• MIKOŁAJKI 2023 za nami !!!!

    Wczoraj 05.12.2023 w sali szermierczej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy odbył się turniej szermierczy w kategoriach wiekowych: dzieci, zuchy oraz skrzaty. Oprócz naszego klubu w zawodach brały udział zawodniczki oraz zawodnicy z SP 11 w Zielonej Górze. Jak co roku turniej został przeprowadzony w świątecznym, mikołajkowym nastroju. W ceremonii wręczenia pamiątkowych medali oraz świątecznych paczek uczestniczył
    • W ramach działań profilaktycznych, w listopadzie w naszej Szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas IV-VIII. Warsztaty zostały przeprowadzane częściowo w ramach projektu „Psychoedukacja z zakresu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”, realizowanego przez Fundację Nie Widać Po Mnie, a współfinansowanego przez Samorząd Województwa Lubuskiego. Trenerem była Barbara Augustyniak, pedagog z wieloletnim stażem, socjoterapeutka, kurator społeczny,
     • Jak co roku w grudniu wybraliśmy się na Jarmarki Świąteczne do Niemiec. Tym razem do Drezna. Przy okazji zwiedziliśmy galerię obrazów w Pałacu Zwinger, stare miasto oraz poznaliśmy bogatą historię tego miasta.
       • Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Z tej okazji w dniu 24.11.2023 r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem".
        • Klasa IIb miała przyjemność gościć panią Agnieszkę Gontaszewską- Piekarz, która jest geologiem. Mama naszego kolegi Michała opowiedziała nam o skarbach kryjących się w głębi ziemi. Dowiedzieliśmy się jak wydobywane są węgiel, sól, ropa i miedź. Mogliśmy też zobaczyć, dotknąć, powąchać, a nawet polizać niektóre z tych skarbów.
         • Uwaga!

          Komunikat do MŁODZIEŻY w wieku 10-16 lat.

          Nie siedź w domu! Odłóż telefon!

          Zadbaj o siebie i odkryj nową pasję!

          W każdy poniedziałek i środę na szkolnej sali gimnastycznej odbywają się TRENINGI pod okiem zawodników klubu Pepe MMA.
           • 29 listopada dzieci z klasy II b i III b z panią Sylwią, Mariolą i Agatą wybrały się do fabryki bombek w Stodolsku.

            Po drodze odwiedziliśmy Parowozownię w Wolsztynie z pięknymi, starymi lokomotywami.
            • Czym jest Szkolny Wolontariat i jak działa?

             Na te pytania odpowiadali wolontariusze Szkolnego Wolontariatu dla Radio Zachód.

             Wolontariat reprezentowali Ewa Kołodziej, Hanna Babińska oraz Piotr Piwowski pod okiem kierownika Polski Czerwony Krzyż (PCK) Pana Marcina Bleszcz.
             • 14 listopada w klasach VI-VII zorganizowaliśmy zajęcia z zielonogórskim policjantem z Komendy Miejskiej Policji. Warsztaty przeprowadził sierżant sztabowy, Kamil Sałek, z Wydziału Prewencji. Sierżant omówił odpowiedzialność karną nieletnich i na przykładach z życia próbował uświadomić młodzież w zakresie konsekwencji ich działań, szczególnie tych podejmowanych w Internecie.
              • Warsztaty z Piona na Zdrowie ?

               Zdecydowanie mówimy TAK!

