Strona główna
Uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2024/2025.
Dziś uroczystym apelem pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Był to czas podsumowań, radości z osiągnięć oraz podziękowań za wspólnie spędzone miesiące nauki i pracy.
Podczas uroczystości wręczono nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy odnieśli sukcesy w nauce oraz zasłużyli się w działalności na rzecz szkoły. Nie zabrakło także słów wdzięczności skierowanych do nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców za ich codzienne wsparcie i zaangażowanie.
Rok pełen radości w świetlicy szkolnej.
Rok pełen radości w świetlicy szkolnej
Zajęcia świetlicowe w roku szkolnym 2024/2025 przebiegały w przyjaznej atmosferze i obfitowały w różnorodne aktywności – od prac plastycznych, przez gry zespołowe, aż po wspólne czytanie i zabawy integracyjne. Każdy dzień przynosił nowe wyzwania i wiele okazji do wspólnej zabawy.Na zakończenie roku wyróżniono uczniów, którzy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach świetlicowych i wykazywali się wzorowym zachowaniem. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.Wyróżnieni zostali: Zosia Lewandowska z klasy II B, Natalia Knocińska z klasy II B,Filip Majewski z klasy III B.Gratulujemy wyróżnionym uczniom i liczymy, że ich postawa będzie inspiracją dla innych świetliczaków w kolejnych latach.
Biedronki i Motylki żegnają przedszkole!
Dzieci z dwóch grup przedszkolnych – „Biedronki” i „Motylki” – uroczyście pożegnały przedszkole, kończąc ważny etap swojej edukacyjnej przygody.
Każda z grup przygotowała własny występ artystyczny, podczas którego dzieci z dumą prezentowały swoje umiejętności – były wiersze, piosenki i tańce! W oku niejednego rodzica i nauczyciela pojawiły się łzy wzruszenia.
Zakończenie roku szkolnego klas VIII – pożegnanie absolwentów
26 czerwca 2025 roku odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego dla uczniów klasy VIII. Był to szczególny moment w życiu naszej szkoły – pełen wzruszeń, podziękowań i refleksji.
Po ośmiu latach wspólnej nauki, zabawy i dojrzewania nadszedł czas, by nasi Absolwenci opuścili mury szkoły podstawowej i rozpoczęli nowy etap swojej edukacyjnej drogi.
Lokalna firma, wielkie serce – dziękujemy!
W obecnym roku szkolnym zakończyliśmy remont dachu naszej szkoły – inwestycję kluczową dla bezpieczeństwa i komfortu zarówno uczniów, jak i pracowników. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu finansowemu pani wójt Izabeli Mazurkiewicz-Kąkol, za co serdecznie dziękujemy.
Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do właścicieli lokalnej firmy TEJADO, która podjęła się wykonania prac remontowych. Firma TEJADO przeprowadziła remont szybko, solidnie i w pełni profesjonalnie.
Idziemy do Folwarku na górce.
Dnia 25 czerwca klasa 2a wybrała się na wycieczkę edukacyjno-integracyjną do Folwarku na Górce w Świdnicy, prowadzonego przez pana Kamila Ostrowskiego. Celem wyjazdu było nie tylko poszerzenie wiedzy o zwierzętach, ale również wspólna zabawa i integracja klasy.Na miejscu dzieci miały okazję z bliska poznać alpaki i kozy. Dużo radości sprawiło im karmienie zwierząt oraz obserwowanie ich zachowań. Pan Kamil opowiedział uczniom wiele ciekawostek o życiu i zwyczajach alpak oraz o opiece nad zwierzętami gospodarskimi.Po części edukacyjnej odbyło się ognisko, przy którym dzieci piekły kiełbaski. Nie zabrakło także zabaw ruchowych i sportowych na świeżym powietrzu. Wspólne gry i konkurencje pozwoliły dzieciom lepiej się poznać i świetnie się bawić.
Tak powstają ramki - warsztaty klasy 2.
W dniu 23 czerwca uczniowie klasy 2 wybrali się na wycieczkę do zakładu produkującego ramki w Świdnicy. Podczas wizyty dzieci miały okazję zobaczyć, jak powstają różnego rodzaju ramki – do zdjęć, obrazów i plakatów.
Pan Jerzy Hadzicki - właściciel zakładu, opowiedział, z jakich materiałów wykonuje się ramki oraz pokazał maszyny i narzędzia potrzebne do ich produkcji. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obserwowali kolejne etapy pracy – od cięcia drewna, przez składanie i lakierowanie, aż po pakowanie gotowych produktów.
Akademia Tanecznego Wychowania
W dniu 21 czerwca dziewczynki z klas drugich oraz dzieci z przedszkola z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy wzięły udział w występach tanecznych, które odbyły się w hali MOSiR w Zielonej Górze.
Zajęcia taneczne są prowadzone przez Akademię Tanecznego Wychowania i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Występ był okazją do zaprezentowania umiejętności, jakie uczniowie zdobyli podczas zajęć – nie zabrakło kolorowych strojów, energicznej muzyki i radości na twarzach młodych artystów.
Warsztaty archeologiczne dla klas czwartych.
W piątek, 13 czerwca, uczniowie klas czwartych wzięli udział w wyjątkowych warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Świdnicy z okazji Europejskich Dni Archeologii.
Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać specyfikę pracy archeologa, dowiedzieli się, na czym polegają badania terenowe oraz jak wygląda opracowywanie znalezisk. Pracownicy muzeum w ciekawy i przystępny sposób przybliżyli uczestnikom cały proces w formie stacji zadaniowych.
Teatr, który uczy i wzrusza – spektakl „Karmelek”
Uczniowie klas I–III mieli okazję obejrzeć lalkowy spektakl pt. „Karmelek”. Była to wzruszająca, pełna ciepła i subtelnego humoru opowieść o samoakceptacji, poszukiwaniu prawdziwych wartości oraz znaczeniu szczerej przyjaźni.
Przedstawienie zostało przygotowane i zaprezentowane przez Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim w ramach projektu „Lubuskie na rzecz rodzin”, realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze.
Zabawa, uśmiech i gościnność – tak witamy nowych uczniów!
17 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla przyszłych uczniów klas pierwszych. Dzieci wraz z opiekunkami przedszkola oraz rodzicami miały okazję odwiedzić mury naszej szkoły, gdzie czekali na nich uczniowie klas 3 z przygotowanymi niespodziankami.
Były zabawy, zwiedzanie szkoły oraz pyszne lody. Dodatkowo, trzecioklasiści przygotowali skromne podarunki, które sprawiły wiele radości przyszłym pierwszakom.
Sukces naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego
The Big Challenge to ogólnopolski, interaktywny konkurs języka angielskiego organizowany w całej Europie. W tym roku w Polsce wzięło w nim udział około 30 tysięcy uczniów! Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 24 uczniów z klas 4–8. Rozwiązywali testy na czterech poziomach i pokazali, że język angielski to ich mocna strona!
Mioduszkowe Love
W dniu 12 czerwca uczniowie klasy 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy wzięli udział w wyjątkowych warsztatach pszczelarskich. „Mioduszkowe Love”. Dzieci miały okazję poznać ciekawostki z życia pszczół, dowiedzieć się, jak powstaje miód oraz jak wygląda praca pszczelarza. Największą atrakcją było samodzielne wykonywanie świec z wosku pszczelego. Warsztaty dostarczyły wielu wrażeń i wzbudziły duże zainteresowanie światem pszczół.
Zakończenie zajęć rozwijających z języka niemieckiego dla klas II i III
W roku szkolnym 2024/2025 chętni uczniowie klas II i III uczestniczyli w całorocznych zajęciach rozwijających z języka niemieckiego. Nauka odbywała się w formie zabawy, co sprawiało dzieciom wiele radości i motywowało je do aktywnego udziału.
Zwieńczeniem naszej wspólnej pracy był konkurs językowy „Mistrz słówek”, w którym wszyscy uczestnicy wykazali się świetną znajomością słownictwa i dużym zaangażowaniem. Zwycięzcami konkursu zostali: Kalina Mitoraj z klasy 2b i Juliusz Frąckiewicz z klasy 3b. Gratulacje!
Oferta wakacyjna dla dzieci rolników
Na prośbę Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras, współpracującego z Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, przekazujemy Państwu informacje o koloniach dla dzieci rolników (ubezpieczonych w KRUS). Osoby zainteresowane mogą kontaktować się bezpośrednio ze Stowarzyszeniem: tel. (81) 746-19-85 wew. 2; 664-152-320.
Biwak klas trzecich w TEMAR - Kompleks Wypoczynkowy w Dąbiu
W dniach 12-13 czerwca klasy trzecie naszej szkoły miały wyjątkową okazję spędzić czas na biwaku w Ośrodku Wypoczynkowym Temar Dąbie. To był niezapomniany wyjazd, pełen wrażeń i radości!
Uczniowie brali udział w różnych atrakcjach, takich jak gry terenowe, warsztaty alpinistyczne czy nocne wędrówki po okolicy, które były doskonałą okazją do obserwacji przyrody i odkrywania uroków nocy. Przy ognisku śpiewaliśmy piosenki i delektowaliśmy się smakiem pieczonych pianek. Nie zabrakło także czasu na relaks na plaży oraz tańce, jednak najważniejsza była wspólna zabawa i integracja, które pozwoliły nam na zacieśnienie więzi i stworzenie niezapomnianych wspomnień.
Gratulacje dla Michała Milewskiego!
Z wielką radością informujemy, że praca plastyczna Michała Milewskiego została wyróżniona na etapie wojewódzkim XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Wioski bez troski”!
Konkurs, organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich i miał na celu promocję bezpieczeństwa dzieci w gospodarstwach rolnych.
Aktualności
- Wycieczka do Berlina.
- 06.06.2024
- Warsztaty z fundacją "Równe szanse"
- 05.06.2024
- Tropiciel historii: podcast
- 05.06.2024
- Wycieczka do "Chaty u Kowola"
- 05.06.2024
- Konkurs z języka niemieckiego EDI- Panda
- 04.06.2024
- Warsztaty z PIONĄ NA ZDROWIE
- 03.06.2024
- Tropiciel historii: wirtualna galeria
- 30.05.2024
- Świetlicowy konkurs "Wiosenne kwiaty".
- 28.05.2024
- Wycieczka do Żywego Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.
- 28.05.2024
- KONKURS WIEDZY O KAROLU WOJTYLE – ŚW. JANIE PAWLE II
- 27.05.2024
- Projekt „Tropiciel historii” rozpoczęty!
- 27.05.2024
- Dzień Pracownika Samorządowego
- 27.05.2024
- Dzień Pracownika Samorządowego
- 27.05.2024
- Tropiciele historii
- 26.05.2024
- Program ,,Świadomość procentuje”
- 26.05.2024
- Warsztaty pszczelarskie – tym razem dla dzieci szkolnych
- 26.05.2024
- Edukacja z wojskiem
- 22.05.2024
- NOWOŚCI BIBLIOTECZNE
- 22.05.2024
- Woda - jej ważna rola w naszym życiu.
- 20.05.2024
- Zwiedzamy Centrum Logistyczne.
- 20.05.2024
Godziny dzwonków
Sobota 05.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych