyróżnienie zdobyła WIKTORIA BŁAŻEJEWSKA z klasy 1b. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

      Konkurs jest częścią projektu ministerialnego "rozCZYTAJmy się!", który jest finansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury .

     • Z głową w chmurach

     • Sylwia Weise

      Poniedziałkowe, słoneczne przedpołudnie uczniowie klasy 2b spędzili „bliżej nieba”.

      Uczniowie pojechali na wycieczkę na lotnisko w Przylepie. Na miejscu od razu poczuliśmy wiatr we włosach i tę niesamowitą atmosferę towarzyszącą podniebnym, stalowym ptakom. Zwiedziliśmy hangary, poznaliśmy różne rodzaje samolotów i ich przeznaczenie. Dowiedzieliśmy się wiele na temat samolotów szkoleniowo-treningowych i szybowców. Zobaczyliśmy również dwupłatowca, wykorzystywanego do gaszenia pożarów, robienia oprysków lasów i pól. Mogliśmy zasiąść za sterami kilku z nich i poczuć się jak prawdziwi piloci. ;) Ponadto wdrapaliśmy się na wieżę, z której mogliśmy podziwiać niesamowitą panoramę lotniska. Mieliśmy również okazję zbliżyć się do medikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, gotowego do natychmiastowego

      wylotu w celu niesienia pomocy medycznej. Czas upłynął nam szybko i musieliśmy „zejść na ziemię”, ale na pewno na długo zapamiętamy tę wycieczkę. Składamy serdeczne podziękowania pani Hannie Pajdowskiej, mamie naszego ucznia, która zorganizowała tę wycieczkę. Jesteśmy też pełni podziwu dla Jej wiedzy z dziedziny lotnictwa, którą tak chętnie i ciekawie dzieliła się z nami.

       

     • Wycieczka do Majaland

     • D. Warecka, S. Weise, S. Kata

      Nadszedł czas wycieczek szkolnych. Nasi najmłodsi uczniowie postanowili zmierzyć się w krainie Majaland Kownaty, pokonując strach na niezwykłych karuzelach i atrakcjach wymagających nie lada odwagi. Uczniowie pływali wspólnie łodziami Wikingów, gdzie zmierzyli się w pojedynku między klasami. Spędzili dzień na wspólnej zabawie i smakowitym posiłku. Choć wycieczką dla każdej z klas była tą pierwszą, wszyscy świetnie się spisali i spędzili miło czas.

     • Wycieczka do Alpakowej Zagrody

     • Agnieszka Marczewska

      8 czerwca klasa 1a wraz z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę do Alpakowej Zagrody w Koźli. Podczas wyjazdu uczniowie poznali egzotyczne zwierzęta pochodzące z Ameryki Południowej – alpaki, o których bardzo ciekawie opowiadała pani Marta – właścicielka zwierząt.  Dzieci uczestniczyły również w zajęciach plastycznych prowadzonych przez panią Monikę, jadły kiełbaski smażone na wspólnym ognisku, piły pyszną lemoniadę oraz odpoczywały na hamakach zawieszonych pośród wysokich brzóz i dębów. Przepiękne chwile spędzone na łonie przyrody i przemiła atmosfera tego miejsca zachęcają do ponownej wycieczki. :)

     • Klub H2O

     • Jeszcze odrobina cierpliwości i jutro dowiecie się, kto będzie śmigał nową hulajnogą z kaskiem na głowie :) Już jutro premiera naszego filmu o dzieciach z Klubu H2O, a w nim wyniki konkursu. Powodzenia!

     • Dzień Dziecka w klasach młodszych

     • Agnieszka Marczewska
      Elżbieta Brzezińska

      Tegoroczny Dzień Dziecka rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych w swoich klasach. Na kolejnej lekcji uczniowie klas 1a i 3a wzięli udział w turnieju sportowym.  Było dużo emocji, zdrowa rywalizacja i wesoła zabawa.  Zamówiliśmy również na ten dzień piękną, słoneczną pogodę, dzięki czemu mogliśmy wyruszyć na piknik, który zorganizowałyśmy w okolicy naszej szkoły. Takie zajęcia odpowiadały wszystkim uczestnikom! :) Najpiękniejsze podziękowanie za nasze starania: „Proszę Pani, to był nasz najlepszy dzień w szkole....”

     • DZIEŃ DZIECKA

     • Danuta Warecka

      Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią szczególnie. Niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to wyjątkowy dzień w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić, skoro w tym dniu w większości szkół są organizowane ciekawe konkursy i zabawy, a jednocześnie rozdawane są  kilogramy słodyczy.

      W klasie 1b Szkoły Podstawowej w Świdnicy Dzień Dziecka rozpoczął się od najserdeczniejszych życzeń złożonych uczniom przez wychowawcę klasy oraz od zapoznania z programem dziecięcego święta. W przygotowanie programu na tę uroczystość włączyli się jak zwykle rodzice pierwszoklasistów.

      Punktualnie o godzinie 9.00 dzieci udały się nad Zalew Świdnicki, gdzie przygotowano liczne konkursy i zabawy. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali szereg ciekawych gier, podczas których uczniowie mogli ze sobą rywalizować.  

      Obchody Dnia Dziecka w naszej klasie zakończyła zabawa terenowa.  Po odnalezieniu skarbu każdemu dziecku wręczono upominki. Wszyscy byli zadowoleni, żałując, że taki dzień jest tylko raz w roku.

      Swoim zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym.

       

      Zapraszamy do galerii:

      https://photos.app.goo.gl/9T5HzLqoc3rgVfN96

     • TURNIEJ SPORTOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

     • TURNIEJ SPORTOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

      POD HASŁEM: „W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH”

      Z okazji Dnia Dziecka  klasy 4-6 rozegrały turniej sportowy w dwa ognie. Oprócz dobrej zabawy i rywalizacji sportowej turniej miał na celu:

       • integrację społeczności szkolnej;
       • wykazywanie znaczącej wartości sportu szkolnego w pozytywnym oddziaływaniu na uczniów po pandemii;
       • wpajanie zasad zdrowej rywalizacji, kulturalnego kibicowania i czystej gry;
       • kształtowanie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego;
       • wspomaganie zdrowia poprzez wysiłek fizyczny i relaks psychiczny.

      Zmagania sportowe uczniów nagrodzone zostały dyplomami i piłkami dla klas.

      I miejsce – klasa 6a

      II miejsce – klasa 4

      III miejsce – klasa 5

      Nauczycielki wychowania fizycznego:

      Małgorzata Furmanek

      Ewelina Bitner

     • 1b z wizytą u Alpak

     • Danuta Warecka

      Dnia 15 maja uczniowie klasy 1b ze Szkoły Podstawowej w Świdnicy wraz z rodzicami i wychowawcą odwiedzili Alpakową Zagrodę.  Po długo wyczekiwanym otwarciu mogliśmy się w końcu zobaczyć. Oczywiście śmiechu było co niemiara. Alpaki jak zwykle przywitały nas z radością.

      Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych.  Dowiedzieliśmy się również wiele o naturze i zwyczajach tych uroczych zwierząt. Następnie każdy mógł nakarmić alpaki ich przysmakiem, czyli marchewką. Na koniec czekało na nas ognisko z kiełbaskami oraz pyszności przygotowane przez rodziców. Dziękujemy pani Marcie za możliwość integracji w tak wspaniałym miejscu.

    • Dzień Dziecka
     • Dzień Dziecka

     • Wita Was słoneczny ranek, 
      tyle dzisiaj niespodzianek, 
      tyle przygód czeka nas. 
      Pierwszy czerwca ! Wstawać czas ! 
      Dzisiaj święto wszystkich dzieci – 
      to szczególny dla nas dzień. 
      Jasne złote słonko świeci, 
      spoza chmur uśmiecha się. 
      Dzisiaj święto wszystkich dzieci 
      Niech nam pięknie słońce świeci 
      Wszyscy śmieją się od rana 
      Każda buzia roześmiana 
      Czar zabawy dziś panuje 
      Każde serce się raduje.  
       

    • Ogólnopolski Konkurs "Orzeł informatyczny"
     • Ogólnopolski Konkurs "Orzeł informatyczny"

     • Marcin Strzelczyk

      Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Informatyczny” online. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę i ambicję.

      Mamy zaszczyt poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Gratulujemy!

      Michał Skiba – klasa 3b – VII miejsce w kraju

      Michał Cydzik – klasa 5 – VIII miejsce w kraju

      Weronika Jasiniak  - klasa 5 – VIII miejsce w kraju

      Helena Pogoda – klasa 6a – VIII miejsce w kraju


      Ponadto uczestnik, który jednocześnie został laureatem konkursu i uzyskał najwyższy wynik w szkole, otrzymuje możliwość bezpłatnego udziału w Ogólnopolskich Konkursach „Orzeł” ze wszystkich przedmiotów, do których Państwa szkoła przystąpi w sesji jesiennej w roku szkolnym 2021/2022.

      Zgodnie z regulaminem konkursu online organizatorzy przyznali następujące tytuły oraz dyplomy:
      - za miejsca od I do III - tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu oraz nagrodę,
      - za miejsca od IV do VIII - tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu,
      - pozostałym uczestnikom bez względu na uzyskany wynik przyznany został dyplom uznania.

     • Królewska gra

     • Anna Lisiecka

      Gra w szachy to godziny dobrej zabawy dla każdego, niezależnie od wieku. Nasi uczniowie powoli wracają do szkoły, więc i wróciły prowadzone stacjonarnie nasze zajęcia szachowe. Nareszcie możemy wyjąć figury i zagrać na boisku szkolnym! Ta królewska gra jest nie tylko doskonałą formą stymulowania  rozwoju emocjonalnego i intelektualnego dzieci,  ale też dostarcza im wiele zabawy i rozrywki. Zapraszamy na partyjkę.

     • Dzień Matki

     • W tym wyjątkowym dniu
      pragniemy Wam złożyć kochane Mamy,
      najserdeczniejsze życzenia:
      długich lat w zdrowiu, szczęściu i wszelkiej pomyślności,
      spełnienia najskrytszych marzeń,
      a także wielu cudownych chwil w życiu
      i nieustannej pociechy ze swoich dzieci.

      grafika Hanna Czarny

    • 101 rocznica urodzin patrona naszej szkoły
     • 101 rocznica urodzin patrona naszej szkoły

     • Wioletta Tkaczyk

      We wtorek, 18 maja, obchodziliśmy 101 rocznicę urodzin patrona naszej szkoły – świętego Jana Pawła II. Uczniowie najmłodszych klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy podczas lekcji  religii  przygotowali przepięknie  wykonane laurki. Pokazali w ten sposób, że  pamiętają  i doceniają postać i nauki papieża Polaka. Dzieła naszych uczniów są wspaniałym wyrazem wdzięczności i miłości  do świętego Jana Pawła II.