📢UWAGA!📢 KOLEJNA AKCJA! ZARAŻAMY DOBREM❗️
UWAGA! KOLEJNA AKCJA! ZARAŻAMY DOBREM
Szkolny Wolontariat włącza się do akcji „Nie noszę. Pomagam!" Wspieramy 14-letniego Bartosza Najdka z Sulechowa, chłopca zmagającego się z nieuleczalną chorobą.
Rozpoczynamy zbiórkę niepotrzebnych ubrań, pościeli, ręczników, maskotek, obuwia itp. Można przynosić również rzeczy z plamami, bez guzików, uszkodzone. Odbiorca skupuje tekstylia niesortowane, a więc waż-niejsza od jakości jest ilość.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole
4Helena Pogoda VII a
Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.
Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich.
„Drogi do Niepodległości”
GRATULACJE!
W 103. rocznicę Narodowego Święta Niepodległości Lubuskie Muzeum Wojska w Drzonowie zaprosiło laureatów VII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego - „Drogi do Niepodległości” na ogłoszenie wyników, pokonkursową wystawę oraz wręczenie nagród. Praca plastyczna Amelii Moszonki z klasy 8b zdobyła I- miejsce, praca plastyczna Hani Czarny zajęła II- miejsce w trzeciej grupie wiekowej. Naszym uczennicom w uroczystym wręczeniu nagród towarzyszyli rodzice wraz z rodzeństwem. Na zakończenie uroczystości nasz uczennice zostały poproszone o podzielenie się wrażeniami z dzisiejszego wydarzenia przez dziennikarkę TVP 3.
Sukces Hanny Czarny
W zielonogórskim Biurze Wystaw Artystycznych odbył się dzisiaj pokonkursowy wernisaż prac plastycznych. Lubuski okręg Polskiego Czerwonego Krzyża po raz 42 zorganizował konkurs plastyczny o tematyce honorowego krwiodawstwa. Na konkurs wpłynęło ponad 800 prac z 84 placówek. Ogromny sukces odniosła praca naszej uczennicy Hanny Czarny z klasy 7a, która zdobyła I miejsce. GRATULACJE!!!
80 urodziny Henryka Krakowiaka
W Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy w dniu 8 listopada wraz z Dyrektor Lilianą Reimann uczestniczyłam w jubileuszowej uroczystości 80 – lecia urodzin mistrza Henryka Krakowiaka. Był urodzinowy tort, kwiaty, goście, przemówienia. Dominowały słowa: skromność, wdzięczność, piękno, koloryt, sumienność, rzetelność i przyjaźń. Na telebimie w GOK-u pojawiały się kolejne zdjęcia dokumentujące obecność Mistrza w naszej społeczności. Co przywiodło mi na myśl wydarzenie z 2004 roku, pierwszy plener polsko – niemiecki „Letnica -2004”, na którym to rozpoczęła się moja i dzieci twórcza przygoda z Mistrzem. Wówczas w poplenerowym katalogu między innymi napisałam „…historie opowiadane obrazami…”, to tylko tyle i aż tyle wpisane w Jego życiorys. Uczniowie z szacunkiem i sympatią wspominają działania artystyczne pod bacznym okiem Mistrza.
„Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0.”
Miło nam poinformować, że nasza szkoła,
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy, bierze udział
w Programie Certyfikacyjnym „Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0.”Szkoła Myślenia Pozytywnego to autorski program certyfikacyjny stworzony i realizowany od 2016 przez Fundację
„Instytut Edukacji Pozytywnej”.
#SzkołaPamięta - podziękowania
W ramach akcji szkoły, przedszkola i placówki oświatowe realizowały różnorodne działania. O swoich inicjatywach informowały na stronach internetowych oraz zamieszczały posty w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaPamięta.
Dziękujemy za wszystkie działania. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem aktywności i zaangażowania uczniów oraz nauczycieli.
Cztery pozycje medalowe oraz sześć finałów lubuskich szermierzy
Cztery pozycje medalowe oraz sześć finałów lubuskich szermierzy w Pucharze Ziem Północnych – Szczecin 2021.
Uczennice i uczniowie naszej szkoły, reprezentanci "Flesz" Świdnica – Adam Warecki, Grzegorz Warecki oraz Tymon Bobrowicz, wywalczyli medalowe pozycje w ogólnopolskich zawodach szermierczych „Puchar Ziem Północnych”, który odbył się w Szczecinie.
Gala wręczenia gminnych stypendiów naukowych
W środę – 3 listopada odbyła się Gala wręczenia gminnych stypendiów naukowych.
Uroczystość poprowadził przewodniczący Rady Gminy Świdnica Tomasz Marczewski, certyfikaty wręczała wójt Izabela Mazurkiewicz.
W sumie stypendia otrzymało 47 uczniów z klas IV-VIII szkół podstawowych i 22 studentów.
Warunkiem jego przyznania było w przypadku studentów m.in. zameldowanie na terenie gminy Świdnica oraz uzyskanie średniej ocen – 4,60. Natomiast w przypadku uczniów m.in. uczęszczanie do szkół podstawowych na terenie gminy Świdnica i uzyskanie średniej ocen: kl. IV-V – 5,50; kl. VI-VIII – 5,20,
Gmina Świdnica ogłasza konkurs
- Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież w wieku do 16 lat do udziału w Mikołajkowo-Świątecznym Konkursie.
- Zadaniem jest wykonanie ozdoby świątecznej dowolną techniką.
- Na prace czekamy do 6 grudnia br.
- Ogłoszenie wyników nastąpi podczas Gminnej Wigilii – 12 grudnia br., która odbędzie się na park
„Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu”
Fundacja „Szkoła na Widelcu” zaprosiła naszą szkołę do uczestnictwa w projekcie „Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu”. Podjęliśmy się tego działania ucząc naszych uczniów i rodziców zasad zdrowego odżywiania oraz przyrządzania pełnowartościowych posiłków. Uczniowie oraz ich rodzice tym samym mieli możliwość wyrobić w sobie nawyki przyrządzania zdrowego jedzenia, które przyczyni się do zachowania zdrowia oraz pięknej sylwetki przez długie, długie lata.
Szkoła pamięta
Przełom października i listopada to dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali sięw historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.
Obiady w listopadzie
Przedszkole - 31,50 zł
Szkoła - 63,00 zł
"Dzień Dyni"
Dynia to nie tylko piękne, ze względu na kolor, ale też bardzo smaczne warzywo. Uczniowie klasy 1B mogli się o tym naocznie przekonać, gdyż zorganizowali sobie Dzień Dyni. Było twórczo, wesoło i... bardzo smakowicie.
"Bambusowe podróże dookoła świata"
Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu z cyklu "W krainie Pani Muzyki"
Tym razem udaliśmy się w "Bambusowe podróże dookoła świata". Uczniowie poznali instrumenty wykonane z bambusowej łodygi, takie jak: antara, ksylofon, kij deszczowy i wiele innych. Dzięki tym zajęciom jesteśmy bogatsi o wiele niezwykłych doznań słuchowych.
"Powietrze - niewidzialny przyjaciel"
Kraina Eksperymentów odwiedziła dziś uczniów klas 1-3, by opowiedzieć im o powietrzu i jego działaniu. "Powietrze - niewidzialny przyjaciel", tak brzmiał temat zajęć, w czasie których dzieci stworzyły własne duszki na Halloween
Turniej pamięci Krzysztofa Stefańskiego
Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Świdnicy oraz Mistrzostwa Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica w szpadzie 2021.
Walka naszych szkolnych szpadzistów trwa na hali sportowej GOSiR w Świdnicy
DZIEŃ MŁODZIEŻY PCK
25 października świętujemy Dzień Młodzieży PCK. Z tej okazji w IV LO w Zielonej Górze odbyła się uroczysta gala, na której zostali nagrodzeni najaktywniejsi wolontariusze i opiekunowie Szkolnych Kół PCK – za bezinteresowną pomoc na rzecz innych. Świętowaliśmy również setną rocznicę działalności młodzieży w Polskim Czerwonym Krzyżu. Naszą szkołę reprezentowała Hanna Weise, uczennica klasy 7a, która od 5 klasy aktywnie uczestniczy w akcjach Szkolnego Wolontariatu, wykazując się kreatywnością i dużym zaangażowaniem. Życzymy wszystkim wolontariuszom w tym szczególnym dniu satysfakcji z dalszej aktywności wolontariackiej, a radość tych, którym pomagacie, niech motywuje Was do dalszego działania. Opiekunki Szkolnego Wolontariatu
Sprzątanie opuszczonych i zaniedbanych grobów
Na cmentarzach można już zauważyć wielkie przygotowania do zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. Wiele osób odwiedzających swoich bliskich sprząta groby, zapala znicze, stawia kwiaty. Są jednak groby, o które nikt już nie dba, zaniedbane i opuszczone czekają… Czekają na ludzi o dobrych sercach, a takich nie brakuje w naszym szkolnym wolontariacie. 22 października, w piątkowe popołudnie, wolontariusze z klas 7a i 7b wraz z opiekunami ochoczo stawili się na cmentarzu parafialnym w Świdnicy. Przynieśli worki, rękawice, narzędzia ogrodnicze i pełni zapału zabrali się do pracy. Grabili liście, wyrywali chwasty i trawę z opuszczonych grobów, zbierali i wyrzucali stare znicze oraz zniszczone, sztuczne kwiaty. Wolontariusze wykazali się wielkim zaangażowaniem, pracowitością i współpracą. Radością napawał widok młodzieży, która swój wolny czas poświęciła na pracę, będącą wyrazem szacunku i p
Aktualności
- Kartki, serca, fundusze – nasza solidarność z Laurą
- 17.04.2025
- Z GOK Świdnica w świątecznym klimacie - sukcesy i wyróżnienia
- 16.04.2025
- Kiermasz charytatywny dla Laury
- 16.04.2025
- Matematyka w ciele człowieka.
- 12.04.2025
- Kosmiczny Ogród - podbity przez młodych artystów.
- 12.04.2025
- Mistrzostwa Powiatu - kolejny sukces.
- 12.04.2025
- Zapraszamy na KIERMASZ ZABAWEK I KSIĄŻEK!
- 06.04.2025
- Kolejny sukces naszych uczniów!
- 03.04.2025
- Lubuskie Konfrontacje Artystyczne - Plastyka 2025
- 03.04.2025
- Gratulacje dla Zuzanny Paniec
- 02.04.2025
- KONKURS "Biblioteka. Lubię to!"
- 31.03.2025
- Certyfikaty „EuroWeek – Szkoła Liderów” zdobyte!
- 31.03.2025
- Konkurs Recytatorski LKA
- 29.03.2025
- MIEDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZA
- 29.03.2025
- Greetings from EuroWeek!
- 29.03.2025
- Ciekawa nauka.
- 26.03.2025
- PRO ARTE 2025
- 26.03.2025
- Wycieczka do Sejmu RP
- 25.03.2025
- Pierwszy Dzień Wiosny
- 23.03.2025
- Jemy zdrowo 💚
- 23.03.2025
Godziny dzwonków
Niedziela 20.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych