Konkursy przedmiotowe organizowane pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty to wielka okazja, aby zdobyć punkty niezwykle przydatne podczas naboru do szkół ponadpodstawowych. W poprzednich latach etap szkolny odbywał się najczęściej w listopadzie, a etapy rejonowe i wojewódzkie na początku roku w wyznaczonych przez kuratorium placówkach. W tym roku, oczywiście w związku z pandemią koronawirusa, będzie inaczej. Kurator oświaty zwróciła się do wszystkich dyrektorów szkół podstawowych o pomoc w zorganizowaniu dwóch pierwszych etapów – szkolnego i rejonowego. O ile nie zmienią się przepisy sanitarne – oba etapy będziemy zmuszeni przeprowadzić zdalnie. Etap szkolny będzie miał miejsce w drugiej połowie stycznia, z kolei etap rejonowy w pierwszych dwóch tygodniach marca. Najlepsi, już poza swoimi placówkami, zmierzą się z zadaniami w drugiej połowie kwietnia. Szkolny etap rozpocznie konkurs z języka polskiego, który został zaplanowany na poniedziałek, 18 stycznia. Ostatnim będzie konkurs z matematyki, który odbędzie się 28 stycznia, w piątek. Dokładny terminarz oraz regulaminy poszczególnych konkursów można znaleźć pod tym adresem: http://ko-gorzow.edu.pl/zmiany-terminow-wojewodzkich-konkursow-przedmiotowych-rok-szkolny-2020-2021/. Do konkursów zostało jeszcze trochę czasu – jeśli czujecie się mocni z któregokolwiek przedmiotu – proponujemy zakasać rękawy i wziąć się do pracy – nagrody i punkty do szkół średnich czekają na Was!
Szczęśliwego Nowego Roku
Egzamin ósmoklasisty
Jak wiedzą wszyscy zainteresowani, ukoronowaniem nauki w szkole podstawowej są egzaminy końcowe – egzaminy ósmoklasisty. Są przeprowadzane z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego – w przypadku naszej gminy jest to język angielski. Dotychczas egzaminy były pisane w kwietniu, w roku 2021 harmonogram przedstawia się następująco:
- język polski – 25 maja 2021 r. (wtorek) – godz. 9:00
- matematyka – 26 maja 2021 r. (środa) – godz. 9:00
- język obcy nowożytny – 27 maja 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00.
Zmiana terminu wynika, oczywiście, z trudności wynikających z trwającej od marca pandemii. Nauczanie zdalne, mimo starań nauczycieli, uczniów i rodziców, nie gwarantuje przygotowania do napisania testów na satysfakcjonującym wszystkie strony poziomie. Jednocześnie Ministerstwo Edukacji Narodowej ogranicza ilość pytań i zakres wiadomości sprawdzanych podczas egzaminu ósmoklasisty 2021.
Poniżej prezentujemy najważniejsze zmiany:
1) W przypadku egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego:- zmniejszenie zakresu treści sprawdzanych w zadaniach egzaminacyjnych, np. ograniczona będzie liczba lektur obowiązkowych, formy wypowiedzi ograniczone zostaną do dwóch: rozprawka albo opowiadanie;
- zmniejszenie (o 5 pkt) liczby zadań do rozwiązania w pierwszej części arkusza egzaminacyjnego (czytanie ze zrozumieniem), przy zachowaniu pełnego czasu przeprowadzania egzaminu (120 minut);
- możliwość odwołania się przez ucznia w wypracowaniu do wybranej lektury obowiązkowej, spełniającej warunki zadania (nie będzie wskazana lektura obowiązkowa, do której uczeń musiałby się odwołać).
2) W przypadku egzaminu ósmoklasisty z matematyki:
- zmniejszenie zakres treści sprawdzanych w zadaniach egzaminacyjnych, np. ograniczono wymagania dotyczące m.in. własności figur geometrycznych na płaszczyźnie, geometrii przestrzennej, elementów statystyki opisowej;
- zmniejszeniu (o 5 pkt) liczby zadań do rozwiązania w arkuszu egzaminacyjnym, przy zachowaniu pełnego czasu przeprowadzania egzaminu (100 minut);
- zmniejszenie liczby zadań otwartych do rozwiązania (w porównaniu do arkuszy z lat 2019–2020).
