• Festiwal sztuki dziecięcej
     • Festiwal sztuki dziecięcej

     • W dniach 12 – 14 kwietnia 2019 roku dzieci  ze szkół podstawowych w Świdnicy, Nowogrodzie Bobrzańskim i Luebbenau miały okazję uczestniczyć w polsko-niemieckim festiwalu sztuki dziecięcej, który w tym roku odbywał się w przygranicznym Luebbenau.

      Uczniowie intensywnie pracowali na warsztatach teatralnych i plastycznych a efektem ich starań było przedstawienie, które można było zobaczyć na scenie, w ostatnim dniu pobytu. Uczniowie w twórczej atmosferze wykazali się kreatywnością i porozumiewali się doskonale, mimo bariery językowej. Pobyt na polsko-niemieckim festiwalu sztuki dziecięcej kolejny raz pokazał, że sztuka łączy ludzi.

      E. Wybudowska, R. Uss-Wocial

    • Szanowni Rodzice
     • Szanowni Rodzice

     • Niestety w dalszym ciągu trwa strajk. Wszyscy na tym tracimy: nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz samorządy. Mam nadzieję, że ta przerwa nie potrwa już długo, bo pedagodzy tęsknią za swoimi uczniami i chcieliby przystąpić do codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej. Ta praca daje nam mnóstwo zadowolenia, jest ona naszą pasją i powołaniem. Chciałabym serdecznie podziękować Państwu za okazane zrozumienie, wsparcie oraz ciepłe słowa.

      Liliana Reimann – dyrektor

      Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy

    • Drodzy Uczniowie klas 3 gimnazjum
     • Drodzy Uczniowie klas 3 gimnazjum

     • Informuję, że zgodnie z harmonogramem w dniach 10-12 kwietnia 2019 r. odbędzie się egzamin gimnazjalny.

      Wszystkich gimnazjalistów zapraszam na godz. 8:00. Autobusy szkolne będą jeździły tak jak zawsze, zgodnie ze swoim rozkładem.

      Pomimo strajku nauczycieli, którym na sercu leży dobro polskiej oświaty i troska o Waszą przyszłość, powołałam nowe zespoły nadzorujące przebieg egzaminu gimnazjalnego.

      Pamiętajcie, że dla nas – nauczycieli –jesteście najważniejsi.  Trzymamy za Was kciuki.

      Liliana Reimann – dyrektor

      Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy

    • STRAJK
     • STRAJK

     • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy informuje, że 8.04. br. nauczyciele przystąpili do strajku. W związku z powyższym nie odbywają się zajęcia dydaktyczne. Otwarta jest natomiast świetlica szkolna, z której mogą korzystać uczniowie w sytuacji, gdy ich rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu z powodu obowiązków służbowych. Poranny kurs autobusów szkolnych pozostaje bez zmian. Strajk trwa do odwołania, o czym powiadomię Państwa za pomocą dziennika elektronicznego  i na stronie internetowej szkoły.

      Rodziców uczniów kl.8 i 3 gimnazjum informuję, że podjęłam kroki, aby zaplanowane egzaminy odbyły się terminowo i bez zakłóceń.

       

      Liliana Reimann

    • Szanowni Państwo
     • Szanowni Państwo

     • Rozmowy miedzy stroną rządową  a przedstawicielami związków zawodowych trwają. Wszyscy tkwimy w niepewności, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że w dniu 08 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) pracownicy szkoły przystąpią do strajku. Na podstawie dzisiejszej wiedzy przyjmuję, że od dnia  8 kwietnia nie odbędą się zajęcia dydaktyczne. Realizacja zadań opiekuńczych i sprawowanie opieki w bezpiecznych  i higienicznych warunkach w szkole  będzie bardzo poważnie ograniczona.

      Dlatego zwracam się do Państwa z ogromną prośbą  o zapewnienie w tych trudnych dniach opieki nad dziećmi. Bardzo proszę o wyrozumiałość.

      Jednocześnie proszę obserwować stronę internetową naszej szkoły oraz wiadomości w dzienniku elektronicznym, gdzie w przypadku odwołania akcji strajkowej niezwłocznie poinformuję o zmianach.

      Do Państwa dyspozycji jest też sekretariat pod nr. tel. 68/3273213.

      Jeśli z uwagi na swoją pracę zawodową nie będziecie Państwo mogli zapewnić opieki swoim dzieciom, zorganizuję im osobiście zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej. 

      Poranny kurs autobusów szkolnych pozostaje bez zmian.

      Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy

      Liliana Reimann

     • Obiady w kwietniu

     • Opłaty za miesiąc kwiecień 2019 r.

      przedszkole -  21 x 1,50 zł

      szkoła - 15 x 3 zł

      szkoła 15 dni, przedszkole 21 dni

      Wpłaty prosimy dokonać na konto bankowe

      Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy: PKO BANK POLSKI NR 63 1020 5402 0000 0602 0382 1402
      z podaniem w tytule płatności następujących danych: imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystania
      z obiadów i rodzaj opłaty (
      opłata za obiad)

    • Witamy wiosnę
     • Witamy wiosnę

     • 21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, uczniowie klasy drugiej i ich rodzice przywitali wiosnę, wykonując piękne kwiatowe kompozycje. Hiacynty, bratki, żonkile i stokrotki posadzone w ozdobnych donicach, pojemnikach, a nawet w kawałku drewna będą pięknie zdobiły nasze domy. To było bardzo przyjemne, kolorowe powitanie wiosny.

                                                                                                                                                Agnieszka Marczewska

    • Nowoczesne metody hodowli roślin
     • Nowoczesne metody hodowli roślin

     • 22 marca klasy 1B i 3 wybrały się na wycieczkę do pobliskiego ogrodnictwa. Pan Adam Mordel opowiedział uczniom o ciężkiej pracy ogrodnika, pokazał nowoczesne metody hodowli roślin ozdobnych oraz warzyw. Uczniowie mogli zobaczyć, na czym polega biowalka ze szkodnikami a także przyjrzeć się z bliska roślinnym intruzom. Na zakończenie każdy mógł trochę popracować. Sadziliśmy do doniczek sadzonki komarnic. W prezencie dostaliśmy po pięknym bratku. To była bardzo ciekawa lekcja.

    • KONKURS FOTOGRAFICZNY
     • KONKURS FOTOGRAFICZNY

     • ,,Symptomy wiosny gmina Świdnica 2019”

      21 marca wyłoniono laureatów konkursu fotograficznego na temat ,,Symptomy wiosny gmina Świdnica 2019”, który skierowany był do uczniów klas trzecich gimnazjum. Okazało się, że wśród uczniów jest wielu zapalonych fotografów amatorów, którzy zachwycili jury pięknie wykonanymi zdjęciami. Niektórzy okazali się wręcz specjalistami w dziedzinie artystycznej fotografii cyfrowej,

      Dla uczniów klasy III A było to również zadanie zaliczeniowe z zajęć technicznych
      z działu ,,Fotografia cyfrowa”. 19 uczniów przesłało zdjęcia w formacie JPEG, a 12 również je wydrukowało, co było warunkiem uczestnictwa w konkursie.

      Laureaci konkursu:

      I miejsce Krystian Naborczyk III A

      II miejsce Eryk Barański IIIA, Michalina Micek IIIA

      III miejsce Michał Blum IIIA, Wiktoria Chamerska III B

      I wyróżnienie Jakub Szyja III A

      II wyróżnienie Jakub Cydzik IIIA

      III wyróżnienie Zuzanna Nerkowska IIIA

      Uczestnikom dziękujemy, a laureatom gratulujemy i życzymy, aby ich zapał do fotografii wzrastał i przekładał się w przyszłości na wygrane w prestiżowych konkursach organizowanych na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

      Organizator konkursu:

      Renata Szymula

     • Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs!!!

     • Aby nasi dyżurni byli widoczni podczas  przerw, zamierzamy zakupić im szarfy. W związku z tym ogłaszamy konkurs na napis, który będzie na nich widniał. 

      Wymyśl ciekawy test/ hasło/nazwę dla szkolnych dyżurnych i prześlij go na adres a.lisiecka11a@gmail.com.

      Prosimy o przesyłanie  propozycji do piątku, 5 kwietnia 2019  roku.

      Zwycięska propozycja zostanie umieszczona na szarfach naszych dyżurnych.

     • Podsumowanie "Dni zdrowia"

     • Dni Zdrowia w naszej szkole to już tradycja. Staramy się dbać o zdrowie zgodnie z maksymą: lepiej zapobiegać, niż leczyć. Głównym celem tegorocznych Dni Zdrowia było eliminowanie niewłaściwych nawyków odżywiania wśród młodych ludzi oraz zmotywowanie ich do aktywności ruchowej. Dzieci i młodzież w ramach szkoły promującej zdrowie uczestniczyła w konkursach, turniejach, pogadankach, prezentacjach i spotkaniach propagujących zdrowy styl życia, aktywność rekreacyjno-sportową oraz zdrowe, ekologiczne odżywianie. Wszystkie przedsięwzięcia przygotowane zostały z myślą o profilaktyce i zdobywaniu umiejętności dbania o zdrowie własne i innych.

      Każdy dzień wypełniały różne działania mające na celu integrację społeczności szkolnej, kształtowanie nawyków zdrowego stylu życia, stworzenie uczniom atrakcyjnych możliwości dokonywania zdrowych wyborów oraz dobrą zabawę.

      Więcej informacji: dni_zdrowia.pdf

     • W Krainie Eksperymentów

     • 15 lutego 2019 roku odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „W Krainie Eksperymentów”. Tym razem uczniowie poznawali tajniki kuchni molekularnej. Poznali nowy termin – sferyfikacja – czyli zamykanie wody w żelowej otoczce. Samodzielnie wykonali kawior i wspaniałe, kolorowe „glutorobaczki”. Jak zawsze było niezwykle ciekawie.

      24.03.2019 r. Mariola Zapotoczna

     • ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2019

     • ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2019 w Zielonej Górze - było F A N T A S T Y C Z N I E.

      Cudowne Aktywne Przedszkolaki bawiły się w sport z Drużyną Kangura i sportowcami z lokalnych klubów sportowych. Na parkiecie była gorąca atmosfera, a na trybunach komplet publiczności - bliscy naszych przedszkolaków dali z siebie wszystko, dopingując swoje dzieci.

      24.03.2019 r. Mirella Boj

       

     • Ubierz Jeża

     • Gratulacje!

      W pierwszy dzień wiosny w Gronowie odbyło się uroczyste rozdanie nagród XVIII edycji  Wojewódzkiego Konkursu  Techniczno-Plastycznego „Ubierz Jeża”, związanego z ekologiczną akcją „Skowronki” organizowaną pod honorowym patronatem marszałka województwa lubuskiego – pani Elżbiety Anny Polak.

      Konkurs popularyzuje ekologiczny styl życia poprzez zachęcanie do racjonalnego gospodarowania odpadami oraz do ponownego wykorzystywania materiałów już użytych. Młodzi projektanci w sposób twórczy, łącząc  dobrą zabawę i nadając starej bluzce nowe życie, przyczynili się do promocji ochrony pożytecznych ssaków, jakimi bez wątpienia są jeże. Nasze młode projektantki znakomicie zmierzyły się z konkursowym wyzwaniem – Oliwia Olszewska z klasy 7 a zdobyła pierwsze miejsce,  a jeż wykonany przez Amelię Gruczman z klasy 7 b otrzymał wyróżnienie.

      21.03.2019 r. Renata Uss-Wocial

     • Informacja dotycząca e-dziennika Uonet+

     • Po ostatniej aktualizacji systemu Uonet+ może wyświetlać się informacja o przerwie technicznej.

      Dlatego należy odświeżyć przeglądarkę internetową oraz wyczyścić pliki cookies.

      W godzinach 22:00-6:00 w dniach 19 i 20 marca planowana jest kolejna aktualizacja systemu. W związku z tym mogą wystąpić chwilowe przerwy w dostępie do UONET+.

     • Odświeżamy szatę graficzną

     • Od dzisiaj startuje nowa strona internetowa szkoły. Mamy nadzieję, że spodoba się Państwu.

      Niektóre elementy mogą jeszcze chwilowo nie działać. Pracujemy ciągle nad udoskonaleniem strony.

      Mamy nadzieję, że nowa strona internetowa  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy będzie dla Państwa ciekawa, funkcjonalna i intuicyjna w użytkowaniu.

      Chcemy nieprzerwanie iść zgodnie z duchem czasu i zmieniać się na miarę stawianych przed nami wymagań.

     • Dni Zdrowia 2019

     • Pod hasłem: „Dbać o zdrowie ważna sprawa, więc korzystaj z tego prawa”

      20 marca - środa:  

      1. Pogadanka na godzinach z wychowawcą o zdrowym i racjonalnym odżywianiu.
      1. Pokaz i warsztaty taneczne – A. Hajdasz – sala gimnastyczna:
      • 2 lekcja – klasy IV i V;
      • 3 lekcja – klasy 1 – 3;
      1. Sprawdzamy swoją sprawność fizyczną na torze przeszkód
       z reprezentantem Polski w biegach przeszkodowych i survivalowych – Rafałem Kaszą:

       – klasy 7 a i 6 a – 5. lekcja;

         klasy III A i III B – 6. lekcja.

      21 marca – czwartek (zajęcia 8:00 – 12:50):   

      1. DZIEŃ RADOŚCI – WITAMY WIOSNĘ – wszyscy ubieramy się kolorowo i oryginalnie!

                  KLASY 1-3 SP:

      • Wystawa: „Witaminowe cudaczki” – ludki z warzyw i owoców (wystawa podpisanych prac na korytarzu szkolnym) – 1.  lekcja.
      • Zdrowo, bezpiecznie i radośnie mówimy „Dzień dobry” wiośnie – marsz na powitanie Wiosny – klasy 1 – 3 SP – 2. lekcja.
      • Przygotowanie strojów na pokaz mody zdrowej i ekologicznej – 3. lekcja.

      KLASY IV –VII SP:

      • Turniej tenisa stołowego – klasy 7 a i 7 b – 1. i 2. lekcja – korytarz szkolny; sędziują – T. Cygański i wychowawcy. Na 3. lekcji film profilaktyczny

      i przygotowanie strojów do pokazu mody zdrowej i ekologicznej.

      • IV edycja Wiosennego Turnieju Gier o Puchar Wiosny dla klas 4 – 5  –
       1. i 2. lekcja (drużyny 10-osobowe); hala sportowa – prowadzący M. Furmanek i E. Janecka.
      • Klasy 4 – 5 – na 3. lekcji film profilaktyczny i przygotowanie klas do pokazu mody.
      • Konkurs wiedzy o zdrowiu i sporcie: „Milionerzy” – klasy 6 a i 6 b, sala 35 – 1. i 2. lekcja.
      •  Rozgrywki dla klas szóstych w hali sportowej – 3. lekcja –  prowadzący:
       E. Janecka, T. Cygański oraz wychowawcy.

      KLASY 8 i III G:

      • Warsztaty i pokaz kulturystyczny dla klas 8 i III G: Łukasz Mizera – trener personalny – 1. i 2. lekcja – sala gimnastyczna.
      • Film profilaktyczny – lekcja 3.
      • Turniej w piłkę ręczną klas 8 i III G – 4. i 5. lekcja, hala sportowa – prowadzący E. Janecka , T. Cygański.

      Pokaz mody zdrowej i ekologicznej – prezentacja strojów

      klas 1 – 3  SP oraz IV -VII SP (4. i 5. lekcja – sala gimnastyczna).

      22 marca - piątek:

      Konkurs zdrowej ortografii:

      • klasy 4 – 6  – prowadzące Marta Karpińska i Małgorzata  Węgłowska – 4. lekcja;
      • klasy 7 – 8  i III G – prowadzący Teresa Przykuta i Jacek Kucharczyk – 5. lekcja

      (po 2 osoby z klasy).

      Zespół do spraw promocji zdrowia w szkole

     • Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej

     • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Świdnicy gościł szkoły z:  Czerwieńska, Sulechowa i Trzebiechowa
      w powiatowym turnieju piłki ręcznej chłopców. Rozgrywki, na zasadzie każdy z każdym, trwały ponad cztery godziny. Po wyczerpującej rywalizacji I miejsce i awans do zawodów rejonowych wywalczyła drużyna naszej szkoły w składzie:

      1.  Rafał Siarkowski – bramkarz
      2. Jakub Cydzik
      3. Sebastian Fórmaniak
      4. Kamil Gabalski
      5. Hubert Gil
      6. Tymon Hryniewicz
      7. Jakub Kibała
      8. Szymon Kociański
      9. Szymon Marczenia
      10. Dominik Możdżeń
      11. Cezary Oniszczuk
      12. Kacper Tyrlik
      13. Maciej Węclewicz
      14. Piotr Wlazły

      Pozostałe miejsca:

      II miejsce – Trzebiechów

      III miejsce – Czerwieńsk

      IV miejsce – Sulechów

                  Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach na kolejnym etapie rozgrywek.

     • Obiady w marcu

     • Opłaty za miesiąc marzec 2019 r.

      przedszkole -  31,5 zł

      szkoła - 63 zł

      21 dni

      Wpłaty prosimy dokonać na konto bankowe

      Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy: PKO BANK POLSKI NR 63 1020 5402 0000 0602 0382 1402
      z podaniem w tytule płatności następujących danych: imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystania
      z obiadów i rodzaj opłaty (
      opłata za obiad)