• 12 kwietnia grupa uczniów klasy ósmej miała okazję pojechać na dni otwarte do Technikum Leśnego w Starościnie. Jest to szkoła mundurowa o profilu leśnym, kształcąca w zawodzie technik leśnik. Podczas wizyty mieliśmy okazję porozmawiać z nauczycielami i uczniami tej placówki, a także zwiedzić bursę, sale lekcyjne oraz przyległy teren. Wśród licznych umiejętności, które szkoła rozwija u swoich uczniów, jest m.in. obsługa dronów, obsługa harwesterów
        • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dzisiaj w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Życzymy uzyskania jak najlepszych wyników!
          • „Gdzie kwitnie kwiat – musi być wiosna, a gdzie jest wiosna – wszystko wkrótce zakwitnie”. Nasi najmłodsi uczniowie witali dzisiaj WIOSNĘ z uśmiechem na twarzach, przeganiając wesołą muzyką zimowe chmury!
            • 20 marca rozpoczęliśmy w naszej szkole Dni Zdrowia. Odwiedziły nas z tej okazji panie dietetyczki z Piona na Zdrowie , które miały za zadanie uświadomić dzieciom i młodzieży, jaka jest zawartość cukru w codziennych produktach, czym zastąpić cukier, dlaczego warto czytać etykiety i dlaczego tak ważne jest to, co jemy? Na te i wiele innych pytań odpowiedziały nam dzisiaj panie dietetyczki Aleksandra Majsnerowska i Katarzyna Nowak. Dziękujemy za bar
              • W środę, 20 marca w ramach wiosennego turnieju sportowego, uczniowie naszej szkoły rywalizowali w piłkę ręczną. Zmagania rozgrywały się między klasami 4-6, w hali sportowej „Świdniczanka”. Zawodnicy wykazali się dużymi umiejętnościami technicznymi oraz ogólną kondycją fizyczną. W tych zawodach liczyła się dobra zabawa, uśmiech dzieci, gra fair play oraz integracja klas. Oprócz rywalizacji sportowej, uczniowie brali udział w konkursie „Mistrz kibi
                  • W poniedziałek, 18 marca, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w koszykówkę dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci w Sulechowie. Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Nasza reprezentacja wykazała się dużym zaangażowaniem i godnie reprezentowała naszą szkołę.
                    • Dnia 6 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Przedszkolaki rozmawiały na temat pracy logopedy, dowiedziały się, co należy robić, żeby pięknie i poprawnie mówić. W czasie spotkania z logopedą dzieci usprawniały pracę aparatu artykulacyjnego poprzez liczne ćwiczenia oddechowe, fonacyjne. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach, a proponowane ćwiczenia warg, języka i żuchwy oraz podniebieni
                      • Przez ostatnie tygodnie nasza społeczność szkolna żyła przygotowaniem i wyborem najciekawszego projektu naklejki ściennej! Dzisiaj, we wtorek 19 marca, nastąpiło rozstrzygnięcie i już wszystko jest jasne! Po podliczeniu wszystkich głosów jury pierwsze miejsce przyznało projektowi Janiny Pajdowskiej z klasy 3B oraz Wojciecha Pajdowskiego z klasy 5B. Drugie miejsce przypadło projektowi Mieszka Awramika z klasy 5B. Z kolei propozycjom Błażeja Górski
                            • Wizyta studyjna

                              W ramach projektu „Świat Nauki” uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej wzięli udział w wizycie studyjnej zorganizowanej przez firmę Exalo GRUPA PGNiG w Zielonej Górze. Młodzież miała okazję poznać specyfikę pracy zakładu oraz przejść szkolenie BHP. Ponadto został uczniom przedstawiony zawód wiertacza.

                            • Zbiórka makulatury

                              W dniach 24-25 października 2019 r. odbyła się zbiórka makulatury. Jej celem było zachęcenie do selektywnego zbierania surowców wtórnych i dbania o środowisko naturalne. Na pochwałę zasługuje postawa uczniów oraz rodziców, którzy aktywnie włączyli się w akcję i pomagali w przywiezieniu makulatury do szkoły. W tym roku szkolnym zebraliśmy w sumie 1500 kg makulatury. Zebrana makulatura jako pełnowartościowy surowiec trafi do przemysłu papierniczego i uchroni drzewa od wycinki. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę makulatury. Mamy nadzieję, że w następnym roku uda nam się pobić dotychczasowy wynik.

                            • Dzień Niepodległości

                              Dzień Niepodległości

                              „Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
                              Choć macie sami doskonalsze wznieść,
                              Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
                              I miłość ludzka stoi tam na straży,
                              I wy winniście im cześć!”.

                              Adam Asnyk, „Do Młodych”

                              W czwartek 7 listopada odbyła się akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Skorzystaliśmy z gościnności Gminnego Ośrodka Kultury, na którego scenie uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „Pociąg do wolności”.

                            • Świetlica szkolna

                              Czas w świetlicy umilają nam rozmaite gry i zabawy. Ostatnio szczególnie zainteresowały uczniów różnorodne klocki. Powstają z nich bardzo przemyślane konstrukcje.

                              Świetlica to nie tylko zabawy klockami, dziś dzieci wykonywały prace plastyczne
                              z nietypowego materiału, jakim jest folia bąbelkowa. Prace mówią same za siebie – przepiękne, kolorowe, jesienne drzewa, wykonane z folii bąbelkowej, które ozdabiają ściany świetlicy.

                          • Podziękowanie
                            • Podziękowanie

                              WARTO JEST POMAGAĆ, BO DOBRO WRACA

                              Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy chciałaby serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w realizację koncertu charytatywnego i licytacji dla naszego Wójta i byłego nauczyciela – pana Krzysztofa Stefańskiego. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom, którzy tak bardzo zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie koncertu oraz wszystkich towarzyszących mu atrakcji.

                            • Święto Dyni

                              31 października klasa 2B bawiła się podczas Święta Dyni. Klasa była pięknie przystrojona w różne gatunki dyń. Drugaki przebraly się w różne stroje. Wyglądali wspaniale. Najpierw rozmawialiśmy o odżywczych walorach dyni, sprawdziliśmy jak wygląda w srodku, a potem każdy podawał swoje ulubione dania z dyni. Święta dopelniły zabawy konkursowe i tańce przy muzyce. Rodzice nie zawiedli: na stół wjechał wspaniały tort i ciastka w kształcie palców. Było tego tyle, że starczyło dla dzieci z innych klas, które do nas wpadały na przerwie.

                          • "Dzieciaki sadzeniaki"
                            • "Dzieciaki sadzeniaki"

                              Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Dzieciaki sadzeniaki", których organizatorką była mama ucznia, pani Natalia Machanek. Uczniowie klas pierwszych w tym celu udali się do Zielonej Góry, gdzie pod okiem specjalistów z Leroy Merlin, odbyli warsztaty przyrodnicze. Dowiedzieli się jak sadzić rośliny, jak je pielęgnować, a także brali udział w quizach przyrodniczych. Po przybyciu czekał na dzieciaki słodki poczęstunek, zaś po odbytych warsztatach, wszyscy zostali nagrodzeni upominkiem. Zasadzone rośliny pojechały wraz z dziećmi do Świdnicy. Dziękujemy Pani Natalii Machanek za fajną zabawę.

                            • Drodzy Rodzice!

                              Marzy nam się, Waszym Dzieciom, stworzenie na placu przed szkołą strefy rekreacji. Będziemy tam mogli aktywnie spędzać czas i rozwijać się poprzez zabawę. Każda wpłata będzie dla nas cenna. Jeżeli zaangażujecie się w tę akcję, będziemy Wam wdzięczni. Prosimy o wpłaty na konto naszej Rady Rodziców.

                            • Europejski Dzień Języków

                              Z okazji Europejskiego Dnia Języków, który obchodzimy każdego roku 26 września w całej Europie, nauczyciele języków obcych przygotowali w naszej szkole gry i zabawy językowe dla uczniów.

                              W tym roku przybrały one formę „Escape roomu”, w którym nasi podopieczni rozwiązywali powiązane ze sobą łamigłówki w różnych językach.

                            • Międzynarodowy Dzień Kropki

                              Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają „kropkowe” dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty i festiwale talentów.

                            • Narodowe czytanie

                              Narodowe Czytanie 2019


                              Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Czym jest ta akcja? Pomysłodawcy pragnęli, by literatura narodowa nie była tylko przedmiotem nauczania szkolnego, ale stała się obecna w szeroko rozumianym życiu społecznym. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie para prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta:

                            • Warsztaty teatralne

                              Warsztaty teatralne

                              W poniedziałek, w ramach projektu „Spinacz kultury– podepnij się”, odbyły się pierwsze warsztaty teatralne pt. „Święto teatru”. Dzieci wraz z panią Idą Ochocką poznawały tajniki sztuki teatralnej. Miały również przyjemność zobaczyć, dotknąć, zagrać wraz z lalkami, z którymi pani Ida od lat „współpracuje”. Nie możemy doczekać się następnych, pełnych inspiracji, warsztatów.

                            • Plener rzeźbiarski

                              Gospodarzami XI Pleneru Rzeźbiarskiego byli Bogumiła i Grzegorz Hadziccy, a organizatorami Gmina Świdnica i Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza. W ramach pleneru odbyły się warsztaty rzeźbienia w mydle dla uczniów szkół w Świdnicy i Słonem. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Ewa Kołodziej, Kornelia Kościńska (z klasy 4), Helena Pogoda, Aleksandra Dziewęcka, Dominika Surynt, Ola Kopciał (z klasy 5a), Kalina Banicka, Martyna Pankiewicz, Marta Białek (z klasy 6a) oraz Alicja Kołodziej (klasa 7a). Pod wprawnym okiem Hanny Najdowskiej powstawały z mydła wyjątkowe rzeźby: zwierzaki, motywy roślinne i inne fantazyjne wytwory.

                        • {#1508} 1
                        • {#1508} 2
                        • {#1508} 3
                        • {#1508} 4
                      • Przedszkole Publiczne w Świdnicy
                      • Biuletyn informacji publicznej
                      • Librus Synergia
                      • Librus Synergia
                      • Librus Synergia
                      • Librus Synergia
                      • Godziny dzwonków

                        Czwartek 02.05.2024
                      • Kalendarz

                          brak danych
                      • Galeria zdjęć

                          brak danych
                      • nasza szkoła realizuje projekt "Laboratoria przyszłości"
                      • Poznaj Polskę