• W dniu 17 maja (wtorek) od godziny 7:00 do godziny 12:00 - droga dojazdowa do hali sportowej zostanie wyłączona z ruchu. Przepraszamy za utrudnienia.
     • Dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy mają zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty naszej placówki w czwartek, 19 maja, w godzinach od 8.00 do 18.00. O godzinie 16.00 zapraszamy na specjalne przedstawienie dla rodziców z okazji Dnia Matki i Ojca. Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły zaprezentują swoje pasje, niezwykłe umiejętności i zainteresowania. Z kolei o godzinie 17.00 rozpoczną się
      • Poznajemy zawody – wycieczka do „Chaty u Kowola” Choć piątek 13 wielu osobom nie kojarzy się dobrze, nam tego dnia dopisywało wyłącznie szczęście. Z samego rana klasy 2a i 2b wyruszyły na całodniową wycieczkę. Pierwszym punktem naszej podróży było Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Oglądaliśmy tam wozy strażackie, sikawki konne, kolekcję mundurów, hełmów, medali i sztandarów. Dzięki tej wizycie poznaliśmy pracę strażaków od podszew
       • W sobotę, 14 maja, w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy, w trakcie Nocy Muzeów, odkrywaliśmy celtyckie tajemnice. Podczas tego wydarzenia obecny był zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej w Świdnicy, który prezentował tańce irlandzkie. Po występie, siedząc przy ognisku, wysłuchaliśmy opowieści o Krainie Wiecznej Młodości i poznaliśmy historię Celtów. Po wyczerpującym występie mieliśmy możliwość zrelaksować się, wspaniale się baw
        • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zamysłem projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów komp
          • Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” przygotowanej przez Instytut Książki. Jej celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych, zachęcenie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli. W ramach projektu odbyły się zajęcia z ucz
           • Ósmoklasiści obecnie przygotowują się do egzaminu. To dla nich trudny czas. Sam egzamin, a potem wybór szkoły ponadpodstawowej to nie jest łatwe zadanie. Cykliczne spotkania w ramach zajęć z doradztwa zawodowego mają na celu dostarczenie uczniom cennych wskazówek ułatwiających podjęcie tej decyzji.
                • Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje ich około 400 tysięcy. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ma na celu prop
                  • W dniu 13 kwietnia 2018 r. uchwałą Rady Gminy Świdnica oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy został przekształcony w Przedszkole Publiczne w Świdnicy i jednocześnie utworzono Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy.
                   • W skład naszej placówki wchodzą Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
                    w Świdnicy z oddziałami gimnazjalnymi oraz Szkoła Filialna w Koźli. Świdnicka Szkoła Podstawowa znajduje się przy ulicy Ogrodowej 36, Przedszkole Publiczne przy ulicy Długiej 30. Szkoła Podstawowa i Oddział Przedszkolny w Koźli mieszczą się w jednym budynku – Koźla 117.
                    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Świdnicy jest kameralną szkołą,
                     w której nikt nie jest anonimowy. Zapewniamy uczniom rzetelne przygotowanie do dalszej nauki i przyjemną atmosferę na co dzień. Aby nasi wychowankowie byli bezpieczni, w budynku szkoły i na zewnątrz zainstalowano monitoring wizyjny.
                     • Wyróżnia nas otwartość na drugiego człowieka, młodzież uczy się rozwiązywać różne problemy. Placówka jest nowoczesną szkołą, wyposażoną w środki dydaktyczne XXI wieku: tablice interaktywne, komputery i rzutniki multimedialne. Idąc z duchem czasu i chcąc jednocześnie spełnić oczekiwania rodziców – z dniem 1 września 2017 wprowadziliśmy dziennik elektroniczny. Nasza kadra pedagogiczna organizuje liczne koła przedmiotowe, zainteresowań i zajęcia wyrównawcze. Wszystkie dzieci mogą korzystać z opieki pedagogicznej, psychologicznej oraz logopedycznej.
                      • Już od najmłodszych klas uczniowie uczą się dwóch języków obcych: angielskiego – od kl. 1, niemieckiego – od kl. 4. Uczniowie mogą korzystać
                       z dwóch pracowni komputerowych i dużej czytelni multimedialnej. Bazę sportową naszej szkoły stanowi pełnowymiarowa sala gimnastyczna. Uczniowie korzystają również z hali sportowej należącej do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
                       • Młodzież uczęszczająca do naszej placówki wywodzi się z 12 wiosek leżących na terenie Gminy Świdnica – są to Piaski, Łochowo, Letnica, Koźla, Grabowiec, Lipno, Drzonów, Radomia, Orzewo, Buchałów, Słone
                        i Wilkanowo oraz Świdnica. Wszystkich dowożą 4 gimbusy finansowane przez samorząd lokalny. To właśnie dzięki samorządowi Gminy Świdnica nasza Szkoła wciąż się rozwija, czego najnowszym dowodem jest termomodernizacja placówki.
                          • Dzień Kobiet i małych Kobietek

                           Dzień Kobiet i małych Kobietek to zawsze doskonała okazja, by świętować i sprawić sobie choć odrobinę przyjemności. Mali mężczyźni postanowili więc zorganizować miły dzień dla koleżanek z klasy, aby tego dnia poczuły się wyjątkowo. Kinowe seanse, zabawy, pokazy mody i stoły pełne łakoci wywołały wiele uśmiechu u młodych dam.

                          • Spektakl "Jaś i Małgosia"

                           Najmłodsi uczniowie z klas 1-3 wybrali się na spektakl, podczas którego Jaś i Małgosia odkryli przed nimi tajniki magicznych efektów teatralnych. Dużo tańca, żartów i zabawy idealnie opisało przygody małych bohaterów, którzy, choć znaleźli się w niebezpieczeństwie, pokazali, jak wielką siłę mają dobro i miłość.

                          • Pomagamy

                           Pękają nam serca, gdy widzimy, co spotyka Ukrainę. Chcemy pomóc naszym sąsiadom w każdy możliwy sposób.

                           Wolontariat i Drzewko Szczęścia zorganizowali akcję „Pomoc dla Ukrainy”. Cały tydzień był bardzo pracowity – darami dla uchodźców zasypywali nas rodzice, uczniowie oraz kadra szkoły. Wszyscy aktywnie brali udział, chcąc pomóc, ile się da, bo przecież to wszystko to nadal kropla w morzu potrzeb.

                          • Polszczyzna jest piękna!

                           21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu uczniowie z klas 4 – 8 zmierzyli się z testem ortograficznym.

                           Oto najlepsi:

                           klasy 4 – 6

                           I miejsce: Ewa Kołodziej, kl. 6

                           II miejsce: Weronika Jasiniak, kl. 6

                           III miejsce: Pola Frąckiewicz, kl. 4a

                           klasy 7 – 8

                           I miejsce: Helena Pogoda, kl. 7a

                         • Jak wspierać i (czy) rozmawiać z dziećmi o wojnie
                          • Jak wspierać i (czy) rozmawiać z dziećmi o wojnie

                           Wojna w Ukrainie wstrząsnęła Polską i całym światem. Dzieci i młodzież doświadczają ogromnego lęku, strachu o zdrowie i życie swoje oraz najbliższych (rodziców, rodzeństwa, dziadków, kolegów, koleżanek). Od kilku ostatnich dni towarzyszą im niewyobrażalnie trudne, nieznane dotąd odczucia i emocje, z którymi bez pomocy osób dorosłych nie będą w stanie przetrwać okresu wojny, nie tracąc zdrowia fizycznego i psychicznego oraz poczucia bezpieczeństwa.

                         • Pomoc Ukrainie
                          • Pomoc Ukrainie

                           Szanowni Rodzice poniżej podajemy listę produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie (w tym oczekującym przed przejściami granicznymi). Z góry dziękujemy za Państwa wsparcie i pomoc.

                           Odzież i okrycie:

                           • Koce zwykłe i termiczne
                           • Śpiwory
                           • Podkładki pod materac do spania z
                         • Potrzebna pomoc
                          • Potrzebna pomoc

                           Potrzebna pomoc, a więc nie ma na co czekać – DZIAŁAJMY!

                           Szkolny Wolontariat i Drzewko Szczęścia włączają się do pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Przyłączcie się do zbiórki! Pomóżmy na tyle, ile możemy, bo każda pomoc jest cenna.

                           Potrzebujemy: żywność długoterminową, środki opatrunkowe (bandaże elastyczne, opaski dziane, kompresy jałowe, gazy jałowe, rękawiczki jednorazowe itp.), kosmetyki i chemię (żele pod prysznic, mydła, pasty i szczoteczki do zębów, podpaski, pampersy itp.), śpiwory, koce (mogą być używane – wyprane i w dobrym stanie).

                         • Rozpoczęcie postępowania rekrutacyjnego
                          • Rozpoczęcie postępowania rekrutacyjnego

                           Szanowni Rodzice!

                           Zgodnie z zarządzeniem nr 0050.16.2022 Wójta Gminy Świdnica z dnia 25 stycznia 2022 r. rozpoczynamy postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy oraz do Przedszkola Publicznego w Świdnicy.

                           Bardzo proszę Państwa o dokładne zapoznanie się z harmonogramem czynności w postępowaniu rekrutacyjnym, kryteriami rekrutacyjnymi oraz pozostałymi załącznikami potwierdzającymi kryteria, które należy dołączyć do Wniosku o przyjęcie.

                          • Walentynki

                           Szkolne walentynki

                           - Walentynki w naszej szkole muszą się odbyć! – mówili uczniowie.

                           Dzień to bowiem wyjątkowy, pełen uczuć, sympatii, wrażeń i zabawy. Oczywiście najbardziej oczekiwanym momentem była poczta walentynkowa.

                           Amorki z klas czwartych roznosiły kartki walentynkowe, które niejednej osobie sprawiły zaskakującą radość! Na korytarzu pojawiły się również plakaty z życzeniami od poszczególnych klas. Na sali gimnastycznej czwartoklasiści rywalizowali w konkurencjach sportowych podczas Walentynkowego Turnieju Sportowego. Było dużo zabawy i rywalizacji zgodnie z zasadą fair play, a także mnóstwo endorfin, dzięki którym na twarzach wszystkich uczniów widniały uśmiechy.

                          • "Nasza koza beczy"

                           Gdy na niebie brak słońca i każdy dzień szary, nie ma nic lepszego na poprawę humoru, jak dobra muzyka.

                           Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie filharmonii "Nasza koza beczy". Odwiedzili nas wspaniali goście, którzy przyjechali z jednego z regionów w Wielkopolsce, aby pokazać nam tamtejszą muzykę ludową. Muzycy mieli na sobie regionalne stroje, charakterystyczne właśnie dla tamtejszych okolic. Pokazali dzieciom dwa nowe, dotąd nieznane im instrumenty: kozioł weselny biały oraz kozioł ślubny czarny. Muzykę zagrali weselną, więc wesoło nam było i tanecznie.

                          • Z wizytą w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza

                           We wtorek, 15 lutego, uczniowie klasy 1B wybrali się do Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza w Świdnicy. Mieliśmy okazję przekonać się, że blisko nas jest wspaniałe muzeum, z którego można czerpać wiedzę o przeszłości. Była to cenna lekcja, która nie tylko poszerzyła nasze horyzonty, ale jednocześnie pozwoliła dzieciom zrozumieć zamierzchłe czasy i ówczesny sposób życia. Nasza przewodniczka – pani Monika Kaczmarek, w interesujący sposób przedstawiła nieznane fakty dotyczące ludzi żyjących przed wiekami na ziemiach, na których obecnie my mieszkamy. Taka wycieczka to znakomity sposób na przełamanie codziennej rutyny oraz na zdobycie nowych doświadczeń.

                          • Utrudnienia drogowe

                           W związku z trwającymi pracami budowlanymi przy budowie nowego przedszkola

                           w dniach 15.02.2022 – 25.02.2022

                           droga wewnętrzna prowadząca do budynku hali sportowej będzie zamknięta.

                           Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa wyrozumiałość.

                          • Dzień Bezpiecznego Internetu

                           źródło https://www.gov.pl/web/badz-z-innej-bajki

                           Za siedmioma górami, za siedmioma lajkami... w wirtualnej krainie żyli sobie bohaterowie znanych bajek. Może już ich znacie? To Królowa Śniegu, Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna oraz Rybak ze Złotą Rybką. Tym razem jednak, zobaczycie ich w nowych, zaskakujących odsłonach!

                        • {#1508} 1
                        • {#1508} 2
                        • {#1508} 3
                        • {#1508} 4
                       • Biuletyn informacji publicznej
                       • Librus Synergia
                       • Librus Synergia
                       • Librus Synergia
                       • Librus Synergia
                       • Godziny dzwonków

                        Wtorek 17.05.2022
                       • Galeria zdjęć

                         brak danych