14 lutego z okazji walentynek wolontariusze Szkolnego Wolontariatu zorganizowali kiermasz pysznych domowych ciasteczek oraz sprzedaż kartek walentynkowych, których autorami byli między innymi nasi uczniowie. Tradycyjnie działała również poczta walentynkowa, która niejednej osobie sprawiła zaskakującą niespodziankę! Akcja, oprócz umilenia dnia i wyzwolenia pozytywnych uczuć, miała na celu zebranie pieniędzy na dofinansowanie wycieczek szkolnych naszym uczniom, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Bardzo wszystkim dziękujemy!
Walentynki świetlicowe
W tym roku walentynki uczciliśmy w świetlicy pocztą walentynkową dla klas I – III. Tuż przed świętem zakochanych w sali pojawiła się skrzyneczka. Można było do niej wrzucić samodzielnie wykonaną walentynkę i przesłać w ten sposób wyrazy sympatii i przyjaźni ulubionej koleżance, koledze a nawet ulubionej Pani. Przygotowywanie kolorowych pocztówek sprawiło uczniom wiele radości.
Opłaty za obiady
Opłaty za obiady w lutym:
- szkoła podstawowa - 45zł (15 dni)
- przedszkole - 22,50 zł (15 dni)
Technologiczne ferie zimowe
Podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych uczniowie mogli uczestniczyć w bardzo interesujących, a zarazem innowacyjnych zajęciach komputerowych. Tematem przewodnim były niezmiennie nowe technologie oraz kodowanie.
Celem zajęć było przybliżenie uczniom zagadnień z zakresu informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom takich firm jak Microsoft czy Disney.
Łamigłówki udostępniane w ramach Godziny Kodowania są bardzo interesującym
i wciągającym wprowadzeniem do programowania, a inne aktywności oferowane przez tę inicjatywę mogą służyć do dalszego rozwijania umiejętności programowania, jak i zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań.Rozgrzewką był Scratch Junior, czyli intuicyjny język programowania adresowany do dzieci, pozwalający na tworzenie animacji i nieskomplikowanych gier. Uczniowie układali z kolorowych bloczków prosty kod, który sprawiał, że wesołe postacie poruszały się, wydając dźwięki.
Uczniowie zapoznali się także ze Scottie Go!, czyli innowacyjną grą do nauki programowania, która jest połączeniem kartonowych klocków, za pomocą których gracze układają komendy programistyczne oraz aplikacji, która wyznacza zadania, skanuje ułożone rozwiązania i przekształca je w ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów.
Dodatkowych wrażeń dostarczył robot Photon, który wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności naszych czasów. Pomaga im rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania i zrozumienie działania czujników, w które jest wyposażony.
A kulminacją nowinek technologicznych była praca połączona z zabawą na interaktywnych monitorach dotykowych. Nauka programowania blokowego w aplikacji Robotizen, następnie multimedialne warcaby
i zasady logicznego myślenia, a na deser kultowe Angry Birds, które uczą precyzji.Marcin Strzelczyk
3
Zbiórka dla schroniska
W XXI wieku żyjemy, codziennie walcząc z czasem, zapominając o tym, co ważne. Niejednokrotnie udajemy, że nie widzimy tego, co warto zauważyć. Nie mamy czasu, aby zatrzymać się, pomóc. Uczniowie naszej szkoły uczą się być lepsi. Okazują dobre serca, a los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny. Szkolny Wolontariat zorganizował zbiórkę karmy dla schroniska w Zielonej Górze. Celem tego przedsięwzięcia było wspieranie schroniska i poprawa losu przebywających w nim psów i kotów, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Cieszymy się, że tak wielu uczniów i ich rodziców odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim klasom za włączenie się w zorganizowaną przez nas akcję charytatywną i okazanie serca. Dzięki tym licznym darom mogliśmy pomóc zabezpieczyć przed zimą zwierzaki. Dzielenie się tym, co mamy – to dobry nawyk!
Ferie w szkole
Razem na święta
Przerwa urlopowa w przedszkolu
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy informuje o terminie letniej przerwy urlopowej
w placówkach przedszkolnych:
- Przedszkole Publiczne w Świdnicy - 29.06.2020 r. - 14.08.2020 r.
- Oddział Przedszkolny w Koźli - 29.06.2020 r. - 7.08.2020 r.
Konkurs na MEM
Sportowe ferie zimowe
I tydzień ferii
Technologiczne ferie zimowe
I tydzień ferii
Ferie z Xboxem
II tydzień ferii
Spotkanie z księgową
W piątek, 17 stycznia, uczniowie klasy 2a mieli okazję poznać, na czym polega zawód księgowej. Te ważne i przydatne informacje przekazały dzieciom panie Elżbieta Lubieniecka oraz Elżbieta Banicka – mama naszego kolegi Jakuba Banickiego. Obie panie pracują w naszej szkole i zajmują się księgowością. Opowiedziały dzieciom, że praca księgowej w szkole polega między innymi na przyjmowaniu rachunków, opisywaniu ich, zaksięgowaniu, sporządzaniu list płac nauczycieli i pracowników obsługi. Jest to ciągła praca z liczbami, zestawieniami, które obecnie wykonuje się na komputerze, z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania.
Dziękujemy za pouczającą lekcję. Będziemy pilnie uczyć się matematyki i aktywnie uczestniczyć w zajęciach edukacji informatycznej.
KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ BOMBKĘ BOŻONARODZENIOWĄ ROZTRZYGNIĘTY!!!!!
Jak co roku w okresie przedświątecznym zorganizowany został w naszej szkole konkurs na ,,Najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową”. Jest to doskonała okazja do wprowadzenia się
w świąteczny nastrój, poczucia magii zbliżających się świąt oraz kultywowania tradycji bożonarodzeniowych.W tym roku mogliśmy na Was liczyć! Do świetlicy szkolnej wpłynęła duża ilość oryginalnych
i pięknie wykonanych prac, które wyeksponowane zostały na korytarzu szkolnym.Komisja konkursowa nagrodziła prace następujących osób:
I Miejsce – Agata Felińska klasa III;
II Miejsce – Hanna Kokocińska klasa IIa oraz Michał Milewski klasa Ib;
III Miejsce – Zuzanna Tomaszewska klasa III oraz Zuzanna Zagdańska klasa Ib;
Wyróżnienia: Martyna Jaworska klasa Ib oraz Natalia Nowacka klasa IV
WYCHOWAWCY ŚWIETLICY GRATULUJĄ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU !!!!
„Dziel się uśmiechem”
Nasi najmłodsi uczniowie klas 1a i 1b, wraz z wychowawcami realizowali podczas zajęć ogólnopolski program „Dziel się uśmiechem”. Głównym celem tego programu jest budowanie wśród uczniów świadomości, jak ważna jest troska o zdrowe zęby oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. Podczas zajęć poruszane były zagadnienia z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej, zbilansowanej, zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia.
Każdy uczestnik otrzymał zestaw do pielęgnacji zębów składający się ze szczotki i pasty do zębów oraz bezcukrowej gumy do żucia, a także materiały edukacyjne zawarte w książeczce „Ja i moje zęby”. Uczniowie w czasie zajęć odbyli pogadankę z pielęgniarką szkolną, która przekazała im podstawowe informacje dbania o jamę ustną. Uczniowie poznając instrukcję mycia zębów, odbyli cykl fluoryzacji. W czasie zajęć z wychowawcą odbył się seans filmowy „Jak dbać o zdrowie i mieć piękny uśmiech?”. Uczniowie przygotowali smaczne i zdrowe sałatki, które ze smakiem zjedli na pierwsze śniadanie, dowiadując się przy tym jak wiele wartości znajduje się w owocach i warzywach. Bardzo chcemy mieć piękny uśmiech, dlatego planujemy w przyszłym półroczu wspólną wizytę u stomatologa.
Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
Zarządzenie nr 1/2020
Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy
z dnia 13.01.2020 r.
w sprawie: harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2020/2021 do Przedszkola Publicznego i klasy I w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II i Filii w Koźli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Świdnica.
Opłaty za obiady
Opłaty za obiady w styczniu:
- szkoła podstawowa - 42zł (14 dni)
- przedszkole - 21zł (14 dni)
Żywa Edukacja
17 grudnia uczniowie klas 2A i 2B mieli okazję uczestniczyć w Żywej Edukacji. Do szkoły przyjechał pan Sebastian Pilichowski z Uniwersytetu Zielonogorskiego i przeprowadził zajęcia poświęcone przyrodzie. Opowiadał o budzących odrazę owadach. Szczegolnie uczulał dzieci, aby nie używały określenia "robale", gdyż owady nie należą do "robali". Pokazał na zajęciach, że modliszka, patyczak, karaczan wcale nie są takie straszne, jak wyglądają na pierwszy rzut oka. Nawet najbardziej oporni uczniowie przełamali swój lęk i wzięli te owady do rąk. Okazało się, że są delikatne, wrażliwe i naprawdę niegroźne.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie