• MIKOŁAJKI 2023 za nami !!!!

    Wczoraj 05.12.2023 w sali szermierczej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy odbył się turniej szermierczy w kategoriach wiekowych: dzieci, zuchy oraz skrzaty. Oprócz naszego klubu w zawodach brały udział zawodniczki oraz zawodnicy z SP 11 w Zielonej Górze. Jak co roku turniej został przeprowadzony w świątecznym, mikołajkowym nastroju. W ceremonii wręczenia pamiątkowych medali oraz świątecznych paczek uczestniczył
    • W ramach działań profilaktycznych, w listopadzie w naszej Szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas IV-VIII. Warsztaty zostały przeprowadzane częściowo w ramach projektu „Psychoedukacja z zakresu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”, realizowanego przez Fundację Nie Widać Po Mnie, a współfinansowanego przez Samorząd Województwa Lubuskiego. Trenerem była Barbara Augustyniak, pedagog z wieloletnim stażem, socjoterapeutka, kurator społeczny,
     • Jak co roku w grudniu wybraliśmy się na Jarmarki Świąteczne do Niemiec. Tym razem do Drezna. Przy okazji zwiedziliśmy galerię obrazów w Pałacu Zwinger, stare miasto oraz poznaliśmy bogatą historię tego miasta.
       • Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Z tej okazji w dniu 24.11.2023 r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem".
        • Klasa IIb miała przyjemność gościć panią Agnieszkę Gontaszewską- Piekarz, która jest geologiem. Mama naszego kolegi Michała opowiedziała nam o skarbach kryjących się w głębi ziemi. Dowiedzieliśmy się jak wydobywane są węgiel, sól, ropa i miedź. Mogliśmy też zobaczyć, dotknąć, powąchać, a nawet polizać niektóre z tych skarbów.
         • Uwaga!

          Komunikat do MŁODZIEŻY w wieku 10-16 lat.

          Nie siedź w domu! Odłóż telefon!

          Zadbaj o siebie i odkryj nową pasję!

          W każdy poniedziałek i środę na szkolnej sali gimnastycznej odbywają się TRENINGI pod okiem zawodników klubu Pepe MMA.
           • 29 listopada dzieci z klasy II b i III b z panią Sylwią, Mariolą i Agatą wybrały się do fabryki bombek w Stodolsku.

            Po drodze odwiedziliśmy Parowozownię w Wolsztynie z pięknymi, starymi lokomotywami.
            • Czym jest Szkolny Wolontariat i jak działa?

             Na te pytania odpowiadali wolontariusze Szkolnego Wolontariatu dla Radio Zachód.

             Wolontariat reprezentowali Ewa Kołodziej, Hanna Babińska oraz Piotr Piwowski pod okiem kierownika Polski Czerwony Krzyż (PCK) Pana Marcina Bleszcz.
             • 14 listopada w klasach VI-VII zorganizowaliśmy zajęcia z zielonogórskim policjantem z Komendy Miejskiej Policji. Warsztaty przeprowadził sierżant sztabowy, Kamil Sałek, z Wydziału Prewencji. Sierżant omówił odpowiedzialność karną nieletnich i na przykładach z życia próbował uświadomić młodzież w zakresie konsekwencji ich działań, szczególnie tych podejmowanych w Internecie.
              • Warsztaty z Piona na Zdrowie ?

               Zdecydowanie mówimy TAK!

               Dziś poznaliśmy wartość nabiału🥛🧀, degustowaliśmy różne rodzaje serów, a także szukaliśmy różnic i podobieństw w mleku z laktozą oraz bez laktozy.
                • Szermierze Klubu Flesz Świdnica tym razem rywalizowali w Radlinie. W mocno obsadzonych zwadach po raz kolejny Helena Bednarska oraz Grzegorz Warecki awansowali do strefy medalowej, gdzie oboje wywalczyli brązowe medale. W dwudniowej imprezie brali udział również: Tymon Bobrowicz, Leon Bobrowicz, Bukowski Tymon, Dyderski Kajetan, Kowalski Felicjan, Kokociński Michał, Rawdanis Szymon, Skorek Franciszek, Sołtysiak Filip, Świniarski Maksymilian oraz
                 • Wśród uczniów naszej szkoły jest wiele ukrytych talentów. Mamy świetnych szermierzy należących do klubu FLESZ Świdnica – o ich osiągnięciach często możemy przeczytać na stronie szkoły. Dzisiaj możemy podzielić się osiągnięciami tych uczniów, którzy osiągają sukcesy i rozwijają pasje w innych dyscyplinach – prezentujemy uczennice, które tanecznym krokiem zajęły 4 miejsce w turnieju rock&rolla w Czechach, reprezentując klub 4Tutti! Są to Lena Samek
                    • Pierwsze zajęcia pozalekcyjne Selavie Kids za nami!

                     Bystry Pitagoras

                     Sprawdziliśmy się w szybkim liczeniu i pracy zespołowej!

                     Ciekawski Podróżnik
                       • Warsztaty kulinarne

                        Warsztaty kulinarne to kolejna rzecz, o którą uczniowie gminnych szkół poprosili wójt Izabelę Mazurkiewicz-Kąkol.

                        Podczas grudniowego spotkania wójt wysłuchała potrzeb uczniów oraz ich pomysłów i obiecała ich wspólną realizację.

                        10 maja wspólne gotowanie odbyło się w szkole w Świdnicy.

                        Na sześciu stanowiskach uczniowie przygotowywali sałatki, szaszłyki, koktajle z warzyw oraz z owoców. Kroili, miksowali, mieszali, a potem degustowali.

                       • Działania eTwinning

                        Kolejne projekty w działaniach eTwinning powstają pod czujnym okiem pani Renaty Uss-Wocial. Jedenastu uczestników projektu z klasy siódmej naszej szkoły tym razem tworzyło wiersze o różnorodnej tematyce, tak zwane „lantern poems” pochodzące z Japonii. Następnym zadaniem było wykorzystanie umiejętności komputerowych, dzięki którym siódmoklasiści, wykorzystując najnowsze technologie informatyczne, stworzyli własną książkę. Nasi współpartnerzy z Grecji i Turcji w tym samym czasie także projektowali swoje książki.

                       • Wizyta w Bibliotece Uniwersyteckiej

                        Uczniowie klasy 4a udali się do Biblioteki Uniwersyteckiej Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie mieli okazję zwiedzić nowoczesny budynek, zapoznać się z zasadami obowiązującymi w obiekcie, nauczyć się, jak wypożyczyć lub oddać książkę. Nasi podopieczni wzięli także udział w konkursach i ciekawych warsztatach, podczas których poznali stare techniki sztuk graficznych, a zdobytą wiedzę mogli wykorzystać w praktyce, własnoręcznie tworząc strony książek. Pobyt w bibliotece był bardzo ciekawy i ekscytujący.

                       • Biofeedback

                        W dniach 27 i 28 kwietnia Panie Angelika Równicka i Sylwia Madera odbyły szkolenie z biofeedback, które również umożliwiło zakup sprzętu potrzebnego do treningów. Biofeedback jest metodą treningową opartą na samoregulacji.

                        Dzięki informacji zwrotnej, zyskujemy wiedzę na temat realnego stanu fizjologicznego. Easy Biofeedback poprzez samoregulację pozwala nam wpływać na stan skupienia, poziom stresu i relaksacji - jest siłownią dla mózgu. Ma szeroki zakres zastosowań.

                       • Zadania w ramach społeczności eTwinning

                        Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy oraz zaprzyjaźnione szkoły z Turcji i Grecji nieustannie pracują w ramach społeczności eTwinning, realizując kolejne zadania wynikające z projektu „Komunikacja i filozofia”. Nasza nauczycielka – Renata Uss-Wocial, przeprowadziła z uczniami eksperyment dotyczący umiejętności słuchania – jednej z wielu składowych procesu komunikacji.

                       • „Filozofia i komunikacja”

                        11 uczniów z klasy siódmej od kilku tygodni bardzo intensywnie pracuje w programie eTwinning zatytułowanym „Filozofia i komunikacja”. Warsztaty dotyczące tych zagadnień są prowadzone równolegle w dziewięciu szkołach: 7 tureckich, w zaprzyjaźnionej z nami greckiej szkole z Agrinio oraz w naszej placówce.

                       • Integracja sensoryczna

                        W piątek, 21 kwietnia, uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach z zakresu integracji sensorycznej, które przeprowadziła pani Beata Grygorczuk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulechowie. Dzieci miały możliwość poznawania przedmiotów przez świadome wykorzystanie zmysłów bliskich i dalekich, tj. wzroku, słuchu, smaku, węchu, dotyku, propriocepcji i czucia głębokiego. Pani Beata omówiła uczniom wszystkie zmysły, wyjaśniła deficyty sensoryczne oraz przeprowadziła zabawy i ćwiczenia stymulujące dotyk.

                       • „Zainwestuj w naszą planetę”

                        Międzynarodowy Dzień Ziemi każdego roku posiada swój motyw przewodni. W tym roku hasłem jest „Zainwestuj w naszą planetę”. Akcje ta mają na celu promowanie ochrony środowiska i uczenia o ekologii.

                        Dzień Ziemi, znany również jako Międzynarodowy Dzień Ziemi, obchodzony jest od ponad 50 lat. W 2009 roku ONZ ustanowił 22 kwietnia Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi.

                       • Akcja "Bajeczni Adwokaci"

                        Dzisiaj, w czwartek 20 kwietnia, świdnickie przedszkole odwiedziła pani adwokat – Anna Winnicka-Skalniak. Dzieci miały okazję zobaczyć i przymierzyć strój pracownika sądowego – czarną togę z charakterystycznymi żabotami. Przedszkolaki dowiedziały się także, że toga jest strojem urzędowym podczas rozpraw sądowych, a kolory żabotów zależą od wykonywanego zawodu. Pani adwokat przeczytała dzieciom książkę „Leśne sprawy Misia Adwokata”, z której sześciolatki dowiedziały się, jakimi sprawami zajmują się adwokaci, jak wygląda ich praca i gdzie ją wykonują. Dzięki dzisiejszemu spotkaniu maluchy wzbogaciły język o nowe słownictwo: sąd, akty prawne, symbol sądownictwa – Temida. Podczas spotkania pani adwokat przypomniała naszym podopiecznym podstawowe prawa i obowiązki dziecka.

                       • Kiermasz i loteria

                        „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – Jan Paweł II Nasi uczniowie pokazali wielkie serca, organizując akcję charytatywną na rzecz rodziny z Piasków, która straciła cały dorobek życia! Klasy 1-3 wraz z wychowawczyniami ostro wzięły się do działania, przygotowując dwa duże kiermasze. W nasze przedsięwzięcie z wielkim zaangażowaniem włączyli się również rodzice. KIERMASZ SŁODKOŚCI i LOTERIA ZABAWEK to nasze wspólne dzieło – uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. A wspólne działania przynoszą wielkie owoce, szczególnie w pięknym celu. Zebraliśmy 4308 zł. Działając RAZEM, jesteśmy nie do zatrzymania!

                     • {#1508} 1
                     • {#1508} 2
                     • {#1508} 3
                     • {#1508} 4
                    • Przedszkole Publiczne w Świdnicy
                    • Biuletyn informacji publicznej
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Godziny dzwonków

                     Sobota 09.12.2023
                    • Galeria zdjęć

                      brak danych
                    • nasza szkoła realizuje projekt "Laboratoria przyszłości"
                    • Poznaj Polskę