• Warsztaty na temat zasad segregacji śmieci

• W środę, 26 października, klasy czwarte miały warsztaty na temat zasad segregacji śmieci. Pod szkołę przyjechała śmieciarka. Wszyscy uczniowie mogli wsiąść do kabiny kierowcy oraz osobiście uruchomić urządzenie do opróżniania pojemników na odpady. Następnie, w szkole, dzieci ćwiczyły prawidłową segregację odpadów. Dowiedziały się też co nieco o możliwościach ich recyklingu. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach klasa 4b otrzymała głośnik bezprzewodowy, a 4a – przyrodniczą grę edukacyjną. Zajęcia zostały przeprowadzone dzięki uprzejmości pracowników Zakładu Utylizacji Odpadów z Sulechowa – firmy, która odbiera odpady na terenie naszej gminy.

Dziękujemy!

• Udane starty szermierzy

• Udane starty lubuskich szermierzy w Pucharze Europy w Klagenfurcie oraz w ogólnopolskich zawodach szermierczych w Bytomiu. Przez dwa dni prawie 400 najlepszych kadetów rywalizowało w Pucharze Europy w austriackim Klagenfurcie. Niewątpliwie największym sukcesem zakończyła się rywalizacja drużynowa dziewcząt. Aż trzy zespoły z naszego kraju awansowały do finału turnieju. Zwyciężyła pierwsza reprezentacja Polski, przed drugim naszym teamem. W walce o brązowy medal trzecia drużyna z naszego kraju nieznacznie uległa reprezentacji Szwajcarii, zajmując 4 lokatę. W tym zespole walczyła nasza reprezentantka – Karolina Nieczkowska. Nie gorzej walczyli chłopcy – Bartek Kuźnik reprezentujący pierwszą reprezentację naszego kraju, wraz z kolegami z zespołu, zajął wysoką 5 lokatę. W turnieju indywidualnym najwyżej sklasyfikowana z naszego klubu została Karolina Nieczkowska, zajmując 69 miejsce. Bartek Kuźnik zajął 72 lokatę, Igor Grzelak był 121, a Jarosław Mikoda zakończył zmagania na miejscu 151. Był to kolejny start w Pucharze Europy, podczas którego nasi podopieczni startowali, reprezentując Polskę podczas najważniejszych imprez rozgrywanych w Europie.

W tym samym czasie 13-osobowy skład Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica brał udział w ogólnopolskich zawodach szermierczych w Bytomiu. W gronie 160 zawodniczek i zawodników w kilku kategoriach wiekowych najlepiej spisali się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy – Grzegorz Warecki oraz Jędrzej Kazimirski stanęli na podium, zajmując trzecie miejsca – odpowiednio w kategorii U12 oraz U10. Ich klubowi koledzy zajęli następujące miejsca: 9 miejsce – Kajetan Dyderski, 10 miejsce – Wiktor Pałasik, 11 miejsce – Helena Bednarska, 15 miejsce – Filip Sołtysiak, 16 miejsce – Mieszko Awramik, 20 miejsce – Andrzej Rewaj, 21 miejsce – Nikodem Milewski, 27 miejsce – Kacper Mielczarek, 35 miejsce – Sonia Birkenfeld, 42 miejsce – Franciszek Skorek, 48 miejsce – Leon Bobrowicz.