• Od 1 marca br. rusza rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2023/2024. Term
         • Nasza szkoła od wielu lat ściśle współpracuje z Lubuskim Biurem Koncertowym „Orfeusz”. Koncerty muzyczne organizowane przez LBK to niezwykła okazja obcowania z muzyką. Dzięki nim dzieci poznają ciekawe instrumenty muzyczne z różnych stron świata. Poznają ich budowę i dźwięki. Słuchają interesujących opowieści i utworów muzycznych, świetnie się przy tym bawiąc. W styczniu 2023 roku odbyło się spotkanie pod tytułem „Jak bandura z sopiłką rozmawiał
          • 23 stycznia w naszej szkole gościliśmy przedstawicielki Krajowej Administracji Skarbowej, które wśród uczniów klas 7 i 8 zrealizowały zajęcia edukacyjne na temat nielegalnego hazardu. Aktualna, czwarta edycja akcji realizowana jest pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” i objęta jest honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. W ramach zajęć uczniowie zostali zapoznani z następującymi zagadnieniami:
           • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I-III systematycznie odwiedzają Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Świdnicy. W formie warsztatów poznają historię najbliższej okolicy i nie tylko. Odbyły się już zajęcia pod tytułem „Celtowie a Słowianie”, podczas których dzieci wykonywały celtyckie maski odstraszające złe duchy. Podczas kolejnego spotkania z pracownikami muzeum uczniowie poznali „Kolory średniowiecza” i mieli możliwość wykonani
            • Warsztaty mydlarskie w klasie 1b stały się okazją do stworzenia niepowtarzalnych małych „dzieł sztuki”. Dzieci miały możliwość eksperymentowania z formą, kolorem, kształtem i zapachem. Zajęcia dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji, tym bardziej, że powstałe cudeńka były prezentami dla kochanych Babć i Dziadków z okazji ich święta.
             • Na początku stycznia Janina Pajdowska, uczennica klasy 2b, wydrukowała na drukarce 3D czerwone serduszka – z myślą, że sprzeda je, aby wesprzeć tegoroczną akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Początkowo była to indywidualna inicjatywa. Serduszka rozeszły się niczym przysłowiowe świeże bułeczki i dzieci stwierdziły, że to za mało. Dołączyły do akcji Janki, sprzedając ciastka, babeczki i pączki (gorące!). Po trzech dniach dobroć rozlała się
                 • Zapraszam do głosowania w ramach programu Enea Akademia Talentów!!!