               Dziś poznaliśmy wartość nabiału🥛🧀, degustowaliśmy różne rodzaje serów, a także szukaliśmy różnic i podobieństw w mleku z laktozą oraz bez laktozy.
                • Szermierze Klubu Flesz Świdnica tym razem rywalizowali w Radlinie. W mocno obsadzonych zwadach po raz kolejny Helena Bednarska oraz Grzegorz Warecki awansowali do strefy medalowej, gdzie oboje wywalczyli brązowe medale. W dwudniowej imprezie brali udział również: Tymon Bobrowicz, Leon Bobrowicz, Bukowski Tymon, Dyderski Kajetan, Kowalski Felicjan, Kokociński Michał, Rawdanis Szymon, Skorek Franciszek, Sołtysiak Filip, Świniarski Maksymilian oraz
                 • Wśród uczniów naszej szkoły jest wiele ukrytych talentów. Mamy świetnych szermierzy należących do klubu FLESZ Świdnica – o ich osiągnięciach często możemy przeczytać na stronie szkoły. Dzisiaj możemy podzielić się osiągnięciami tych uczniów, którzy osiągają sukcesy i rozwijają pasje w innych dyscyplinach – prezentujemy uczennice, które tanecznym krokiem zajęły 4 miejsce w turnieju rock&rolla w Czechach, reprezentując klub 4Tutti! Są to Lena Samek
                    • Pierwsze zajęcia pozalekcyjne Selavie Kids za nami!

                     Bystry Pitagoras

                     Sprawdziliśmy się w szybkim liczeniu i pracy zespołowej!

                     Ciekawski Podróżnik
                      • Osiągnięcia Naszych uczniów :)
                       • Osiągnięcia Naszych uczniów :)

                        Wśród uczniów naszej szkoły jest wiele ukrytych talentów. Mamy świetnych szermierzy należących do klubu FLESZ Świdnica – o ich osiągnięciach często możemy przeczytać na stronie szkoły. Dzisiaj możemy podzielić się osiągnięciami tych uczniów, którzy osiągają sukcesy i rozwijają pasje w innych dyscyplinach – prezentujemy uczennice, które tanecznym krokiem zajęły 4 miejsce w turnieju rock&rolla w Czechach, reprezentując klub 4Tutti! Są to Lena Samek, Ina Awramik z klasy 3a oraz Zuzanna Zagdańska, Martyna Jaworska i Julia Paniec z klasy 5B.

                      • Wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej w przedszkolu.
                       • Wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej w przedszkolu.

                        10 listopada nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnicy Pan Dariusz Makowski i Pan Alan Białek. Przedszkolaki z grupy Słoneczek i Pszczółek dowiedziały się, że działania strażaków nie polegają tylko na gaszeniu pożarow, ale również na udzielaniu pierwszej pomocy ludziom podczas wypadków samochodowych, usuwaniu skutków wichury, powodzi, edukowaniu. Dzieci utrwalily sobie numery alarmowe, zobaczyły specjalistyczny sprzęt gaśniczy, ratunkowy, zestaw do reanimacji. Obejrzały profesjonalny strój do akcji gaśniczych hełmy, ochronne obuwie. Panowie uświadomili dzieciom jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób , jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy. Dużą atrakcją okazała się resuscytacja krążeniowo oddechowa przeprowadzona na fantomach, każdy przedszkolak mógł spróbować swoich sił. Na koniec spotkania dzieci wcielily się w rolę strażaka prz

                       • Brawo Pola!

                        Uczennica klasy 2a, Pola Szczepańska, zdobyła 1 miejsce w 44 Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

                        Brawo Pola! ❤️

                        Polski Czerwony Krzyż (PCK)

                       • Bal postaci z bajek.

                        6 listopada bawiliśmy się na BALU POSTACI Z BAJEK. Nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Od samego ranka dzieci w strojach ulubionych bajkowych bohaterów przybywały do przedszkola, aby wspólnie świętować, tańczyć i bawić się w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy. Stawiły się: wróżki, Czerwony Kapturek, wilk, Psi Patrol, Mała Syrenka…. pojawił się także Spiderman oraz księżniczka Elsa z "Krainy Lodu". Nie zabrakło też Kubusia Puchatka i Tygryska z "Kubusia Puchatka" oraz wiele innych postaci.

                      • Wizyta Straży Granicznej w przedszkolu.
                       • Wizyta Straży Granicznej w przedszkolu.

