Sukces naszych uczniów - przed nami etap wojewodzki!
Z ogromną dumą i radością informujemy, że nasi uczniowie, Hanna Babińska (7a) oraz Mateusz Zawalich (5a), awansowali do etapu wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu z języka angielskiego! To wielkie osiągnięcie, które jest efektem ich ciężkiej pracy, zaangażowania i talentu.
Serdeczne gratulacje kierujemy również do Marianny Shahabi oraz Krzysztofa Kuchty, którzy z pelnym zaangażowaniem reprezentowali naszą szkołę na etapie rejonowym. Do awansu zabrakło im bardzo niewiele - ich wynik to również powód do dumy.
Mamy MISTRZA POWIATU w piłce ręcznej!
W dniu 20 lutego odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii dzieci. Do rywalizacji stanęły reprezentacje szkół podstawowych: SP Świdnica, SP1 Sulechów, SP3 Sulechów, SP Trzebiechów i SP Niwiska. Zawody były pełne emocji i sportowej rywalizacji, a zawodnicy wykazali się dużymi umiejętnościami. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Świdnicy odnieśli pierwsze w historii szkoły zwycięstwo w tej kategorii, zdobywając 1. miejsce, a tym samym awans do zawodów rejonowych. To ogromny sukces i powód do dumy! Z kolei drużyna dziewcząt również zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, zdobywając wicemistrzostwo powiatu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach rozgrywek!
SZKOLNE WALENTYNKI
A jak to z walentynkami było?
Historia walentynek sięga średniowiecza i wywodzi się z Anglii. W tamtych czasach dzielni żołnierze potajemnie spotykali się ze swoimi ukochanymi, a pewien ksiądz, Walenty, wierząc w siłę miłości, udzielał im ślubów w sekrecie. To właśnie na jego cześć 14 lutego obchodzimy walentynki – święto miłości i wszystkich zakochanych! W Polsce tradycja ta zyskała popularność stosunkowo niedawno, ale dziś obchodzą ją wszyscy, niezależnie od wieku czy płci.
DOGOTERAPIA
Warsztaty dogoterapii dla klas 1-3 z uroczą Szelbi i Panią Mileną.
Bardzo dziękujemy za cenną lekcję.
Karmniki dla ptaków.
Dziś, w mroźny poranek, uczniowie klasy 5a ukończyli swoje własnoręcznie wykonane karmniki dla ptaków! Teraz nasi skrzydlaci przyjaciele będą mieli gdzie się posilić w zimowe dni. Świetna praca!
Zachęcamy wszystkich do wykonania własnych karmników – to świetna zabawa i sposób na pomoc ptakom w chłodne dni! #Zima #PomagamyPtakom #KreatywnaKlasa #ZróbToSam
Projekt ekologiczny: „Walka ze smogiem – Bitwa o Świdnicę”
Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze na realizację projektu ekologicznego!
Projekt obejmuje kluczowe zagadnienia, takie jak walka ze smogiem, zanieczyszczenie środowiska, alternatywne źródła energii oraz ekologiczna komunikacja.
Geometria miłości w praktyce!
Walentynki na zajęciach "Geometria wokół nas" miłość nabiera kształtów! To był czas na serduszka – idealnie wyrysowane, symetryczne i zgodne z zasadami matematyki!
Bo w miłości jak w geometrii – ważne są dobre proporcje i wspólny punkt styczny!
Konkurs KRUS: "Wioski bez troski"
Zachęcamy naszych uczniów do udziału w konkursie organizowanym przez KRUS. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci urodzone w latach 2010 -2014, których przynajmniej jeden rodzic/opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do konkursu.
„Pełna miska dla schroniska” – finał akcji
Grupa wolontariuszy dostarczyła dziś dary dla bezdomnych zwierząt przebywających pod opieką zielonogórskiego schroniska. Dzięki naszej akcji udało się zebrać karmę, zabawki oraz środki czystości. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę! Zachęcamy do dalszego wsparcia schroniska poprzez wolontariat: https://zgora.otoz.pl/wolontariat/ lub przekazanie darów: https://zgora.otoz.pl/dary/.
Akredytacja Erasmus dla naszej szkoły.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy otrzymał akceptację projektu Erasmus+! Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała akceptację projektu Erasmus+ pod tytułem „Stop Bullying”. Projekt ten ma na celu walkę z agresją i przemocą w szkołach, a także promowanie tolerancji, empatii i bezpiecznego środowiska edukacyjnego. Koordynatorem projektu jest nauczycielka języka angielskiego, pani Anita Kucharczyk, która wraz z zespołem nauczycieli będzie nadzorować realizację działań podczas realizacji projektu. W ramach współpracy międzynarodowej nasza szkoła będzie współpracować z partnerami z Turcji, Hiszpanii i Chorwacji. Nauczyciele z naszej szkoły wezmą udział w warsztatach i szkoleniach w szkołach partnerskich, gdzie będą wymieniać się doświadczeniami oraz poznawać skuteczne metody przeciwdziałania agresji i przemocy wśród uczniów. Jednym z kluczowych elementów projektu będzie ró
XX edycja Bibliotecznego Konkursu Ortograficznego o tytuł ,,Małego Mistrza Ortografii”
14 stycznia br. piętnaścioro uczniów klas drugich i trzecich wzięło udział w konkursie ortograficznym, który w naszej szkole pani Renata Szymula przeprowadziła już po raz dwudziesty. Uczniowie zmierzyli się w potyczkach ortograficznych, pisząc ze słuchu tekst dyktanda zawierającego wyrazy z różnorodnymi trudnościami. Tekst dyktanda był poradnikiem, jak chronić się przed przeziębieniami i jak domowymi sposobami walczyć z chorobą.
Konkurs ,,Uczę się nie tylko z książek i nie tylko z Internetu”
3 lutego br. przeprowadzony został konkurs biblioteczny z okazji Dnia Środków Masowego Przekazu, który na świecie obchodzony jest 23 stycznia. Zadaniem uczniów z klas I-III było wykonanie plakatu ukazującego różnorodność otaczających nas środków masowego przekazu, z których możemy czerpać wiedzę o otaczającym nas świecie. I miejsce zajęła uczennica z kl. 1 a Aldona Sabak-Stachowiak.
PROPAGOWANIE CZYTELNICTWA W KLASACH PIERWSZYCH
Zrealizowane przedsięwzięcia:
• ogólnopolska kampania dla pierwszoklasistów ,,Mała książka - wielki człowiek";
• spotkanie autorskie z panią Bogumiłą Hajdasz – pisarką ze Świdnicy;
• spotkanie z panią Dagmarą Grupą – bibliotekarką z Gminnej Biblioteki Publicznej
ze Świdnicy;
• pasowanie uczniów na czytelników biblioteki szkolnej.
Konkurs ,,Poznajmy się w bibliotece”.
Z okazji obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece przeprowadzono konkurs plastyczny dla uczniów kl. 3b, którzy uczestniczyli w lekcji na temat różnorodnej działalności bibliotek szkolnych. Konkurs miał uświadomić młodym czytelnikom, że biblioteka szkolna służy nie tylko wypożyczaniu książek, ale jest również małym centrum kulturalnym w każdej szkole.
Wycieczka klas pierwszych do kina.
Wycieczka klas pierwszych do Cinema City w Zielonej Górze.
Spotkanie integracyjne w szczytnym celu.
W czasie ferii, 25 stycznia, odbyło się spotkanie uczniów klasy 2 oraz ich rodzin. Podczas wydarzenia uczestnicy wspólnie tworzyli kompozycje kwiatowe, które następnie zostały przekazane na licytację podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki zaangażowaniu dzieci i ich bliskich udało się zebrać 1270 zł na wsparcie akcji charytatywnej. Spotkanie było nie tylko okazją do integracji, ale także do wspólnego działania na rzecz potrzebujących.
BAL 1-3
2
Sztuka komunikacji.
10 stycznia 2025 roku odbyło się głosowanie na plakat i logo promujące projekt eTwinning “Sztuka komunikacji”, w którym uczestniczy klasa 6b z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy pod opieką nauczycielki Anity Kucharczyk.  Z radością informujemy, że prace naszej uczennicy, Zuzanny Zagdańskiej, zdobyły największe uznanie. Jej plakat i logo będą reprezentować nasz projekt na forum międzynarodowym.
Rzeźbienie w mydle.
Dnia 10 stycznia, dzięki uprzejmości babci jednej z uczennic klasy II, odbyły się wyjątkowe warsztaty rzeźbienia w mydle. Nasz gość podzielił się swoją pasją i u-miejętnościami, inspirując dzieci do tworzenia pięknych rzeźb. Uczniowie z zaangażowaniem wykonali swoje prace, które stały się wspaniałymi upominkami dla dziadków z okazji nadchodzącego Dnia Babci i Dziadka. To była niezwykła lekcja, łącząca pokolenia i rozwijająca artystyczne talenty dzieci.
Warsztaty profilaktyczne w ramach programów „Debata” i „Cukierki”
Mimo że okres między świętami a feriami zimowymi wynosił zaledwie dwa tygodnie, udało nam się przeprowadzić warsztaty profilaktyczne w ramach rekomendowanych programów „Debata” oraz „Cukierki”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie czterech klas: III A, V B, VI B i VII A.
Podstawy teoretyczne programu „Debata” opierają się na koncepcji tzw. substancji torujących drogę, która przedstawia kolejne etapy używania substancji psychoaktywnych, szczególnie napojów alkoholowych. Są one często pierwszymi i najłatwiej dostępnymi substancjami, po które sięgają nastolatkowie. Program ma charakter „krótkiej interwencji profilaktycznej w grupie” i jest prowadzony przez doświadczonego specjalistę.
Aktualności
- Matematyka w ciele człowieka.
- 12.04.2025
- Kosmiczny Ogród - podbity przez młodych artystów.
- 12.04.2025
- Mistrzostwa Powiatu - kolejny sukces.
- 12.04.2025
- Zapraszamy na KIERMASZ ZABAWEK I KSIĄŻEK!
- 06.04.2025
- Kolejny sukces naszych uczniów!
- 03.04.2025
- Lubuskie Konfrontacje Artystyczne - Plastyka 2025
- 03.04.2025
- Gratulacje dla Zuzanny Paniec
- 02.04.2025
- KONKURS "Biblioteka. Lubię to!"
- 31.03.2025
- Certyfikaty „EuroWeek – Szkoła Liderów” zdobyte!
- 31.03.2025
- Konkurs Recytatorski LKA
- 29.03.2025
- MIEDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZA
- 29.03.2025
- Greetings from EuroWeek!
- 29.03.2025
- Ciekawa nauka.
- 26.03.2025
- PRO ARTE 2025
- 26.03.2025
- Wycieczka do Sejmu RP
- 25.03.2025
- Pierwszy Dzień Wiosny
- 23.03.2025
- Jemy zdrowo 💚
- 23.03.2025
- Rejonowy Turniej w koszykówkę
- 20.03.2025
- Sportowy Turniej o Puchar Wiosny
- 20.03.2025
- „Walka ze smogiem – Bitwa o Świdnicę”: rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
- 20.03.2025
Godziny dzwonków
Wtorek 15.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych