• 12 kwietnia grupa uczniów klasy ósmej miała okazję pojechać na dni otwarte do Technikum Leśnego w Starościnie. Jest to szkoła mundurowa o profilu leśnym, kształcąca w zawodzie technik leśnik. Podczas wizyty mieliśmy okazję porozmawiać z nauczycielami i uczniami tej placówki, a także zwiedzić bursę, sale lekcyjne oraz przyległy teren. Wśród licznych umiejętności, które szkoła rozwija u swoich uczniów, jest m.in. obsługa dronów, obsługa harwesterów
        • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dzisiaj w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Życzymy uzyskania jak najlepszych wyników!
          • „Gdzie kwitnie kwiat – musi być wiosna, a gdzie jest wiosna – wszystko wkrótce zakwitnie”. Nasi najmłodsi uczniowie witali dzisiaj WIOSNĘ z uśmiechem na twarzach, przeganiając wesołą muzyką zimowe chmury!
            • 20 marca rozpoczęliśmy w naszej szkole Dni Zdrowia. Odwiedziły nas z tej okazji panie dietetyczki z Piona na Zdrowie , które miały za zadanie uświadomić dzieciom i młodzieży, jaka jest zawartość cukru w codziennych produktach, czym zastąpić cukier, dlaczego warto czytać etykiety i dlaczego tak ważne jest to, co jemy? Na te i wiele innych pytań odpowiedziały nam dzisiaj panie dietetyczki Aleksandra Majsnerowska i Katarzyna Nowak. Dziękujemy za bar
              • W środę, 20 marca w ramach wiosennego turnieju sportowego, uczniowie naszej szkoły rywalizowali w piłkę ręczną. Zmagania rozgrywały się między klasami 4-6, w hali sportowej „Świdniczanka”. Zawodnicy wykazali się dużymi umiejętnościami technicznymi oraz ogólną kondycją fizyczną. W tych zawodach liczyła się dobra zabawa, uśmiech dzieci, gra fair play oraz integracja klas. Oprócz rywalizacji sportowej, uczniowie brali udział w konkursie „Mistrz kibi
                  • W poniedziałek, 18 marca, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w koszykówkę dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci w Sulechowie. Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Nasza reprezentacja wykazała się dużym zaangażowaniem i godnie reprezentowała naszą szkołę.
                    • Dnia 6 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Przedszkolaki rozmawiały na temat pracy logopedy, dowiedziały się, co należy robić, żeby pięknie i poprawnie mówić. W czasie spotkania z logopedą dzieci usprawniały pracę aparatu artykulacyjnego poprzez liczne ćwiczenia oddechowe, fonacyjne. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach, a proponowane ćwiczenia warg, języka i żuchwy oraz podniebieni
                      • Przez ostatnie tygodnie nasza społeczność szkolna żyła przygotowaniem i wyborem najciekawszego projektu naklejki ściennej! Dzisiaj, we wtorek 19 marca, nastąpiło rozstrzygnięcie i już wszystko jest jasne! Po podliczeniu wszystkich głosów jury pierwsze miejsce przyznało projektowi Janiny Pajdowskiej z klasy 3B oraz Wojciecha Pajdowskiego z klasy 5B. Drugie miejsce przypadło projektowi Mieszka Awramika z klasy 5B. Z kolei propozycjom Błażeja Górski
                            • Czytanie warte zachodu

                              W środę, 26 lutego, sześć uczennic z klas 7 A, 7 B i 8 A wzięło udział w kolejnej edycji konkursu „Czytanie warte zachodu”. Organizatorami konkursu są Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza – oddział w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim, Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gorzowie Wielkopolskim. Konkurs jest przeprowadzany pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty – sukces w konkursie premiowany jest dodatkowymi punktami przydatnymi podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Podstawowym celem konkursu jest propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej. W minionych latach chęć udziału zgłaszało nawet dwadzieścia kilka osób. W tym roku szkolnym uczestnicy mieli za zadanie zapoznać się z treścią następujących utworów:

                            • Nasze osiągnięcia

                              Listopad i grudzień to miesiące, podczas których najlepsi uczniowie sprawdzają swoje możliwości w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. Konkursy te, obok udowodnienia sobie, że jest się mistrzem w danej dziedzinie, przynoszą wymierne korzyści – laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych otrzymują dodatkowe punkty, które przydają się podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

                            • CANcanFly

                              We wtorek, 18 lutego, w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty dla uczniów klas siódmych i ósmych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy oraz Szkoły Podstawowej w Słonem. Spotkanie poprowadzili: Jakub Niedziela czyli Team Leader, Michał Biliński – programista, Krzysztof Goliński – specjalista od dronów i Jędrzej Stasik – elektronik-programista – członkowie zespołu CANcanFly. Tematyka spotkania związana była z ogólnopolskim konkursem, w którym licealiści biorą udział, a ich zadaniem jest zbudowanie minisatelity. Dzięki spotkaniu dowiedzieliśmy się, jak zapakować satelitę do małej puszki i wystrzelić w powietrze z prędkością 300 m/s. Członkowie zespołu przeprowadzają eksperymenty, testy, a także piszą raporty. W raportach muszą przedstawić wykonywanego przez nich satelitę oraz wyniki testów. Poznanie ludzi opowiadających z wielkim zaangażowaniem o swojej pasji było bardzo ciekawy

                            • DZIEŃ KOTA W ŚWIETLICY

                              18 lutego obchodziliśmy w świetlicy Światowy Dzień Kota. Wśród uczniów nie zabrakło miłośników tych zwierząt, którzy chętnie opowiedzieli o swoich pociechach. Wspólnie wykonywaliśmy kocią maskę, żeby jeszcze bardziej upodobnić się do swoich pupili. Następnie odbył się quiz wiedzy o kotach – tych domowych i tych dzikich. Wszystkie dzieci, które brały udział w turnieju, otrzymały drobne upominki. Dzień zakończyły kocie zabawy. Było super!!!

                          • Punktowy system oceny zachowania uczniów
                            • Punktowy system oceny zachowania uczniów

                              Projekt pilotażowy

                              W celu ujednolicenia wystawiania ocen z zachowania w naszej szkole od II półrocza zostanie wprowadzony punktowy system oceny zachowania uczniów. Jego istota polega na tym, że każdy uczeń otrzymuje na rozpoczęciu I i II półrocza po 100 punktów, których liczba może odpowiednio wzrosnąć lub zmaleć. Poprzez określone zachowania każdy uczeń może zgromadzić dodatkowe punkty dodatnie lub uzyskać punkty ujemne. Na koniec każdego półrocza punkty będą sumowane, a uzyskany wynik wskaże odpowiednią ocenę zachowania ucznia. Jasno określone zasady uzyskiwania punktów, jak i konsekwencja w ich przydzielaniu przez nauczycieli zdyscyplinują i zmobilizują uczniów do wytrwałej pracy nad swoim zachowaniem.

                          • Walentynkowy  Festiwal Piosenki  Miłosnej
                            • Walentynkowy Festiwal Piosenki Miłosnej

                              W tym roku walentynki w naszej szkole były obchodzone aż przez dwa dni. W piątek, 14 lutego, na każdej przerwie mogliśmy wysłuchać dedykacji od i dla zakochanych oraz posłuchać interesującej muzyki. Z kolei w poniedziałek, 17 lutego, odbył się zorganizowany przez Samorząd Uczniowski – Walentynkowy Festiwal Piosenki Miłosnej. Była to już czwarta edycja tego konkursu. W tym roku motywem przewodnim była muzyka pochodząca z filmów i bajek. W wykonaniu uczniów klas IV – VIII usłyszeliśmy takie piosenki, jak: „Miłość rośnie wokół nas”, „M jak miłość”, „Mama ostrzegała”, „My heart will go on”, „Nie kłam, że mnie kochasz”, „Gwiazda”, „Po raz pierwszy widzę blask” i „Całuj ją”. Wszystkie występy były znakomicie przygotowane – należą się specjalne podziękowania za pomysły i wysiłek włożony w przygotowanie rekwizytów.
                              Po długich obradach jury (w skład którego wchodziły panie Liliana Reimann, Renata

                          • Szkolne walentynki
                            • Szkolne walentynki

                              14 lutego z okazji walentynek wolontariusze Szkolnego Wolontariatu zorganizowali kiermasz pysznych domowych ciasteczek oraz sprzedaż kartek walentynkowych, których autorami byli między innymi nasi uczniowie. Tradycyjnie działała również poczta walentynkowa, która niejednej osobie sprawiła zaskakującą niespodziankę! Akcja, oprócz umilenia dnia i wyzwolenia pozytywnych uczuć, miała na celu zebranie pieniędzy na dofinansowanie wycieczek szkolnych naszym uczniom, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Bardzo wszystkim dziękujemy!

                            • Walentynki świetlicowe

                              W tym roku walentynki uczciliśmy w świetlicy pocztą walentynkową dla klas I – III. Tuż przed świętem zakochanych w sali pojawiła się skrzyneczka. Można było do niej wrzucić samodzielnie wykonaną walentynkę i przesłać w ten sposób wyrazy sympatii i przyjaźni ulubionej koleżance, koledze a nawet ulubionej Pani. Przygotowywanie kolorowych pocztówek sprawiło uczniom wiele radości.

                            • Technologiczne ferie zimowe

                              Podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych uczniowie mogli uczestniczyć w bardzo interesujących, a zarazem innowacyjnych zajęciach komputerowych. Tematem przewodnim były niezmiennie nowe technologie oraz kodowanie.

                              Celem zajęć było przybliżenie uczniom zagadnień z zakresu informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom takich firm jak Microsoft czy Disney.

                          • Zbiórka dla schroniska
                            • Zbiórka dla schroniska

                              W XXI wieku żyjemy, codziennie walcząc z czasem, zapominając o tym, co ważne. Niejednokrotnie udajemy, że nie widzimy tego, co warto zauważyć. Nie mamy czasu, aby zatrzymać się, pomóc. Uczniowie naszej szkoły uczą się być lepsi. Okazują dobre serca, a los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny. Szkolny Wolontariat zorganizował zbiórkę karmy dla schroniska w Zielonej Górze. Celem tego przedsięwzięcia było wspieranie schroniska i poprawa losu przebywających w nim psów i kotów, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Cieszymy się, że tak wielu uczniów i ich rodziców odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim klasom za włączenie się w zorganizowaną przez nas akcję charytatywną i okazanie serca. Dzięki tym licznym darom mogliśmy pomóc zabezpiec

                        • {#1508} 1
                        • {#1508} 2
                        • {#1508} 3
                        • {#1508} 4
                      • Przedszkole Publiczne w Świdnicy
                      • Biuletyn informacji publicznej
                      • Librus Synergia
                      • Librus Synergia
                      • Librus Synergia
                      • Librus Synergia
                      • Godziny dzwonków

                        Piątek 03.05.2024
                      • Kalendarz

                          brak danych
                      • Galeria zdjęć

                          brak danych
                      • nasza szkoła realizuje projekt "Laboratoria przyszłości"
                      • Poznaj Polskę