• Od 1 marca br. rusza rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2023/2024. Term
         • Nasza szkoła od wielu lat ściśle współpracuje z Lubuskim Biurem Koncertowym „Orfeusz”. Koncerty muzyczne organizowane przez LBK to niezwykła okazja obcowania z muzyką. Dzięki nim dzieci poznają ciekawe instrumenty muzyczne z różnych stron świata. Poznają ich budowę i dźwięki. Słuchają interesujących opowieści i utworów muzycznych, świetnie się przy tym bawiąc. W styczniu 2023 roku odbyło się spotkanie pod tytułem „Jak bandura z sopiłką rozmawiał
          • 23 stycznia w naszej szkole gościliśmy przedstawicielki Krajowej Administracji Skarbowej, które wśród uczniów klas 7 i 8 zrealizowały zajęcia edukacyjne na temat nielegalnego hazardu. Aktualna, czwarta edycja akcji realizowana jest pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” i objęta jest honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. W ramach zajęć uczniowie zostali zapoznani z następującymi zagadnieniami:
           • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I-III systematycznie odwiedzają Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Świdnicy. W formie warsztatów poznają historię najbliższej okolicy i nie tylko. Odbyły się już zajęcia pod tytułem „Celtowie a Słowianie”, podczas których dzieci wykonywały celtyckie maski odstraszające złe duchy. Podczas kolejnego spotkania z pracownikami muzeum uczniowie poznali „Kolory średniowiecza” i mieli możliwość wykonani
            • Warsztaty mydlarskie w klasie 1b stały się okazją do stworzenia niepowtarzalnych małych „dzieł sztuki”. Dzieci miały możliwość eksperymentowania z formą, kolorem, kształtem i zapachem. Zajęcia dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji, tym bardziej, że powstałe cudeńka były prezentami dla kochanych Babć i Dziadków z okazji ich święta.
             • Na początku stycznia Janina Pajdowska, uczennica klasy 2b, wydrukowała na drukarce 3D czerwone serduszka – z myślą, że sprzeda je, aby wesprzeć tegoroczną akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Początkowo była to indywidualna inicjatywa. Serduszka rozeszły się niczym przysłowiowe świeże bułeczki i dzieci stwierdziły, że to za mało. Dołączyły do akcji Janki, sprzedając ciastka, babeczki i pączki (gorące!). Po trzech dniach dobroć rozlała się
                 • Zapraszam do głosowania w ramach programu Enea Akademia Talentów!!!

                  Finalista na szczeblu szkoła podstawowa: Hanna Czarny

                  Kategoria: Sztuka                  Link do głosowania: https://akademiatalentow.enea.pl/glosowanie/1774
                  • W dniach 9 i 10 stycznia w parku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy odbyły się warsztaty czekoladowe, w których wzięli udział uczniowie klas 1-4, klasy 5a oraz chętni uczniowie z klasy 7. „Czekoladowy autobus” to jedyny w Polsce autobus, w którym dzieci mają możliwość przeniesienia się w czekoladowy świat. Jest to wspaniały pomysł na zabawę, edukację oraz „czekoladową” integrację. Dzięki warsztatom nasi uczniowie mieli możliwość zapozn
                       • W dniu 13 kwietnia 2018 r. uchwałą Rady Gminy Świdnica oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy został przekształcony w Przedszkole Publiczne w Świdnicy i jednocześnie utworzono Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy.
                        • W skład naszej placówki wchodzą Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
                         w Świdnicy z oddziałami gimnazjalnymi oraz Szkoła Filialna w Koźli. Świdnicka Szkoła Podstawowa znajduje się przy ulicy Ogrodowej 36, Przedszkole Publiczne przy ulicy Długiej 30. Szkoła Podstawowa i Oddział Przedszkolny w Koźli mieszczą się w jednym budynku – Koźla 117.
                         • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Świdnicy jest kameralną szkołą,
                          w której nikt nie jest anonimowy. Zapewniamy uczniom rzetelne przygotowanie do dalszej nauki i przyjemną atmosferę na co dzień. Aby nasi wychowankowie byli bezpieczni, w budynku szkoły i na zewnątrz zainstalowano monitoring wizyjny.
                          • Wyróżnia nas otwartość na drugiego człowieka, młodzież uczy się rozwiązywać różne problemy. Placówka jest nowoczesną szkołą, wyposażoną w środki dydaktyczne XXI wieku: tablice interaktywne, komputery i rzutniki multimedialne. Idąc z duchem czasu i chcąc jednocześnie spełnić oczekiwania rodziców – z dniem 1 września 2017 wprowadziliśmy dziennik elektroniczny. Nasza kadra pedagogiczna organizuje liczne koła przedmiotowe, zainteresowań i zajęcia wyrównawcze. Wszystkie dzieci mogą korzystać z opieki pedagogicznej, psychologicznej oraz logopedycznej.
                           • Już od najmłodszych klas uczniowie uczą się dwóch języków obcych: angielskiego – od kl. 1, niemieckiego – od kl. 4. Uczniowie mogą korzystać
                            z dwóch pracowni komputerowych i dużej czytelni multimedialnej. Bazę sportową naszej szkoły stanowi pełnowymiarowa sala gimnastyczna. Uczniowie korzystają również z hali sportowej należącej do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
                            • Młodzież uczęszczająca do naszej placówki wywodzi się z 12 wiosek leżących na terenie Gminy Świdnica – są to Piaski, Łochowo, Letnica, Koźla, Grabowiec, Lipno, Drzonów, Radomia, Orzewo, Buchałów, Słone
                             i Wilkanowo oraz Świdnica. Wszystkich dowożą 4 gimbusy finansowane przez samorząd lokalny. To właśnie dzięki samorządowi Gminy Świdnica nasza Szkoła wciąż się rozwija, czego najnowszym dowodem jest termomodernizacja placówki.
                              • Habemus laureatum!
                               • Habemus laureatum!

                                Wielką i praktycznie jedyną okazją, aby zdobyć dodatkowe punkty, niezwykle przydatne podczas naboru do szkół ponadpodstawowych, są konkursy przedmiotowe organizowane pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Etapy szkolne odbyły się głównie w listopadzie minionego roku. Etapy rejonowe na początku lutego bieżącego roku, z kolei wojewódzkie – na początku kwietnia. W tym roku szkolnym, podobnie jak w minionym, w związku z pandemią koronawirusa wszystkie etapy konkursów odbyły się na terenie macierzystych szkół. Wszystkie były przeprowadzone stacjonarnie – przypomnijmy, że w roku szkolnym 2020/2021 większość konkursów przeprowadzono zdalnie.

                               • Pasje i zainteresowania uczniów

                                Zgodnie z założeniami Koncepcji funkcjonowania i rozwoju Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy postanowiliśmy promować uczniów dbających o swój wszechstronny rozwój, doskonalących swoje zainteresowania.

                                Pasje pozwalają uczniowi bezinteresownie angażować się w jakieś działania nawet pomimo napotykanych trudności. Są źródłem motywacji do podejmowania różnych aktywności. Stanowią bardzo ważny czynnik rozwoju uzdolnień człowieka, gdyż napędzają jego pracowitość i kształtują emocjonalną odporność na porażki. Każdy uczeń ma potrzebę sukcesu a rolą szkoły i rodziców jest dostarczenie mu okazji do tego typu doświadczeń.

                               • Wielkanoc

                                Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
                                pełnych wiary, nadziei i miłości.

                                Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań
                                w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".

                               • Zuzanna Mikoda bezkonkurencyjna w Rybniku!

                                Reprezentacja Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica wróciła z międzynarodowego turnieju szpadowego „Rybnik CUP”. W gronie blisko 300 zawodniczek i zawodników najlepszą szpadzistką w kategorii „dzieci” okazała się Zuzanna Mikoda . Po wyrównanych walkach eliminacyjnych nasza zawodniczka wygrała wszystkie bezpośrednie puchary, docierając tym samym do finału w którym ostatecznie triumfowała. W tej samej kategorii wiekowej Oliwia Chrastek zajęła 51 miejsce , a Oliwia Kawka uplasowała się na pozycji 55. W kategorii „zuchów” do szerokiego finału dotarła Hela Bednarska, która w ćwierćfinale przegrała z późniejszą zwyciężczynią turnieju. Hela ostatecznie zajęła 7 lokatę. Maja Lisiecka , która rozpoczęła treningi zaledwie od września ubiegłego roku uplasowała się na miejscu 14.

                               • Prezentujemy tańce ludowe

                                W Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy odbyły się warsztaty poświęcone tradycjom Świąt Wielkanocnych. Była to dobra okazja do wspólnego spotkania i zaprezentowania tańców ludowych. Pokaz został przygotowany przez uczniów uczęszczających na zajęcia w ramach Kółka Tanecznego. Było to miłe i twórcze spotkanie.

