• Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole

     • Helena Pogoda VII a

      Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.

      Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich.

      W dniu 10 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach mających na celu upamiętnienie tego święta, które jest ważne dla każdego Polaka.

      Wszystkie klasy naszej szkoły uczestniczyły w przeglądzie pieśni patriotycznej. Na sali gimnastycznej rozbrzmiały słowa takich utworów jak: „Rota”, „O mój rozmarynie”, „My, Pierwsza Brygada”. Część osób wzięła również udział w rywalizacji sportowej w ramach turnieju tenisa stołowego.

      Uczniowie wraz z nauczycielami zasadzili przy szkole drzewka, które zostały udekorowane kokardami w naszych barwach narodowych.

      Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

       

     • „Drogi do Niepodległości”

     • GRATULACJE!

      W 103. rocznicę Narodowego Święta Niepodległości Lubuskie Muzeum Wojska w Drzonowie zaprosiło laureatów VII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego - „Drogi do Niepodległości” na ogłoszenie wyników, pokonkursową wystawę oraz wręczenie nagród. Praca plastyczna Amelii Moszonki z klasy 8b zdobyła I- miejsce, praca plastyczna Hani Czarny zajęła II- miejsce w trzeciej grupie wiekowej. Naszym uczennicom w uroczystym wręczeniu nagród towarzyszyli rodzice wraz z rodzeństwem. Na zakończenie uroczystości nasz uczennice zostały poproszone o podzielenie się wrażeniami z dzisiejszego wydarzenia przez dziennikarkę TVP 3.

     • Sukces Hanny Czarny

     • W zielonogórskim Biurze Wystaw Artystycznych odbył się dzisiaj pokonkursowy wernisaż prac plastycznych. Lubuski okręg Polskiego Czerwonego Krzyża po raz 42 zorganizował konkurs plastyczny o tematyce honorowego krwiodawstwa. Na konkurs wpłynęło ponad 800 prac z 84 placówek. Ogromny sukces odniosła praca naszej uczennicy Hanny Czarny z klasy 7a, która zdobyła I miejsce. GRATULACJE!!!

     • 80 urodziny Henryka Krakowiaka

     • W Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy w dniu 8 listopada wraz z Dyrektor Lilianą Reimann uczestniczyłam w jubileuszowej uroczystości 80 – lecia urodzin mistrza Henryka Krakowiaka. Był urodzinowy tort, kwiaty, goście, przemówienia. Dominowały słowa: skromność, wdzięczność, piękno, koloryt, sumienność, rzetelność i przyjaźń. Na telebimie w GOK-u pojawiały się kolejne zdjęcia dokumentujące obecność Mistrza w naszej społeczności. Co przywiodło mi na myśl wydarzenie z 2004 roku, pierwszy plener polsko – niemiecki „Letnica -2004”, na którym to rozpoczęła się moja i dzieci twórcza przygoda z Mistrzem. Wówczas w poplenerowym katalogu między innymi napisałam „…historie opowiadane obrazami…”, to tylko tyle i aż tyle wpisane w Jego życiorys. Uczniowie z szacunkiem i sympatią wspominają działania artystyczne pod bacznym okiem Mistrza.

     • „Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0.”

     • Miło nam poinformować, że nasza szkoła,
      Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy, bierze udział
      w Programie Certyfikacyjnym „Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0.”

       

      Szkoła Myślenia Pozytywnego to autorski program certyfikacyjny stworzony i realizowany od 2016 przez Fundację
      „Instytut Edukacji Pozytywnej”.

      Głównym celem programu są promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka, jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa
      i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie. W czasie trwania programu wspólnie przechodzimy przez różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia.

      Zachęcamy do współpracy! Poniżej podajemy przydatne linki:

      https://instytutep.pl/portfolio-tag/zdrowie-psychiczne/

      https://instytutep.pl/poradnia-zdrowia-psychicznego/

      mgr Kaja Magdziak

      pedagog szkolny

     • #SzkołaPamięta - podziękowania

     • W ramach akcji szkoły, przedszkola i placówki oświatowe realizowały różnorodne działania. O swoich inicjatywach informowały na stronach internetowych oraz zamieszczały posty w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaPamięta.

      Dziękujemy za wszystkie działania. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem aktywności i zaangażowania uczniów oraz nauczycieli.

     • Cztery pozycje medalowe oraz sześć finałów lubuskich szermierzy

     • Cztery pozycje medalowe oraz sześć finałów lubuskich szermierzy w Pucharze Ziem Północnych – Szczecin 2021.

      Uczennice i uczniowie naszej szkoły, reprezentanci "Flesz" Świdnica – Adam Warecki, Grzegorz Warecki oraz Tymon Bobrowicz, wywalczyli medalowe pozycje w ogólnopolskich zawodach szermierczych „Puchar Ziem Północnych”, który odbył się w Szczecinie.

      Grzegorz Warecki zajął drugie miejsce a Tymon Bobrowicz trzecie – w kategorii „skrzaty”. Adam Warecki w rywalizacji młodzików uplasował się również na trzecim miejscu. W ścisłych „ósemkach” finałowych uplasowały się Zuzanna Mikoda (5 miejsce) oraz Aleksandra Hołobotowska (6 miejsce) – w kategorii „dzieci”. Mieszko Awramik zakończył zmagania na planszy na wysokim 7 miejscu. Hanna Babińska uplasowała się na 21 miejscu, a Kacper Mielczarek na 23. Amelia Moszonka w turnieju juniorek młodszych uplasowała się na 12 miejscu.

      Gratulacje dla naszych repre-zentantek oraz reprezentantów!

       

      zdjęcia własne "Flesz" Świdnica

     • Gala wręczenia gminnych stypendiów naukowych

     • W środę – 3 listopada odbyła się Gala wręczenia gminnych stypendiów naukowych.

      Uroczystość poprowadził przewodniczący Rady Gminy Świdnica Tomasz Marczewski, certyfikaty wręczała wójt Izabela Mazurkiewicz.

      W sumie stypendia otrzymało 47 uczniów z klas IV-VIII szkół podstawowych i 22 studentów.

      Warunkiem jego przyznania było w przypadku studentów m.in. zameldowanie na terenie gminy Świdnica oraz uzyskanie średniej ocen – 4,60. Natomiast w przypadku uczniów m.in. uczęszczanie do szkół podstawowych na terenie gminy Świdnica i uzyskanie średniej ocen: kl. IV-V – 5,50; kl. VI-VIII – 5,20,

      Przyznana kwota wypłacana jest raz w miesiącu: uczniom od września br. do czerwca 2022 roku, studentom od października br. do czerwca 2022 r.

      Gratulujemy.

      tekst i zdjęcia własne Gmina Świdnica

       

     • Gmina Świdnica ogłasza konkurs

      • Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież w wieku do 16 lat do udziału w Mikołajkowo-Świątecznym Konkursie.
      • Zadaniem jest wykonanie ozdoby świątecznej dowolną techniką.
      • Na prace czekamy do 6 grudnia br.
      • Ogłoszenie wyników nastąpi podczas Gminnej Wigilii – 12 grudnia br., która odbędzie się na parkingu przy urzędzie gminy.
      • Regulamin na stronie www.swidnica.zgora.pl w zakładce KONKURSY GMINNE.
      • Zachęcamy do udziału – jak zawsze czekają atrakcyjne nagrody!!!
     • „Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu”

     • Fundacja „Szkoła na Widelcu” zaprosiła naszą szkołę do uczestnictwa w projekcie „Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu”. Podjęliśmy się tego działania ucząc naszych uczniów i rodziców zasad zdrowego odżywiania oraz przyrządzania pełnowartościowych posiłków. Uczniowie oraz ich rodzice tym samym mieli możliwość wyrobić w sobie nawyki przyrządzania zdrowego jedzenia, które przyczyni się do zachowania zdrowia oraz pięknej sylwetki przez długie, długie lata.

     • Szkoła pamięta

     • Przełom października i listopada to dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali sięw historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

     • "Dzień Dyni"

     • Dynia to nie tylko piękne, ze względu na kolor, ale też bardzo smaczne warzywo. Uczniowie klasy 1B mogli się o tym naocznie przekonać, gdyż zorganizowali sobie Dzień Dyni. Było twórczo, wesoło i... bardzo smakowicie.

     • "Bambusowe podróże dookoła świata"

     • Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu z cyklu "W krainie Pani Muzyki"

      Tym razem udaliśmy się w "Bambusowe podróże dookoła świata". Uczniowie poznali instrumenty wykonane z bambusowej łodygi, takie jak: antara, ksylofon, kij deszczowy i wiele innych. Dzięki tym zajęciom jesteśmy bogatsi o wiele niezwykłych doznań słuchowych.

     • Charytatywna kwesta PCK

     • W dniu zebrania 28.10 (czwartek) wolontariusze Szkolnego Wolontariatu kwestowali na akcje charytatywne PCK.

      Do akcji Szkolnego Wolontariatu - kwesty na rzecz PCK, bardzo chętnie włączyli się rodzice, szczodrze wrzucając pieniądze do puszki. Dziękujemy

     • "Powietrze - niewidzialny przyjaciel"

     • Kraina Eksperymentów odwiedziła dziś uczniów klas 1-3, by opowiedzieć im o powietrzu i jego działaniu. "Powietrze - niewidzialny przyjaciel", tak brzmiał temat zajęć, w czasie których dzieci stworzyły własne duszki na Halloween

     • DZIEŃ MŁODZIEŻY PCK

     •  

      25 października świętujemy Dzień Młodzieży PCK. Z tej okazji w IV LO w Zielonej Górze odbyła się uroczysta gala, na której zostali nagrodzeni najaktywniejsi wolontariusze i opiekunowie Szkolnych Kół PCK – za bezinteresowną pomoc na rzecz innych. Świętowaliśmy również setną rocznicę działalności młodzieży w Polskim Czerwonym Krzyżu. Naszą szkołę reprezentowała Hanna Weise, uczennica klasy 7a, która od 5 klasy aktywnie uczestniczy w akcjach Szkolnego Wolontariatu, wykazując się kreatywnością i dużym zaangażowaniem. Życzymy wszystkim wolontariuszom w tym szczególnym dniu satysfakcji z dalszej aktywności wolontariackiej, a radość tych, którym pomagacie, niech motywuje Was do dalszego działania. Opiekunki Szkolnego Wolontariatu

     • Sprzątanie opuszczonych i zaniedbanych grobów

     • Na cmentarzach można już zauważyć wielkie przygotowania do zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. Wiele osób odwiedzających swoich bliskich sprząta groby, zapala znicze, stawia kwiaty. Są jednak groby, o które nikt już nie dba, zaniedbane i opuszczone czekają… Czekają na ludzi o dobrych sercach, a takich nie brakuje w naszym szkolnym wolontariacie. 22 października, w piątkowe popołudnie, wolontariusze z klas 7a i 7b wraz z opiekunami ochoczo stawili się na cmentarzu parafialnym w Świdnicy. Przynieśli worki, rękawice, narzędzia ogrodnicze i pełni zapału zabrali się do pracy. Grabili liście, wyrywali chwasty i trawę z opuszczonych grobów, zbierali i wyrzucali stare znicze oraz zniszczone, sztuczne kwiaty. Wolontariusze wykazali się wielkim zaangażowaniem, pracowitością i współpracą. Radością napawał widok młodzieży, która swój wolny czas poświęciła na pracę, będącą wyrazem szacunku i pamięci o zmarłych.

                                                                                                                         Opiekunowie Wolontariatu

    • nauczyciel, klasa
     • Zebranie z rodzicami

     • Najbliższe zebranie odbędzie się dnia 28 października (czwartek) o godzinie 17:00

      • Spotkania z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów informujące o ocenach cząstkowych, frekwencji, zachowaniu.
      • Omówienie wyników testów diagnozujących
      • Spotkanie logopedy z rodzicami dzieci uczęszczających na terapię
      • Spotkanie pedagoga z rodzicami dzieci uczęszczających na zajęcia korekcyjno - kompensacyjne
      • Wywiadówka profilaktycznaCzynniki wpływające na osiągnięcia uczniów