• Od 1 marca br. rusza rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2023/2024. Term
         • Nasza szkoła od wielu lat ściśle współpracuje z Lubuskim Biurem Koncertowym „Orfeusz”. Koncerty muzyczne organizowane przez LBK to niezwykła okazja obcowania z muzyką. Dzięki nim dzieci poznają ciekawe instrumenty muzyczne z różnych stron świata. Poznają ich budowę i dźwięki. Słuchają interesujących opowieści i utworów muzycznych, świetnie się przy tym bawiąc. W styczniu 2023 roku odbyło się spotkanie pod tytułem „Jak bandura z sopiłką rozmawiał
          • 23 stycznia w naszej szkole gościliśmy przedstawicielki Krajowej Administracji Skarbowej, które wśród uczniów klas 7 i 8 zrealizowały zajęcia edukacyjne na temat nielegalnego hazardu. Aktualna, czwarta edycja akcji realizowana jest pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” i objęta jest honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. W ramach zajęć uczniowie zostali zapoznani z następującymi zagadnieniami:
           • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I-III systematycznie odwiedzają Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Świdnicy. W formie warsztatów poznają historię najbliższej okolicy i nie tylko. Odbyły się już zajęcia pod tytułem „Celtowie a Słowianie”, podczas których dzieci wykonywały celtyckie maski odstraszające złe duchy. Podczas kolejnego spotkania z pracownikami muzeum uczniowie poznali „Kolory średniowiecza” i mieli możliwość wykonani
            • Warsztaty mydlarskie w klasie 1b stały się okazją do stworzenia niepowtarzalnych małych „dzieł sztuki”. Dzieci miały możliwość eksperymentowania z formą, kolorem, kształtem i zapachem. Zajęcia dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji, tym bardziej, że powstałe cudeńka były prezentami dla kochanych Babć i Dziadków z okazji ich święta.
             • Na początku stycznia Janina Pajdowska, uczennica klasy 2b, wydrukowała na drukarce 3D czerwone serduszka – z myślą, że sprzeda je, aby wesprzeć tegoroczną akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Początkowo była to indywidualna inicjatywa. Serduszka rozeszły się niczym przysłowiowe świeże bułeczki i dzieci stwierdziły, że to za mało. Dołączyły do akcji Janki, sprzedając ciastka, babeczki i pączki (gorące!). Po trzech dniach dobroć rozlała się
                 • Zapraszam do głosowania w ramach programu Enea Akademia Talentów!!!

                  Finalista na szczeblu szkoła podstawowa: Hanna Czarny

                  Kategoria: Sztuka                  Link do głosowania: https://akademiatalentow.enea.pl/glosowanie/1774
                  • W dniach 9 i 10 stycznia w parku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy odbyły się warsztaty czekoladowe, w których wzięli udział uczniowie klas 1-4, klasy 5a oraz chętni uczniowie z klasy 7. „Czekoladowy autobus” to jedyny w Polsce autobus, w którym dzieci mają możliwość przeniesienia się w czekoladowy świat. Jest to wspaniały pomysł na zabawę, edukację oraz „czekoladową” integrację. Dzięki warsztatom nasi uczniowie mieli możliwość zapozn
                       • W dniu 13 kwietnia 2018 r. uchwałą Rady Gminy Świdnica oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy został przekształcony w Przedszkole Publiczne w Świdnicy i jednocześnie utworzono Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy.
                        • W skład naszej placówki wchodzą Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
                         w Świdnicy z oddziałami gimnazjalnymi oraz Szkoła Filialna w Koźli. Świdnicka Szkoła Podstawowa znajduje się przy ulicy Ogrodowej 36, Przedszkole Publiczne przy ulicy Długiej 30. Szkoła Podstawowa i Oddział Przedszkolny w Koźli mieszczą się w jednym budynku – Koźla 117.
                         • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Świdnicy jest kameralną szkołą,
                          w której nikt nie jest anonimowy. Zapewniamy uczniom rzetelne przygotowanie do dalszej nauki i przyjemną atmosferę na co dzień. Aby nasi wychowankowie byli bezpieczni, w budynku szkoły i na zewnątrz zainstalowano monitoring wizyjny.
                          • Wyróżnia nas otwartość na drugiego człowieka, młodzież uczy się rozwiązywać różne problemy. Placówka jest nowoczesną szkołą, wyposażoną w środki dydaktyczne XXI wieku: tablice interaktywne, komputery i rzutniki multimedialne. Idąc z duchem czasu i chcąc jednocześnie spełnić oczekiwania rodziców – z dniem 1 września 2017 wprowadziliśmy dziennik elektroniczny. Nasza kadra pedagogiczna organizuje liczne koła przedmiotowe, zainteresowań i zajęcia wyrównawcze. Wszystkie dzieci mogą korzystać z opieki pedagogicznej, psychologicznej oraz logopedycznej.
                           • Już od najmłodszych klas uczniowie uczą się dwóch języków obcych: angielskiego – od kl. 1, niemieckiego – od kl. 4. Uczniowie mogą korzystać
                            z dwóch pracowni komputerowych i dużej czytelni multimedialnej. Bazę sportową naszej szkoły stanowi pełnowymiarowa sala gimnastyczna. Uczniowie korzystają również z hali sportowej należącej do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
                            • Młodzież uczęszczająca do naszej placówki wywodzi się z 12 wiosek leżących na terenie Gminy Świdnica – są to Piaski, Łochowo, Letnica, Koźla, Grabowiec, Lipno, Drzonów, Radomia, Orzewo, Buchałów, Słone
                             i Wilkanowo oraz Świdnica. Wszystkich dowożą 4 gimbusy finansowane przez samorząd lokalny. To właśnie dzięki samorządowi Gminy Świdnica nasza Szkoła wciąż się rozwija, czego najnowszym dowodem jest termomodernizacja placówki.
                               • Miesiąc przyjaźni

