• Sukces Dominiki Bachman
     • Sukces Dominiki Bachman

     • W czwartek, 5 grudnia 2019 roku, w Filharmonii Zielonogórskiej po raz pierwszy przyznano stypendia „Lubuskie Talenty”.  Jest to nowy program sfinansowany dzięki środkom pochodzącym z Unii Europejskiej. Jest on skierowany do 260 uczniów szkół podstawowych (klasy VII-VIII) i liceów ogólnokształcących (klasy I-III) z terenu województwa lubuskiego, szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych. W okresie od 01.09.2019 r. do 31.08.2020 r. 260 uczniów (100 ze szkół podstawowych i 160 z liceów ogólnokształcących) zrealizuje Indywidualny Plan Rozwoju Edukacyjnego. Uczniowie w czasie pobierania stypendium będą podlegać opiece dydaktycznej pełnionej przez nauczyciela, pedagoga lub doradcę zawodowego zatrudnionego w szkole, do której uczęszczają. W trakcie projektu uczniowi przyznawane będą stypendia w wysokości 6 tysięcy zł (uczeń szkoły podstawowej) oraz 8 tysięcy zł (uczeń liceum ogólnokształcącego) w okresie roku szkolnego, tj. 10 miesięcy. Stypendium można przeznaczyć na pomoce dydaktyczne i przybory szkolne, wyposażenie miejsca domowej nauki, sprzęt komputerowy, koszty transportu w celu dotarcia do szkoły oraz na dodatkowe zajęcia, kursy, szkolenia, w tym kursy językowe, obozy naukowe, korepetycje, koszty uczestnictwa w konkursach i/lub olimpiadach, koszty uczestnictwa w kulturze wysokiej (teatr, galeria sztuki, filharmonia).

      Wśród grona stypendystów znalazła się nasza koleżanka – uczennica klasy 7 B – Dominika Bachman. Stypendyści otrzymali gratulacje i podziękowania za ciężką pracę i zaangażowanie od pani marszałek Elżbiety Anny Polak i wicemarszałka Łukasza Poryckiego, którzy życzyli stypendystom spełnienia marzeń oraz jeszcze większego zaangażowania. 

      Serdecznie gratulujemy Dominice i jednocześnie zachęcamy naszych uczniów do starań o opisane wyżej fundusze.

    • Zebranie z rodzicami
     • Zebranie z rodzicami

     • W czwartek 12 grudnia 2019 r. odbędzie się zebranie z rodzicami. Tradycyjnie o godzinie 17:00.

      Spotkanie Rady Rodziców o 16:00.

    • Informacja
     • Informacja

     • Szanowni Państwo,Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy informuje, że w związku z planowanym wyłączeniem wody w poniedziałek (9 grudnia) odbędą się tylko 4 pierwsze lekcje. Z powodu braku możliwości przygotowania obiadu, dzieci, które korzystają ze stołówki, dostaną suchy prowiant. Odjazd szkolnych autobusów planowany jest na godzinę 12:00.

      Z poważaniem, Liliana Reimann.

    • Warsztaty w Leroy Merlin
     • Warsztaty w Leroy Merlin

     • 3 grudnia klasa 1b po raz drugi odwiedziła Leroy Merlin w Zielonej Górze. Tym razem pierwszaczki uczestniczyły w warsztatach malowania karmników. Kolejny raz nasi najmłodsi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Po ciężkiej, ale jakże przyjemnej pracy powstały piękne, kolorowe i wyjątkowe karmniki dla ptaków. Mamy nadzieję, że tej zimy żaden ptaszek nie będzie już głodował. Serdecznie dziękujemy p. Milenie Machanek za zorganizowanie warsztatów, a paniom Danucie Wareckiej i Emilii Możdżeń za pomoc i opiekę.
      Sylwia Weise

    • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
     • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

     • Wolontariat to przede wszystkim naturalny
      odruch serca, który przynagla każdego człowieka
      do pomocy drugiemu – swemu bliźniemu”

       

      Jan Paweł II

      Międzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustanowiony rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ  w 1986 roku. Od tego czasu 5 grudnia obchodzone jest święto wszystkich wolontariuszy. Celem obchodów jest wyrażenie uznania dla pracy wolontariuszy, którzy  na co dzień angażują się w działania na rzecz innych.

      W tym szczególnym dniu pragniemy podziękować wszystkim wolontariuszom Szkolnego Wolontariatu działającego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Świdnicy. Dziękujemy za udział w każdym działaniu i wszystkich akcjach pomocowych, a także za szczególną wrażliwość na drugiego człowieka i radość, którą wnosicie swoją obecnością.

                  Święto wolontariuszy, przypadające na początek grudnia,  zostało podkreślone uroczystym spotkaniem z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, dyrekcji szkoły i organizacji społecznych.

                  Zastępca Wójta Gminy Świdnica  pani Izabela Mazurkiewicz przekazała list, który odczytała pani dyrektor Liliana Reimann, skierowany do wolontariuszy, w którym podziękowano  za dotychczasowy wysiłek  i podkreślono wartość realizowanych zadań. Serdeczne słowa  i gratulacje za dotychczasowe zaangażowanie,  na ręce wolontariuszy,  złożyła pani Małgorzata Furmanek –  opiekun Szkolnego Wolontariatu i członek Zarządu Lubuskiego Oddziału Rejonowego  PCK w Zielonej Górze oraz reprezentująca Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych – pani Teresa Przykuta. Wagę uroczystego spotkania podkreślono wręczeniem upominków przygotowanych przez przyjaciół wolontariatu  – Urząd Gminy w Świdnicy, PCK w Zielonej Górze oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych.

      Podczas spotkania młodzi wolontariusze podzielili się również wrażeniami ze swojej działalności w kole oraz przystąpili do omówienia planowanych akcji pomocowych.

                 

      „Ten , kto bierze – napełnia dłonie, ten, kto daje – napełnia serca”

      Opiekunki Szkolnego Wolontariatu

    • MIKOŁAJKI W ŚWIETLICY
     • MIKOŁAJKI W ŚWIETLICY

     • Od wielu lat mikołajki kojarzą się z wielką przyjemnością i tajemniczością. Każdego roku wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekują dnia, w którym odwiedzi je Święty Mikołaj.

      W związku z Mikołajkami wychowankowie naszej świetlicy  uczestniczyli w cyklu zajęć przybliżających im postać Świętego Mikołaja.

      W czasie zajęć edukacyjnych uczniowie omawiali tradycje mikołajkowe w Polsce i w innych krajach oraz pisali listy do Mikołaja. Na papierowych skarpetach, które samodzielnie ozdobiły, rysowały to, co najbardziej chciałyby dostać na gwiazdkę. Prace dzieci powiesiliśmy nad drzwiami świetlicy. W czasie zajęć dzieci słuchały, śpiewały i uczyły się śpiewać świąteczne piosenki o Mikołaju.

    • Festiwal Piosenki Patriotycznej
     • Festiwal Piosenki Patriotycznej

     • Listopad to miesiąc pamięci narodowej. Jak wszyscy wiemy, w tym miesiącu przypadają kolejne rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła postanowiła, oprócz tradycyjnej akademii, uczcić listopad dodatkowo, organizując Festiwal Piosenki Patriotycznej. W piątek, 29, podczas trzeciej godziny lekcyjnej uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych zebrali się na sali gimnastycznej, aby pod dyktando nauczyciela muzyki – pana Juliana Tatarynowicza zaśpiewać specjalnie na tę okoliczność przygotowane pieśni – „Piechotę”, „Czerwone maki spod Monte Cassino” oraz „Idą leśni”.  Po burzliwych obradach jury, w którego skład wchodziły panie – wicedyrektor Beata Strzelczyk, Renata Szymula i Angelika Równicka, zdecydowało, iż 1 miejsce zostanie przyznane klasie 5 b, a wyróżnienie – klasie 6 b. Pozostałe klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

      Koło Dziennikarskie

    • Poznajemy zawody naszych rodziców
     • Poznajemy zawody naszych rodziców

     • W środę, 27 listopada, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Lekcję poprowadził pan Mateusz Brodzik – inspektor do spraw wodociągów i kanalizacji – tata ucznia klasy III – Jakuba Brodzika. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca pana Mateusza, a także jak należy zachowywać się w lesie oraz jak prawidłowo segregować śmieci. Bardzo dziękujemy za pouczającą lekcję ekologii.

