Strona główna
Wybieramy szkołę średnią - II LO w Zielonej Górze
Koniec roku szkolnego to dla ósmoklasistów nie tylko pisanie egzaminów, ale również wybór szkoły średniej. 16 maja rozpoczęła się rekrutacja, dlatego na zaproszenie pani Angeliki Równickiej zjawiła się w naszej szkole przewodnicząca komisji rekrutacyjnej w Liceum Ogólnokształcącym nr 2 – pani Magdalena Pawelec. Nasz gość opowiedział nam o rekrutacji z punktu widzenia osoby zajmującej się nią na co dzień. Dzięki temu spotkaniu mamy mniej zmartwień związanych z tak ważną decyzją – znamy szczegóły dotyczące naboru i wiemy, jak złożyć dokumenty do szkoły ponadpodstawowej.
Dzień Otwarty
W tym roku szkolnym Dzień Otwarty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym został połączony z Dniem Matki i Ojca. Uczniowie zaprezentowali z tej okazji swoje talenty, podbijając serca publiczności. Przedstawienie rozpoczęło tanecznym krokiem Kółko Taneczne prowadzone przez panią Mariolę Zapotoczną. Kolejne występy zaskakiwały równie mocno i chwytały za serca. Mieliśmy okazję wysłuchać niezwykłej gry na keyboardzie Antoniego Zapotocznego z 1b, Wiktora Brzyśkiewicza z 2a oraz Alberta Jóźwiaka z 2b.
Wycieczka do „Chaty u Kowola”
4Poznajemy zawody – wycieczka do „Chaty u Kowola” Choć piątek 13 wielu osobom nie kojarzy się dobrze, nam tego dnia dopisywało wyłącznie szczęście. Z samego rana klasy 2a i 2b wyruszyły na całodniową wycieczkę. Pierwszym punktem naszej podróży było Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Oglądaliśmy tam wozy strażackie, sikawki konne, kolekcję mundurów, hełmów, medali i sztandarów. Dzięki tej wizycie poznaliśmy pracę strażaków od podszewki. Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się w dalszą drogę do „Chaty u Kowola” w Kluczewie. Większość czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu. Chłopcy grali w piłkę nożną, większość dzieci jeździła na hulajnogach albo opiekowała się małymi króliczkami lub kózkami. Wszyscy jechaliśmy przyczepą ciągniętą przez traktor i smażyliśmy kiełbaski na ognisku. Byliśmy także w kuźni, gdzie na naszych oczach kowal wykuł podkowę. Zwiedzaliśmy również starą, polską
Noc muzeów
W sobotę, 14 maja, w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy, w trakcie Nocy Muzeów, odkrywaliśmy celtyckie tajemnice. Podczas tego wydarzenia obecny był zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej w Świdnicy, który prezentował tańce irlandzkie. Po występie, siedząc przy ognisku, wysłuchaliśmy opowieści o Krainie Wiecznej Młodości i poznaliśmy historię Celtów. Po wyczerpującym występie mieliśmy możliwość zrelaksować się, wspaniale się bawiąc w duchu dawnych czasów.
„Laboratoria przyszłości”
3Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zamysłem projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
Lubuskie Konfrontacje Artystyczne 2022
Ogromnie miło nam was poinformować o sukcesie Amelii Moszonki, której praca plastyczna otrzymała nominację od Rady Artystycznej etapu powiatowego do II etapu finału wojewódzkiego LKA . GRATULUJEMY
Renata Uss-Wocial
„Mała książka – wielki człowiek”
Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” przygotowanej przez Instytut Książki. Jej celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych, zachęcenie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli. W ramach projektu odbyły się zajęcia z uczniami połączone z pasowaniem na czytelników biblioteki szkolnej.
Wybieramy szkołę średnią - I LO w Zielonej Górze
Ósmoklasiści obecnie przygotowują się do egzaminu. To dla nich trudny czas. Sam egzamin, a potem wybór szkoły ponadpodstawowej to nie jest łatwe zadanie. Cykliczne spotkania w ramach zajęć z doradztwa zawodowego mają na celu dostarczenie uczniom cennych wskazówek ułatwiających podjęcie tej decyzji.
Szkoła w Świdnicy oczami uczniów
Zapraszamy do odwiedzania profilu na facebooku:
Stronę tworzą uczniowie należący do szkolnego kółka dziennikarskiego.
Obiady w maju
Przedszkole - 90,00 zł
Szkoła - 102,00 zł
Kwiecień Światowym Miesiącem Wiedzy na temat Autyzmu
Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje ich około 400 tysięcy. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ma na celu propagowanie wiedzy na temat tego zjawiska. W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin.
Szkolna wycieczka
22 kwietnia br. w ramach realizacji projektu Świat Nauki – nowe standardy edukacji w szkołach zielonogórskiego MOF wraz z moimi kolegami i koleżankami z klasy 6 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy pojechaliśmy do Centrum Nauki Keplera do Zielonej Góry, w którego skład wchodzą Centrum Przyrodnicze i Planetarium Wenus.
Komunikat
Zakład Usług Komunalnych informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej na ul. Długiej, w dniu 26.04.2022 r. (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 15.00, nastąpi przerwa w dostawie wody w całej miejscowości Świdnica. Kominukat dotyczy także naszej szkoły.
W związku z zaistniałą sytuacją, w dniu jutrzejszym następuje zmiana jadłospisu w stołówce szkolnej:

Potwierdzenie woli przyjęcia do przedszkola i szkoły podstawowej
Przypominamy o potwierdzeniu przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia
( w dniach 13.04 - 26.04)
Habemus laureatum!
Wielką i praktycznie jedyną okazją, aby zdobyć dodatkowe punkty, niezwykle przydatne podczas naboru do szkół ponadpodstawowych, są konkursy przedmiotowe organizowane pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Etapy szkolne odbyły się głównie w listopadzie minionego roku. Etapy rejonowe na początku lutego bieżącego roku, z kolei wojewódzkie – na początku kwietnia. W tym roku szkolnym, podobnie jak w minionym, w związku z pandemią koronawirusa wszystkie etapy konkursów odbyły się na terenie macierzystych szkół. Wszystkie były przeprowadzone stacjonarnie – przypomnijmy, że w roku szkolnym 2020/2021 większość konkursów przeprowadzono zdalnie.
Pasje i zainteresowania uczniów
Zgodnie z założeniami Koncepcji funkcjonowania i rozwoju Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy postanowiliśmy promować uczniów dbających o swój wszechstronny rozwój, doskonalących swoje zainteresowania.
Pasje pozwalają uczniowi bezinteresownie angażować się w jakieś działania nawet pomimo napotykanych trudności. Są źródłem motywacji do podejmowania różnych aktywności. Stanowią bardzo ważny czynnik rozwoju uzdolnień człowieka, gdyż napędzają jego pracowitość i kształtują emocjonalną odporność na porażki. Każdy uczeń ma potrzebę sukcesu a rolą szkoły i rodziców jest dostarczenie mu okazji do tego typu doświadczeń.
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026