klasy 1-3 16 dni - 56 zł
przedszkole 20 dni - 35 zł
klasy 1-3 16 dni - 56 zł
przedszkole 20 dni - 35 zł
Anna Lisiecka, Marcin Strzelczyk
W połowie marca zaprosiliśmy uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy do wzięcia udziału w realizacji projektu edukacyjnego pt. ,,Dlaczego nasza szkoła?”. Chcieliśmy, aby własnymi oczami pokazali szkołę, w której się uczą, pomogli nam przekonać niezdecydowanych, tych, którzy wahają się nad wyborem Szkoły Podstawowej w Świdnicy. Odzew przeszedł najśmielsze wyobrażenia. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. W ramach promocji każdego dnia na stronie internetowej szkoły i profilu Facebook będziemy publikowali dwa filmy, w kolejności ich otrzymania.
Od 4 maja br. uczniowie klas 1 – 3 wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym zgodnie z obowiązującymi w szkole procedurami.
Przyjazd i odjazd dzieci do przedszkola i szkoły będzie odbywać się zgodnie z rozkładem jazdy Zielonogórskiej Komunikacji Powiatowej.
Praca świetlicy szkolnej dla uczniów kl. 1 – 3 pozostaje bez zmian, tj. w godz. 6.45 – 16.30.
Stołówka szkolna będzie wydawać obiady jak dotychczas.
29 kwietnia 19 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł informatyczny”.
Uczniowie rozwiązywali pisemny test składający się z 21 zadań zamkniętych o różnym stopniu trudności. Do wyboru były 4 odpowiedzi, z których tylko jedna była właściwa. Ale jak wybrać tę właściwą, gdy pytanie wymaga dużej wiedzy i myślenia informatycznego? Za każdą poprawną odpowiedź można było uzyskać 1 punkt.
Konkurs odbywał się w czterech kategoriach wiekowych: klasy 2, klasy 3-4, klasy 5-6 oraz klasy 7-8 (uczniowie klasy 1 mogli również wziąć udział – chętni pisali wówczas test dla uczniów klasy 2). W naszej szkole udział wzięli uczniowie klas 1b, 2a, 3b, 5, 6a, 6b oraz 8b.
Gratulujemy ogromnej wiedzy, szczególnego zainteresowania przedmiotem, zaangażowania w naukę, ambicji, odwagi i pasji wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym. A tymczasem czekamy na oficjalne wyniki.
Renata Uss-Wocial
30 kwietnia, o północy, minął termin przesyłania prac na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny, którego hasło brzmiało „Prawdziwy bohater nosi maskę”.
Organizator konkursu – Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, stawiał za cel zwrócenie uwagi w wypowiedzi artystycznej na tematykę bezpieczeństwa w dobie epidemii koronawirusa. Bezpieczeństwa rozumianego jako świadome i właściwe korzystanie ze środków ochrony indywidualnej, ograniczanie kontaktów społecznych oraz zachowanie dystansu społecznego, a także umiejętne radzenie sobie z psychospołecznymi konsekwencjami epidemii, takimi jak skutki odizolowania lub stygmatyzacja osób chorych.
Nasi uczniowie – Hanna Litecka i Julia Szymczak (klasa 4), Marta Białek i Nina Piszczek (klasa 7a), Dorian Gil i Mateusz Mierzwa (klasa 7b) oraz Zuzanna Kościńska (klasa 7c) i Dominika Bachman (klasa 8b), pokazali w swoich pracach plastycznych, że każdy z nas może być prawdziwym bohaterem, mierząc się z wyzwaniami obecnych czasów.
Opiekunki SU
22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Jest to dzień, kiedy skupiamy się w szczególności na tym, co możemy zrobić dla naszej planety. Jest to święto, podczas którego warto zrobić coś, co sprawi, że nasze zaangażowanie udzieli się innym. A dbać o Ziemię trzeba przez okrągły rok. Właśnie dlatego poprosiliśmy naszych uczniów, żeby pokazali, w jaki sposób młodzi ludzie mogą troszczyć się o nasza planetę. Uczennice klasy 6b: Laura, Patrycja, Eliza, Zuzanna i Natalia postanowiły nie tylko pokazać, ale też konkretnie zadziałać! Zorganizowały własną akcję sprzątania okolicznych lasów!
Naszym wspaniałym uczennicom gratulujemy, a wszystkich uczniów i rodziców zachęcamy do ciągłego dbania o Ziemię, bo nawet małe gesty znaczą bardzo wiele.
Sylwia Weise
Uczniowie klasy IIb wraz z wychowawczynią, realizując zajęcia na temat mody i projektowania, postanowili zorganizować klasowy pokaz mody. Przygotowania do Wiosennego Pokazu Mody trwały krótko, a nawet bardzo krótko. Rozpoczęliśmy od przedstawienia historii mody, dowiedzieliśmy się też, na czym polegają zawody modelki/ modela i projektanta odzieży. Postanowiliśmy podjąć próbę zaprojektowania własnych butów, kapeluszy, bluzek, sukienek, strojów sportowych i już po chwili przelaliśmy na papier nasze pomysły. Potem sami zamieniliśmy się w modeli, dając upust naszej wyobraźni i pomysłowości w przygotowywaniu dla siebie strojów.
Podczas pokazu mogliśmy oglądać modelki i modeli w strojach formalnych, sportowych, swobodnych, a nawet szalonych. Na koniec wspólnie doszliśmy do wniosku, że praca w modelingu wcale nie jest taka łatwa.
Dla nas jednak najważniejsza była dobra zabawa. Przy okazji mogliśmy odkrywać swoje talenty, podejmować nowe wyzwania, trochę powalczyć z tremą i wspólnie spędzić czas na wesoło.
Renata Uss-Wocial
Za kilka dni przypada 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to ustawa rządowa, która została uchwalona 3 maja 1791 roku. Regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów – pierwsza w Europie i druga na świecie, po amerykańskiej z 1787 r., nowoczesna konstytucja. Była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju.
W związku z tym doniosłym świętem narodowym uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy zostali zaproszeni do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”. W ramach tego konkursu nasi uczniowie, na kanwie historycznych wydarzeń, wykonali szereg prac plastycznych i graficznych. Najlepsze z nich, wybrane podczas podsumowania etapu szkolnego, zostały nominowane do etapu ogólnopolskiego. Na portal #NaszaFlagaPL uczniowie przesłali swoje prace:
• Julia Szymczak (klasa 4);
• Ewa Kołodziej, Natalia Nowacka, Michał Cydzik, Gracjan Łysiak, Kacper Różak (klasa 5);
• Hanna Weise, Hanna Czarny, Dominika Surynt, Oskar Wilk, Helena Pogoda (klasa 6a);
• Kalina Banicka (klasa 7a);
• Dorian Gil, Dominik Wysocki, Amelia Moszonka (klasa 7b);
• Zuzanna Kościńska, Oliwia Stryjas (klasa 7c);
• Anna Dziewa, Alicja Kołodziej (klasa 8a);
• Hanna Wiącek, Dominika Bachman, Michał Madera (klasa 8b).
Dzięki wysiłkowi naszych uczniów powstały prace graficzne i plastyczne, które budują poczucie wspólnoty narodowej oraz promują wiedzę o polskiej fladze i polskich barwach narodowych, przekazując jednocześnie informacje o ważnych wydarzeniach z historii naszego kraju.
Listy kandydatów przyjętych do Przedszkola Publicznego w Świdnicy oraz
do klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy
Z wielką radością i dumą informujemy, że Alicja Kołodziej – uczennica kl. 8a Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki oraz uzyskała tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
Matematyka - opiekun Aneta Bukowiecka
Język polski - opiekun Małgorzata Węgłowska
Wielomiesięczna ciężka praca Alicji została nagrodzona. Uczennica rywalizowała z najlepszymi uczniami z województwa lubuskiego, a wyniki tych zmagań okazały się niezwykle pomyślne.
Oprócz ogromnej satysfakcji dodatkową nagrodą dla Alicji jest zwolnienie z matematyki podczas egzaminu ósmoklasisty.
Serdecznie gratulujemy Uczennicy, życząc dalszych sukcesów i rozwijania talentów, oraz jej Rodzicom i Nauczycielom.
W dniu 29.04.2021 roku wystartuje bardzo długo oczekiwane wydarzenie – ogólnopolski konkurs matematyczny pod nazwą „TopMaths”!
Ogólnopolski konkurs matematyczny „TopMaths” adresowany jest do wszystkich miłośników matematyki, którzy chcą zmierzyć się z zadaniami odnoszącymi się do wspomnianej dziedziny nauki. Adresowany jest on do uczniów z terenu całej Polski, którzy znajdują się na każdym poziomie edukacji, jak również osoby dorosłe.
1. Konkurs „TopMaths” zostanie rozegrany online w serwisie edukacyjnym labofii.net w dniu 29.04.2021 roku.
2. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji w portalu. Zostanie on przeprowadzony w niniejszych kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia/dorośli.
3. Pytania, z jakimi przyjdzie zmierzyć się uczestnikom zabawy są zgodne z najnowszą podstawą programową. Zostały one opracowane przez nauczycieli matematyki, w związku z tym ich rozwiązywanie stanie się między innymi doskonałym treningiem dla uczniów klas 8 i maturalnych (przykładowo, w konkursie dla szkół średnich znajdą się pytania odnoszące się do zakresu materiału występującego na maturze podstawowej, a także rozszerzonej).
4. Szczegółowe informacje na temat konkursu „TopMaths” można znaleźć pod adresem: https://www.labofii.net/topmaths
„TopMaths” to wspaniała zabawa matematyczna, umożliwiająca rywalizację z innymi. To także szansa, sprawdzenia swojej wiedzy z szerokiego zakresu związanego z „Królową Nauk”. Niniejszym zapraszamy do wspólnej zabawy i udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu.
Przyjazdy:
rozklad_jazdy_wazny_od_26.04.2021.pdf
Odjazdy:
rozklad_jazdy_wazny_od_26.04.2021_powrot.pdf
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy informuje, że w dniach 26.04 – 30.04. 2021 r. lekcje w klasach 1-3 będą odbywać się w systemie mieszanym wg odrębnego harmonogramu.
Przyjazd i odjazd dzieci do przedszkola i szkoły będzie się odbywać zgodnie z rozkładem jazdy Zielonogórskiej Komunikacji Powiatowej.
Praca świetlicy szkolnej dla uczniów kl. 1-3 uczących się stacjonarnie pozostaje bez zmian, tj. w godz. 6.45 - 16.30.
Stołówka szkolna będzie wydawać obiady jak dotychczas.
Liliana Reimann - dyrektor
Anna Lisiecka, Marcin Strzelczyk
Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy – zapraszamy do wzięcia udziału w realizacji projektu edukacyjnego pt. ,,Dlaczego nasza szkoła?”.
Spróbujcie podjąć się tego zadania i stwórzcie film, w którym przekonacie niezdecydowanych, dlaczego powinni wybrać Szkołę Podstawową w Świdnicy. Co możecie zaprezentować? Poniżej podajemy nasze sugestie:
• przedstawienie szkoły jako miejsca bezpiecznego i przyjaznego dla rozwoju uczniów;
• miejsca wielu inicjatyw wychodzących ze strony dyrekcji;
• dbanie o wizerunek placówki;
• działalność uczniowska w różnych aspektach życia szkolnego;
• ukazanie zróżnicowanej oferty dydaktycznej;
• ukazanie tolerancji i otwartości naszych uczniów.
Od strony technicznej Wasza praca musi spełniać następujące wymagania:
• wykonanie indywidualnie lub w zespołach;
• długość – maksymalnie 3 minuty;
• gotowy film powinien zostać opublikowany na Youtube;
• link do filmu należy przesłać na adres:
marcin.s@zspswidnica.edupage.org lub anna.l@zspswidnica.edupage.org;
• termin 30 kwietnia 2021r.
Wy jesteście uczniami naszej szkoły i spróbujcie ukazać ją swoimi oczami.
nauczyciele informatyki
Zapraszamy do udziału w VI edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego „Inspiracje słońcem”. Przedmiotem fotografii powinno być Słońce – nasza gwiazda dzienna.
Chcemy jednak odejść od fotografii czysto astronomicznych wykonywanych za pomocą teleskopu. Zachęcamy do ujęcia Słońca w sposób artystyczny. Każdy z autorów może nadesłać do 3 fotografii. Każda praca oceniana będzie oddzielnie.
Prace w formacie JPG o wymiarach minimalnie 1200x1600 pikseli i maksymalnie w plikach nie przekraczających 1MB wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy nadsyłać na adres fotokonkurs@radziejow.edu.pl.
Zdjęcia należy nadsyłać do 4 czerwca 2021 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 czerwca 2021 roku. Najlepsze prace zaprezentowane będą w formie wystawy, której otwarcie odbędzie się 18 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół i Placówek w Radziejowie oraz opublikowane zostaną w witrynie www.radziejow.edu.pl.
Mariola Zapotoczna
Nie ulega wątpliwości, że sztuka pełni ważną rolę w życiu dzieci. Klasa 3B podczas lekcji online zgłębiała tajniki sztuki i obcowała z jej wytworami. Był to doskonały sposób na odkrywanie siebie, eksperymentowanie z tym, co sprawia przyjemność i pozwala odkryć własne mocne strony. Wielu uczniów po tych zajęciach wyjawiło głośno, że marzą, aby w przyszłości zostać sławnym artystą. To właśnie artyści są inspiracją, bo pokazują, że udało im się poprzez sztukę zrealizować własne zamierzenia, a nie ma nic piękniejszego od dziecięcych marzeń i znalezienia drogi do ich realizacji. Uczniów szczególnie zaintrygowała postać Fridy Kahlo. Rozmawialiśmy o jej życiu, twórczości, osiągnięciach, niepowodzeniach. Następnie zostały wykonane portrety słynnej artystki. Jakość prac przeszła najśmielsze oczekiwania. W naszych dzieciach drzemie naprawdę olbrzymi potencjał!
Marcin Strzelczyk
Drodzy Uczniowie
Informujemy, że w związku z obecną sytuacją epidemiczną i zdalnym trybem nauczania Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Informatyczny” zostanie przeprowadzony w formie internetowej (online). Konkurs odbędzie się 29 kwietnia 2021 r.
Szkolny Koordynator przekaże dzieciom link oraz krótką instrukcję, które zostaną wysłane z odpowiednim wyprzedzeniem. Konkurs będzie można uruchomić przez 24 godziny w wyznaczonym dniu. Test należy rozwiązać w domu, wykorzystując dowolne urządzenie z dostępem do Internetu (np. laptop, tablet, telefon). Otwarcie arkuszy konkursowych jest bardzo proste i nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności obsługi komputera, instalowania oprogramowania ani specjalnego sprzętu.
Do konkursu mogą również dołączyć nowi uczestnicy, nawet w dniu 29 kwietnia 2021 r., jeżeli Szkolny Koordynator wyrazi na to zgodę i przekaże im link. Zainteresowanych prosimy o kontakt poprzez dziennik elektroniczny z nauczycielem informatyki Marcinem Strzelczykiem.
Jesteśmy przekonani, że konkurs dla wszystkich będzie znakomitą intelektualną zabawą oraz okazją do urozmaicenia zajęć dydaktycznych. Życzymy Wam sukcesów w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Informatyczny”.
film promocyjny - wspomnienia z 2019 r.
Od poniedziałku - 19 kwietnia otwarte zostaną przedszkola
Aktualizacja
Przedszkole 10 dni x 1,75 zł = 17,50 zł
Szkoła 5 dni x 3,50 zł = 17,50 zł
Powered by aSc EduPage