• 12 kwietnia grupa uczniów klasy ósmej miała okazję pojechać na dni otwarte do Technikum Leśnego w Starościnie. Jest to szkoła mundurowa o profilu leśnym, kształcąca w zawodzie technik leśnik. Podczas wizyty mieliśmy okazję porozmawiać z nauczycielami i uczniami tej placówki, a także zwiedzić bursę, sale lekcyjne oraz przyległy teren. Wśród licznych umiejętności, które szkoła rozwija u swoich uczniów, jest m.in. obsługa dronów, obsługa harwesterów
        • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dzisiaj w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Życzymy uzyskania jak najlepszych wyników!
          • „Gdzie kwitnie kwiat – musi być wiosna, a gdzie jest wiosna – wszystko wkrótce zakwitnie”. Nasi najmłodsi uczniowie witali dzisiaj WIOSNĘ z uśmiechem na twarzach, przeganiając wesołą muzyką zimowe chmury!
            • 20 marca rozpoczęliśmy w naszej szkole Dni Zdrowia. Odwiedziły nas z tej okazji panie dietetyczki z Piona na Zdrowie , które miały za zadanie uświadomić dzieciom i młodzieży, jaka jest zawartość cukru w codziennych produktach, czym zastąpić cukier, dlaczego warto czytać etykiety i dlaczego tak ważne jest to, co jemy? Na te i wiele innych pytań odpowiedziały nam dzisiaj panie dietetyczki Aleksandra Majsnerowska i Katarzyna Nowak. Dziękujemy za bar
              • W środę, 20 marca w ramach wiosennego turnieju sportowego, uczniowie naszej szkoły rywalizowali w piłkę ręczną. Zmagania rozgrywały się między klasami 4-6, w hali sportowej „Świdniczanka”. Zawodnicy wykazali się dużymi umiejętnościami technicznymi oraz ogólną kondycją fizyczną. W tych zawodach liczyła się dobra zabawa, uśmiech dzieci, gra fair play oraz integracja klas. Oprócz rywalizacji sportowej, uczniowie brali udział w konkursie „Mistrz kibi
                  • W poniedziałek, 18 marca, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w koszykówkę dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci w Sulechowie. Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Nasza reprezentacja wykazała się dużym zaangażowaniem i godnie reprezentowała naszą szkołę.
                    • Dnia 6 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Przedszkolaki rozmawiały na temat pracy logopedy, dowiedziały się, co należy robić, żeby pięknie i poprawnie mówić. W czasie spotkania z logopedą dzieci usprawniały pracę aparatu artykulacyjnego poprzez liczne ćwiczenia oddechowe, fonacyjne. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach, a proponowane ćwiczenia warg, języka i żuchwy oraz podniebieni
                      • Przez ostatnie tygodnie nasza społeczność szkolna żyła przygotowaniem i wyborem najciekawszego projektu naklejki ściennej! Dzisiaj, we wtorek 19 marca, nastąpiło rozstrzygnięcie i już wszystko jest jasne! Po podliczeniu wszystkich głosów jury pierwsze miejsce przyznało projektowi Janiny Pajdowskiej z klasy 3B oraz Wojciecha Pajdowskiego z klasy 5B. Drugie miejsce przypadło projektowi Mieszka Awramika z klasy 5B. Z kolei propozycjom Błażeja Górski
                          • MIKOŁAJKI W ŚWIETLICY
                            • MIKOŁAJKI W ŚWIETLICY

                              Od wielu lat mikołajki kojarzą się z wielką przyjemnością i tajemniczością. Każdego roku wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekują dnia, w którym odwiedzi je Święty Mikołaj.

                              W związku z Mikołajkami wychowankowie naszej świetlicy uczestniczyli w cyklu zajęć przybliżających im postać Świętego Mikołaja.

                          • Festiwal Piosenki Patriotycznej
                            • Festiwal Piosenki Patriotycznej

                              Listopad to miesiąc pamięci narodowej. Jak wszyscy wiemy, w tym miesiącu przypadają kolejne rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła postanowiła, oprócz tradycyjnej akademii, uczcić listopad dodatkowo, organizując Festiwal Piosenki Patriotycznej. W piątek, 29, podczas trzeciej godziny lekcyjnej uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych zebrali się na sali gimnastycznej, aby pod dyktando nauczyciela muzyki – pana Juliana Tatarynowicza zaśpiewać specjalnie na tę okoliczność przygotowane pieśni – „Piechotę”, „Czerwone maki spod Monte Cassino” oraz „Idą leśni”. Po burzliwych obradach jury, w którego skład wchodziły panie – wicedyrektor Beata Strzelczyk, Renata Szymula i Angelika Równicka, zdecydowało, iż 1 miejsce zostanie przyznane klasie 5 b, a wyróżnienie – klasie 6 b. Pozostałe klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