3) W przypadku egzaminu ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego:
- zmniejszenie zakresu treści sprawdzanych w zadaniach egzaminacyjnych, np. obniżony zostanie ogólny oczekiwany poziom biegłości językowej (poziom A2);
- zmniejszeniu (o 5 pkt) liczby zadań do rozwiązania w arkuszu egzaminacyjnym, przy zachowaniu pełnego czasu przeprowadzania egzaminu (90 minut);
- ograniczeniu/dostosowaniu zakresu struktur gramatycznych (opublikowanych w Informatorach o egzaminie z poszczególnych języków).
Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem: https://www.gov.pl/web/edukacja/wymagania-na-egzaminach-osmoklasisty-i-maturalnym. Informacje dotyczące egzaminu ósmoklasisty znajdują się w załączniku nr 1.
Jako że nasza młodzież będzie miała sporo wolnego czasu, radzimy szczególną uwagę zwrócić na listę lektur obowiązkowych:
1) Charles Dickens, Opowieść wigilijna;
2) Aleksander Fredro, Zemsta;
3) Jan Kochanowski, wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIII;
4) Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec;
5) Adam Mickiewicz, Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Świtezianka, Dziady część II, Pan Tadeusz (całość);
6) Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę;
7) Henryk Sienkiewicz, Quo vadis, Latarnik;
8) Juliusz Słowacki, Balladyna;
Życzymy miłej lektury i owocnych przygotowań, które zaowocują wyłącznie 100%!
"Święta, święta i po świętach"
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Szczęśliwego Nowego Roku
" Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia...
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia."
Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia pragniemy złożyć życzenia: zdrowia, radości w ciepłej rodzinnej atmosferze. Kolejny zaś Nowy Rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.
Rozkład jazdy autobusów na ferie
Półkolonia
Szanowni Rodzice!
Serdecznie zapraszamy Państwa Dzieci z klas 1 – 3 do uczestnictwa w półkolonii zorganizowanej w naszej szkole w dniach 04.01 – 08.01.2021r. (bez 06.01.2021r.).
Uczestnikom półkolonii zapewniamy:
- bezpłatne zajęcia zorganizowane od godz. 9.00 do godz. 12.00
- zajęcia ruchowo-taneczne oraz plastyczno-techniczne w 2 grupach (do 12 uczestników)
- dowóz uczniów dojeżdżających autobusami Zielonogórskiej Komunikacji Powiatowej zgodnie z ustalonym rozkładem jazdy
Karta kwalifikacyjna, oświadczenia, regulamin półkolonii i regulamin COVID- 19 do pobrania na stronie szkoły (należy przesłać skan na maila swidnicazs@wp.pl ).
- oswiadczenie_rodzica.pdf
- karta_kwalifikacyjna(1).pdf
- oswiadczenie(2).pdf
- regulamin_polkolonii.pdf
- upowaznienie_odbioru.pdf
- zgoda_na_transport.pdf
Wystawa "Rodzinny Stroik Bożonarodzeniowy"
Bożonarodzeniowe warsztaty online
Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły razem z rodzicami spotykają się, aby wspólnie przygotować stroiki. 21 grudnia, w piątkowe popołudnie, pierwszoklasiści wykonali je podczas warsztatów w formie online. Dzieci jednomyślnie stwierdziły, że taka forma bardzo im się podobała. Mamy jednak nadzieję, że za rok będziemy mogli spotkać się razem w szkole .
Agnieszka Marczewska
Wychowawczyni klasy 1a
12
Tradycyjne Szkolne Kolędowanie
Drodzy uczniowie, nauczyciele i rodzice!
Jak co roku zapraszam Was na tradycyjne Szkolne Kolędowanie!!!
W ubiegłych latach w ostatni dzień przed świątecznymi feriami, po klasowych wigiliach, na szkolnym korytarzu spotykaliśmy się wszyscy i wspólnie wykonywaliśmy kilka pięknych polskich kolęd. Wśród nich były zawsze kolędy „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Gdy śliczna Panna”, „Lulajże Jezuniu” i inne. W tym roku podtrzymajmy tę tradycję! Musimy to zrobić jednak trochę inaczej. Poniżej znajdują się linki do w/w kolęd. W ostatni dzień przed feriami, czyli we wtorek 22.12. o godz. 12.00. pokolędujmy wspólnie wirtualnie! Niech w każdym domu w ten dzień i o tej porze zabrzmią te jedne z najpiękniejszych polskich kolęd. To będzie nasze wspólne tegoroczne Szkolne Kolędowanie!
https://www.youtube.com/watch?v=3RJ2gEFXzgc
https://www.youtube.com/watch?v=LuqM0GN-b9Y
https://www.youtube.com/watch?v=nKMYIk7vnnQ
https://www.youtube.com/watch?v=QY02I04tfak
Z najlepszymi świątecznymi życzeniami, pozdrawiam ciepło-
nauczyciel muzyki Zbigniew Perwiński.
Mikołaj odpowiada na pytania
W klasie 3b Święta tuż tuż
41 WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY O TEMATYCE HONOROWEGO KRWIODAWSTWA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA
Spośród wielu prac nadesłanych do organizatora konkursu, Lubuskiego Oddziału Okręgowego PCK i Lubuskiej Okręgowej Rady HDK PCK w Zielonej Górze, szczególne uznanie oraz I miejsce i główną nagrodę zdobyły ex aequo w kategorii klas IV – VIII szkół podstawowych: Hanna Czarny – klasa 6 A i Dominika Bachman – klasa 8 B, którym serdecznie gratulujemy pomysłu i wykonania prac.
Dziękujemy również pani Renacie Uss-Wocial za przeprowadzenie etapu szkolnego i wyłonienie najlepszych prac konkursowych.
Małgorzata Furmanek, Szkolny Wolontariat
Mikołajkowy Turniej Sportowy w unihokeja
Z okazji mikołajek uczniowie uczęszczający na zajęcia sportowe SKS rozegrali między sobą turniej w unihokeja. Rywalizacja miała na celu: integrację grupy, wspólną zabawę, współdziałanie w zespole, akceptację siebie i innych, stosowanie zasady fair play . Mecz pomiędzy „Reniferami Mikołaja” (Jarosław Mikoda, Nikodem Nerkowski, Mateusz Skrynek, Weronika Sołtysiak, Anastasiia Horbova, Natalia Machanek, Dawid Kruszona) i „Mikołajkami” ( Erwin Jasinowski, Dominik Węclewicz, Zuzanna Mikoda, Krystian Mikoda, Marcel Olichwer, Amelia Batkowska i Zuzanna Kruszona) zakończył się zwycięstwem „Mikołajków”. Drużyny zostały obdarowane słodkościami ufundowanymi przez panią dyrektor – Lilianę Reimann.
Małgorzata Furmanek
"Rodzinny Stroik Bożonarodzeniowy"
„Moja inspiracja do kariery”
W imieniu Wojewódzkiego Urzędu Pracy – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Zespołu Interwizji Poradnictwa Zawodowego, a także Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim - partnera przedsięwzięcia, udostępniamy film edukacyjny pt. „Moja inspiracja do kariery”.
Film powstał w ramach tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery i ma celu szeroko pojęte promowanie poradnictwa zawodowego wśród dzieci i młodzieży i dorosłych.
Uwaga!!!
W związku z negatywną próbką wody w miejscowości Świdnica (nie może być ona spożywana, ani używana do przygotowywania posiłków oraz mycia rąk), prosimy rodziców o pozostawienie w domu dzieci, którym można zapewnić opiekę. Rodziców, którzy ze względów zawodowych nie mogą pozostawić dzieci w domu, prosimy o zapewnienie dzieciom napojów do picia oraz dodatkowego śniadania . Na chwilę obecną, nie możemy dzieciom przygotować herbaty oraz obiadu. Wyniki próbek wody pobranych do analizy powinny być znane w czwartek - 10 grudnia. O zaistniałych zmianach będziemy informować na bieżąco.
Zarządzenie nr 18/2020 Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy
z dnia 08 grudnia 2020r.
W związku z nowelizacją rozporządzenia z 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz informacją Lubuskiego Kuratora Oświaty o zmianie terminu ferii zimowych oraz terminu konkursów etapu szkolnego zarządza się, co następuje:
§ 1
Ustala się następujące terminy konkursów szkolnych:
- Konkurs przedmiotowy z historii – 26 I 2021 r.
- Konkurs przedmiotowy z geografii – 29 I 2021 r.
- Konkurs przedmiotowy z języka niemieckiego – 27 I 2021 r.
- Konkurs przedmiotowy z matematyki – 28 I 2021 r.
- Konkurs przedmiotowy z fizyki – 19 I 2021 r.
- Konkurs przedmiotowy z chemii – 20 I 2021 r.
- Konkurs przedmiotowy z języka angielskiego – 21 I 2021 r.
- Konkurs przedmiotowy z biologii – 22 I 2021 r.
- Konkurs przedmiotowy z języka polskiego – 18 I 2021 r.
§ 2
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Liliana Reimann – dyrektor szkoły
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Wszystkie