Strona główna
Wielkanoc
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań
w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".
Zuzanna Mikoda bezkonkurencyjna w Rybniku!
Reprezentacja Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica wróciła z międzynarodowego turnieju szpadowego „Rybnik CUP”. W gronie blisko 300 zawodniczek i zawodników najlepszą szpadzistką w kategorii „dzieci” okazała się Zuzanna Mikoda . Po wyrównanych walkach eliminacyjnych nasza zawodniczka wygrała wszystkie bezpośrednie puchary, docierając tym samym do finału w którym ostatecznie triumfowała. W tej samej kategorii wiekowej Oliwia Chrastek zajęła 51 miejsce , a Oliwia Kawka uplasowała się na pozycji 55. W kategorii „zuchów” do szerokiego finału dotarła Hela Bednarska, która w ćwierćfinale przegrała z późniejszą zwyciężczynią turnieju. Hela ostatecznie zajęła 7 lokatę. Maja Lisiecka , która rozpoczęła treningi zaledwie od września ubiegłego roku uplasowała się na miejscu 14.
Prezentujemy tańce ludowe
W Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy odbyły się warsztaty poświęcone tradycjom Świąt Wielkanocnych. Była to dobra okazja do wspólnego spotkania i zaprezentowania tańców ludowych. Pokaz został przygotowany przez uczniów uczęszczających na zajęcia w ramach Kółka Tanecznego. Było to miłe i twórcze spotkanie.
Dzień bez plecaka
4Z inicjatywy przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego w piątek, 1 kwietnia, odbył się w naszej szkole „Dzień bez plecaka” i, jakby się mogło wydawać, wcale nie chodziło o przybycie na zajęcia bez tornistra i zostawienie w domu wszystkich niezbędnych podczas lekcji rzeczy. Zabawa polegała na tym, aby, korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu, czymś ten plecak zastąpić. Do tego celu, jak mogliśmy się naocznie przekonać, może posłużyć wszystko: klatka dla kota, taczka, skrzynka na narzędzia, metalowy garnek, sklepowy wózek itp.
Podsumowanie "Dni Zdrowia"
Dni Zdrowia w naszej szkole to już tradycja. Obchodzimy je wraz z nadejściem wiosny. Staramy się dbać o zdrowie zgodnie z maksymą mówiącą, iż lepiej zapobiegać niż leczyć. Głównym celem tegorocznych Dni Zdrowia było eliminowanie niewłaściwych nawyków odżywiania wśród młodych ludzi, profilaktyka uzależnień oraz motywacja do aktywności fizycznej. Dzieci i młodzież w ramach Szkoły Promującej Zdrowie uczestniczyła w konkursach, turniejach, pogadankach, prezentacjach i spotkaniach propagujących zdrowy styl życia, aktywność rekreacyjno-sportową oraz zdrowe, ekologiczne odżywianie. Wszystkie przedsięwzięcia przygotowane zostały z myślą o profilaktyce i zdobywaniu umiejętności dbania o zdrowie własne i innych. Każdy dzień wypełniały różne działania mające na celu integrację społeczności szkolnej, kształtowanie nawyków zdrowego stylu życia, stworzenie uczniom atrakcyjnych możliwości dokonywania z
Warsztaty ceramiczne
W tym tygodniu nasi najmłodsi uczniowie klas 2b,3a i 3b, odbyli warsztaty ceramiczne o tematyce Wielkanocy pod czujnym okiem pana Henryka Krakowiaka. Poznaliśmy tajniki sztuki ceramiki, zobaczyliśmy pracownię ceramiczną oraz prace innych autorów. Czekamy niecierpliwie, aż nasze prace zostaną wypalone, by wrócić do pracowni i je zeszkliwić oraz udekorować.
OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC KWIECIEŃ
- Przedszkole - 90,00 zł (20 dni)
- Szkoła - 102,00 zł (17 dni)
"Historie z sieci wzięte" - konkurs dla uczniów
Zasady są bardzo proste: uczniowie dobierają się w grupy, wybierają nauczyciela, który zgłosi ich zespół do konkursu, a następnie tworzą komiks lub inną pracę graficzną dotyczącą bezpiecznego korzystania z internetu. Zadania dla poszczególnych grup wiekowych znajdą na stronie konkursu.
Jest o co walczyć! Do szkoły, której uczniowie zwyciężą, powędruje jedna z cennych nagród: robot edukacyjny Photon EDU, pakiet edukacyjny Abilix Krypton, okulary VR lub drukarka 3D. Uczniowie, nauczyciel prowadzący zwycięską grupę oraz szkoła otrzymają również dyplomy.
XXIX Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
Etap Rejonowy XXIX Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia odbył się w formie testu online. Naszą szkołę reprezentowały Amelia Batkowska i Jowita Walania z klasy 7a, zwyciężczynie szkolnego etapu olimpiady. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań. Miło nam poinformować, że Jowita zajęła 3 miejsce, a Amelia – 9. Serdecznie gratulujemy

Rekolekcje - Dni Zdrowia - Konsultacje
Przed nami bardzo intensywny tydzień. W dniach 28-30 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy będą odbywały się:
- Rekolekcje
- "Dni zdrowia"
- Konsultacje przed egzaminem dla uczniów klas 8
Poniżej więcej informacji:
KONKURS RECYTATORSKI LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE ETAP GMINNY
21 marca 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych osiemnastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w gminnym etapie konkursu recytatorskiego. Lubuskie Konfrontacje Artystyczne to cykl wydarzeń
o charakterze przeglądów, adresowanych do dzieci i młodzieży szkolnej województwa lubuskiego, realizujących swoje twórcze zainteresowania.
„Cyberhigiena”
W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 klasy ósme i czwarte opracowały wspólnie projekt edukacyjny „Cyberhigiena” w językach polskim i ukraińskim dla młodszych koleżanek i kolegów z klas pierwszych naszej szkoły. W formie zabawy omawiane były zasady Netykiety oraz danych osobowych: podstawowych i wrażliwych. Celem zajęć było propagowanie działań na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci do zasobów internetowych oraz uwrażliwienie na bezpieczeństwo młodych internautów. Na zakończenie działań edukacyjnych razem rozwiązywali krzyżówki, których hasło brzmiało: Dzień Bezpiecznego Internetu – Netykieta.
Zebranie z rodzicami
Najbliższe zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 24 marca 2022 r. o godzinie 17:00
24.03.2022
- Bieżące ocenianie, frekwencja, zachowanie – wychowawcy klas.
- Indywidualne spotkania z nauczycielami przedmiotów.
- Konsultacje indywidualne pedagoga , psychologa i logopedy z rodzicami uczniów o spe
Terminy oraz regulaminy etapów wojewódzkich konkursów przedmiotowych – rok szkolny 2021/2022
Dostosowując warunki przeprowadzania Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2021/2022. Informujemy, że konkursy wojewódzkie (finały) przeprowadzone zostaną w sposób stacjonarny w każdej ze szkół, z której uczniowie po przeprowadzeniu etapu rejonowego uzyskali awans do etapu III (wojewódzkiego). Zmieniono godziny rozpoczęcia wszystkich konkursów, ustalając dla etapu III jednolitą godzinę na 10.00.
"SŁODKOŚCI WIELKANOCNE DLA DZIECI Z UKRAINY"
Zapraszamy wszystkich do akcji
"SŁODKOŚCI WIELKANOCNE DLA DZIECI Z UKRAINY"
Akcja trwa od 21.03-10.04.2022
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy
Sprawmy, by ten czas był choć odrobinę słodszy!
POMAGAMY, bo razem jesteśmy silniejsi
Najmłodsi i ich rodzice włączyli się w pomoc uchodźcom: Szkoła i Przedszkole w Świdnicy, Szkoła Podstawowa w Słonem, MP nr 1 w Zielonej Górze, SP Krosno Odrzańskie...
Miesiąc przyjaźni
6Luty w tym roku szkolnym był w naszej szkole miesiącem przyjaźni. Dlatego właśnie zorganizowaliśmy kilka akcji związanych z tą tematyką. Nasi uczniowie mieli za zadanie przedstawić portret swojego przyjaciela, wykonać plakat o przyjaźni oraz, w związku z sytuacją wojny w Ukrainie, plakat ukazujący solidarność naszych uczniów z Ukrainą. Dzieci z chęcią przystąpiły do działania, a efekty ich pracy można zobaczyć w galerii poniżej.
Uwaga uczniowie klas 5-8
W związku z wcześniejszym powrotem do edukacji stacjonarnej.
Opłata za obiady za miesiąc luty 6 dni - 36 zł
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026