                          • Poznajemy zawody naszych rodziców
                            • Poznajemy zawody naszych rodziców

                              W środę, 27 listopada, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Lekcję poprowadził pan Mateusz Brodzik – inspektor do spraw wodociągów i kanalizacji – tata ucznia klasy III – Jakuba Brodzika. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca pana Mateusza, a także jak należy zachowywać się w lesie oraz jak prawidłowo segregować śmieci. Bardzo dziękujemy za pouczającą lekcję ekologii.

                          • Andrzejki w świetlicy
                            • Andrzejki w świetlicy

                              W piątek, 28 listopada, świetlica szkolna zamieniła się w magiczną krainę czarów, w której zgodnie z tradycją odbyły się wróżby i zabawy andrzejkowe. Nie zabrakło podczas nich tradycji oraz zwyczajów związanych z obchodzeniem andrzejek. Dzieci brały również czynny udział w przygotowanych przez nauczyciela zabawach i wróżbach, m.in.: losowaniu przedmiotów ukrytych pod kubeczkami, wróżbie z kołem fortuny czy wybieraniu imion zapisanych na sercach.

                            • Stypendia

                              W czwartek, 28 listopada, o godzinie 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy odbyło się wręczenie certyfikatów stypendialnych dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów zameldowanych na terenie gminy Świdnica. Uroczystość poprowadził przewodniczący Rady Gminy – Tomasz Marczewski, a certyfikaty wręczyła pani zastępca wójta – Izabela Mazurkiewicz. Uczniom towarzyszyli rodzice, nauczyciele oraz pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy – Liliana Reimann. Imprezę urozmaicił występ grupy teatralnej „Frugo” pod nadzorem pani Danuty Wareckiej – goście mieli możliwość obejrzenia spektaklu zatytułowanego „Księżniczka na ziarnku grochu”. Po zakończeniu przedstawienia przewodniczący Rady Gminy przeszedł do wręczenia certyfikatów stypendialnych uczniom szkoły podstawowej. Następnie przyszła pora na krótki przerywnik w postaci występu ucznia Szkoły Podstawowej w

                            • Dzień filmowy

                              Projekcje filmowe 2019

                              W środę, 27 listopada, Gminny Ośrodek Kultury w Świdnicy zamienił się w prawdziwe kino i gościł praktycznie wszystkich uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy. Projekcje rozpoczęto o godz. 8.40 filmem pt. Panda i banda. Jest to film z 2019 roku. Opowiada o małej pandzie, która zostaje przyniesiona przez bociana pod niewłaściwy adres. Panda trafia pod opiekę grupy przyjaciół – niedźwiedzia, wilka, tygrysa i królika. Przyjaciele stają przed wyzwaniem, aby dostarczyć malucha do jego prawdziwego domu, który znajduje się po drugiej stronie ogromnej pustyni. Wyprawa jest pełna niesamowitych przygód, a przyjaciele są poddani niejednej próbie charakteru.

                            • Andrzejki

                              Andrzejki to święto wróżb, więc klasa II B z radością i niecierpliwością oczekiwała tego dnia. Z samego rana dzieci sprzedawały ciasteczka z wróżbą, które rozeszły się jak przysłowiowe świeże bułeczki. Potem udały się do komnaty wróżki Alany, gdzie spędziły wspaniale czas na rozmaitych wróżbach u wróżki i jej pomocnicy – Hani Weise. W klasie dokończyły wróżby, lejąc wosk, tańcząc i zajadając smakołyki przygotowane przez rodziców. Z ostatniej wróżby wynikło, że Kuba zakocha się jako pierwszy z całej klasy, ale chłopiec stwierdził, że to niemożliwe, więc wszystkie wróżby dzieci przyjęły z przymrużeniem oka. To był magiczny dzień.

                            • ŚWIETLICOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

                              Pluszowe misie - miękkie, miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu. Autorzy książek dla dzieci piszą o nich opowiadania, powieści i wiersze.

                              Ta jedna z najpopularniejszych zabawek obchodzi swoje święto 25 listopada. Wesołe Świetliczaki z naszej szkoły nie zapomniały o tym ważnym święcie. Przygotowania do obchodów urodzin Pluszowych Misiów trwały już od czwartku. Dzieci ze starszych klas przygotowały dla młodszych kolegów i koleżanek miśki do pokolorowania. Oprócz tego powstały maski. Dzieci przyniosły do szkoły swoich pluszowych przyjaciół. Na świetlicowej wystawie Pluszowych Misiów znalazło się mnóstwo przytulanek. Przybyły do nas misie bardzo duże i całkiem malutkie, misie
                              w pięknych strojach i te z klapniętym uszkiem. W dniu misiowego święta dzieci w naszej świe

                            • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

                              21 listopada świetlica szkolna obchodziła Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia poświęcone temu tematowi. Dzieci uczestniczyływ pogadance na temat wartości przyjaźni i bycia życzliwym w stosunku do innych oraz stworzyły wspólnie odznaki życzliwości. Dzieci obiecały, że nosząc odznakę, będą obdarowywać wszystkich dobrym słowem oraz życzliwością!

                            • Kółko droniarskie

                              Na zajęciach dzieci zaczynają swoją przygodę droningu od symulatorów lotu, gdzie stawiają swoje pierwsze kroki w sterowaniu dronami – uczą się pilotażu. W trakcie kółka droniarskiego otrzymują wiedzę z zakresu meteorologii, topografii i prawa lotniczego, aby móc bezpiecznie i odpowiedzialnie latać dronami. Sami budują przyrządy meteorologiczne. Poprzez samodzielne składanie drona poznają jego budowę, zasadę działania poszczególnych zespołów oraz zasadę działania nadajników RC.

                            • Kooperatywa szkolna w fabryce mebli IKEA

                              W czwartek, 14 listopada 2019 roku, uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy mieli okazję zobaczyć, jak funkcjonuje nowoczesna fabryka i na czym polega praca w niej. Możliwość tę mieli dzięki uczestnictwu w innowacyjnym projekcie „KOOPERATYWA SZKOLNA – INKUBATOR CSR”. Członkowie projektu z naszej szkoły udali się wraz z opiekunami i rówieśnikami z innych szkół do fabryki mebli IKEA w Zbąszynku.

                            • Byliśmy w Złotoryi

                              14 listopada klasa IIB i pierwszoklasiści z Koźli pojechali do Fabryki Bombek Vitbis w Złotoryi. Najwspanialszym doświadczeniem podczas tej niezwykle udanej wycieczki była możliwość własnoręcznego ozdabiania bombek. Do dyspozycji były farby i brokat, który spowodował, że błyskawicznie błyszczały się nie tylko bombki . Dzieci mogły zapoznać się z cyklem powstawania bombek: od szklanych rurek po pakowanie w pudełka. Na zakończenie wyprawy można było zrobić zakupy w sklepie firmowym. Ta wspaniała wycieczka wprowadziła nas cichutko w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

                            • POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

                              W środę, 13 listopada, odwiedziła nas pani logopeda Sylwia Madera, mama uczennicy klasy trzeciej – Wiktorii Madery. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, na czym polega praca logopedy. Uczniowie, oprócz ćwiczeń poprawnej wymowy, wykonywali również ćwiczenia ruchowe i śpiewali piosenki. Największą atrakcją dla dzieci okazało się jedzenie kakao – bez użycia rąk. Uczniowie byli zachwyceni. Na zakończenie lekcji pani Sylwia nagrodziła uczniów upominkami, a dzieci podziękowały za spotkanie, wręczając kwiatka. Bardzo dziękujemy za nietypową, pełną atrakcji lekcję. Już nie możemy się doczekać kolejnych spotkań z rodzicami.

                          • Darz Bór
                            • Darz Bór

                              Polski Związek Łowiecki w Zielonej Górze zaprosił do uczestnictwa w konkursie plastycznym pt. „Leśny świat – moim światem”. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Żagania Andrzej Katarzyniec. Konkurs został zorganizowany w ramach VI Wielkich Łowów w Puszczy Żagańskiej. 20 października 2019 r. w Pałacu Książęcym w Żaganiu odbyła się gala finałowa konkursu plastycznego „Leśny świat – moim światem”, a hol turkusowy ozdobiły prace konkursowe dzieci. Czworo uczniów naszej szkoły zostało laureatami. Są to:

                        • {#1508} 1
                        • {#1508} 2
                        • {#1508} 3
                        • {#1508} 4
                      • Przedszkole Publiczne w Świdnicy
                      • Biuletyn informacji publicznej
                      • Librus Synergia
                      • Librus Synergia
                      • Librus Synergia
                      • Librus Synergia
                      • Godziny dzwonków

                        Czwartek 02.05.2024
                      • Kalendarz

                          brak danych
                      • Galeria zdjęć

                          brak danych
                      • nasza szkoła realizuje projekt "Laboratoria przyszłości"
                      • Poznaj Polskę