                        W ubieglym tygodniu funkcjonariusze Straży Granicznej odwiedzili dzieci z naszego przedszkola. Dzieci miały okazję zapoznać się z trudną i odpowiedzialną pracą funkcjonariuszy Straży Granicznej. Goście przedstawili dzieciom zadania którymi się zajmują w trakcie pełnienia służby.

                        Druga część spotkania dotyczyła prezentacji sprzętu, w który wyposażony jest każdy funkcjonariusz Straży Granicznej: kamizelki odblaskowe, kajdanki, kaski ochronne wykorzystywane podczas specjalnych akcji, kamizelki taktyczne. Dziękujemy za poświęcony nam czas!

                       • Warsztaty z "Piona na zdrowie"

                        Podczas październikowych warsztatów edukacji żywieniowej dzieci poznały zboża, które stanowią grupę bardzo ważnych produktów w codziennej diecie. Uczestnicy warsztatów poznali właściwości zdrowotne pełnoziarnistych produktów zbożowych i wiedzą już, dlaczego tak ważne jest, abyśmy na co dzień wybierali „brązowe” zamiast „ białego”. Na zakończenie dzieci wykonały zdrowe musli.

                       • List gratulacyjny.

                        Zwieńczeniem ciężkiej, ale bardzo owocnej i interesującej pracy w europejskim programie eTwinning są nie tylko przyjaźnie z naszymi partnerskimi szkołami w Grecji i Turcji. Dziś otrzymaliśmy podziękowania i list gratulacyjny od Narodowej Agencji Programu Erasmus+ za nasz projekt "Filozofia i komunikacja" nagrodzony Krajową Odznaką Jakości.

                      • Dzień Poczty Polskiej
                       • Dzień Poczty Polskiej

                        W ubiegłym tygodniu wszystkie grupy przedszkolne o chodziły Dzień Poczty Polskiej. Poznaliśmy zawód listonosza, jego obowiązki oraz jakie przedmioty są mu niezbędne do wykonywania swojej pracy. Każdy przedszkolak już wie, w jaki sposób do jego domu trafiają listy oraz paczki. Podczas rannych zajęć dzieci poznały podstawowe pojęcia takie jak: poczta, list, adresat oraz nadawca.Wszystkie grupy udały się do pobliskiego Urzędu Poczty Polskiej, przykleiły znaczki na swoje koperty i wysłały listy do swoich bliskich.

                      • Dzień Patrona
                       • Dzień Patrona

                        Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły rozpoczęliśmy od uroczystego wyjścia z pocztem sztandarowym do kościoła w Świdnicy. Po Mszy Świętej wróciliśmy do szkoły na kolejną edycję Konkursu Piosenki dla Jana Pawła II. Uczniowie od ponad miesiąca pracowali, aby stworzyć niebanalne, klasowe występy. Na rozpoczęcie konkursu szkolny chór zaśpiewał piosenkę „Janie Pawle II Wielki”, aby przybliżyć wszystkim postać naszego patrona. Następnie każda z klas I-III i IV-VIII prezentowała przygotowane piosenki. Były układy taneczne, rekwizyty, piękne śpiewy i odgrywane role aktorskie. Jurorzy mieli trudne zadanie, aby z każdego poziomu edukacyjnego wyłonić najciekawsze występy. Po podliczeniu punktów i trudnej naradzie jury wyłoniło następujących zwycięzców:

                     • {#1508} 1
                     • {#1508} 2
                     • {#1508} 3
                     • {#1508} 4
                    • Przedszkole Publiczne w Świdnicy
                    • Biuletyn informacji publicznej
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Godziny dzwonków

                     Sobota 09.12.2023
                    • Galeria zdjęć

                      brak danych
                    • nasza szkoła realizuje projekt "Laboratoria przyszłości"
                    • Poznaj Polskę