• MIKOŁAJKI 2023 za nami !!!!

    Wczoraj 05.12.2023 w sali szermierczej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy odbył się turniej szermierczy w kategoriach wiekowych: dzieci, zuchy oraz skrzaty. Oprócz naszego klubu w zawodach brały udział zawodniczki oraz zawodnicy z SP 11 w Zielonej Górze. Jak co roku turniej został przeprowadzony w świątecznym, mikołajkowym nastroju. W ceremonii wręczenia pamiątkowych medali oraz świątecznych paczek uczestniczył
    • W ramach działań profilaktycznych, w listopadzie w naszej Szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas IV-VIII. Warsztaty zostały przeprowadzane częściowo w ramach projektu „Psychoedukacja z zakresu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”, realizowanego przez Fundację Nie Widać Po Mnie, a współfinansowanego przez Samorząd Województwa Lubuskiego. Trenerem była Barbara Augustyniak, pedagog z wieloletnim stażem, socjoterapeutka, kurator społeczny,
     • Jak co roku w grudniu wybraliśmy się na Jarmarki Świąteczne do Niemiec. Tym razem do Drezna. Przy okazji zwiedziliśmy galerię obrazów w Pałacu Zwinger, stare miasto oraz poznaliśmy bogatą historię tego miasta.
       • Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Z tej okazji w dniu 24.11.2023 r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem".
        • Klasa IIb miała przyjemność gościć panią Agnieszkę Gontaszewską- Piekarz, która jest geologiem. Mama naszego kolegi Michała opowiedziała nam o skarbach kryjących się w głębi ziemi. Dowiedzieliśmy się jak wydobywane są węgiel, sól, ropa i miedź. Mogliśmy też zobaczyć, dotknąć, powąchać, a nawet polizać niektóre z tych skarbów.
         • Uwaga!

          Komunikat do MŁODZIEŻY w wieku 10-16 lat.

          Nie siedź w domu! Odłóż telefon!

          Zadbaj o siebie i odkryj nową pasję!

          W każdy poniedziałek i środę na szkolnej sali gimnastycznej odbywają się TRENINGI pod okiem zawodników klubu Pepe MMA.
           • 29 listopada dzieci z klasy II b i III b z panią Sylwią, Mariolą i Agatą wybrały się do fabryki bombek w Stodolsku.

            Po drodze odwiedziliśmy Parowozownię w Wolsztynie z pięknymi, starymi lokomotywami.
            • Czym jest Szkolny Wolontariat i jak działa?

             Na te pytania odpowiadali wolontariusze Szkolnego Wolontariatu dla Radio Zachód.

             Wolontariat reprezentowali Ewa Kołodziej, Hanna Babińska oraz Piotr Piwowski pod okiem kierownika Polski Czerwony Krzyż (PCK) Pana Marcina Bleszcz.
             • 14 listopada w klasach VI-VII zorganizowaliśmy zajęcia z zielonogórskim policjantem z Komendy Miejskiej Policji. Warsztaty przeprowadził sierżant sztabowy, Kamil Sałek, z Wydziału Prewencji. Sierżant omówił odpowiedzialność karną nieletnich i na przykładach z życia próbował uświadomić młodzież w zakresie konsekwencji ich działań, szczególnie tych podejmowanych w Internecie.
              • Warsztaty z Piona na Zdrowie ?

               Zdecydowanie mówimy TAK!

               Dziś poznaliśmy wartość nabiału🥛🧀, degustowaliśmy różne rodzaje serów, a także szukaliśmy różnic i podobieństw w mleku z laktozą oraz bez laktozy.
                • Szermierze Klubu Flesz Świdnica tym razem rywalizowali w Radlinie. W mocno obsadzonych zwadach po raz kolejny Helena Bednarska oraz Grzegorz Warecki awansowali do strefy medalowej, gdzie oboje wywalczyli brązowe medale. W dwudniowej imprezie brali udział również: Tymon Bobrowicz, Leon Bobrowicz, Bukowski Tymon, Dyderski Kajetan, Kowalski Felicjan, Kokociński Michał, Rawdanis Szymon, Skorek Franciszek, Sołtysiak Filip, Świniarski Maksymilian oraz
                 • Wśród uczniów naszej szkoły jest wiele ukrytych talentów. Mamy świetnych szermierzy należących do klubu FLESZ Świdnica – o ich osiągnięciach często możemy przeczytać na stronie szkoły. Dzisiaj możemy podzielić się osiągnięciami tych uczniów, którzy osiągają sukcesy i rozwijają pasje w innych dyscyplinach – prezentujemy uczennice, które tanecznym krokiem zajęły 4 miejsce w turnieju rock&rolla w Czechach, reprezentując klub 4Tutti! Są to Lena Samek
                    • Pierwsze zajęcia pozalekcyjne Selavie Kids za nami!

