Strona główna
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Dziś oficjalnie zakończyliśmy kolejny rok szkolny! To był czas pełen nauki, wyzwań, sukcesów i wspólnie spędzonych chwil.
Dziękujemy uczniom klas III za piękny program artystyczny, który uświetnił dzisiejszą uroczystość. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy, aby były one motywacją do dalszego rozwoju.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas VIII
Za nami pożegnanie uczniów klas VIII, którzy zakończyli ważny etap swojej edukacji. Jesteśmy dumni z naszych Absolwentów, a szczególnie z licznego grona uczniów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem. Gratulujemy sukcesów artystycznych, sportowych i językowych oraz dziękujemy za zaangażowanie w działalność szkolnego wolontariatu.
Radosna przygoda z językiem niemieckim
W roku szkolnym 2025/2026 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy odbywały się zajęcia rozwijające z języka niemieckiego dla uczniów klas trzecich. Miały one formę kółka języka niemieckiego, podczas którego dzieci poznawały podstawowe słownictwo i zwroty poprzez zabawę, piosenki, wierszyki oraz gry językowe.
Zwieńczeniem zajęć był konkurs „Mistrz słówek”, w którym uczniowie mogli zaprezentować zdobytą wiedzę. Zwyciężczynią została Zosia Szczepaniak z klasy III b. Wszyscy uczestnicy pracowali aktywnie i z dużym zaangażowaniem. Na zakończenie otrzymali dyplomy oraz nagrody, a ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym odbyło się w bardzo radosnej atmosferze.
Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za finansowe wsparcie naszych inicjatyw!
Zakończenie roku szkolnego to doskonała okazja, by wyrazić wdzięczność wszystkim Rodzicom za wsparcie i zaangażowanie w życie naszej szkoły.
Dzięki Państwa pomocy udało się zrealizować wiele wartościowych inicjatyw, m.in. utworzyć kącik relaksu, zakupić organizery na telefony, zapewnić przekąski, napoje i atrakcje podczas balu szkolnego, ufundować nagrody dla uczniów, zakupić wodę na egzaminy oraz wzbogacić szkolny dziedziniec o nowe krzewy.
Konkurs na grafikę ekslibrisu biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej w Świdnicy
Uczniowie klas II i III wzięli udział w konkursie plastycznym, którego celem było przygotowanie projektu ekslibrisu biblioteki szkolnej. Zadaniem uczestników było wykonanie szkicu ołówkiem, który we wrześniu bieżącego roku zostanie wykorzystany przez firmę RetroNadruk.pl do wykonania stempla pieczątki ekslibrisu biblioteki szkolnej. Grafika miała ukazywać wartość czytania i zachęcać do sięgania po książki.
Dzień Mam Talent
Podczas Dnia Talentów uczniowie klasy 3 mieli okazję zaprezentować swoje pasje i zainteresowania przyszłym pierwszoklasistom. Dzieci śpiewały piosenki oraz opowiadały o swoich hobby, takich jak piłkarstwo, karate, wędkarstwo, jazda konna, elektronika i motoryzacja. Młodzi prelegenci z dużym zaangażowaniem dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami, a ich wystąpienia spotkały się z dużym zainteresowaniem gości. Było to inspirujące i pełne pozytywnych emocji spotkanie.
BIBLIOTECZNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
ETAP KLAS II – III, IV – VI, VII – VIII
Na przełomie maja i czerwca odbyła się XXI edycja Bibliotecznego Konkursu Ortograficznego przeprowadzona w trzech kategoriach wiekowych. W potyczkach ortograficznych wzięło udział 29 uczniów z klas II – VIII, którzy jako tekst dyktanda usłyszeli fragmenty opowiadań o egipskich grobowcach i burzy na morzu zawierających wszystkie rodzaje trudności ortograficznych.
Wycieczka w Góry Stołowe.
8 czerwca 2026 roku uczniowie klas 5a i 5b uczestniczyli w wycieczce w Góry Stołowe. Podczas wyjazdu mieli okazję podziwiać niezwykłe formacje skalne w Błędnych Skałach oraz zdobyć najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki.
Wycieczka była doskonałą okazją do aktywnego wypoczynku na łonie natury, poznania piękna polskich krajobrazów oraz integracji zespołów klasowych.
Karta rowerowa zdobyta!
Dziś mamy powody do dumy – wszyscy uczniowie klas czwartych, którzy przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową, uzyskali wynik pozytywny!
To zwieńczenie kilku miesięcy systematycznej pracy. Uczniowie zdobywali wiedzę teoretyczną, poznawali znaki drogowe i przepisy ruchu drogowego, a także doskonalili swoje umiejętności jazdy na rowerze oraz uczyli się stosowania zasad bezpieczeństwa w praktyce.
Piękna historia walki o marzenia.
Piękna historia pasji , determinacji i pracy . Grzegorz Warecki Mistrz Polski Młodzików w szpadzie .
Inspirująca przygoda z drukiem 3D
Uczniowie klas 8B i 7A wzięli udział w zajęciach rozwijających w Planetarium Wenus. Podczas warsztatów poznali tajniki projektowania oraz przygotowywania wydruków na drukarkach 3D. Każdy uczestnik miał okazję stworzyć własny projekt i wydrukować go podczas zajęć.
Prowadzący przybliżył również możliwości współczesnej technologii druku 3D, pokazując, że dziś można drukować nie tylko przedmioty codziennego użytku, ale także elementy budynków, protezy medyczne, części maszyn, a nawet żywność. Zajęcia odbyły się w nowo otwartej, nowoczesnej pracowni Planetarium Wenus, wyposażonej w komputery, specjalistyczne oprogramowanie oraz kilka drukarek 3D.
Legenda Klubu Żużlowego z wizytą w klasie 2.
Dzisiaj do naszej szkoły zawitała prawdziwa legenda klubu żużlowego Falubaz- Jarosław Szymkowiak. Podczas wizyty gość opowiedział o swojej wieloletniej karierze sportowej, pierwszych krokach stawianych na torze oraz najważniejszych sukcesach i wyzwaniach, jakie napotkał na drodze do sportowych osiągnięć. Uczestnicy mieli okazję poznać kulisy zawodowego żużla, wysłuchać ciekawych anegdot związanych z występami ligowymi oraz historiami ze spotkań z najlepszymi zawodnikami z epoki
Świetliki i Pszczółki żegnają przedszkole
W środę, 10 czerwca, odbyły się uroczystości zakończenia przedszkola dla dwóch grup – Świetlików i Pszczółek. Z tej okazji dzieci przygotowały piękne występy: tańce, piosenki, skecze oraz wierszyki, prezentując bardzo wysoki poziom i dostarczając wielu wzruszeń.
Już we wrześniu powitamy naszych absolwentów w szkolnych ławkach jako pierwszoklasistów. Dziękujemy paniom wychowawczyniom za trud włożony w wychowanie dzieci i przygotowanie ich do nauki w szkole. Rodzicom składamy serdeczne podziękowania za współpracę, wsparcie i zaangażowanie przez wszystkie lata przedszkolnej przygody.
Wzorowa postawa uczennic.
Wspaniała postawa naszych uczennic, które z własnej inicjatywy zebrały 150 zł na akcję charytatywną dla koleżanki ze szkoły.
Brawo Jula, Maja, Agata i Pola, macie złote serca.
@ekipaelenki
Srebrne Morze - zakończenie akcji.
SREBRNE MORZE - akcja Szkolnego Wolontariatu Szkolny Wolontariat w roku szkolnym 2025/2026 przeprowadził pod patronatem OR PCK w Zielonej Górze akcje pod nazwą: " Srebrne morze", polegająca na zbiórce monet o nominałach 10, 20, 50 groszy oraz 1 złotego. Celem przedsięwzięcia było wsparcie podopiecznych OR PCK w Zielonej Górze w aktywnym spędzaniu wypoczynku letniego. Serdecznie dziękujemy klasom 1-3 oraz klasom : 4b, 6b, 7b, 8a, które aktywnie włączyły się do naszej akcji. Najwięcej monet zebrały ex aequo klasy: 1a i 4b. Drugie miejsce zajęła klasa 3b, a trzecie miejsce przypadło 2a. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom i rodzicom za zaangażowanie oraz czynny udział w tej inicjatywie pomocowej. Dzięki Waszej hojności i otwartym sercom mogliśmy wspólnie wesprzeć potrzebujących i zdobyć drugie miejsce wśród wszystkich szkół biorących udział.
JAK OSWOIĆ EMOCJE?
W poniedziałek klasa trzecia odbyła lekcję pod tytułem „Jak oswoić emocje”. Uczniowie rozmawiali o różnych uczuciach, takich jak radość, smutek, złość i strach. Rozmawialiśmy o tym, że każda emocja jest ważna i potrzebna. Dzieci uczyły się, jak spokojnie reagować w trudnych sytuacjach oraz jak rozmawiać o swoich uczuciach. Podczas zajęć uczniowie układali wieżę emocji. Każdy uczeń wypowiadał się i odczytywał zdania związane z trudnymi oraz dobrymi emocjami, a następnie wspólnie tworzyli wieżę. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w lekcji i dowiedzieli się, że warto okazywać empatię oraz wspierać innych.
Warsztaty edukacyjne w ramach Programu dla szkół „Owoce i warzywa w szkole”
W naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne realizowane w ramach Programu dla szkół „Owoce i warzywa w szkole”, organizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR). W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I–V.
Podczas warsztatów dzieci poznawały zasady zdrowego odżywiania. Uczniowie układali „Talerz Zdrowia” z przygotowanych produktów, ucząc się, jakie składniki powinny znaleźć się w codziennej diecie. Omówiono również rolę witamin i ich wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się zadanie polegające na obliczaniu ilości cukru zawartego w różnych napojach. Dzięki temu uczniowie mogli przekonać się, jak ważny jest świadomy wybór produktów spożywczych.
Na zakończenie warsztatów dzieci samodzielnie przygotowały zdrowe i kolorowe szaszłyki owocowe, które następnie ze smakiem zjadły. Zajęcia były ciekawą i praktyczną lekcją zdrowego styl
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026