Dnia 24.05.2019 r. odbyły się kolejne warsztaty w ramach cyklu spotkań pt.: Z rodzicami przez rok szkolny. Tym razem uczniowie klas III przeszli szkolenie z zakresu służb mundurowych. Pani Magda wraz z mężem, panem Kamilem, zapoznali nas między innymi z tym, co oznacza gwiazdka na mundurze, jak rozpoznawać stopnie wojskowe po pagonach, czym różni się mundur służb więziennych od wojskowych. Uczniowie wcielili się w oficerów, chorążych, plutonowych, generałów. Mogli założyć maski gazowe oraz berety wojskowe. Każdy z nich mógł przybrać barwy wojenne poprzez wykonanie kamuflażu twarzy. Po zakończonych zajęciach dzieci otrzymały upominki oraz dyplomy. Dziękujemy rodzicom Kacpra za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu lekcji.
Film o szkole
praca uczniów klasy 8a
Sukcesy naszych uczniów
Konkursy przedmiotowe pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. W tym roku finalistami zostało troje uczniów z naszej szkoły:
- Alicja Kołodziej (kl. 6a SP) – konkurs przedmiotowy z j. polskiego
- Krzysztof Kromski (kl. III A gimnazjum) – konkurs przedmiotowy z j. angielskiego
- Saffiyya Shahabi (kl. 7a SP) – konkurs przedmiotowy z j. angielskiego
Wielki sukces odniósł również Jakub Szyja z klasy III A, który 3 kwietnia w Siedlcach wziął udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady o św. Maksymilianie Kolbe i zajął 11 miejsce wśród 72 uczestników z całej Polski. Jakub wykazał się bardzo dużą wiedzą na temat życia i dokonań św. Maksymiliana. Poznał jego życie dzięki lekturze książki pod tytułem „Czterdzieści siedem lat życia” napisanej przez Władysława Kluza.
"Mistrz przyrody"
20 maja chętni uczniowie klas szóstych mieli okazję wykazać się znajomością treści przyrodniczych prezentowanych na lekcjach przyrody w ciągu całego roku szkolnego. W konkursie wzięło udział 16 uczniów, a tytuł "Mistrza przyrody" i maksymalną ilość punktów zdobyły: Alicja Kołodziej z kl. VI a i Hanna Wiącek z kl. VI b.
Zwyciężczyniom gratulujemy wyniku, a pozostałym uczestnikom zaangażowania w przygotowaniu do konkursu.
E. Pentek
Konkurs „Mój kosmiczny autoportret”
W ramach zbliżającego się dnia dziecka zapraszamy uczniów udziału w konkursie pn. „Mój kosmiczny autoportret”.
Konkurs polega na wykonaniu w programie graficznym projektu nadruku koszulki (kolor koszulki czarny). Grafika powinna przedstawiać własną interpretację pojęcia „kosmiczny autoportret ”.
Zadanie skierowane jest do klas IV-V szkól podstawowych z terenu Województwa Lubuskiego.
Wygraną w konkursie są jest gra edukacyjna „Scottie Go!” oraz koszulka z własną zaprojektowaną grafiką.
Nagrodzone zostaną 3 prace.
Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo na naszej stronie : www.technologiczne.lubuskie.pl
POBIERZ REGULAMIN konkursu „ Mój kosmiczny autoportret ”
Pamiętamy...
18 maja bieżącego roku uczciliśmy 99 rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Klasy czwarte w ramach projektu „Jan Paweł II – patron naszej szkoły” oraz klasy szóste w ramach projektu „Śladami Jana Pawła II” wykonały prace plastyczne, które udekorowały wystawę poświęconą pamięci naszego Patrona.
Wioletta Tkaczyk
Wyniki konkursu "Olimpus"
Jak co roku nasi uczniowie startowali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. Konkurencja była ogromna, bo w olimpiadzie startują uczniowie z całej Polski. W tym roku na poziomie I (uczniowie klas 4 – 6) startowało 3325 uczniów. Milena Rożniatowska, uczennica klasy 6 b zajęła 13 miejsce, otrzymując tym samym dyplom laureata. Hanna Wiącek (kl. 6 b) zajęła 17 miejsce, Oliwia Rożniatowska (kl. 5 a) – 19, a Marta Białek (kl. 5 a) – 20.
Na poziomie II (uczniowie klas 7 – 8 oraz uczniowie klasy III gimnazjum) startowało 2921 uczniów. Wśród nich znalazły się dwie uczennice klasy 7 a – Aleksandra Głowacka zajęła 34 miejsce, a jej siostra – Amelia – 36.
Wioletta Tkaczyk
Photon z wizytą u przedszkolaków
24 maja przedszkolaki z grupy młodszej wzięły udział w zajęciach z robotem Photon. Jest on interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii, rozwija zdolności manualne, orientację przestrzenną oraz rozumienie logiki wydarzeń „krok po kroku”. Zajęcia dla naszych maluchów przygotowali starsi koledzy ze szkoły podstawowej. Podczas tych zajęć, poprzez proste sterowanie Photonem, dzieci mogły spróbować swoich sił w programowaniu ruchów robota, wydawaniu dźwięków, zmiany barwy czułek oraz oczu.
Anna Lisiecka
Warsztaty edukacyjne w Castoramie
17 maja uczniowie klasy 1a wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w Castoramie w Zielonej Górze. Były to zajęcia rozwijające zdolności i umiejętności praktyczno-techniczne. Dzieci samodzielnie wykonywały z drewnianych elementów skrzynkę na narzędzia. Wbijanie gwoździ, dopasowywanie elementów nie było zadaniem prostym, dlatego też efekt końcowy przyniósł każdemu dużo satysfakcji. W nagrodę każdy uczestnik warsztatów otrzymał dyplom i drobny upominek. Po powrocie do szkoły dzieci ozdobiły swoje skrzyneczki według własnego pomysłu.
Elżbieta Brzezińska
1
Bezpieczna szkoła
grafika Kinga Klocek
Minister Edukacji narodowej przypomina o możliwości skorzystania przez szkoły i placówki w dokumentu pn. "Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecena działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów", który znajduje się na stronie internetowej https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/.
Aktualizacja Uonet+
Kilka dni temu nastąpiła aktualizacja dziennika elektronicznego. Odświeżona została baza danych. Standardowo po takim działaniu występują pewne trudności. Pamiętajmy o odświeżeniu przeglądarki i wyczyszczeniu plików cookies. Podobne czynności należy wykonać, w przypadku korzystania z mobilnego dziennika.
Przypominamy - wszelkie utrudnienia i aktualizacje są po stronie dostawcy usługi, czyli firmy Vulcan.
Szanowni Rodzice
Zapraszamy wszystkich chętnych wraz z dziećmi na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w naszej szkole w dniu 16.05 o godzinie 18:00.
Przedstawiciel USKI Polska przeprowadzi godzinne warsztaty dla Państwa dzieci, na których zaprezentuje skuteczne techniki uczenia się.
Informacja dotyczy dzieci od 3 klasy szkoły podstawowej.
Spotkanie z rodzicami
Najbliższe spotkanie z rodzicami odbędzie się dnia 16 maja 2019 r. o godzinie 17:00.
Zakres spotkania:
- Przypomnienie zapisów WZO dotyczących promocji, przeprowadzania egzaminów poprawkowych, sprawdzających, klasyfikacyjnych.
- Zapoznanie rodziców w ramach doradztwa zawodowego - klasy 8 SP oraz III Gimnazjum z ofertą szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych (wybór dalszej ścieżki edukacyjnej).
- Informacja o przewidywanych ocenach niedostatecznych oraz o propozycji nagannej oceny zachowania.
- Propozycje ocen z zajęć edukacyjnych oraz z zachowania za rok szkolny 2018/2019.
Spotkanie Rady Rodziców o godzinie 16:00.
Uwaga Rodzice ósmoklasistów i gimnazjalistów
Szanowni Państwo, we wtorek 14 maja 2019 r. o godzinie 17:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy odbędzie się spotkanie w sprawie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.
Bardzo proszę o obecność Państwa wraz z tegorocznymi absolwentami naszej szkoły.
Dzień Drzwi Otwartych Szkoły
Pewnie każdy z Nas niejednokrotnie chciałby sobie przypomnieć, jak wyglądają zajęcia w salach szkolnych. Już niedługo będzie taka okazja! W środę, 5 czerwca, od wczesnych godzin rannych nasza szkoła będzie czekać z wieloma atrakcjami.
Tego dnia każdy będzie mógł zajrzeć do sal w trakcie zajęć lekcyjnych, poznać lub przypomnieć sobie nauczycieli oraz zobaczyć ich podczas pracy. Będzie możliwość obejrzenia gabinetów, poznania kadry pedagogicznej oraz fachowców (pedagoga, logopedy i psychologa szkolnego).
Jeśli nurtują Was pytania dotyczące naszej placówki, jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości – tego dnia znajdziecie wszystkie odpowiedzi i wyjaśnienia.Na ten wyjątkowy dzień przygotowaliśmy wiele ciekawych atrakcji: pokaz szermierczy, pokazy taneczne, spektakl koła teatralnego, warsztaty plenerowe, warsztaty kulinarne, trening z FunfitII, warsztaty pierwszej pomocy, pokaz Straży Pożarnej, warsztaty astronomiczne, eksperymenty chemiczne, koncert muzyczny oraz ognisko z kiełbaskami
Między godziną 15:00 a 17:00 świetlica szkolna zamieni się w „Kawiarnię wspomnień”, w której przy słodkim poczęstunku będzie można obejrzeć zdjęcia z wydarzeń szkolnych i porozmawiać z opiekunami świetlicy.
O godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z wychowawcami, którzy poprowadzą klasy pierwsze w roku szkolnym 2019/2020.
Finał Olimpiady Franciszkańskiej
6.05.2019 r.
Trzeciego kwietnia bieżącego roku w Siedlcach odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady o św. Maksymilianie Kolbe. Nasz uczeń – Jakub Szyja z klasy III A, zajął 11 miejsce wśród 72 uczestników z całej Polski. Jakub wykazał się bardzo dużą wiedzą na temat życia i dokonań św. Maksymiliana. Poznał jego życie dzięki lekturze książki pod tytułem „Czterdzieści siedem lat życia” napisanej przez Władysława Kluza. Podczas olimpiady była również wymagana znajomość Ewangelii wg św. Mateusza. W konkursie tym każdy, kto choć trochę poznał postać św. Maksymilian Kolbe, znalazł w nim wzór do naśladowania.
Gratulujemy!
Wioletta Tkaczyk
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie