• Spotkanie z księgową

     • W piątek, 17 stycznia, uczniowie klasy 2a mieli okazję poznać, na czym polega zawód księgowej. Te ważne i przydatne informacje przekazały dzieciom panie Elżbieta Lubieniecka oraz Elżbieta Banicka – mama naszego kolegi Jakuba Banickiego. Obie panie pracują w naszej szkole i zajmują się księgowością. Opowiedziały dzieciom, że praca księgowej w szkole polega między innymi na przyjmowaniu rachunków, opisywaniu ich, zaksięgowaniu, sporządzaniu list płac nauczycieli i pracowników obsługi. Jest to ciągła praca z liczbami, zestawieniami, które obecnie wykonuje się na komputerze, z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania.
      Dziękujemy za pouczającą lekcję. Będziemy pilnie uczyć się matematyki i aktywnie uczestniczyć w zajęciach edukacji informatycznej.

     • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ BOMBKĘ BOŻONARODZENIOWĄ ROZTRZYGNIĘTY!!!!!

     • Jak co roku w okresie przedświątecznym zorganizowany został w naszej szkole konkurs na ,,Najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową”. Jest to doskonała okazja do wprowadzenia się
      w świąteczny nastrój, poczucia magii zbliżających się świąt oraz kultywowania tradycji bożonarodzeniowych.

      W tym roku mogliśmy na Was liczyć! Do świetlicy szkolnej wpłynęła duża ilość oryginalnych
       i pięknie wykonanych prac, które wyeksponowane zostały na korytarzu szkolnym.

       

      Komisja konkursowa nagrodziła prace następujących osób:

      I Miejsce – Agata Felińska klasa III;

      II Miejsce – Hanna Kokocińska klasa IIa oraz Michał Milewski klasa Ib;

      III Miejsce – Zuzanna Tomaszewska klasa III oraz Zuzanna Zagdańska klasa Ib;

      Wyróżnienia: Martyna Jaworska klasa Ib oraz Natalia Nowacka klasa IV

       

      WYCHOWAWCY ŚWIETLICY GRATULUJĄ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU !!!!

     • „Dziel się uśmiechem”

     • Nasi najmłodsi uczniowie klas 1a i 1b,  wraz z wychowawcami realizowali podczas zajęć ogólnopolski program „Dziel się uśmiechem”. Głównym celem tego programu jest budowanie wśród uczniów świadomości, jak ważna jest troska o zdrowe zęby oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. Podczas zajęć poruszane były zagadnienia z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej, zbilansowanej, zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia.

      Każdy uczestnik otrzymał zestaw do pielęgnacji zębów składający się ze szczotki i pasty do zębów oraz bezcukrowej gumy do żucia, a także materiały edukacyjne zawarte w książeczce „Ja i moje zęby”. Uczniowie w czasie zajęć odbyli pogadankę z pielęgniarką szkolną, która przekazała im podstawowe informacje dbania o jamę ustną. Uczniowie poznając instrukcję mycia zębów, odbyli cykl fluoryzacji. W czasie zajęć z wychowawcą odbył się seans filmowy „Jak dbać o zdrowie i mieć piękny uśmiech?”. Uczniowie przygotowali smaczne i zdrowe sałatki, które ze smakiem zjedli na pierwsze śniadanie, dowiadując się przy tym jak wiele wartości znajduje się w owocach i warzywach. Bardzo chcemy mieć piękny uśmiech, dlatego planujemy w przyszłym półroczu wspólną wizytę u stomatologa.

     • Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

     • Zarządzenie nr 1/2020

      Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy

      z dnia 13.01.2020 r.

       

      w sprawie:  harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2020/2021 do Przedszkola Publicznego i klasy I w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II i Filii w Koźli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Świdnica.

    • Wesołych Świąt
     • Wesołych Świąt

     • Niech szacunek świata skronie Wasze oplecie, niech Wam samo szczęście Pan Bóg da na świecie, niech Rok po Roku upływa Wam w słodyczy. 

      Cudownych, prawdziwie rodzinnych świąt, opromienionych blaskiem Gwiazdy Betlejemskiejcałej całej szkolnej rodzinie życzymy

    • Żywa Edukacja
     • Żywa Edukacja

     • 17 grudnia uczniowie klas 2A i 2B mieli okazję uczestniczyć w Żywej Edukacji. Do szkoły przyjechał pan Sebastian Pilichowski z Uniwersytetu Zielonogorskiego i przeprowadził zajęcia poświęcone przyrodzie. Opowiadał o budzących odrazę owadach. Szczegolnie uczulał dzieci, aby nie używały określenia "robale", gdyż owady nie należą do "robali". Pokazał na zajęciach, że modliszka, patyczak, karaczan wcale nie są takie straszne, jak wyglądają na pierwszy rzut oka. Nawet najbardziej oporni uczniowie przełamali swój lęk i wzięli te owady do rąk. Okazało się, że są delikatne, wrażliwe i naprawdę niegroźne.

