Film z Dnia Drzwi Otwartych
Skrócone lekcje
Szanowni Państwo
Przekazujemy Państwu zarządzenie Dyrekcji dotyczące zmiany długości lekcji.
Od jutra tj. od środy 12 czerwca do piątku 14 czerwca lekcje w szkole zostaną skrócone z powodu upałów.Lekcje będą odbywać się w następujących godzinach:
1. 8.00-8.30
2. 8.40-9.10
3. 9.20-9.50
4. 10.00-10.30
5. 10.40-11.10 - obiady
6. 11.25-11.55 - obiady
7. 12.15-12.45Odjazd autobusów o 12:45
"Gorączka złota"
Polski Czerwony Krzyż organizując ogólnopolską akcję "Gorączka złota PCK", polegającą na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych, dofinansowuje kolonie dla najuboższych dzieci.
Warto podkreślić fakt, że akcja oprócz pozyskania środków na kolonie, ma także wymiar społeczny. Promuje idee wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie.Nasza szkoła od lat przyłącza się do akcji. Uczniowie klas 1-3 oraz 4-6 zbierali „groszówki” w swoich klasach i ponownie padł rekord. Tym razem ustanowiła go klasa 1b – wych. Mariola Zapotoczna, zbierając 49 kg złotych monet zajmując tym samym I miejsce.
Wyniki pozostałych klas:
- Klasa 4a – 16 kg
- Klasa 5b – 12,5 kg
- Klasa 1a - 9 kg
- Klasa 4b – 8 kg
- Klasa 2- 5,2 kg
- Klasa 6b – 5 kg
- Klasa 3 - 3,5 kg
Razem zebraliśmy 108,2 kg złotych monet.
Klasom, które z sercem włączyły się do akcji dziękujemy za zaangażowanie.
Z czerwonokrzyskim pozdrowieniem Małgorzata Furmanek – opiekun Szkolnego Wolontariatu J.
Z myślą o przedszkolakach
Kolejny rok z rzędu grupa uczniów klas gimnazjalnych i ósmych z pasją i ogromnym zaangażowaniem wykonała kawał świetnej roboty. Uczniowie przygotowali pokaz doświadczeń fizycznych, przy których bawiły się i uczyły przedszkolaki i oni sami. Ten mile spędzony czas został rozpoczęty i zakończony "bombowo". Wszystko można zobaczyć na filmikach i zdjęciach.
Co to był za dzień
W minioną środę otworzyliśmy drzwi naszej szkoły, tak aby każdy mógł do nas zajrzeć i przekonać się, że mamy super uczniów, fantastyczną kadrę nauczycielską i świetne warunki do nauki. Nam już emocje opadły ale mamy co wspominać.
„Poznajemy ptaki Polski i zasady bioróżnorodności, szanujemy Dzieło Stworzenia”
W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w tym projekcie w charakterze obserwatorów. Systematycznie prowadzili obserwacje ornitologiczne i wprowadzali je na portalu www.avesobserwacje.
Projekt o zasięgu ogólnopolskim, skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat, zamieszkujących jedno z 10 województw Polski (lubuskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie, świętokrzyskie). Obecnie obserwacje prowadzi 800 obserwatorów, a wśród nich są uczniowie naszej szkoły:
- Aleksandra Wlazły z kl. 8a
- Wiktor Wlazły z kl. 5a
- Alicja Kołodziej z kl. 6a
- Julia Markiewicz z kl. 7a
- Gabriel Tomiak z kl. 6a
- Barbara Niedźwiecka z kl. 8b
- Maria Kostrzewa z kl. 8a
- Dawid Skurtys z kl. 8b
- Krzysztof Weise z kl. 7a
- Milan Karbowiak z kl. 7b
- Kacper Różak z kl. 3
Grupą opiekował się pan Grzegorz Patek z Nadleśnictwa Krzystkowice, a od niedawna przejęła tę rolę pani Ewelina Fabiańczyk z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.
Projekt jest przewidziany do realizacji w latach 2018-2021. Prowadzi go Fundacja Ekologiczna Laudato Si' z siedzibą w Szczecinie.
Dzień Drzwi Otwartych Szkoły
Film promocyjny nakręcony na potrzeby wydarzenia "Dzień Drzwi Otwartych Szkoły".
Dzień Drzwi Otwartych Szkoły
Obiady w czerwcu
Czerwiec 2019
szkoła - 36 zł
przedszkole - 18 zł
12 dni
Wpłaty prosimy dokonać na konto bankowe:
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy: PKO BANK POLSKI NR 63 1020 5402 0000 0602 0382 1402 z podaniem w tytule płatności następujących danych: imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystaniaz obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)
CYKL SPOTKAŃ Z RODZICAMI PRZEZ ROK SZKOLNY
Dnia 24.05.2019 r. odbyły się kolejne warsztaty w ramach cyklu spotkań pt.: Z rodzicami przez rok szkolny. Tym razem uczniowie klas III przeszli szkolenie z zakresu służb mundurowych. Pani Magda wraz z mężem, panem Kamilem, zapoznali nas między innymi z tym, co oznacza gwiazdka na mundurze, jak rozpoznawać stopnie wojskowe po pagonach, czym różni się mundur służb więziennych od wojskowych. Uczniowie wcielili się w oficerów, chorążych, plutonowych, generałów. Mogli założyć maski gazowe oraz berety wojskowe. Każdy z nich mógł przybrać barwy wojenne poprzez wykonanie kamuflażu twarzy. Po zakończonych zajęciach dzieci otrzymały upominki oraz dyplomy. Dziękujemy rodzicom Kacpra za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu lekcji.
Film o szkole
praca uczniów klasy 8a
Sukcesy naszych uczniów
Konkursy przedmiotowe pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. W tym roku finalistami zostało troje uczniów z naszej szkoły:
- Alicja Kołodziej (kl. 6a SP) – konkurs przedmiotowy z j. polskiego
- Krzysztof Kromski (kl. III A gimnazjum) – konkurs przedmiotowy z j. angielskiego
- Saffiyya Shahabi (kl. 7a SP) – konkurs przedmiotowy z j. angielskiego
Wielki sukces odniósł również Jakub Szyja z klasy III A, który 3 kwietnia w Siedlcach wziął udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady o św. Maksymilianie Kolbe i zajął 11 miejsce wśród 72 uczestników z całej Polski. Jakub wykazał się bardzo dużą wiedzą na temat życia i dokonań św. Maksymiliana. Poznał jego życie dzięki lekturze książki pod tytułem „Czterdzieści siedem lat życia” napisanej przez Władysława Kluza.
"Mistrz przyrody"
20 maja chętni uczniowie klas szóstych mieli okazję wykazać się znajomością treści przyrodniczych prezentowanych na lekcjach przyrody w ciągu całego roku szkolnego. W konkursie wzięło udział 16 uczniów, a tytuł "Mistrza przyrody" i maksymalną ilość punktów zdobyły: Alicja Kołodziej z kl. VI a i Hanna Wiącek z kl. VI b.
Zwyciężczyniom gratulujemy wyniku, a pozostałym uczestnikom zaangażowania w przygotowaniu do konkursu.
E. Pentek
Konkurs „Mój kosmiczny autoportret”
W ramach zbliżającego się dnia dziecka zapraszamy uczniów udziału w konkursie pn. „Mój kosmiczny autoportret”.
Konkurs polega na wykonaniu w programie graficznym projektu nadruku koszulki (kolor koszulki czarny). Grafika powinna przedstawiać własną interpretację pojęcia „kosmiczny autoportret ”.
Zadanie skierowane jest do klas IV-V szkól podstawowych z terenu Województwa Lubuskiego.
Wygraną w konkursie są jest gra edukacyjna „Scottie Go!” oraz koszulka z własną zaprojektowaną grafiką.
Nagrodzone zostaną 3 prace.
Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo na naszej stronie : www.technologiczne.lubuskie.pl
POBIERZ REGULAMIN konkursu „ Mój kosmiczny autoportret ”
Pamiętamy...
18 maja bieżącego roku uczciliśmy 99 rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Klasy czwarte w ramach projektu „Jan Paweł II – patron naszej szkoły” oraz klasy szóste w ramach projektu „Śladami Jana Pawła II” wykonały prace plastyczne, które udekorowały wystawę poświęconą pamięci naszego Patrona.
Wioletta Tkaczyk
Wyniki konkursu "Olimpus"
Jak co roku nasi uczniowie startowali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. Konkurencja była ogromna, bo w olimpiadzie startują uczniowie z całej Polski. W tym roku na poziomie I (uczniowie klas 4 – 6) startowało 3325 uczniów. Milena Rożniatowska, uczennica klasy 6 b zajęła 13 miejsce, otrzymując tym samym dyplom laureata. Hanna Wiącek (kl. 6 b) zajęła 17 miejsce, Oliwia Rożniatowska (kl. 5 a) – 19, a Marta Białek (kl. 5 a) – 20.
Na poziomie II (uczniowie klas 7 – 8 oraz uczniowie klasy III gimnazjum) startowało 2921 uczniów. Wśród nich znalazły się dwie uczennice klasy 7 a – Aleksandra Głowacka zajęła 34 miejsce, a jej siostra – Amelia – 36.
Wioletta Tkaczyk
Photon z wizytą u przedszkolaków
24 maja przedszkolaki z grupy młodszej wzięły udział w zajęciach z robotem Photon. Jest on interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii, rozwija zdolności manualne, orientację przestrzenną oraz rozumienie logiki wydarzeń „krok po kroku”. Zajęcia dla naszych maluchów przygotowali starsi koledzy ze szkoły podstawowej. Podczas tych zajęć, poprzez proste sterowanie Photonem, dzieci mogły spróbować swoich sił w programowaniu ruchów robota, wydawaniu dźwięków, zmiany barwy czułek oraz oczu.
Anna Lisiecka
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie