Strona główna
Informacja o konkursach plastycznych
Renata Uss-Wocial
Zdalne nauczanie na lekcjach plastyki to nie tylko tworzenie prac tematycznych uczniów na zajęciach online, ale także podejmowanie wyzwań konkursowych. A było ich kilka. Do tej pory nie prezentowaliśmy dzieł uczniów, bowiem organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikacji po ogłoszeniu wyników. Zatem kilka słów o konkursach, uczestnikach i ich pracach, które prezentujemy w innej formie niż do tej pory.
Zarządzenie nr 10/ 2021
Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy
z dnia 19 marca 2021 r.
Na podstawie: Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Lubuski Konkurs Recytatorski
Marta Karpińska-Lizurek
Co roku uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w Lubuskim Konkursie Recytatorskim. Ze względu na aktualną sytuację spowodowaną pandemią, konkurs odbył się w formie zdalnej. Nagrania recytacji uczniów zostały przesłane do Gminnego Ośrodka Kultury w Świdnicy. Wśród nominowanych do etapu powiatowego, znalazły się:
Konkursy przedmiotowe pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty
Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy wzięli udział
w konkursach przedmiotowych organizowanych pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Po etapie szkolnym do konkursów przedmiotowych na szczeblu rejonowym zakwalifikowali się:1. Język polski - Alicja Kołodziej - kl. 8a, Milena Rożniatowska - kl. 8b
Szkolne zmagania językowo – ortograficzne
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego został zorganizowany w naszej szkole konkurs pod nazwą Szkolne zmagania językowo – ortograficzne, w którym wzięli udział uczniowie z klas 4 – 8.
Oto najlepsi:
klasy 4 – 6
I miejsce: Dominika Surynt, kl. 6a
II miejsce: Ewa Kołodziej, kl. 5
III miejsce: Emilia Dziewęcka, kl. 6a
Próbny egzamin ósmoklasisty
Uwaga uczniowie klas 8!
W dniach 17.03-19.03 odbędą się próbne egzaminy organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną:
- 17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski
- 18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
- 19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – język angielski
Egzamin próbny odbędzie się stacjonarnie, z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Pomagamy małej Ani
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zmierzyli się dziś z wyzwaniem. Nominowani do wykonania zadania, bez chwili zastanowienia, przystąpili do działania. Wszyscy uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami, zebrali się o 9:00 na placu szkolnym, gdzie podjęli się wyzwania, skacząc na skakance 10 razy. Poszło świetnie! Dodatkowo wszyscy pokazali, jak wielkie mają serca wyskrobując oszczędności ze skarbonek, a wszystko to dla małej Ani. Uczniowie zebrali 1067,50 zł.
Rozstrzygnięcie konkursu na MEM profilaktyczny
Marcin Strzelczyk
Mamy rozstrzygnięcie konkursu na MEM profilaktyczny dotyczący cyberprzemocy. Prace wykonane przez uczniów uzmysłowiły komisji sędziowskiej, że młodzież doskonale zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakim jest cyberprzemoc. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu 2021”.
Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych
Ewelina Bryś
„Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem” – tak brzmiało motto Witolda Pileckiego, jednego z Żołnierzy Wyklętych
XVI EDYCJA BIBLIOTECZNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO
ETAP KLAS WCZESNOSZKOLNYCH
Uczniowie klas młodszoszkolnych wzięli udział w XVI edycji Bibliotecznego Konkursu Ortograficznego o tytuł ,,Małego mistrza ortografii”. W rywalizacji uczestniczyło 28 uczniów klas drugich i trzecich. Uczniowie zmagali się z trudnościami ortograficznymi dyktanda, którym był fragment lektury pt. ,,Zaczarowana zagroda” Janiny i Czesława Centkiewiczów.

Rusza nabór do klasy 1 na rok szkolny 2021/2022
Zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy Świdnica
1 marca rusza nabór do klasy 1 szkoły podstawowej na rok szkolny 2021/2022
Wnioski można składać do 26 marca 2021r.
Proponujemy, żeby wnioski o przyjęcie dziecka i pozostałe dokumenty, były wysłane na adres swidnicazs@wp.pl

Rusza nabór do Przedszkola Publicznego na rok szkolny 2021/2022
Zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy Świdnica
1 marca rusza nabór do Przedszkola Publicznego na rok szkolny 2021/2022
Wnioski można składać do 26 marca 2021r.
Proponujemy, żeby wnioski o przyjęcie dziecka i pozostałe dokumenty, były wysłane na adres swidnicazs@wp.pl

Opłata za obiady - marzec 2021
Marzec
Przedszkole 23 dni x 1,75 zł = 40,25 zł
Uczniowie ( klasa 1-3) 23 dni x 3,50 zł = 80,50 zł
Uwaga uczniowie klas 8!
Drodzy uczniowie, w czasie nauki zdalnej macie możliwość uczestniczenia w konsultacjach z przedmiotów egzaminacyjnych z nauczycielami w szkole.
Wykaz konsultacji w dniach 1.03 – 10.03.2021 r.
01.03 - godz. 8:00
- Klasa 8a – język polski, matematyka
- Klasa 8b – język polski, język angielski
Jak żyli Słowianie
Mariola Zapotoczna
Uczniowie klasy 3b rozmawiali podczas lekcji na temat historii Polski i początków naszego państwa. Wykorzystując fakt, iż mieszkamy w miejscowości, w której swoją siedzibę ma Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza, zaprosiliśmy do szkoły panie pracujące w tej placówce. W końcu nikt, tak jak one, nie zna tego tematu. Nasz gość – pani Monika szczegółowo opowiadała o tym, jak żyli Słowianie, czym się zajmowali, co jedli. Mogliśmy zobaczyć, czym przed tysiącem lat bawiły się dzieci i jakie były ich zadania w gospodarstwie domowym. Zajęcia zakończyliśmy warsztatami lepienia z gliny. Wśród naszych „dzieł” znalazły się między innymi zwierzęta, miski i dzbanki. To było bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie.
Dzielna Ania z Zielonej Góry walczy z SMA
Dzielna Ania z Zielonej Góry walczy z SMA. Jest to choroba genetyczna powodująca zanik mięśni. Aby pomóc Ani, konieczne jest zakupienie najdroższego leku świata - potrzebne jest 9 i pół miliona złotych! Rodzice dzielnej dziewczynki podjęli trud zbiórki tak ogromnej góry pieniędzy. My również możemy pomóc. Jak?
Przynieście, proszę, do świetlicy szkolnej:
- plastikowe zakrętki
- zużyte baterie
- zużyte/ stare telefony komórkowe
- drobne monety – „grosiki”.
Bez naszej pomocy dziewczynka może nie pokonać choroby. Lecz jeśli wszyscy podamy Jej pomocną dłoń, ma wielką szansę to uczynić!!!
Zdalne nauczanie w przedszkolu
W związku z wystąpieniem zakażenia COVID - 19 w Przedszkolu Publicznym w Świdnicy
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, w porozumieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym oraz organem prowadzącym - Gminą Świdnica, w dniach 18-28 lutego 2021r. wprowadza zdalne nauczanie w przedszkolu.
Osoby, które zostały objęte kwarantanną, zostaną o tym fakcie powiadomione przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zielonej Górze.
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026