                                Luty w tym roku szkolnym był w naszej szkole miesiącem przyjaźni. Dlatego właśnie zorganizowaliśmy kilka akcji związanych z tą tematyką. Nasi uczniowie mieli za zadanie przedstawić portret swojego przyjaciela, wykonać plakat o przyjaźni oraz, w związku z sytuacją wojny w Ukrainie, plakat ukazujący solidarność naszych uczniów z Ukrainą. Dzieci z chęcią przystąpiły do działania, a efekty ich pracy można zobaczyć w galerii poniżej.

                               • Dzień Kobiet i małych Kobietek

                                Dzień Kobiet i małych Kobietek to zawsze doskonała okazja, by świętować i sprawić sobie choć odrobinę przyjemności. Mali mężczyźni postanowili więc zorganizować miły dzień dla koleżanek z klasy, aby tego dnia poczuły się wyjątkowo. Kinowe seanse, zabawy, pokazy mody i stoły pełne łakoci wywołały wiele uśmiechu u młodych dam.

                               • Spektakl "Jaś i Małgosia"

                                Najmłodsi uczniowie z klas 1-3 wybrali się na spektakl, podczas którego Jaś i Małgosia odkryli przed nimi tajniki magicznych efektów teatralnych. Dużo tańca, żartów i zabawy idealnie opisało przygody małych bohaterów, którzy, choć znaleźli się w niebezpieczeństwie, pokazali, jak wielką siłę mają dobro i miłość.

                               • Pomagamy

                                Pękają nam serca, gdy widzimy, co spotyka Ukrainę. Chcemy pomóc naszym sąsiadom w każdy możliwy sposób.

                                Wolontariat i Drzewko Szczęścia zorganizowali akcję „Pomoc dla Ukrainy”. Cały tydzień był bardzo pracowity – darami dla uchodźców zasypywali nas rodzice, uczniowie oraz kadra szkoły. Wszyscy aktywnie brali udział, chcąc pomóc, ile się da, bo przecież to wszystko to nadal kropla w morzu potrzeb.

                               • Polszczyzna jest piękna!

                                21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu uczniowie z klas 4 – 8 zmierzyli się z testem ortograficznym.

                                Oto najlepsi:

                                klasy 4 – 6

                                I miejsce: Ewa Kołodziej, kl. 6

                                II miejsce: Weronika Jasiniak, kl. 6

                                III miejsce: Pola Frąckiewicz, kl. 4a

                                klasy 7 – 8

                                I miejsce: Helena Pogoda, kl. 7a

                              • Jak wspierać i (czy) rozmawiać z dziećmi o wojnie
                               • Jak wspierać i (czy) rozmawiać z dziećmi o wojnie

                                Wojna w Ukrainie wstrząsnęła Polską i całym światem. Dzieci i młodzież doświadczają ogromnego lęku, strachu o zdrowie i życie swoje oraz najbliższych (rodziców, rodzeństwa, dziadków, kolegów, koleżanek). Od kilku ostatnich dni towarzyszą im niewyobrażalnie trudne, nieznane dotąd odczucia i emocje, z którymi bez pomocy osób dorosłych nie będą w stanie przetrwać okresu wojny, nie tracąc zdrowia fizycznego i psychicznego oraz poczucia bezpieczeństwa.

                              • Pomoc Ukrainie
                               • Pomoc Ukrainie

                                Szanowni Rodzice poniżej podajemy listę produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie (w tym oczekującym przed przejściami granicznymi). Z góry dziękujemy za Państwa wsparcie i pomoc.

                                Odzież i okrycie:

                                • Koce zwykłe i termiczne
                                • Śpiwory
                                • Podkładki pod materac do spania z
                              • Potrzebna pomoc
                               • Potrzebna pomoc

                                Potrzebna pomoc, a więc nie ma na co czekać – DZIAŁAJMY!

                                Szkolny Wolontariat i Drzewko Szczęścia włączają się do pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Przyłączcie się do zbiórki! Pomóżmy na tyle, ile możemy, bo każda pomoc jest cenna.

                                Potrzebujemy: żywność długoterminową, środki opatrunkowe (bandaże elastyczne, opaski dziane, kompresy jałowe, gazy jałowe, rękawiczki jednorazowe itp.), kosmetyki i chemię (żele pod prysznic, mydła, pasty i szczoteczki do zębów, podpaski, pampersy itp.), śpiwory, koce (mogą być używane – wyprane i w dobrym stanie).

                              • Rozpoczęcie postępowania rekrutacyjnego
                               • Rozpoczęcie postępowania rekrutacyjnego

                                Szanowni Rodzice!

                                Zgodnie z zarządzeniem nr 0050.16.2022 Wójta Gminy Świdnica z dnia 25 stycznia 2022 r. rozpoczynamy postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy oraz do Przedszkola Publicznego w Świdnicy.

                                Bardzo proszę Państwa o dokładne zapoznanie się z harmonogramem czynności w postępowaniu rekrutacyjnym, kryteriami rekrutacyjnymi oraz pozostałymi załącznikami potwierdzającymi kryteria, które należy dołączyć do Wniosku o przyjęcie.

                               • Walentynki

                                Szkolne walentynki

                                - Walentynki w naszej szkole muszą się odbyć! – mówili uczniowie.

                                Dzień to bowiem wyjątkowy, pełen uczuć, sympatii, wrażeń i zabawy. Oczywiście najbardziej oczekiwanym momentem była poczta walentynkowa.

                                Amorki z klas czwartych roznosiły kartki walentynkowe, które niejednej osobie sprawiły zaskakującą radość! Na korytarzu pojawiły się również plakaty z życzeniami od poszczególnych klas. Na sali gimnastycznej czwartoklasiści rywalizowali w konkurencjach sportowych podczas Walentynkowego Turnieju Sportowego. Było dużo zabawy i rywalizacji zgodnie z zasadą fair play, a także mnóstwo endorfin, dzięki którym na twarzach wszystkich uczniów widniały uśmiechy.

                               • "Nasza koza beczy"

                                Gdy na niebie brak słońca i każdy dzień szary, nie ma nic lepszego na poprawę humoru, jak dobra muzyka.

                                Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie filharmonii "Nasza koza beczy". Odwiedzili nas wspaniali goście, którzy przyjechali z jednego z regionów w Wielkopolsce, aby pokazać nam tamtejszą muzykę ludową. Muzycy mieli na sobie regionalne stroje, charakterystyczne właśnie dla tamtejszych okolic. Pokazali dzieciom dwa nowe, dotąd nieznane im instrumenty: kozioł weselny biały oraz kozioł ślubny czarny. Muzykę zagrali weselną, więc wesoło nam było i tanecznie.

                               • Z wizytą w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza

                                We wtorek, 15 lutego, uczniowie klasy 1B wybrali się do Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza w Świdnicy. Mieliśmy okazję przekonać się, że blisko nas jest wspaniałe muzeum, z którego można czerpać wiedzę o przeszłości. Była to cenna lekcja, która nie tylko poszerzyła nasze horyzonty, ale jednocześnie pozwoliła dzieciom zrozumieć zamierzchłe czasy i ówczesny sposób życia. Nasza przewodniczka – pani Monika Kaczmarek, w interesujący sposób przedstawiła nieznane fakty dotyczące ludzi żyjących przed wiekami na ziemiach, na których obecnie my mieszkamy. Taka wycieczka to znakomity sposób na przełamanie codziennej rutyny oraz na zdobycie nowych doświadczeń.

                               • Utrudnienia drogowe

                                W związku z trwającymi pracami budowlanymi przy budowie nowego przedszkola

                                w dniach 15.02.2022 – 25.02.2022

                                droga wewnętrzna prowadząca do budynku hali sportowej będzie zamknięta.

                                Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa wyrozumiałość.

                             • {#1508} 1
                             • {#1508} 2
                             • {#1508} 3
                             • {#1508} 4
                            • Przedszkole Publiczne w Świdnicy
                            • Biuletyn informacji publicznej
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Godziny dzwonków

                             Sobota 04.02.2023
                            • Galeria zdjęć

                              brak danych
                            • nasza szkoła realizuje projekt "Laboratoria przyszłości"
                            • Poznaj Polskę