                               • Dzień bez plecaka

                                Z inicjatywy przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego w piątek, 1 kwietnia, odbył się w naszej szkole „Dzień bez plecaka” i, jakby się mogło wydawać, wcale nie chodziło o przybycie na zajęcia bez tornistra i zostawienie w domu wszystkich niezbędnych podczas lekcji rzeczy. Zabawa polegała na tym, aby, korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu, czymś ten plecak zastąpić. Do tego celu, jak mogliśmy się naocznie przekonać, może posłużyć wszystko: klatka dla kota, taczka, skrzynka na narzędzia, metalowy garnek, sklepowy wózek itp.

                               • Podsumowanie "Dni Zdrowia"

                                Dni Zdrowia w naszej szkole to już tradycja. Obchodzimy je wraz z nadejściem wiosny. Staramy się dbać o zdrowie zgodnie z maksymą mówiącą, iż lepiej zapobiegać niż leczyć. Głównym celem tegorocznych Dni Zdrowia było eliminowanie niewłaściwych nawyków odżywiania wśród młodych ludzi, profilaktyka uzależnień oraz motywacja do aktywności fizycznej. Dzieci i młodzież w ramach Szkoły Promującej Zdrowie uczestniczyła w konkursach, turniejach, pogadankach, prezentacjach i spotkaniach propagujących zdrowy styl życia, aktywność rekreacyjno-sportową oraz zdrowe, ekologiczne odżywianie. Wszystkie przedsięwzięcia przygotowane zostały z myślą o profilaktyce i zdobywaniu umiejętności dbania o zdrowie własne i innych. Każdy dzień wypełniały różne działania mające na celu integrację społeczności szkolnej, kształtowanie nawyków zdrowego stylu życia, stworzenie uczniom atrakcyjnych możliwości dokonywania z

                               • Warsztaty ceramiczne

                                W tym tygodniu nasi najmłodsi uczniowie klas 2b,3a i 3b, odbyli warsztaty ceramiczne o tematyce Wielkanocy pod czujnym okiem pana Henryka Krakowiaka. Poznaliśmy tajniki sztuki ceramiki, zobaczyliśmy pracownię ceramiczną oraz prace innych autorów. Czekamy niecierpliwie, aż nasze prace zostaną wypalone, by wrócić do pracowni i je zeszkliwić oraz udekorować.

                               • "Historie z sieci wzięte" - konkurs dla uczniów

                                Zasady są bardzo proste: uczniowie dobierają się w grupy, wybierają nauczyciela, który zgłosi ich zespół do konkursu, a następnie tworzą komiks lub inną pracę graficzną dotyczącą bezpiecznego korzystania z internetu. Zadania dla poszczególnych grup wiekowych znajdą na stronie konkursu.

                                Jest o co walczyć! Do szkoły, której uczniowie zwyciężą, powędruje jedna z cennych nagród: robot edukacyjny Photon EDU, pakiet edukacyjny Abilix Krypton, okulary VR lub drukarka 3D. Uczniowie, nauczyciel prowadzący zwycięską grupę oraz szkoła otrzymają również dyplomy.

                               • „Cyberhigiena”

                                W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 klasy ósme i czwarte opracowały wspólnie projekt edukacyjny „Cyberhigiena” w językach polskim i ukraińskim dla młodszych koleżanek i kolegów z klas pierwszych naszej szkoły. W formie zabawy omawiane były zasady Netykiety oraz danych osobowych: podstawowych i wrażliwych. Celem zajęć było propagowanie działań na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci do zasobów internetowych oraz uwrażliwienie na bezpieczeństwo młodych internautów. Na zakończenie działań edukacyjnych razem rozwiązywali krzyżówki, których hasło brzmiało: Dzień Bezpiecznego Internetu – Netykieta.

                              • Zebranie z rodzicami
                               • Zebranie z rodzicami

                                Najbliższe zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 24 marca 2022 r. o godzinie 17:00

                                24.03.2022

                                • Bieżące ocenianie, frekwencja, zachowanie – wychowawcy klas.
                                • Indywidualne spotkania z nauczycielami przedmiotów.
                                • Konsultacje indywidualne pedagoga , psychologa i logopedy z rodzicami uczniów o spe
                             • {#1508} 1
                             • {#1508} 2
                             • {#1508} 3
                             • {#1508} 4
                            • Przedszkole Publiczne w Świdnicy
                            • Biuletyn informacji publicznej
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Godziny dzwonków

                             Sobota 04.02.2023
                            • Galeria zdjęć

                              brak danych
                            • nasza szkoła realizuje projekt "Laboratoria przyszłości"
                            • Poznaj Polskę