                                                                                                                Wychowawczyni  klasy III

                                                                                                                Agnieszka Marczewska

    • Andrzejki w świetlicy
     • Andrzejki w świetlicy

     • W piątek, 28 listopada, świetlica szkolna zamieniła się w magiczną krainę czarów, w której zgodnie z tradycją odbyły się wróżby i zabawy andrzejkowe. Nie zabrakło podczas nich tradycji oraz zwyczajów związanych z obchodzeniem andrzejek. Dzieci brały również czynny udział w przygotowanych przez nauczyciela zabawach i wróżbach, m.in.: losowaniu przedmiotów ukrytych pod kubeczkami, wróżbie z kołem fortuny czy wybieraniu imion zapisanych na sercach.

      Galeria zdjęć, klikając w link poniżej:

       

      Wychowawcy świetlicy

     • Stypendia

     • W czwartek, 28 listopada, o godzinie 17:00  w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy odbyło się wręczenie certyfikatów stypendialnych dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów zameldowanych na terenie gminy Świdnica. Uroczystość poprowadził przewodniczący Rady Gminy – Tomasz Marczewski, a certyfikaty wręczyła pani zastępca wójta – Izabela Mazurkiewicz. Uczniom towarzyszyli rodzice, nauczyciele oraz pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy – Liliana Reimann.  Imprezę urozmaicił występ grupy teatralnej „Frugo” pod nadzorem pani Danuty Wareckiej – goście mieli możliwość obejrzenia spektaklu zatytułowanego „Księżniczka na ziarnku grochu”. Po zakończeniu przedstawienia przewodniczący Rady Gminy przeszedł do wręczenia certyfikatów stypendialnych uczniom szkoły podstawowej.  Następnie przyszła pora na krótki przerywnik w postaci występu ucznia Szkoły Podstawowej w Słonem. Zagrał on dla nas na keyboardzie utwór pod tytułem „Greensleves”. Po występie przyszedł czas na absolwentów naszej szkoły uczęszczających do szkół średnich. Potem zaprezentował się kolejny uczeń szkoły w Słonem. Zagrał dla nas na tym samym instrumencie co jego poprzednik. Po tym występie certyfikaty odebrali ostatni stypendyści – studenci. Łącznie certyfikaty stypendialne otrzymały 94 osoby. Na zakończenie  pani Izabela Mazurkiewicz zaprosiła przybyłych na słodki poczęstunek.   

      Koło Dziennikarskie

     • Dzień filmowy

     • Projekcje filmowe 2019

                  W środę, 27 listopada, Gminny Ośrodek Kultury w Świdnicy zamienił się w prawdziwe kino i gościł praktycznie wszystkich uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy. Projekcje rozpoczęto o godz. 8.40 filmem pt. Panda i banda. Jest to film z 2019 roku. Opowiada o małej pandzie, która zostaje przyniesiona przez bociana pod niewłaściwy adres. Panda trafia pod opiekę grupy przyjaciół – niedźwiedzia, wilka, tygrysa i królika. Przyjaciele stają przed wyzwaniem, aby dostarczyć malucha do jego prawdziwego domu, który znajduje się po drugiej stronie ogromnej pustyni. Wyprawa jest pełna niesamowitych przygód, a przyjaciele są poddani niejednej próbie charakteru.

      Następnym filmem była najnowsza wersja znanego hitu kinowego pt. Król lew. Był to film o prawowitym władcy afrykańskiej sawanny – Simbie, który zostaje wygnany przez swojego wuja. Simba razem z dwójką swoich przyjaciół próbują odzyskać tron.

      Ostatnią propozycją przygotowaną dla naszych uczniów był film pt. Tarapaty. Na tę pozycję wybrały się najstarsze klasy. Był to film o Julce, która, zapomniana przez rodziców, trafia na wakacje do ciotki, gdzie poznaje Olka. W ręce dzieci wpadł plan mający prowadzić do skarbu...

      To był naprawdę udany dzień!

      Koło Dziennikarskie

     • Andrzejki

     • Andrzejki to święto wróżb, więc klasa II B z radością i niecierpliwością oczekiwała tego dnia. Z samego rana dzieci sprzedawały ciasteczka z wróżbą, które rozeszły się jak przysłowiowe świeże bułeczki. Potem udały się do komnaty wróżki Alany, gdzie spędziły wspaniale czas na rozmaitych wróżbach u wróżki i jej pomocnicy – Hani Weise. W klasie dokończyły wróżby, lejąc wosk, tańcząc i zajadając smakołyki przygotowane przez rodziców. Z ostatniej wróżby wynikło, że Kuba zakocha się jako pierwszy z całej klasy, ale chłopiec stwierdził, że to niemożliwe, więc wszystkie wróżby dzieci przyjęły z przymrużeniem oka. To był magiczny dzień.

     • Obiady w grudniu

     • Uczniowie szkoły podstawowej - 45,00zł

      Przedszkolaki - 22,50zł

      w grudniu opłata za 15 dni

     • ŚWIETLICOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • Pluszowe misie - miękkie, miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu. Autorzy książek dla dzieci piszą o nich opowiadania, powieści i wiersze.

      Ta jedna z najpopularniejszych zabawek obchodzi swoje święto 25 listopada. Wesołe Świetliczaki z naszej szkoły nie zapomniały o tym ważnym święcie. Przygotowania do obchodów urodzin Pluszowych Misiów trwały już od czwartku. Dzieci ze starszych klas przygotowały dla młodszych kolegów i koleżanek miśki do pokolorowania. Oprócz tego powstały maski. Dzieci przyniosły do szkoły swoich pluszowych przyjaciół. Na świetlicowej wystawie Pluszowych Misiów znalazło się mnóstwo przytulanek. Przybyły do nas misie bardzo duże i całkiem malutkie, misie
      w pięknych strojach i te z klapniętym uszkiem. W dniu misiowego święta dzieci w naszej świetlicy zostały zaproszone do udziału w wielu  zabawach . Prezentowały swoje maskotki, wykonywały prace plastyczne i pląsały przy muzyce. Uwieńczeniem tego dnia była słodka niespodzianka przygotowana przez wychowawców świetlicy – słodkie "małe co nieco" czyli pyszny miodzik.

                                                                                Wychowawcy świetlicy.

     • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

     • 21 listopada świetlica szkolna obchodziła  Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia poświęcone temu tematowi. Dzieci uczestniczyływ pogadance na temat wartości przyjaźni i bycia życzliwym w stosunku do innych oraz stworzyły wspólnie odznaki życzliwości. Dzieci obiecały, że nosząc odznakę, będą obdarowywać wszystkich dobrym słowem oraz życzliwością!

                      Wychowawcy świetlicy

     • XXVIII edycja Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia  PCK - etap szkolny

     • Celem Olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbaniao własne i innych zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia. Wolontariusze wypełniali test składający się z 20 pytań.

      Najlepiej wypadła zajmując  I miejsce Alicja Kołodziej z kl. VIIa (13/20), która będzie reprezentować naszą szkołę w etapie rejonowym.

      II miejsce zajęła: Dominika Bachman z kl. VIIb(1 20).

      III miejsce zajęła: Amelia Głowacka z kl. VIIIa (11/20).

     • Kółko droniarskie

     • Na zajęciach dzieci zaczynają swoją przygodę droningu od symulatorów lotu, gdzie stawiają swoje pierwsze kroki w sterowaniu dronami – uczą się pilotażu. W trakcie kółka droniarskiego otrzymują wiedzę z zakresu meteorologii, topografii i prawa lotniczego, aby móc bezpiecznie i odpowiedzialnie latać dronami. Sami budują przyrządy meteorologiczne. Poprzez samodzielne składanie drona poznają jego budowę, zasadę działania poszczególnych zespołów oraz zasadę działania nadajników RC.

      Dariusz Golczyk