                     Bystry Pitagoras

                     Sprawdziliśmy się w szybkim liczeniu i pracy zespołowej!

                     Ciekawski Podróżnik
                       • Erasmus - dzień 5

                        Znane powiedzenie głosi, iż w miłym towarzystwie czas szybko mija – sprawdziło się ono w stu procentach w przypadku naszych greckich gości. „Wielka Grecka Przygoda” minęła nie wiadomo kiedy i przyszedł czas rozstania z nowymi greckimi przyjaciółmi. Ponownie wyjechaliśmy do Berlina, aby pomachać białymi chusteczkami w stronę samolotu odlatującego z Portu Lotniczego – Berlin Brandenburg Willy Brandt. Mamy nadzieję, że ta wizyta zaowocuje kolejnymi podróżami i spotkaniami w ramach Erasmusa! Do zobaczenia!

                       • Erasmus - dzień 4

                        W czwartek, 14 kwietnia, w ramach „Wielkiej Greckiej Przygody” goście rozpoczęli dzień od podziwiania zbiorów Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza w Świdnicy. Zachwyceni goście dzięki tej wizycie otrzymali wielką lekcję historii Polski w języku angielskim, za co szczególne podziękowania należą się pani Monice. Następnie udaliśmy się do Drzonowa, aby obejrzeć zbiory Lubuskiego Muzeum Wojskowego. Szczególne zainteresowanie naszych gości wzbudziły kolekcje czołgów i samolotów oraz eksponaty prezentowane w głównym budynku muzeum. Należy nadmienić, że w czwartkowych wyprawach towarzyszyli nam także nasi uczniowie. Kolejnym etapem była wyprawa do MRU – Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego – Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie. Rozmiary poniemieckich fortyfikacji zrobiły wrażenie na wszystkich. Bardzo chcieliśmy pokazać naszym przyjaciołom piękno Ziemi Lubuskiej. I odnieśliśmy suk

                       • Erasmus - dzień 3

                        W środę, 12 kwietnia, kontynuowaliśmy przygodę w ramach Erasmusa. Goście z dalekiej Grecji odwiedzili Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy, dzięki czemu mieli możliwość przyjrzenia się z bliska pracy uczniów, nauczycieli, poznania naszej placówki od wewnątrz. Greccy nauczyciele podziwiali nie tylko dobrze wyposażone gabinety – duże wrażenie zrobiły na nich sale gimnastyczne oraz biblioteka. Uczniowie polscy i greccy grali w szachy oraz w warcaby. Wspólnie uczestniczyli w zajęciach z plastyki, przygotowanych dla nich przez panią Renatę Uss-Wocial. Evangelia Soumpasi – uczennica klasy 6 w greckim mieście Agrinio, posiłkując się przygotowaną wcześniej prezentacją multimedialną, opowiedziała polskim kolegom i koleżankom, w języku angielskim, o bogach greckich.

                       • Erasmus - dzień 2

                        We wtorek, 11 kwietnia, kontynuowaliśmy polsko-grecką przygodę. Nauczyciele i uczniowie z obu krajów poznawali piękno Polski – właśnie tego dnia odwiedziliśmy Karpacz! Zwiedzanie Karkonoszy to znakomita okazja na szlifowanie języka! Doskonaliliśmy swoje umiejętności, porozumiewając się wyłącznie w języku angielskim. Deszczowa pogoda nie pozwoliła nam na zdobycie Śnieżki, ale i tak bawiliśmy się znakomicie!

                       • Erasmus - dzień 1

                        W poniedziałek wielkanocny miało miejsce nasze pierwsze spotkanie, w ramach Erasmusa, z greckimi nauczycielami i uczniami w Berlinie! Podczas wspólnej wycieczki poznaliśmy historię i zabytki stolicy Niemiec. Na wspólnym zdjęciu można zobaczyć pozostałości muru berlińskiego, który nie tak dawno dzielił to piękne miasto na część wschodnią i zachodnią.

                       • WIELKANOCNY KIERMASZ CIAST

                        4 kwietnia Wolontariusze klas: 8a i 8c zorganizowali kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony zostanie na akcje charytatywne Szkolnego Wolontariatu i PCK w Zielonej Górze. Bardzo dziękujemy wolontariuszom i ich rodzicom za przygotowanie pysznych ciast świątecznych.

                        Życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.

                       • Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

                        Dnia 31 marca Pola Nowak oraz Natalia Nowacka reprezentowały naszą szkołę i gminę w powiatowym etapie Konkursu Piosenki w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwieńsku. Pola Nowak z klasy 2a, która dopiero rozpoczyna swą przygodę z nauką śpiewu, zachwyciła członków jury i zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy obu uczennicom, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne na bardzo wysokim poziomie!

                       • „Młodzież Zapobiega Pożarom”

                        Amelia Luberadzka i Vanessa Matyjas reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej: „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który odbył się w Jednostce Ratowniczo-Pożarniczej nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze.

                        Turniej składał się z części pisemnej – testu i części ustnej, do której awansowało 5 najlepszych uczestników. Po dogrywce Amelia Luberadzka dostała się do części finałowej, w której ostatecznie zajęła 5 miejsce. Gratulujemy.

                       • Warsztaty OGNIK

                        Warsztaty OGNIK w zielonogórskiej Straży Pożarnej to świetna przygoda, w której wzięli udział pierwszoklasiści. Poza świetną zabawą zdobyli niezbędną wiedzę – jak wezwać pomoc, jak ugasić pożar, jak uniknąć pożaru. Wcielili się także w postać strażaka pędzącego na akcję. Podczas wizyty było mnóstwo śmiechu i fajnej zabawy. Dziękujemy

                       • Kwietniowe zabawy językowe

                        W okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe, biorąc udział w zabawie Ostereiersuche.

                        Wywodząca się z niemieckiej tradycji wielkanocnej zabawa w szukanie jajek wielkanocnych, w tym przypadku z zagadkami w języku obcym, sprawiła wiele radości naszym podopiecznym i pozwoliła na efektywne utrwalenie słownictwa związanego ze świętami.

                       • “Posadźmy razem las!”

                        Szanowni Państwo,

                        Nadleśnictwo Zielona Góra wraz z Nadleśnictwem Przytok,

                        we współpracy z Polskim Towarzystwem Leśnym,

                        Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Zielonej Górze

                        oraz Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze,

                        serdecznie zapraszają mieszkańców Zielonej Góry i okolic

                       • Od projektu do wydruku

                        Projektowanie przestrzenne to niezwykle aktualny temat. Dziś, jak nigdy wcześniej, umiejętność przeniesienia swoich pomysłów i wizji na projekt przestrzenny otwiera drogę do nieograniczonego świata możliwości wykonawczych. Nasi uczniowie poznają program Tinkercad firmy Autodesk – darmowe i niezwykle intuicyjne narzędzie, które jest spełnieniem marzeń każdego twórcy. Gotowe projekty są dostosowywane do wydruku na drukarce 3D i drukowane. Tak dziś się kształcą innowatorzy jutra.

                       • OLIMPIADA ZDROWIA PCK – ETAP SZKOLNY

                        Olimpiada Zdrowia PCK to konkurs, którego celem jest wykształcenie u dzieci i młodzieży potrzeby dbania o własne zdrowie i środowisko naturalne. Dzięki Olimpiadzie młodzi ludzie mogą nie tylko wykazać się wiedzą na temat szeroko pojętego zdrowego stylu życia, ale także wprowadzać modelowe działania w swojej lokalnej społeczności. Założenia Olimpiady wpisują się w cel Agendy ONZ 2030 – „Dobre zdrowie, jakość życia”.

                     • {#1508} 1
                     • {#1508} 2
                     • {#1508} 3
                     • {#1508} 4
                    • Przedszkole Publiczne w Świdnicy
                    • Biuletyn informacji publicznej
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Godziny dzwonków

                     Sobota 09.12.2023
                    • Galeria zdjęć

                      brak danych
                    • nasza szkoła realizuje projekt "Laboratoria przyszłości"
                    • Poznaj Polskę