• Organizacja stołówki szkolnej

          • Szanowni Rodzice/Opiekunowie

            W roku szkolnym 2023/2024 wydawanie posiłków w stołówce szkolnej rozpoczynamy:

            11 września (poniedziałek)

             

            Warunkiem korzystania z obiadów w stołówce szkolnej jest złożenie:

            •             pisemnej deklaracji,

            •             oświadczenia Rodzica/Prawnego Opiekuna

             

            Wpłaty za obiady należy uiszczać do dnia 15 każdego miesiąca na nr konta bankowego:

            Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy

            PKO BANK POLSKI

            63 1020 5402 0000 0602 0382 1402

             

            z podaniem w tytule płatności następujących danych:

            imię i nazwisko ucznia, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)

             

            PROSIMY O TERMINOWE WPŁATY !

            W przypadku braku płatności obiady nie będą  wydawane.

             

          • Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu - Pszczółki

          • Drodzy Rodzice! 29.08.2023 (wtorek) w godzinach 10:00-11:30 serdecznie zapraszam Rodziców z Dziećmi, które od września 2023 roku rozpoczynają przygodę w Naszym Przedszkolu w grupie ,,Pszczółek". Spotykamy się na zajęciach adaptacyjnych w Przedszkolu w sali numer 2. Wychowawca grupy Pszczółek- Ewelina Olszewska.

          • Poznajemy tajemnice pszczół

          • 16 czerwca uczniowie klasy 3a mieli możliwość poznać życie pszczół oraz tajniki produkcji miodu. Swą wiedzą o tych fascynujących owadach podzielili się z dziećmi niezwykli goście – pszczelarze, którzy przybyli do klasy w towarzystwie swoich małych przyjaciół oraz z wieloma atrybutami potrzebnymi do zbioru miodu. Trzecioklasiści poznali etapy rozwoju pszczoły, dowiedzieli się, jaką rolę w ulu pełni królowa, jakie zadania mają robotnice, kim jest truteń. Mieli także możliwość obserwacji roju pszczół w specjalnym ulu oraz przymierzyć strój pszczelarza. Państwo Krystyna i Adam Schmidt przekazali dzieciom wiele ciekawostek z życia pszczół, pokazali niektóre narzędzia niezbędne w pracy pszczelarza oraz odpowiedzieli na wszystkie pytania. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu a uczniowie otrzymali prezenty w postaci malutkich słoiczków z miodem. 

            Najważniejszym przesłaniem tego spotkania było uświadomienie uczniom, jaką rolę pełnią pszczoły w środowisku oraz jak ważne jest ich istnienie dla ludzkości.

          • Wycieczka do JuraParku

          • Klasy 4a i 4b udały się na wspólną wycieczkę do JuraParku w Krasiejowie.

            Podczas wyjazdu dzieci poznały historię Ziemi oraz świat dinozaurów. Nasi podopieczni mieli okazję wspaniale spędzić ze sobą czas i zrelaksować się, korzystając z różnych atrakcji znajdujących się na terenie obiektu. Uczniowie chętnie korzystali z karuzel, kina 5D, czy oceanarium. Rozrywki dostarczył także tunel czasu. Wszyscy uczestnicy wrócili do domu pełni wrażeń, w radosnym nastroju.

          • MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ

          • Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Turniej Piłki Nożnej Drużyn Mieszanych o Puchar Szkoły. System rozgrywek „każdy z każdym” wyłonił najlepszą trójkę. W finale spotkały się drużyny z klas 5b, 4a i 6. Po zaciętych meczach zwyciężyła, zdobywając puchar, klasa 5b.

            Pozostałe wyniki:

            II miejsce – klasa 6

            III miejsce – klasa 4a

            IV miejsce – klasa 4b

            V miejsce -klasa 5a

            VI miejsce – klasa 7

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju 😊

          • Gorączka Złota PCK

          • Gorączka Złota PCK polega na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1-, 2- i 5-groszowych. W ramach akcji prowadzone są zbiórki uliczne, w sklepach, w szkołach, w przedszkolach oraz w firmach. Środki zebrane podczas akcji przeznaczane są na pomoc dzieciom, dofinansowując między innymi:

            • inicjatywy edukacyjne,
            • wypoczynek letni dla dzieci,
            • ciepłe posiłki w szkołach.

            Skala akcji sprawia, że drobne monety zamieniają się w „tony złota”, które pomagają najmłodszym.

            Warto podkreślić fakt, że akcja ma także wymiar społeczny. Promowana jest i podkreślana idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Większość wolontariuszy w „Gorączce złota” to uczniowie pomagający swoim rówieśnikom. To właśnie aspekt edukacyjny – pokazanie jak drobny gest jakim jest zebranie garści „złotych monet” – ma szczególną wartość.

            Nasza szkoła od lat przyłącza się do akcji. Uczniowie klas 1-3 oraz 4-8 zbierali „groszówki” w swoich klasach i ponownie padł rekord, zebraliśmy 118,03 kg groszówek.

            Wyniki poszczególnych klas:

            1. Klasa 2b – 25,15 kg,
            2. Klasy 8a i 8c – 14,90 kg,
            3. Klasa 8b – 13,95 kg,
            4. Klasa 7 – 10,35 kg,
            5. Klasa 2a – 9,0 kg,
            6. Klasa 5a – 8,15 kg,
            7. Klasa 3a – 8,08 kg,
            8. Klasa 6 – 7,10 kg,
            9. Klasa 5b – 7,10 kg,
            10. Klasy 1a i 1b – 6,25 kg,
            11. Klasa 4b – 6,0 kg,
            12. Klasa 4a – 1,70 kg.

            Klasom, które z sercem włączyły się do akcji, dziękujemy za zaangażowanie. 

            Z czerwonokrzyskim pozdrowieniem – opiekunki Szkolnego Wolontariatu J.

          • Rodzinna sobota

          • W sobotę 3 czerwca uczniowie klasy 3a wraz z rodzicami i wychowawczynią spotkali się, aby  świętować Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka. Najpierw wysłuchaliśmy kilku przestróg dotyczących bezpiecznego zachowania się nad wodą, które z okazji zbliżających się wakacji wygłosili ratownicy WOPR-u. Następnie odbył się wspólny spacer do lasu, gdzie czekał już na nas myśliwy z Wojskowego Koła Łowieckiego „Knieja”, który za pomocą rogu odtrąbił sygnał rozpoczynający zabawę w podchody. Brały w niej udział  dzieci wraz z rodzicami, a zakończyło ją  wspólne ognisko z kiełbaskami oraz pysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców. Odpoczywając po obfitym posiłku, wszyscy wysłuchali fascynujących opowieści o zwierzętach żyjących w lubuskich lasach. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które z wielkim zaangażowaniem odpowiadali panowie Piotr Sołtysiak oraz Bartosz Dziurla, ilustrując swoje wypowiedzi porożem zwierząt, wyprawionymi skórami bobra i borsuka oraz uzębieniem dzika. Były także pytania do uczniów nagradzane różnymi gadżetami. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom samodzielnie wykonane upominki, za które rodzice podziękowali lodami. Po kilku godzinach wspólnych zabaw wróciliśmy do domów zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

            Dziękujemy panu Piotrowi Sołtysiakowi i wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do tego, że ten rodzinny dzień był pełen wrażeń. Z pewnością będziemy go długo wspominać.

             

                                                                                                                                                                                   

             

          • Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2023

          • W naszej szkole w dniu 16 marca 2023 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”, w którym wzięło udział 33 uczniów.

            Najlepiej poradziła sobie Janina Pajdowska z klasy 2b – otrzymując wynik bardzo dobry.

            Wyróżnienia otrzymali:

            Tymon Bukowski z kl. 2b,

            Daniel Sobczyk z kl. 2a,

            Szymon Jaros z klasy 4a,

            Ewa Kołodziej z klasy 7.

            Serdecznie gratulujemy uczniom uzyskanych wyników!

             

          • ,,Więcej szczęścia jest z dawania, niż otrzymywania"

          • Stare przysłowie mówi ,, Więcej szczęścia jest z dawania, niż otrzymywania". Te mądre słowa odzwierciedlają wielkie serca i zaangażowanie osób, które brały udział w dekoracji ścian w naszym Publicznym Przedszkolu w Świdnicy. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Lilianie Reimann, Panu Przemysławowi Morozowi, Annie i Pawłowi Kierzek, Iwonie Cegielskiej, Jarosławowi Banickiemu, Wioletcie Pajdzik, Wioletcie i Rafałowi Mazuro za pomoc i gotowość przy tak wyjątkowej dla nas wszystkich inwestycji w przyszłość najmłodszych mieszkańców Świdnicy. Zachwyt dzieci oraz ich radość, aż trudno wyrazić słowami. Bardzo dziękujemy.

          • Filmeko

          • W obliczu nasilających się zmian klimatu, zaniku bioróżnorodności i konieczności pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych konieczna wydaje się edukacja i zwrócenie uwagi młodego pokolenia na te problemy. Konkurs filmowy „Filmeko” odpowiada na te potrzeby umożliwiając zgłębienie problemu w najlepszy możliwy sposób – poprzez działania i przekazanie zdobytej wiedzy innym osobom.

          • Byliśmy w Wiosce Indiańskiej

          • Nareszcie zrobiło się ciepło, a więc nadszedł czas wycieczek. Klasy 2a i 2b pojechały do Wioski Indiańskiej. W pięknie urządzonym ogrodzie dzieci poznały zwyczaje rdzennych mieszkańców Ameryki. Zobaczyły prezentację strojów, broni i pióropuszów. Z pomalowanymi przez Indian twarzami drugoklasiści mogli wziąć udział w takich atrakcjach, jak strzelanie z łuku, połów ryb, rzut marchewką do bizonów. Są to ćwiczenia, które przygotowywały młodych Indian do dorosłego życia. Na koniec, zaopatrzeni w łapacze snów, amulety i oręż – pełni wrażeń wróciliśmy do domów.