Dzień Niepodległości
Dzień Niepodległości
„Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść,
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!”.Adam Asnyk, „Do Młodych”
W czwartek 7 listopada odbyła się akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Skorzystaliśmy z gościnności Gminnego Ośrodka Kultury, na którego scenie uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „Pociąg do wolności”.
11 LISTOPADA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Dzieci uczciły zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie po krótkiej pogadance na temat symboli narodowych wykonali przepiękne biało-czerwone kotyliony.
Sylwia Weise
Świetlica szkolna
Czas w świetlicy umilają nam rozmaite gry i zabawy. Ostatnio szczególnie zainteresowały uczniów różnorodne klocki. Powstają z nich bardzo przemyślane konstrukcje.
Świetlica to nie tylko zabawy klockami, dziś dzieci wykonywały prace plastyczne
z nietypowego materiału, jakim jest folia bąbelkowa. Prace mówią same za siebie – przepiękne, kolorowe, jesienne drzewa, wykonane z folii bąbelkowej, które ozdabiają ściany świetlicy.
Podziękowanie
WARTO JEST POMAGAĆ, BO DOBRO WRACA
Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy chciałaby serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w realizację koncertu charytatywnego i licytacji dla naszego Wójta i byłego nauczyciela – pana Krzysztofa Stefańskiego. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom, którzy tak bardzo zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie koncertu oraz wszystkich towarzyszących mu atrakcji.
Święto Dyni
31 października klasa 2B bawiła się podczas Święta Dyni. Klasa była pięknie przystrojona w różne gatunki dyń. Drugaki przebraly się w różne stroje. Wyglądali wspaniale. Najpierw rozmawialiśmy o odżywczych walorach dyni, sprawdziliśmy jak wygląda w srodku, a potem każdy podawał swoje ulubione dania z dyni. Święta dopelniły zabawy konkursowe i tańce przy muzyce. Rodzice nie zawiedli: na stół wjechał wspaniały tort i ciastka w kształcie palców. Było tego tyle, że starczyło dla dzieci z innych klas, które do nas wpadały na przerwie.
Obiady w listopadzie
Opłata za obiady za miesiąc listopad:
19 dni
szkoła podstawowa - 57zł
przedszkole - 28,50zł
"Dzieciaki sadzeniaki"
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Dzieciaki sadzeniaki", których organizatorką była mama ucznia, pani Natalia Machanek. Uczniowie klas pierwszych w tym celu udali się do Zielonej Góry, gdzie pod okiem specjalistów z Leroy Merlin, odbyli warsztaty przyrodnicze. Dowiedzieli się jak sadzić rośliny, jak je pielęgnować, a także brali udział w quizach przyrodniczych. Po przybyciu czekał na dzieciaki słodki poczęstunek, zaś po odbytych warsztatach, wszyscy zostali nagrodzeni upominkiem. Zasadzone rośliny pojechały wraz z dziećmi do Świdnicy. Dziękujemy Pani Natalii Machanek za fajną zabawę.
Drodzy Rodzice!
Marzy nam się, Waszym Dzieciom, stworzenie na placu przed szkołą strefy rekreacji. Będziemy tam mogli aktywnie spędzać czas i rozwijać się poprzez zabawę. Każda wpłata będzie dla nas cenna. Jeżeli zaangażujecie się w tę akcję, będziemy Wam wdzięczni. Prosimy o wpłaty na konto naszej Rady Rodziców.
„Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”
„Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy” – to hasło tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata”. Uczestniczymy w niej corocznie, mając świadomość, że od naszych małych kroczków zaczyna się duże działanie na rzecz ochrony środowiska. 20 września uczniowie klas 1 – 3 wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli do walki o czysty teren wokół naszej szkoły.
Europejski Dzień Języków
Z okazji Europejskiego Dnia Języków, który obchodzimy każdego roku 26 września w całej Europie, nauczyciele języków obcych przygotowali w naszej szkole gry i zabawy językowe dla uczniów.
W tym roku przybrały one formę „Escape roomu”, w którym nasi podopieczni rozwiązywali powiązane ze sobą łamigłówki w różnych językach.
WARSZTATY TEATRALNE „ŚWIĘTO TEATRU”
W czwartek 19.09.2019r. w ramach projektu „Spinacz kultury– podepnij się”, odbyły się kolejne dwugodzinne warsztaty teatralne pt. „Święto teatru”. Dzieci wraz z panią Idą Ochocką poznawały tajniki prawidłowego oddechu przeponą. Ćwiczyliśmy również za pomocą korków odpowiednia dykcję.
Dziękujemy Pani Idzie Ochockiej za moc inspiracji.
Międzynarodowy Dzień Kropki
Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają „kropkowe” dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty i festiwale talentów.
Narodowe czytanie
Narodowe Czytanie 2019
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Czym jest ta akcja? Pomysłodawcy pragnęli, by literatura narodowa nie była tylko przedmiotem nauczania szkolnego, ale stała się obecna w szeroko rozumianym życiu społecznym. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie para prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta:
Warsztaty teatralne
Warsztaty teatralne
W poniedziałek, w ramach projektu „Spinacz kultury– podepnij się”, odbyły się pierwsze warsztaty teatralne pt. „Święto teatru”. Dzieci wraz z panią Idą Ochocką poznawały tajniki sztuki teatralnej. Miały również przyjemność zobaczyć, dotknąć, zagrać wraz z lalkami, z którymi pani Ida od lat „współpracuje”. Nie możemy doczekać się następnych, pełnych inspiracji, warsztatów.
„Szkoła Pamięta”
W ramach przedsięwzięcia uczniowie i nauczyciele odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty.
Plener rzeźbiarski
Gospodarzami XI Pleneru Rzeźbiarskiego byli Bogumiła i Grzegorz Hadziccy, a organizatorami Gmina Świdnica i Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza. W ramach pleneru odbyły się warsztaty rzeźbienia w mydle dla uczniów szkół w Świdnicy i Słonem. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Ewa Kołodziej, Kornelia Kościńska (z klasy 4), Helena Pogoda, Aleksandra Dziewęcka, Dominika Surynt, Ola Kopciał (z klasy 5a), Kalina Banicka, Martyna Pankiewicz, Marta Białek (z klasy 6a) oraz Alicja Kołodziej (klasa 7a). Pod wprawnym okiem Hanny Najdowskiej powstawały z mydła wyjątkowe rzeźby: zwierzaki, motywy roślinne i inne fantazyjne wytwory.
Witaj szkoło
Uroczysty apel zainaugurował nowy rok szkolny 2019/2020 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy. Po wprowadzeniu sztandaru szkolnego i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor szkoły – pani Liliana Reimann, która serdecznie przywitała 313 uczniów, którzy przybyli na uroczystość z rodzicami, dziadkami i innymi członkami rodzin. Głos zabrał także wójt naszej gminy – pan Krzysztof Stefański, który przypomniał o mijającej właśnie 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz zaapelował o wzajemną życzliwość, szacunek i dbałość o podwyższenie jakości naszego życia, pracy oraz edukacji. Uroczystość uświetnili również swoją obecnością zastępca wójta – pani Izabela Mazurkiewicz oraz przedstawiciel Oddziału Rejonowego PCK. Pan Sławomir Kuczak wręczył naszej szkole nagrodę za zdobycie pierwszego miejsca w ogólnopolskiej akcji „Góra złota”.
Dzień Patrona
W środę 16 października, jak co roku, w rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża – Jana Pawła II, w naszej szkole odbył się Dzień Patrona.
Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się uroczystą mszą świętą w kościele Matki Bożej. Mszę celebrował ksiądz proboszcz Robert Tomalka.
Po powrocie z mszy świętej uczniowie wraz z nauczycielami rozeszli się do swoich klas. Wszyscy mieli tego dnia do wykonania ważne zadanie – przygotowanie kalendarzy klasowych na rok 2020 uwzgledniających ważne wydarzenia z życia Jana Pawła II.
Przez całą środę bardzo widoczni byli członkowie Szkolnego Wolontariatu, którzy zorganizowali akcję z okazji Światowego Dnia Walki z Głodem. Wolontariusze tego dnia rozdawali pyszne ciasteczka i babeczki, zbierając jednocześnie środki umożliwiające kontynuowanie tej akcji.
Aktualności
- Przerwa wakacyjna w przedszkolu.
- 02.01.2025
- Wesołych Świąt 🎄🎄🎄
- 24.12.2024
- Listy od uczniów z Turcji.
- 24.12.2024
- Dzień Eksperymentów w klasie drugiej.
- 24.12.2024
- Projekt "Matematyka w sklepie"
- 24.12.2024
- Wycieczka do Fabryki Bombek w Stodolsku.
- 24.12.2024
- O komunikacji i emocjach: warsztaty dla piątoklasistów – cz. 2
- 23.12.2024
- Wycieczka do Berlina
- 17.12.2024
- Warsztaty pieczenia pierników w Muzeum Etnograficznym
- 17.12.2024
- Spotkanie z policjantem
- 15.12.2024
- Warsztaty profilaktyczne: Uzależnienia pod lupą
- 15.12.2024
- Hojne prezenty dla świetlicy szkolnej
- 10.12.2024
- Udział klasy 6B w projekcie eTwinning „Sztuka komunikacji”
- 10.12.2024
- Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
- 10.12.2024
- Zebrania z rodzicami
- 09.12.2024
- Dziękujemy Święty Mikołaju
- 08.12.2024
- Wizyta w Teatrze Lubuskim.
- 08.12.2024
- Powszechny program szczepień przeciw HPV
- 06.12.2024
- Wielka zbiórka elektrośmieci - 12.12.2024
- 04.12.2024
- Wyjazd do Centrum Nauki Keplera.
- 02.12.2024
Godziny dzwonków
Czwartek 09.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych