• "Pełna miska dla schroniska"

     • Przypominamy o akcji "PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA". Dary dla psiaków do Schroniska w Zielonej Górze zbieramy w klasach. Akcja trwa do grudnia.

      Pokażcie wielkie serducha

     • Sprzątanie świata

     • Uczniowie klas 8 z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w akcji sprzątania świata. Ich działania miały miejsce w okolicznym lesie, który dzięki intensywnej pracy naszych podopiecznych stał się czystszy i jeszcze piękniejszy.

     • "Bliżej lasów, bliżej pól"

     • Polski Związek Łowiecki w Zielonej Górze zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym „Bliżej lasów, bliżej pól”. Uczniowie, mimo iż nie mieli zbyt wiele czasu na przygotowania, postanowili sprawdzić swoje siły. Najlepszymi pracami konkursowymi okazały się dzieła Igi Kolasińskiej oraz Wojtka Kocura z klasy 3A. Ich prace dostały się do finału i zostały zaprezentowane zwiedzającym podczas wystawy zorganizowanej w Pałacu Książęcym w Żaganiu. Wyróżnienia oraz nagrody otrzymali również: Antoni Zapotoczny i Amelia Dzikowska (z klasy1B), Ina Awramik i Barbara Serba (klasa 1A) oraz Nadia Banaś i Ignacy Zapotoczny (klasa 3A).

     • Turniej sportowy o puchar Patrona Szkoły

     • Podczas Dni Patrona Szkoły uczniowie klas 4-6 wzięli udział w turnieju sportowym o puchar Patrona Szkoły – św. Jana Pawła II, którego organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego: Małgorzata Furmanek i Tomasz Cygański. Drużyny z poszczególnych klas rywalizowały w 12 konkurencjach. Po zaciętej sportowej rywalizacji, zgodnie z zasadami fair play, puchar Patrona Szkoły zdobyła klasa 5, drugie miejsce zajęła klasa 4B, trzecie – klasa 6, a czwarte – klasa 4A.

      Najstarsi uczniowie rozegrali turniej piłki nożnej i gry w dwa ognie. W pierwszej konkurencji najlepiej wypadli chłopcy z klasy 8C, drugie miejsce zajęły klasy 7A i 7B, a trzecie przypadło klasie 8B. Podczas rywalizacji w dwa ognie drużyn mieszanych pierwsze miejsce zajęła reprezentacja klas 7A i 7B, drugie – 8B i 8C.

      Gratulujemy wszystkim klasom biorącym udział w sportowej rywalizacji.

      Małgorzata Furmanek

     • Dzień Patrona pod hasłem ,,Nie lękajcie się”

     • Dnia 15 października 2021 roku nasza szkoła świętowała, obchodząc Dzień Patrona Szkoły –św. Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczęliśmy od przemarszu z pocztem sztandarowym do kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Marcina, w którym odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem księdza proboszcza Tomasza Filiczkowskiego. Po mszy świętej powróciliśmy do szkoły, aby dalej świętować. W sali gimnastycznej rozpoczął się konkurs piosenki religijnej pt. ,,Śpiewamy dla św. Jana Pawła II”. Konkurs ten był podzielony na dwie grupy wiekowe. Najpierw występowali uczniowie z klas I-III, a następnie klasy IV-VI. Jury oceniające występy poszczególnych zespołów klasowych przyznało następujące dyplomy i nagrody:

      W kategorii klas I-III:

      • I miejsce zajęła klasa 2A
      • II miejsce zajęła klasa 3B
      • III miejsce zajęła klasa 1A.

      W kategorii klas IV-VI jury nie mogło się zdecydować, aby wyłonić jednego zwycięzcę i postanowiło przyznać dwa  pierwsze miejsca – dla klas 5 i 4B oraz 2 drugie miejsca – dla klas 4A i 6.

      Wszyscy w tym dniu świetnie się bawili, ciesząc się z rywalizacji i  zwycięstw, gdyż nasz Patron czuwał nad nami i zachęcał do tego, abyśmy się nie lękali.

       Wioletta Tkaczyk i Aleksandra Miłek

     • 14.10.2021 Dzień Edukacji Narodowej

     • zdjęcia własne i Gmina Świdnica

      W trakcie roku szkolnego obchodzimy wiele świąt i uroczystości, ale jedno z nich ma dla nas szczególne znaczenie – Dzień Edukacji Narodowej. Podczas apelu uczniowie podziękowali swym nauczycielom za ich pracę, okazywane na co dzień wsparcie i życzliwość. W tym wyjątkowym dniu gościli w szkolnych murach równie wyjątkowi goście – wójt gminy Świdnica – pani Izabela Mazurkiewicz, przewodniczący Rady Gminy Świdnica – pan Tomasz Marczewski oraz przedstawiciel Rady Rodziców – pan Łukasz Czarny. Tegoroczną uroczystość zaszczycili swoją obecnością byli nauczyciele świdnickiej placówki. Mieliśmy zaszczyt gościć panie Marię Kucharczyk, Gabrielę Leśniak, Alinę Bogdańską, Alicję Gagajewską, Agatę Sztul, Ewę Pentek oraz pana Kazimierza Zamiatałę. Bardzo nam zależy, aby takie wizyty stały się tradycją podczas obchodów kolejnych Dni Edukacji Narodowej. Uczniowie wykonali dla zebranych „taneczne życzenia”, z kolei nauczyciele zaskoczyli niespodziewanym występem dla uczniów.

    • żonkil. pola nadziei
     • „Pomagając innym, pomagasz i sobie”

     • Pola Nadziei 2021

       

      Zielonogórskie  Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw rozpoczęło akcję „Pola nadziei”. Żeby placówka mogła pomagać innym, niezbędne są pieniądze, których cały czas brakuje. Dlatego każdy może wesprzeć hospicjum, nabywając symboliczną cebulkę żonkila.  Nasza szkoła, wzorem lat ubiegłych, włączyła się tę akcję. Cebulki można nabyć przy głównym wejściu do szkoły lub w szkolnej świetlicy.

      Koszt jednej cebulki – 2 zł.

      Gorąco zachęcamy do udziału w akcji!

    • tablica, Jan Paweł II
     • 15.10.2021 Dzień Patrona Szkoły Świętego Jana Pawła II

     • 1 lekcja – Msza Święta

      2 – 5 lekcja – konkursy plastyczne, konkurs piosenki, turnieje sportowe, zajęcia z wychowawcą.

      Odjazd uczniów klas 4-8 I kursem o godzinie 12.50.

      Świetlica szkolna czynna w godzinach 7.00 – 16.30

      Odjazd uczniów klas 1-3 zgodnie z zapisem w świetlicy.

     • „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

      Dnia 1 października 2020  roku  nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.  Uczniowie na lekcjach matematyki mierzyli się z zagadkami i łamigłówkami dotyczącymi tabliczki mnożenia. Poza tym uczniowie zaangażowali się, tworząc patrole, które w klasach 3 – 8 Szkoły Podstawowej sumiennie sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. W ten sposób wyłoniliśmy naszych klasowych Pogromców Tabliczki Mnożenia.

      Patrole nie ograniczyły się tylko do uczniów – wyruszyły „w miasto”! Odwiedziły Urząd Gminy oraz Zakład Usług Komunalnych. W teście chętnie wzięli udział pracownicy tych jednostek. Uczniowie zostali bardzo ciepło przyjęci, a dorośli chętnie sprawdzili swoje umiejętności pod czujnym okiem młodzieży, zostając Ekspertami Tabliczki Mnożenia.

      Nauczyciele matematyki

     • Dzień Chłopaka

     • 30 września, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka.  Z tej właśnie okazji  dziewczęta z poszczególnych klas przygotowały dla „swoich chłopaków” rożne atrakcje. Z kolei na korytarzach naszej szkoły stanęły plansze, na których dziewczęta mogły złożyć życzenia płci przeciwnej. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i plansze szybko zapełniły się płynącymi z serca życzeniami :)

      Opiekunki Samorządu Uczniowskiego

     • Spotkanie integracyjne w Ośrodku Sportu i Rekreacji Bunkier

     • Jesienna, ale piękna i słoneczna pogoda zachęciła do spotkania integracyjnego uczniów z klasy 2a, ich rodziców i wychowawczynię – Agnieszkę Marczewską. Spotkanie odbyło się w sobotę, 2 października, w świdnickim ośrodku Bunkier i było prowadzone przez pana Eliasza Madeja. Atrakcje takie jak przeciąganie liny, strzelanie do celu, gra w boule, zjazdy na tyrolce i pieczenie kiełbasek przy ognisku na długo zostaną w naszej pamięci. Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie uda nam się powtórzyć taką integrację.

      Wychowawczyni kl. 2a Agnieszka Marczewska

     • A teraz zamknijcie oczy i wsłuchajcie się w muzykę lasu

     • „A teraz zamknijcie oczy i wsłuchajcie się w muzykę lasu”- zaproponowała uczniom klasy 3a pani leśnik Kaja Borzęcka ze Szkółki Leśnej w Ochli. Uczniowie mieli okazję wybrać się na spacer ścieżką edukacyjną, gdzie mogli zaobserwować pracę przy pielęgnacji sadzonek drzew, które kiedyś w nowym miejscu będą rosły setki lat. Pani leśnik pokazała nam pole, na którym rosły sadzonki wielu gatunków drzew. Opowiedziała również,  jak pozyskiwane są nasiona, co się dzieje z sadzonkami w późniejszym etapie, a także jak powstaje las. Poznaliśmy pracę leśnika, a co najważniejsze, spędziliśmy miło czas na świeżym powietrzu. Uczniowie obserwowali czujnym okiem nie tylko drzewa, ciekawił ich również świat owadów i gadów, które napotykali na swej drodze. 

      Sylwia Kata

     • Wyjazd do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze

     • Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach, które miały miejsce
      w Centrum Nauki Keplera. Warsztaty w Centrum Przyrodniczym przeniosły ich do świata roślin, zwierząt i owadów a w Planetarium Wenus, dzięki pokazowi filmu w technologii fulldome, przenieśli się w przestrzeń kosmiczną i na inne planety. Wszystkiemu towarzyszyły ogromne emocje, a nauka poprzez zabawę okazała się bardzo pasjonująca.

     • Opłata za obiady - październik

     •                                                               

       PRZEDSZKOLE       -       36,75  ZŁ

       SZKOŁA                   -       73,50 ZŁ

     • SZCZOTKA,  PASTA, KUBEK CIEPŁEJ WODY…

     • Wszystkie dzieci wiedzą, jak dbać o zęby, ale tej wiedzy nigdy dość, dlatego  też  24 września klasa 2b pojechała do prywatnej kliniki stomatologicznej „Dental Harmony”. Mieliśmy przyjemność poznania całego personelu kliniki, między innymi mamy naszych uczniów,  pani Moniki Urbańczak.

       Szybko się okazało, że uczniowie bardzo dobrze wiedzą, na czym polega praca stomatologa, ponieważ odwiedzają już gabinety dentystyczne. Pani Monika wraz z panią Agnieszką opowiedziały dzieciom, jak ważna jest profilaktyka jamy ustnej od najmłodszych lat. Dowiedzieliśmy się, jak należy się odżywiać, w jaki sposób  myć zęby i jak uniknąć przykrych niespodzianek
      w przyszłości. Dzięki pomocom wizualnym dzieci mogły się dowiedzieć, jak wykonuje się plombę. 

      Celem spotkania było również  zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli uzębienia. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z naszych dzieci nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a to, jak należy dbać o zęby, zapamięta na zawsze. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem i zadawali mnóstwo pytań. Na koniec spotkania każde z dzieci  dostało pamiątkowy dyplom, balony wykonane z rękawiczek oraz  odznakę wzorowego pacjenta.

      Serdecznie dziękujemy za  spotkanie.

      Wychowawca oraz uczniowie klasy 2b

     • Zajęcia w GOK

     • Informujemy o zajęciach dodatkowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które od października ruszają w GOK.

       

      W przyszłym tygodniu zapraszamy na spotkania organizacyjne i zajęcia pokazowe.

       

      Wszystkie grupy startują w październiku. Przed rozpoczęciem zajęć instruktor będzie kontaktował się ze wszystkimi zapisanymi osobami.

     • Europejski Dzień Języków

     • Z okazji Europejskiego Dnia Języków nauczyciele zorganizowali w szkole różne atrakcje propagujące różnorodność językową i kulturową Europy oraz promujące naukę języków obcych.

      Na korytarzu szkolnym odbyła się wystawa plakatów nawiązujących do święta. Wszystkie zostały wykonane przez naszych uczniów. Dzieci miały okazję wykorzystać nabyte umiejętności w różnych grach i zabawach językowych.

      Przedstawiciele klas zmierzyli się w  turnieju „BINGO”, podczas którego wykazywali się znajomością liczb w języku niemieckim, angielskim i rosyjskim. Poza umiejętnościami językowymi nasi podopieczni musieli wykazać się także umiejętnością pracy zespołowej 
      i refleksem, dzięki czemu osiągnęli sukces.

      Turniej „BINGO” wygrała klasa 8A, którą reprezentowały Hanna Gagajewska, Oliwia Rożniatowska oraz Marta Białek. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani i doskonale się bawili.

     • "Myślę, więc nie śmiecę"

     • Ela Brzezińska

      "Sprzątanie świata" to wspólna akcja poszanowania środowiska, której w tym roku przyświecało hasło "Myślę, więc nie śmiecę". Jak co roku uczniowie klas 1-3 wzięli w niej udział i z wielkim zaangażowaniem posprzątali teren wokół szkoły i w pobliskim parku. Są to nasze małe kroczki w wielkiej sprawie.

     • "KASZTANOBRANIE"

     • UWAGA, UWAGA!!

      Szkolny Wolontariat oraz mali wolontariusze "Drzewka szczęścia" zapraszają do akcji "KASZTANOBRANIE"!!

      https://kasztanow-zbior.pl/

      Startujemy już dziś, a zbiórka kasztanów będzie trwała do 30.10.2021!

      Na czym polega akcja?

      Waszym zadaniem jest zebranie jak największej ilości kasztanów. Namawiajcie do zbiórki kolegów, koleżanki, sąsiadów i rodzinę, bo im więcej, tym lepiej.

      Za pieniądze zebrane ze sprzedaży kasztanów zakupimy dla uczniów naszej szkoły piłki, skakanki i inne akcesoria do zabawy w czasie przerw, a także zasilimy skarbonkę na działalność statutową Szkolnego Wolontariatu.

      Zbiórkę kasztanów w klasach nadzorują wszyscy wolontariusze.

      Zapraszamy również do udziału osoby spoza szkoły, kasztany można przekazywać w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy do świetlicy szkolnej.

      Z góry dziękujemy za wsparcie

     • SZKOLNY WOLONTARIAT ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ

     • „Wolontariat to przede wszystkim naturalny odruch serca, który przynagla każdego człowieka do pomocy drugiemu - swemu bliźniemu”

      Jan Paweł II

       

      SZKOLNY WOLONTARIAT ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ

      W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

      POD HASŁEM: „POMAGAMY INNYM”

      Szkolny Wolontariat pod patronatem Lubuskiego Oddziału Rejonowego PCK w Zielonej Górze pracuje od wielu lat przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy, prowadząc działalność na rzecz wolontariatu szkolnego, który jest szczególnie zasłużony w pracy dla lokalnej społeczności.

      Członkowie Szkolnego Wolontariatu – uczniowie klas V – VIII SP prowadzą, działalność przede wszystkim na rzecz społeczności lokalnej, rozwijając w ten sposób postawy otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtując życzliwość i bezinteresowność oraz zaangażowanie na rzecz osób potrzebujących pomocy. Wolontariat to również propozycja spędzania czasu wolnego, poprzez promocję działań wolontariackich: akcje charytatywne lokalne i ogólnopolskie, prace projektowe, organizację pomocy koleżeńskiej, współpracę z zespołami klasowymi i wychowawcami, konkursy, prowadzenie zajęć warsztatowych i szkoleń, a także akcje promujące zdrowy styl życia.

      Rok szkolny rozpoczęliśmy spotkaniem Szkolnego Wolontariatu, którego gośćmi były: pani Paulina Grzesiowska – Nowak, dyrektor Lubuskiego Oddziału Okręgowego PCK w Zielonej Górze oraz pani Anna Mierzwa, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy. Chętnych do działania w naszym wolontariacie jest 35 uczniów z klas 5-8. Planujemy kontynuację akcji: „Drzewko szczęścia’, „Gorączka złota, „Dziel się uśmiechem”, „Pełna miska dla schroniska” oraz współpracę z fundacją: „Pomóż i Ty”, udział w projektach i pomoc młodszym dzieciom w nauce.

      Nasze hasło to „Masz ochotę pomóc światu, udaj się do wolontariatu!”

      Opiekunki Wolontariatu Szkolnego:

      Małgorzata Furmanek, Sylwia Kata, Wioletta Tkaczyk, Angelika Równicka