• MIKOŁAJKI 2023 za nami !!!!

    Wczoraj 05.12.2023 w sali szermierczej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy odbył się turniej szermierczy w kategoriach wiekowych: dzieci, zuchy oraz skrzaty. Oprócz naszego klubu w zawodach brały udział zawodniczki oraz zawodnicy z SP 11 w Zielonej Górze. Jak co roku turniej został przeprowadzony w świątecznym, mikołajkowym nastroju. W ceremonii wręczenia pamiątkowych medali oraz świątecznych paczek uczestniczył
    • W ramach działań profilaktycznych, w listopadzie w naszej Szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas IV-VIII. Warsztaty zostały przeprowadzane częściowo w ramach projektu „Psychoedukacja z zakresu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”, realizowanego przez Fundację Nie Widać Po Mnie, a współfinansowanego przez Samorząd Województwa Lubuskiego. Trenerem była Barbara Augustyniak, pedagog z wieloletnim stażem, socjoterapeutka, kurator społeczny,
     • Jak co roku w grudniu wybraliśmy się na Jarmarki Świąteczne do Niemiec. Tym razem do Drezna. Przy okazji zwiedziliśmy galerię obrazów w Pałacu Zwinger, stare miasto oraz poznaliśmy bogatą historię tego miasta.
       • Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Z tej okazji w dniu 24.11.2023 r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem".
        • Klasa IIb miała przyjemność gościć panią Agnieszkę Gontaszewską- Piekarz, która jest geologiem. Mama naszego kolegi Michała opowiedziała nam o skarbach kryjących się w głębi ziemi. Dowiedzieliśmy się jak wydobywane są węgiel, sól, ropa i miedź. Mogliśmy też zobaczyć, dotknąć, powąchać, a nawet polizać niektóre z tych skarbów.
         • Uwaga!

          Komunikat do MŁODZIEŻY w wieku 10-16 lat.

          Nie siedź w domu! Odłóż telefon!

          Zadbaj o siebie i odkryj nową pasję!

          W każdy poniedziałek i środę na szkolnej sali gimnastycznej odbywają się TRENINGI pod okiem zawodników klubu Pepe MMA.
           • 29 listopada dzieci z klasy II b i III b z panią Sylwią, Mariolą i Agatą wybrały się do fabryki bombek w Stodolsku.

            Po drodze odwiedziliśmy Parowozownię w Wolsztynie z pięknymi, starymi lokomotywami.
            • Czym jest Szkolny Wolontariat i jak działa?

             Na te pytania odpowiadali wolontariusze Szkolnego Wolontariatu dla Radio Zachód.

             Wolontariat reprezentowali Ewa Kołodziej, Hanna Babińska oraz Piotr Piwowski pod okiem kierownika Polski Czerwony Krzyż (PCK) Pana Marcina Bleszcz.
             • 14 listopada w klasach VI-VII zorganizowaliśmy zajęcia z zielonogórskim policjantem z Komendy Miejskiej Policji. Warsztaty przeprowadził sierżant sztabowy, Kamil Sałek, z Wydziału Prewencji. Sierżant omówił odpowiedzialność karną nieletnich i na przykładach z życia próbował uświadomić młodzież w zakresie konsekwencji ich działań, szczególnie tych podejmowanych w Internecie.
              • Warsztaty z Piona na Zdrowie ?

               Zdecydowanie mówimy TAK!

               Dziś poznaliśmy wartość nabiału🥛🧀, degustowaliśmy różne rodzaje serów, a także szukaliśmy różnic i podobieństw w mleku z laktozą oraz bez laktozy.
                • Szermierze Klubu Flesz Świdnica tym razem rywalizowali w Radlinie. W mocno obsadzonych zwadach po raz kolejny Helena Bednarska oraz Grzegorz Warecki awansowali do strefy medalowej, gdzie oboje wywalczyli brązowe medale. W dwudniowej imprezie brali udział również: Tymon Bobrowicz, Leon Bobrowicz, Bukowski Tymon, Dyderski Kajetan, Kowalski Felicjan, Kokociński Michał, Rawdanis Szymon, Skorek Franciszek, Sołtysiak Filip, Świniarski Maksymilian oraz
                 • Wśród uczniów naszej szkoły jest wiele ukrytych talentów. Mamy świetnych szermierzy należących do klubu FLESZ Świdnica – o ich osiągnięciach często możemy przeczytać na stronie szkoły. Dzisiaj możemy podzielić się osiągnięciami tych uczniów, którzy osiągają sukcesy i rozwijają pasje w innych dyscyplinach – prezentujemy uczennice, które tanecznym krokiem zajęły 4 miejsce w turnieju rock&rolla w Czechach, reprezentując klub 4Tutti! Są to Lena Samek
                    • Pierwsze zajęcia pozalekcyjne Selavie Kids za nami!

                     Bystry Pitagoras

                     Sprawdziliśmy się w szybkim liczeniu i pracy zespołowej!

                     Ciekawski Podróżnik
                      • JESIENNA LOTERIA FANTOWA
                       • JESIENNA LOTERIA FANTOWA

                        Szkolny Wolontariat

                        ZAPRASZA

                        na JESIENNĄ LOTERIĘ FANTOWĄ

                        16.10.2023 PONIEDZIAŁEK

                        od 9:00-14:30 Wolontariusze będą czekać na dzieci i dorosłych w korytarzu przy wejściu głównym!

                        Los dla dziecka 5zł

                        Los dla dorosłego 10zł

                        Do wygrania jesienne dekoracje

                        Miłej zabawy

                      • Wizyta w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze.
                       • Wizyta w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

                        9 października uczniowie klas 2b i 3a zawitali w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

                        Spotkanie rozpoczęliśmy od przypomnienia zasad bezpieczeństwa na drodze, w szkole i w domu. Potem zasiedliśmy za kierownicą radiowozu i sprawdziliśmy, jak głośne są sygnały dźwiękowe . Wielką niespodzianką było spotkanie z psem policyjnym. Jego opiekun opowiedział nam o jego niezwykłej pracy w policji. Ukoronowaniem wizyty w komendzie było spotkanie z technikiem policyjnym panem Arkadiuszem Zidek, tatą naszych uczniów – Kevina i Denisa. Dowiedzieliśmy się, jak technicy kryminalni zbierają i zabezpieczają dowody w sprawie. Zobaczyliśmy, jak zdejmuje się odciski palców, wykonuje odlewy śladów butów i wiele innych ciekawostek.

                       • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

                        W związku z obchodami Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w szkole uroczysta akademia, podczas której uczniowie podziękowali nauczycielom za ich pracę. Nasi podopieczni w programie artystycznym doskonale zaprezentowali różne umiejętności, dzięki czemu udowodnili, że mają wspaniałych nauczycieli. Podziękowano nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, Pani pielęgniarce, Pani intendentce.

                       • Wycieczka do Berlina.

                        Klasa 5B w towarzystwie kilku uczennic z klasy ósmej ponownie odwiedziła Berlin! We wtorek, 10 października, odwiedziliśmy berliński Legoland. Wyjechaliśmy z Zielonej Góry o godzinie 6.15 a o 9.40 wysiedliśmy na jednym z największych dworców kolejowych w Europie – Hauptbahnhof. Stamtąd pomaszerowaliśmy, podziwiając nowoczesne budynki ministerialne i Reichstag na Potsdamer Platz. W krainie najbardziej znanych klocków świata spędziliśmy ponad dwie godziny. Poza tym udało się nam zobaczyć resztki muru berlińskiego, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Bramę Brandenburską, Alexanderplatz, wieżę telewizyjną, wystawę samochodów marki Porsche i wiele innych. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domów i codzienności szkolnej.

                       • OBIADY SZKOLNE

                        Zespół Szkolno - Przedszkolny przypomina, że w dniu 15-10-2023 roku upływa termin wpłat za obiady.

                        Za datę zapłaty przyjmujemy datę zaksięgowania na rachunku naszej szkoły.

                        Prosimy o terminowe wpłaty aby ustrzec dziecko przed brakiem posiłku w szkole.

                        Prosimy o płatność w wyznaczonym terminie.

                      • Turniej sportowy o puchar Patrona Szkoły
                       • Turniej sportowy o puchar Patrona Szkoły

                        „SPORT NIE JEST CELEM, ALE ŚRODKIEM POBUDZAJĄCYM LUDZI,

                        BY UJAWNIALI SWOJE NAJLEPSZE STRONY”

                        JAN PAWEŁ II

                        9 października w Hali Sportowej „Świdniczanka”odbył się turniej sportowy o puchar Patrona Szkoły – Jana Pawła II. Każdą drużynę z klas 4-6 reprezentowało 10 zawodników, w tym 5 dziewczynek i 5 chłopców. Program zawodów obejmował 10 konkurencji w formie wyścigów rzędów. Po zaciętej sportowej rywalizacji, której towarzyszyła duża dawka emocji, najlepsza okazała się klasa 5B, zdobywając puchar. Drugie miejsce zajęła klasa 6b, III – 5a, IV – 6a, V – 4a i VI – 4b. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowy dyplom. Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego: Ewelina Bitner i Tomasz Cygański. Gratulujemy wszystkim klasom biorącym udział w turnieju i dziękujemy za wspaniałą sportową atmosferę i zabawę.

                      • Kinowa nocka w szkole.
                       • Kinowa nocka w szkole.

                        W piątkowy wieczór, 6 października, uczniowie klas 1b, 2b i 3b wraz z wychowawczyniami przybyli do ZSP w Świdnicy, by spędzić pełen emocji czas – NOC W SZKOLE! Po przygotowaniu miejsc noclegowych w sali gimnastycznej nadszedł czas na zajęcia integracyjne. Graliśmy w planszówki, karty, układaliśmy puzzle i klocki lego, dużo ze sobą rozmawialiśmy. Były też warsztaty robienia biżuterii i zajęcia taneczne. Dla każdego coś miłego! Po samodzielnie zrobionej kolacji nadszedł czas na „kinową nockę”. Zaopatrzeni w świeżo uprażony popcorn i inne przekąski, przenieśliśmy się w świat kina. Filmy były wciągające i oglądane z zaciekawieniem. Późnym wieczorem grzecznie umyliśmy się i wskoczyliśmy w nasze śpiworki. Przedłużające się do nocy rozmowy sprzyjały pogłębianiu naszych wzajemnych relacji, sympatii i przyjaźni. Szkoła, która na co dzień kojarzy się z nauką i obowiązkiem, stała się na moment dome

                      • Uroczyste pasowanie uczniów klas 1a i 1b.
                       • Uroczyste pasowanie uczniów klas 1a i 1b.

                        5 września odbyło się uroczyste Pasowanie uczniów klasy 1a i 1b. „ Nie ma czego się bać” – pierwszoklasiści usłyszeli w słowach piosenki, zaśpiewanej przez starszych kolegów, bo przecież w naszej szkole jest super. Po wykonaniu jakże poważnego zadania, polegającego na wypiciu soku z cytryny z uśmiechem na ustach, pierwszoklasiści zostali pasowani przez panią dyrektor Agnieszkę Kulczyńską na pełnoprawnych uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy. Dziś rozpoczął się ich nowy etap po oceanie wiedzy. Wierzymy, że będzie to rejs pełen ciekawych przygód i niespodzianek. Wszystkim pierwszakom życzymy pomyślnych wiatrów.

                      • "Pola Nadziei"
                       • "Pola Nadziei"

                        Nasze przedszkolaki z grupy Słoneczek i Motylkòw włączyły się do ogólnopolskiej kampanii "Pola Nadziei". W ogrodzie przedszkolnym zasadziły cebulki żonkili. Na wiosnę wyrosną tu piękne żółte żonkile -symbol nadziei i solidarności z osobami nieuleczalnie chorymi.

                      • Sprzątanie Świata
                       • Sprzątanie Świata

                        W dniu 4 października wszyscy uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w worki, rękawice oraz pełni pozytywnej energii wraz z opiekunami wzięli udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy szkoły.

                        "SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI"

                      • Ekologiczny Turniej Sportowy
                       • Ekologiczny Turniej Sportowy

                        We wtorek, 3 października, odbył się Ekologiczny Turniej Sportowy organizowany przez Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowej Soli. Naszą szkołę, pod opieką Eweliny Bitner, reprezentowały uczennice z klas 5 i 6 w składzie: Lena Dybionka, Martyna Jaworska, Zofia Schmidt, Klara Żelek i Oliwia Kruszona.

                     • {#1508} 1
                     • {#1508} 2
                     • {#1508} 3
                     • {#1508} 4
                    • Przedszkole Publiczne w Świdnicy
                    • Biuletyn informacji publicznej
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Godziny dzwonków

                     Sobota 09.12.2023
                    • Galeria zdjęć

                      brak danych
                    • nasza szkoła realizuje projekt "Laboratoria przyszłości"
                    • Poznaj Polskę