                  Finalista na szczeblu szkoła podstawowa: Hanna Czarny

                  Kategoria: Sztuka                  Link do głosowania: https://akademiatalentow.enea.pl/glosowanie/1774
                  • W dniach 9 i 10 stycznia w parku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy odbyły się warsztaty czekoladowe, w których wzięli udział uczniowie klas 1-4, klasy 5a oraz chętni uczniowie z klasy 7. „Czekoladowy autobus” to jedyny w Polsce autobus, w którym dzieci mają możliwość przeniesienia się w czekoladowy świat. Jest to wspaniały pomysł na zabawę, edukację oraz „czekoladową” integrację. Dzięki warsztatom nasi uczniowie mieli możliwość zapozn
                       • W dniu 13 kwietnia 2018 r. uchwałą Rady Gminy Świdnica oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy został przekształcony w Przedszkole Publiczne w Świdnicy i jednocześnie utworzono Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy.
                        • W skład naszej placówki wchodzą Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
                         w Świdnicy z oddziałami gimnazjalnymi oraz Szkoła Filialna w Koźli. Świdnicka Szkoła Podstawowa znajduje się przy ulicy Ogrodowej 36, Przedszkole Publiczne przy ulicy Długiej 30. Szkoła Podstawowa i Oddział Przedszkolny w Koźli mieszczą się w jednym budynku – Koźla 117.
                         • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Świdnicy jest kameralną szkołą,
                          w której nikt nie jest anonimowy. Zapewniamy uczniom rzetelne przygotowanie do dalszej nauki i przyjemną atmosferę na co dzień. Aby nasi wychowankowie byli bezpieczni, w budynku szkoły i na zewnątrz zainstalowano monitoring wizyjny.
                          • Wyróżnia nas otwartość na drugiego człowieka, młodzież uczy się rozwiązywać różne problemy. Placówka jest nowoczesną szkołą, wyposażoną w środki dydaktyczne XXI wieku: tablice interaktywne, komputery i rzutniki multimedialne. Idąc z duchem czasu i chcąc jednocześnie spełnić oczekiwania rodziców – z dniem 1 września 2017 wprowadziliśmy dziennik elektroniczny. Nasza kadra pedagogiczna organizuje liczne koła przedmiotowe, zainteresowań i zajęcia wyrównawcze. Wszystkie dzieci mogą korzystać z opieki pedagogicznej, psychologicznej oraz logopedycznej.
                           • Już od najmłodszych klas uczniowie uczą się dwóch języków obcych: angielskiego – od kl. 1, niemieckiego – od kl. 4. Uczniowie mogą korzystać
                            z dwóch pracowni komputerowych i dużej czytelni multimedialnej. Bazę sportową naszej szkoły stanowi pełnowymiarowa sala gimnastyczna. Uczniowie korzystają również z hali sportowej należącej do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
                            • Młodzież uczęszczająca do naszej placówki wywodzi się z 12 wiosek leżących na terenie Gminy Świdnica – są to Piaski, Łochowo, Letnica, Koźla, Grabowiec, Lipno, Drzonów, Radomia, Orzewo, Buchałów, Słone
                             i Wilkanowo oraz Świdnica. Wszystkich dowożą 4 gimbusy finansowane przez samorząd lokalny. To właśnie dzięki samorządowi Gminy Świdnica nasza Szkoła wciąż się rozwija, czego najnowszym dowodem jest termomodernizacja placówki.
                               • „Razem bezpieczniej w Gminie Świdnica”

                                W piątek, 28 października, uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu z panem Damianem Wieczorkiem, policjantem pracującym w Wydziale do spraw Nieletnich Komendy Miejskiej w Zielonej Górze. Nasi uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a także bezpieczeństwa w sieci. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji projektu „Razem bezpieczniej w Gminie Świdnica”

                               • CYKL SPOTKAŃ Z RODZICAMI PRZEZ ROK SZKOLNY

                                Dnia 17 października odbyły się kolejne warsztaty w ramach cyklu spotkań pt.: Z rodzicami przez rok szkolny”. Tym razem uczniowie klasy 3b przeszli szkolenie z zakresu służb mundurowych. Pani Magda wraz z mężem, panem Kamilem, zapoznali nas między innymi z tym, co oznacza gwiazdka na mundurze, jak rozpoznawać stopnie wojskowe po pagonach, czym różni się mundur służb więziennych od wojskowych. Uczniowie wcielili się w oficerów, chorążych, plutonowych, generałów. Mogli założyć maski gazowe oraz berety wojskowe. Każdy z nich mógł przybrać barwy wojenne poprzez wykonanie kamuflażu twarzy. Po zakończonych zajęciach dzieci otrzymały upominki oraz dyplomy. Dziękujemy rodzicom Natalii za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu lekcji.

                               • SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

                                Dnia 11 września br. uczniowie klas 3 wraz z opiekunami wybrali się do miejscowości Grabowiec na wycieczkę do lasu i spotkanie z leśniczym. Ciepła, słoneczna pogoda sprzyjała leśnym wędrówkom. Byliśmy ciekawi, czy do lasu zawitała już Pani Jesień. Jak się okazało, aura nam sprzyjała, a las o tej porze roku jest przepiękny. Jesienne drzewa tworzą mozaikę najróżniejszych barw i odcieni.

                               • "Owad czy robak"

                                19 października klasy 1a, 1b i 3b brały udział w wyjątkowych zajęciach pod okiem pana Sebastiana Pilichowskiego, który odwiedził nas z walizką pełną wiedzy i małych gości. "Owad czy robak" to zajęcia, które pozwoliły nam na wzbogacenie wiedzy na temat owadów, a także poznanie ich z bliska. Tym razem nie oglądaliśmy ich w książce, czy na ekranach, a trzymaliśmy żywe, mogąc uważnie im się przyjrzeć. Niesamowita przygoda i szansa na pokonanie lęków. Dziękujemy za ciekawe zajęcia Żywa Edukacja - Sebastian Pilichowski

                               • Marsz - Światowy Dzień Zdrowia

                                20 października 2022 roku, w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który ustanowiono w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego, odbył się marsz uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy zorganizowany przez Zespół ds. Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. Przesłaniem na rok 2022 jest hasło: Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem.

                               • 16 PAŹDZIERNIKA – Światowy Dzień Walki z Głodem

                                Walka z głodem, ubóstwem i niedożywieniem to jedno z głównych zadań Polskiego Czerwonego Krzyża. Prowadzone są akcje i programy, których celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz zapewnienie dzieciom i młodzieży pochodzącym z rodzin ubogich lepszego startu w dorosłość.

                                W Międzynarodowym Dniu Walki z Ubóstwem Polski Czerwony Krzyż podkreśla, jak istotna jest każda forma pomocy dla osób nim zagrożonych. W samym 2021 roku zorganizowano szereg inicjatyw, dzięki którym rozdysponowano ponad 4 miliony ton żywności o łącznej wartości wynoszącej niespełna 21 milionów złotych. Wydano prawie 440 tys. paczek żywnościowych dla ok. 90 tys. osób.

                               • Turniej sportowy o puchar Patrona Szkoły

                                „SPORT NIE JEST CELEM, ALE ŚRODKIEM POBUDZAJĄCYM LUDZI,

                                BY UJAWNIALI SWOJE NAJLEPSZE STRONY”

                                JAN PAWEŁ II

                                18 października uczniowie klas 4-6 wzięli udział w turnieju sportowym o puchar Patrona Szkoły Jana Pawła II, którego organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego: Małgorzata Furmanek i Tomasz Cygański. Drużyny z poszczególnych klas rywalizowały w dziesięciu konkurencjach. Po zaciętej sportowej rywalizacji, zgodnie z zasadami fair play, Puchar Patrona Szkoły zdobyła po raz drugi klasa 6, II miejsce zajęła klasa 5b, III – klasa 5a, IV miejsce klasa 4b a V – klasa 4a. Gratulujemy wszystkim klasom biorącym udział w turnieju i dziękujemy za wspaniałą sportową atmosferę i zabawę.

                               • Wspaniała inicjatywa rodziców

                                Rodzice uczniów klasy 5A przygotowali wspaniały prezent z okazji Dnia Edukacji Narodowej – z własnej inicjatywy, angażując niemałe środki finansowe oraz poświęcając swój czas wolny – odnowili i pomalowali gabinet nr 27.

                                Po długim weekendzie, w poniedziałek, klasa była miejscem gotowym do nauki. Oby w nowej szacie posłużyła społeczności szkolnej jak najdłużej! Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tę wspaniałą inicjatywę.

                               • Wycieczka do Berlina

                                Klasy 4B i 8B spędziły poniedziałek, 17 października, w Berlinie. Wyjechaliśmy z Zielonej Góry o godzinie 6.32 i już o 9.16 wysiedliśmy przed berlińskim ogrodem zoologicznym. Spędziliśmy w nim około 3 godziny – szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kapibary i… plac zabaw. Następnie, po emocjonującym przejeździe metrem, wysiedliśmy na Potsdamer Platz. Udało się nam zobaczyć resztki muru berlińskiego, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Bramę Brandenburską, Alexanderplatz, wieżę telewizyjną i wiele innych. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domów i codzienności szkolnej.

                               • Podziękowania dla ITAL-KARTON

                                W imieniu uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego chcielibyśmy serdecznie podziękować dyrekcji świdnickiego producenta opakowań kartonowych ITAL-KARTON za wkład i zaangażowanie w życie naszej placówki. Dziękujemy za obdarowanie ciekawymi opakowaniami kartonowymi i tekturowymi, które zostaną wykorzystane do wielu prac plastycznych i przyczynią się do upiększenia wnętrz naszej szkoły.

