• MIKOŁAJKI 2023 za nami !!!!

    Wczoraj 05.12.2023 w sali szermierczej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy odbył się turniej szermierczy w kategoriach wiekowych: dzieci, zuchy oraz skrzaty. Oprócz naszego klubu w zawodach brały udział zawodniczki oraz zawodnicy z SP 11 w Zielonej Górze. Jak co roku turniej został przeprowadzony w świątecznym, mikołajkowym nastroju. W ceremonii wręczenia pamiątkowych medali oraz świątecznych paczek uczestniczył
    • W ramach działań profilaktycznych, w listopadzie w naszej Szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas IV-VIII. Warsztaty zostały przeprowadzane częściowo w ramach projektu „Psychoedukacja z zakresu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”, realizowanego przez Fundację Nie Widać Po Mnie, a współfinansowanego przez Samorząd Województwa Lubuskiego. Trenerem była Barbara Augustyniak, pedagog z wieloletnim stażem, socjoterapeutka, kurator społeczny,
     • Jak co roku w grudniu wybraliśmy się na Jarmarki Świąteczne do Niemiec. Tym razem do Drezna. Przy okazji zwiedziliśmy galerię obrazów w Pałacu Zwinger, stare miasto oraz poznaliśmy bogatą historię tego miasta.
       • Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Z tej okazji w dniu 24.11.2023 r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem".
        • Klasa IIb miała przyjemność gościć panią Agnieszkę Gontaszewską- Piekarz, która jest geologiem. Mama naszego kolegi Michała opowiedziała nam o skarbach kryjących się w głębi ziemi. Dowiedzieliśmy się jak wydobywane są węgiel, sól, ropa i miedź. Mogliśmy też zobaczyć, dotknąć, powąchać, a nawet polizać niektóre z tych skarbów.
         • Uwaga!

          Komunikat do MŁODZIEŻY w wieku 10-16 lat.

          Nie siedź w domu! Odłóż telefon!

          Zadbaj o siebie i odkryj nową pasję!

          W każdy poniedziałek i środę na szkolnej sali gimnastycznej odbywają się TRENINGI pod okiem zawodników klubu Pepe MMA.
           • 29 listopada dzieci z klasy II b i III b z panią Sylwią, Mariolą i Agatą wybrały się do fabryki bombek w Stodolsku.

            Po drodze odwiedziliśmy Parowozownię w Wolsztynie z pięknymi, starymi lokomotywami.
            • Czym jest Szkolny Wolontariat i jak działa?

             Na te pytania odpowiadali wolontariusze Szkolnego Wolontariatu dla Radio Zachód.

             Wolontariat reprezentowali Ewa Kołodziej, Hanna Babińska oraz Piotr Piwowski pod okiem kierownika Polski Czerwony Krzyż (PCK) Pana Marcina Bleszcz.
             • 14 listopada w klasach VI-VII zorganizowaliśmy zajęcia z zielonogórskim policjantem z Komendy Miejskiej Policji. Warsztaty przeprowadził sierżant sztabowy, Kamil Sałek, z Wydziału Prewencji. Sierżant omówił odpowiedzialność karną nieletnich i na przykładach z życia próbował uświadomić młodzież w zakresie konsekwencji ich działań, szczególnie tych podejmowanych w Internecie.
              • Warsztaty z Piona na Zdrowie ?

               Zdecydowanie mówimy TAK!

               Dziś poznaliśmy wartość nabiału🥛🧀, degustowaliśmy różne rodzaje serów, a także szukaliśmy różnic i podobieństw w mleku z laktozą oraz bez laktozy.
                • Szermierze Klubu Flesz Świdnica tym razem rywalizowali w Radlinie. W mocno obsadzonych zwadach po raz kolejny Helena Bednarska oraz Grzegorz Warecki awansowali do strefy medalowej, gdzie oboje wywalczyli brązowe medale. W dwudniowej imprezie brali udział również: Tymon Bobrowicz, Leon Bobrowicz, Bukowski Tymon, Dyderski Kajetan, Kowalski Felicjan, Kokociński Michał, Rawdanis Szymon, Skorek Franciszek, Sołtysiak Filip, Świniarski Maksymilian oraz
                 • Wśród uczniów naszej szkoły jest wiele ukrytych talentów. Mamy świetnych szermierzy należących do klubu FLESZ Świdnica – o ich osiągnięciach często możemy przeczytać na stronie szkoły. Dzisiaj możemy podzielić się osiągnięciami tych uczniów, którzy osiągają sukcesy i rozwijają pasje w innych dyscyplinach – prezentujemy uczennice, które tanecznym krokiem zajęły 4 miejsce w turnieju rock&rolla w Czechach, reprezentując klub 4Tutti! Są to Lena Samek
                    • Pierwsze zajęcia pozalekcyjne Selavie Kids za nami!

                     Bystry Pitagoras

                     Sprawdziliśmy się w szybkim liczeniu i pracy zespołowej!

                     Ciekawski Podróżnik
                       • Dzień Edukacji Narodowej

                        W dniu 13 października serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy na wspólne obchody Dnia Edukacji Narodowej.

                        Spotkanie, obejmujące skromny poczęstunek oraz grę w kręgle, zaplanowane jest na godzinę 18.00 w hotelu Grape Town w Zielonej Górze. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich obecnych pracowników naszej Szkoły oraz emerytów i rencistów.

                      • Dzień Chłopaka w przedszkolu.
                       • Dzień Chłopaka w przedszkolu.

                        Z okazji Dnia Chłopaka Przedszkolaki z grupy ,,Pszczółek " oraz z grupy ,,Motylków " wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Zielonej Górze. Głównym celem wycieczki było uwrażliwienie młodego człowieka na piękno przyrody, potrzebę ochrony i dbania o naturę. W tym dniu nie zabrakło także własnoręcznie wykonanych prezentów dla chłopców przez dziewczynki.

                      • Zajęcia Selavie Kids
                       • Zajęcia Selavie Kids

                        Pierwsze zajęcia pozalekcyjne Selavie Kids za nami!

                        Bystry Pitagoras

                        Sprawdziliśmy się w szybkim liczeniu i pracy zespołowej!

                        Ciekawski Podróżnik

                        Założyliśmy paszporty podróżnika i odbyliśmy pierwszą wyprawę do stolicy Francji

                        Kreatywny Artysta

                        Nauczyliśmy się szkicu w 3D i stworzyliśmy własne zakładki do książek.

                       • Warsztaty z Piona na Zdrowie

                        Piona na Zdrowie?

                        Zdecydowanie mówimy TAK!

                        Uczniowie klas 1-3 rozpoczęli cykl warsztatów w oparciu o innowacyjne narzedzie edukacyjne, jakim jest "Piramida na Zdrowie".

                        Po co te zajęcia?

                        Na pewno pomogą zrozumieć, dlaczego mama ciągle każe jeść warzywa!

                        Uczymy się dobrych nawyków krok po kroku, odliczamy do kolejnego spotkania !

                      • „Powiat Oczami Dzieci”
                       • „Powiat Oczami Dzieci”

                        Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w II edycji konkursu fotograficznego Powiat Oczami Dzieci, organizowanego przez Starostę Powiatu Zielonogórskiego. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem i zaowocowała pięknym kalendarzem.

                        W tym roku tematem zdjęć są naturalne zbiorniki i cieki wodne.

                      • Europejski Dzień Języków Obcych
                       • Europejski Dzień Języków Obcych

                        Johann Wolfgang Goethe powiedział: „Iloma językami mówisz, tylekroć jesteś człowiekiem”.

                        Język, który stworzyli jego użytkownicy jest odzwierciedleniem ich osobowości i mentalności. W każdym wyrażeniu, w każdym zdaniu, za gramatycznymi regułkami kryje się ich podejście do otaczającego świata.

                        Dzisiejszy dzień w naszej szkole doskonale pokazał jak różnorodna kulturowo i językowo jest Europa. Było barwnie, wesoło i muzycznie.

                       • Jesteśmy EKO

                        Tegoroczne absolwentki naszej szkoły: Dominika Surynt, Hanna Czarny, Jowita Walania i Maja Kulas wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „Filmeko”. W pierwszej kolejności utworzyły zespół konkursowy, którego zadaniem było nagranie, zmontowanie, opisanie, opublikowanie, a następnie promowanie filmu o tematyce ekologicznej. Opiekun zespołu - nauczyciel informatyki Marcin Strzelczyk wspierał działanie uczennic, udostępniając sprzęt, który był niezbędny do realizacji tego przedsięwzięcia. Kamery, gimbale i mikrofony pozyskane z projektu „Laboratoria Przyszłości” okazały się bardzo przydatne. Kilkumiesięczna, ciężka, a przede wszystkim samodzielna praca uczennic przyniosła oczekiwany efekt. Powstał niepowtarzalny film. Każdy etap prac został dokładnie opisany, film opublikowany i wypromowany. Gratulujemy pasji oraz życzymy wytrwałości w osiąganiu kolejnych sukcesów.

                      • Odznaka dla szkoły!
                       • Odznaka dla szkoły!

                        Z ogromną dumą i radością chcielibyśmy ogłosić, że nasza szkoła została odznaczona Krajową Odznaką Jakości przez Krajowe Biuro eTwinning!!! Dzięki kilkumiesięcznej pracy uczniów z obecnej klasy ósmej, pod fachowym okiem nauczycielki Renaty Uss-Wocial i koordynatora projektu – Anity Kucharczyk, nasza szkoła może pochwalić się ogromnym sukcesem. Otrzymaliśmy certyfikat i podziękowanie od Krajowego Biura eTwinning, w którym możemy przeczytać, że celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. W przypadku nauczycieli jest to uznanie dla ich pracy, dla uczniów – większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości. Nasza szkoła spełniła wszystkie kryteria: innowacje pedagogiczne i kreatywność, integracja z programem na

                       • POLA NADZIEI 2023

                        Nasza szkoła, kolejny raz, włączyła się do akcji „Pola Nadziei”.

                        Chcemy w ten sposób wspomóc działalność Zielonogórskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum Domowe” im. Św. Pawła. Już od poniedziałku na szkolnych korytarzach będzie można kupić cebulki żonkili, a zebrane w ten sposób pieniądze trafią do hospicjum.

                      • Narodowe Czytanie 2023
                       • Narodowe Czytanie 2023

                        W pierwszych dniach września poloniści uczący w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy oraz uczniowie klasy 8 wraz z wychowawczynią aktywnie zaangażowali się w zorganizowanie kolejnej edycji Narodowego Czytania. W tym roku postanowiono zapoznać całą Polskę z treścią wiekopomnego dzieła Elizy Orzeszkowej – „Nad Niemnem”. Podczas wybranych lekcji uczniowie starszych klas naszej szkoły obejrzeli prezentacje obrazujące życie i twórczość autorki „Marty”. Następnie mogli wysłuchać fragment epopei, konkretnie „Legendę o Janie i Cecylii”. Na korytarzu szkolnym pojawiła się ponadto gazetka o tematyce dotyczącej tego właśnie ważnego wydarzenia.

                     • {#1508} 1
                     • {#1508} 2
                     • {#1508} 3
                     • {#1508} 4
                    • Przedszkole Publiczne w Świdnicy
                    • Biuletyn informacji publicznej
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Godziny dzwonków

                     Sobota 09.12.2023
                    • Galeria zdjęć

                      brak danych
                    • nasza szkoła realizuje projekt "Laboratoria przyszłości"
                    • Poznaj Polskę