    • Piątek 20 grudnia 2019 r.
     • Piątek 20 grudnia 2019 r.

     • Szanowni Państwo, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy informuje, że w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w piątek (20 grudnia) odbędzie się tylko 5 pierwszych lekcji.

      Plan zajęć na ten dzień przedstawia się następująco:

      • 1 i 2 godzina lekcyjna – spotkania wigilijne z wychowawcami;

      • 3 godzina lekcyjna – wspólne kolędowanie na korytarzu szkolnym;

      • 4 i 5 godzina lekcyjne – zajęcia według planu.

      Autobusy szkolne odjadą około godziny 12:50

      Z poważaniem, Liliana Reimann.

    • Informacja firmy Vulcan
     • Informacja firmy Vulcan

     • Podajemy informację, jaką otrzymaliśmy od firmy Vulcan, a dotyczącą wyświetlania niektórych opcji w dzienniku elaktronicznym:

      "Szanowni Państwo,

      Po zalogowaniu się na witrynę „Uczeń nowość” widać wszystkie informacje dotyczące ucznia.

      Nie widać wszystkich opcji na starej witrynie, ponieważ nie jest ona aktualizowana oraz poprawiana. Stara witryna zostanie wkrótce zamknięta.

      Proszę przekazać rodzicom, aby korzystali z witryny Uczeń nowość."

    • Przygotowanie do świąt
     • Przygotowanie do świąt

     • Uczniowie z 2B przygotowują się do świąt. Klasa jest już pięknie przyozdobiona, przyszedł czas na dekorowanie pierników. Mamusie upiekły pierniczki, a dzieci zaopatrzone w lukrowe pisaki z zapałem przystąpiły do pracy. Co jedno ciastko, to piękniejsze. Każdy miał swój własny pomysł na dekorację. Wyszły dzieła sztuki, a w klasie unosi się cudowny zapach zbliżających się świąt.

    • „Pomagajmy sobie nawzajem, by żyło nam się lepiej, bo człowiek człowiekowi może zgotować uśmiech losu”
     • „Pomagajmy sobie nawzajem, by żyło nam się lepiej, bo człowiek człowiekowi może zgotować uśmiech losu”

     • W imieniu wolontariuszy i opiekunów Szkolnego Wolontariatu działającego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Świdnicy serdecznie dziękujemy  uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz przyjaciołom Szkolnego Wolontariatu za okazane serce i zaangażowanie w świąteczną akcję „Mikołajki dobrego serca”. W 2019 roku była to już dziesiąta – jubileuszowa, zakończona sukcesem, akcja charytatywna skierowana do wszystkich osób potrzebujących pomocy i wsparcia. W zespołach klasowych gromadzono słodycze, trwałe artykuły spożywcze oraz zabawki.          

      W tym roku młodzież przygotowała ponad 60 paczek, które przekazane zostały do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy oraz Lubuskiego Oddziału Rejonowego PCK

      w Zielonej Górze, z którymi Szkolny Wolontariat wzorowo i na stałe współpracuje.

      Radością świąteczną dzielimy się więc z rodzinami podopiecznych GOPS naszej gminy i osobami potrzebującymi świątecznego wsparcia od PCK. Jesteśmy dumni z pracy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich ludzi dobrej woli, którzy swoją pracą i zaangażowaniem sprawili, że rodziny, do których trafi pomoc, radośnie witać będą Boże Narodzenie.

      Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom

      Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy,

      za okazane serce i życzymy wszystkiego dobrego

      na Święta i w Nowym Roku!

       

      Wolontariusze i opiekunowie wolontariatu

     • XXVIII Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

     • 13 grudnia w Zielonej Górze odbyła się XXVIII  Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK – Etap Rejonowy. Uczniowie  z dwunastu  szkół podstawowych i ponadpodstawowych rywalizowali o  możliwość reprezentowania rejonu Zielonej Góry w etapie okręgowym. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań. Naszą szkołę reprezentowała wolontariuszka Alicja Kołodziej, która zajęła po dogrywce wysokie II miejsce. Serdecznie gratulujemy Ali!

    • Spotkania z zawodami rodziców
     • Spotkania z zawodami rodziców

     • „ Ja chcę zostać lekarzem” – to reakcje uczniów klasy trzeciej w trakcie warsztatów z udzielania pierwszej pomocy, prowadzone dzisiaj (13 grudnia) przez ratownika medycznego, specjalistę do spraw BHP, inspektora ochrony przeciwpożarowej – panią Justynę Walania, mamę ucznia Olafa Walania. Podczas zajęć uczniowie wykonywali resuscytację na fantomie, uczyli się, jak opatrywać rany.  Dowiedzieli się, jak działa defibrylator i do czego służy koc termalny. Po takich zajęciach wszyscy uczniowie z pewnością będą wiedzieli, jak należy udzielać pierwszej przedmedycznej pomocy. Bardzo dziękujemy za fachowe szkolenie pani Justynie Walania i jej pomocnikowi Olafowi.

      Wychowawczyni klasy III

      Agnieszka Marczewska

    • Mikołajki u najmłodszych
     • Mikołajki u najmłodszych

     • Dnia 6 grudnia uczniów z klasy 1a odwiedził nie tylko Mikołaj z workiem pełnym prezentów – gościliśmy szefa kuchni firmy Temar, pana Dariusza Szlachcica, który przemienił naszą klasę w prawdziwą fabrykę ciastek. Uczniowie odbyli wyjątkowe warsztaty, poznając cały proces pieczenia świątecznych wypieków. Nauczyliśmy się ważenia i odmierzania produktów, własnymi rękoma wyrabialiśmy ciasto i formowaliśmy z niego świąteczne kształty. Kiedy ciasteczka trafiły do specjalnego pieca, świąteczny zapach unosił się w całej szkole. Jednak to nie koniec pracy – kolejnym etapem było dekorowanie, a tu już uczniowie wykazali się fantastyczną wyobraźnią. Na koniec zasiedliśmy przy wspólnym stole i zajadaliśmy nasze pachnące świętami wypieki, popijając zdrowym i smacznym mlekiem.

      Dziękujemy za ciekawe warsztaty :)

    • Sukces Dominiki Bachman
     • Sukces Dominiki Bachman

     • W czwartek, 5 grudnia 2019 roku, w Filharmonii Zielonogórskiej po raz pierwszy przyznano stypendia „Lubuskie Talenty”.  Jest to nowy program sfinansowany dzięki środkom pochodzącym z Unii Europejskiej. Jest on skierowany do 260 uczniów szkół podstawowych (klasy VII-VIII) i liceów ogólnokształcących (klasy I-III) z terenu województwa lubuskiego, szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych. W okresie od 01.09.2019 r. do 31.08.2020 r. 260 uczniów (100 ze szkół podstawowych i 160 z liceów ogólnokształcących) zrealizuje Indywidualny Plan Rozwoju Edukacyjnego. Uczniowie w czasie pobierania stypendium będą podlegać opiece dydaktycznej pełnionej przez nauczyciela, pedagoga lub doradcę zawodowego zatrudnionego w szkole, do której uczęszczają. W trakcie projektu uczniowi przyznawane będą stypendia w wysokości 6 tysięcy zł (uczeń szkoły podstawowej) oraz 8 tysięcy zł (uczeń liceum ogólnokształcącego) w okresie roku szkolnego, tj. 10 miesięcy. Stypendium można przeznaczyć na pomoce dydaktyczne i przybory szkolne, wyposażenie miejsca domowej nauki, sprzęt komputerowy, koszty transportu w celu dotarcia do szkoły oraz na dodatkowe zajęcia, kursy, szkolenia, w tym kursy językowe, obozy naukowe, korepetycje, koszty uczestnictwa w konkursach i/lub olimpiadach, koszty uczestnictwa w kulturze wysokiej (teatr, galeria sztuki, filharmonia).

      Wśród grona stypendystów znalazła się nasza koleżanka – uczennica klasy 7 B – Dominika Bachman. Stypendyści otrzymali gratulacje i podziękowania za ciężką pracę i zaangażowanie od pani marszałek Elżbiety Anny Polak i wicemarszałka Łukasza Poryckiego, którzy życzyli stypendystom spełnienia marzeń oraz jeszcze większego zaangażowania. 

      Serdecznie gratulujemy Dominice i jednocześnie zachęcamy naszych uczniów do starań o opisane wyżej fundusze.

    • Zebranie z rodzicami
     • Zebranie z rodzicami

     • W czwartek 12 grudnia 2019 r. odbędzie się zebranie z rodzicami. Tradycyjnie o godzinie 17:00.

      Spotkanie Rady Rodziców o 16:00.

    • Informacja
     • Informacja

     • Szanowni Państwo,Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy informuje, że w związku z planowanym wyłączeniem wody w poniedziałek (9 grudnia) odbędą się tylko 4 pierwsze lekcje. Z powodu braku możliwości przygotowania obiadu, dzieci, które korzystają ze stołówki, dostaną suchy prowiant. Odjazd szkolnych autobusów planowany jest na godzinę 12:00.

      Z poważaniem, Liliana Reimann.