                               • Dzień Patrona Szkoły

                                W środę, 12 października, nasza szkoła świętowała, obchodząc Dzień Patrona Szkoły – świętego Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęliśmy od przemarszu z pocztem sztandarowym do kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Marcina, w którym odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem księdza proboszcza Tomasza Filiczkowskiego. Po powrocie do szkoły nasi najmłodsi uczniowie w swoich gabinetach, wraz z wychowawcą, zajęli się tworzeniem lapbooków ,,Opowiem Wam o świętym Janie Pawle II”. Z kolei starsze klasy zajęły się przygotowywaniem gazetek klasowych dotyczących przesłań św. Jana Pawła II. Następnie w sali gimnastycznej rozpoczął się już po raz kolejny konkurs piosenki religijnej pt. ,,Śpiewamy dla świętego Jana Pawła II”. Konkurs podzieliliśmy na dwie grupy wiekowe – najpierw występowali uczniowie klas I – III, a następnie klasy IV – VIII. Jury oceniające występy poszczególnych zespołów

                               • Sadzimy lipy

                                W niedzielę, 16 października, Kościół w Polsce obchodzi XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask prawdy”. Święto ustanowił w 2001 roku polski Sejm w hołdzie dla papieża Polaka. W tym dniu arcybiskup krakowski, kardynał Karol Wojtyła, został wybrany papieżem i przybrał imię Jan Paweł II.

                                Nasi uczniowie, jak co roku, pamiętali o tym ważnym dniu – jednym z akcentów obchodów święta związanego z Patronem naszej placówki było posadzenie w otoczeniu obiektu przedszkolnego 30 sadzonek lip drobnolistnych. Drzewka otrzymaliśmy dzięki współpracy z Nadleśnictwem Zielona Góra – szczególne podziękowania należą się w tym miejscu pani leśniczy – Kai Borzęckiej. Te piękne rodzime drzewa będą wspaniałą ozdobą terenu przedszkola. Mamy nadzieję, że za kilkadziesiąt lat ktoś spocznie w ich cieniu, słysząc słowa napisane przez Jana z Czarnolasu – „Gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczni sobie!”.

                               • Dzień Edukacji Narodowej

                                zdjęcia wykonali: Weronika Jasiniak i Michał Cydzik z klasy 7

                                W trakcie roku szkolnego obchodzimy wiele świąt i uroczystości, ale jedno z nich ma dla społeczności szkolnej szczególne znaczenie – Dzień Edukacji Narodowej. Podczas dzisiejszego apelu uczniowie podziękowali swym nauczycielom za ich pracę, okazywane na co dzień wsparcie i życzliwość. W tym wyjątkowym dniu gościli w szkolnych murach równie wyjątkowi goście – wójt gminy Świdnica – pani Izabela Mazurkiewicz, przewodniczący Rady Gminy Świdnica – pan Tomasz Marczewski oraz przedstawiciel Rady Rodziców – pan Łukasz Czarny. Tegoroczną uroczystość po raz wtóry zaszczycili swoją obecnością byli nauczyciele świdnickiej placówki. Mieliśmy zaszczyt gościć panie – Marię Serafin, Marię Kucharczyk, Agatę Sztul i Ewę Pentek oraz panów – wieloletniego dyrektora naszej placówki – Jerzego Piotrowskiego oraz Kazimierza Zamiatałę. Bardzo nam

                               • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

                                Dnia 7 października 2022 roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie podczas lekcji matematyki mierzyli się z zagadkami i łamigłówkami dotyczącymi tabliczki mnożenia, przygotowywali też plakaty z rymowankami ułatwiającymi naukę tej trudnej umiejętności. Poza tym uczniowie zaangażowali się, tworząc patrole, które w klasach 3 – 8 Szkoły Podstawowej sumiennie sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. W ten sposób wyłoniliśmy naszych klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia:

                             • {#1508} 1
                             • {#1508} 2
                             • {#1508} 3
                             • {#1508} 4
                            • Przedszkole Publiczne w Świdnicy
                            • Biuletyn informacji publicznej
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Godziny dzwonków

                             Sobota 04.02.2023
                            • Galeria zdjęć

                              brak danych
                            • nasza szkoła realizuje projekt "Laboratoria przyszłości"
                            • Poznaj Polskę