Strona główna
Feryjne półkolonie
W poniedziałek i wtorek odbyły się w naszej szkole zajęcia w ramach feryjnych półkolonii. Radości było co niemiara, choćby tylko z tego powodu, że znów się można było spotkać na żywo, nie mówiąc już o wspaniałych zajęciach przygotowanych dla dzieci. Tekturowe zamki, balowe suknie, miecze i tarcze to tylko niektóre z szeregu atrakcji. Ponadto były jeszcze eksperymenty, mecze w dwa ognie, zawody, turniej rycerski oraz maski karnawałowe. Na koniec dzieci tańczyły swoje ulubione układy. Czas minął nam wszystkim bardzo szybko i każdego dnia z żalem kończyliśmy nasze zabawy.
Olimpiada Matematyczna Juniorów
Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy 8A – Alicji Kołodziej, która zakwalifikowała się do zawodów drugiego stopnia XVI Olimpiady Matematycznej Juniorów (w roku szkolnym 2020/2021).
Olimpiada Matematyczna Juniorów to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów szkół podstawowych. Poprzez zmagania z zadaniami konkursowymi uczestnicy OMJ zyskują solidne podstawy merytoryczne przydatne podczas udziału w Olimpiadzie Matematycznej na poziomie ponadpodstawowym – jedynym konkursie matematycznym dającym uprawnienia przy rekrutacji na niemal wszystkie uczelnie wyższe w Polsce.
Lubuski Konkurs Wiedzy o Prawie
Laura Szarzała brała udział w Lubuskim Konkursie Wiedzy o Prawie 2020.
Był on skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Patronat nad Konkursem objęła Lubuska Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa.
W ramach konkursu uczniowie przygotowywali pracę na jeden w wybranych tematów:
1. Prawa i obowiązki obywatelskie,

Obiady styczeń 2021
przedszkole 19 dni x 1,75 zł = 33,25 zł
szkoła ( klasa 1-3 ) 10 dni x 3,50 zł = 35 zł
Egzamin ósmoklasisty
Jak wiedzą wszyscy zainteresowani, ukoronowaniem nauki w szkole podstawowej są egzaminy końcowe – egzaminy ósmoklasisty. Są przeprowadzane z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego – w przypadku naszej gminy jest to język angielski. Dotychczas egzaminy były pisane w kwietniu, w roku 2021 harmonogram przedstawia się następująco:
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Szczęśliwego Nowego Roku
" Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia...
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia."
Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia pragniemy złożyć życzenia: zdrowia, radości w ciepłej rodzinnej atmosferze. Kolejny zaś Nowy Rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.
Półkolonia
Szanowni Rodzice!
Serdecznie zapraszamy Państwa Dzieci z klas 1 – 3 do uczestnictwa w półkolonii zorganizowanej w naszej szkole w dniach 04.01 – 08.01.2021r. (bez 06.01.2021r.).
Uczestnikom półkolonii zapewniamy:
- bezpłatne zajęcia zorganizowane od godz. 9.00 do godz. 12.00
- zajęcia ruchowo-taneczne oraz
Bożonarodzeniowe warsztaty online
Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły razem z rodzicami spotykają się, aby wspólnie przygotować stroiki. 21 grudnia, w piątkowe popołudnie, pierwszoklasiści wykonali je podczas warsztatów w formie online. Dzieci jednomyślnie stwierdziły, że taka forma bardzo im się podobała. Mamy jednak nadzieję, że za rok będziemy mogli spotkać się razem w szkole .
Tradycyjne Szkolne Kolędowanie
Drodzy uczniowie, nauczyciele i rodzice!
Jak co roku zapraszam Was na tradycyjne Szkolne Kolędowanie!!!
W ubiegłych latach w ostatni dzień przed świątecznymi feriami, po klasowych wigiliach, na szkolnym korytarzu spotykaliśmy się wszyscy i wspólnie wykonywaliśmy kilka pięknych polskich kolęd. Wśród nich były zawsze kolędy „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Gdy śliczna Panna”, „Lulajże Jezuniu” i inne. W tym roku podtrzymajmy tę tradycję! Musimy to zrobić jednak trochę inaczej. Poniżej znajdują się linki do w/w kolęd. W ostatni dzień przed feriami, czyli we wtorek 22.12. o godz. 12.00. pokolędujmy wspólnie wirtualnie! Niech w każdym domu w ten dzień i o tej porze zabrzmią te jedne z najpiękniejszych polskich kolęd. To będzie nasze wspólne tegoroczne Szkolne Kolędowanie!
41 WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY O TEMATYCE HONOROWEGO KRWIODAWSTWA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA
Spośród wielu prac nadesłanych do organizatora konkursu, Lubuskiego Oddziału Okręgowego PCK i Lubuskiej Okręgowej Rady HDK PCK w Zielonej Górze, szczególne uznanie oraz I miejsce i główną nagrodę zdobyły ex aequo w kategorii klas IV – VIII szkół podstawowych: Hanna Czarny – klasa 6 A i Dominika Bachman – klasa 8 B, którym serdecznie gratulujemy pomysłu i wykonania prac.
Mikołajkowy Turniej Sportowy w unihokeja
Z okazji mikołajek uczniowie uczęszczający na zajęcia sportowe SKS rozegrali między sobą turniej w unihokeja. Rywalizacja miała na celu: integrację grupy, wspólną zabawę, współdziałanie w zespole, akceptację siebie i innych, stosowanie zasady fair play . Mecz pomiędzy „Reniferami Mikołaja” (Jarosław Mikoda, Nikodem Nerkowski, Mateusz Skrynek, Weronika Sołtysiak, Anastasiia Horbova, Natalia Machanek, Dawid Kruszona) i „Mikołajkami” ( Erwin Jasinowski, Dominik Węclewicz, Zuzanna Mikoda, Krystian Mikoda, Marcel Olichwer, Amelia Batkowska i Zuzanna Kruszona) zakończył się zwycięstwem „Mikołajków”. Drużyny zostały obdarowane słodkościami ufundowanymi przez panią dyrektor – Lilianę Reimann.
Przedszkole bez zakłóceń
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy informuje, że od poniedziałku 14 grudnia wznawiamy gotowanie obiadów dla przedszkolaków w związku z pozytywnymi wynikami badania wody.
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026