• CO SŁYCHAĆ

• Świetlicowe zajęcia

Celem działalności świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. Spędzanie czasu w świetlicy szkolnej powinno także sprzyjać wszechstronnemu rozwojowi dzieci. Zajęcia świetlicowe powinny wzbogacać wiedzę, rozwijać
          i wychowywać. Jedną z metod i form pracy z uczniami sprzyjającą realizacji tych celów są zajęcia plastyczne. Twórczość plastyczna jest bardzo ważną formą działalności dziecka.

Dzieci przebywające na świetlicy wykonywały jesienne drzewo metodą rozcierania kredek. Prosta a jakże efektowna zabawa dla małych i dużych. Kolejne zajęcia związane były z Dniem Języków Obcych. Po krótkiej pogadance uczniowie kolorowali flagę Wielkiej Brytanii.

Link do zdjęć poniżej.

Wychowawcy świetlicy

Mistrz Polski w kulturystyce Łukasz Mizera

odwiedził świetlicę szkolną

Dnia 21.03.2019 z okazji " Dni Zdrowia" odwiedził świetlicę szkolną Mistrz Polski w kulturystyce Łukasz Mizera. Nasz gość, by zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania, opowiedział o zdrowej diecie, zachęcając jednocześnie dzieciaki do aktywnego trybu życia.

Więcej zdjęć: Dni zdrowia 2019

Konkurs " Wymarzony bukiet kwiatów"

Konkurs świetlicowy „ Wymarzony bukiet kwiatów ” cieszył się wśród uczniów ogromną popularnością. Zebraliśmy wiele prac, zaś wybór tych najlepszych nie był łatwy. Każda praca choć na ten sam temat, różniła się od siebie. Tym razem rolę jury pełnili niepedagogiczni pracownicy szkoły (Panie kucharki, Panie sekretarki, Pani intendentka oraz rodzice).

Wyniki konkursu:

Klasy I-III

I miejsce: Mateusz Rawdanis, Lena Lewkowicz, Aurelia Moszonka oraz Jakub Mosiołek z klasy 1b

Klasy IV-VIII

I miejsce: Hanna Gagajewska 5a

II miejsce: Hanna Czarny 4a

III miejsce: Amelia Moszonka 5b i Hanna Łotocka 7a

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, a pozostałe wyróżnione prace zostały nagrodzone ocenami celującymi z plastyki (dziękujemy Pani Renacie Uss-Wocial za docenienie pracy dzieci).

Wiecej zdjęć: Wymarzony bukiet kwiatów

Andrzejki "Centrum wróżb wszelakich"

Andrzejkowe szaleństwo w świetlicy szkolnej. Wychowawcy z pomocą uczniów, na każdej przerwie zabierali chętne dzieci do niezwykłego "CENTRUM WRÓŻB WSZELAKICH". Każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości, jaką będzie miał żonę, a także jak potoczy się dalej jego kariera. Świetlica pękała w szwach, a uczniowie chętnie brali udział w zabawie, która zakończyła się rytmiczną dyskoteką.

Więcej zdjęć: Andrzejki

Konkurs plastyczny "Belfer" rozstrzygnięty!

Z początkiem października wychowawcy świetlicy ogłosili konkurs plastyczny na wizerunek wybranego nauczyciela. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie klas I - VI wykonali w sumie 41 prac. Po wstępnych komisja wyróżniła 24 prace, które zaprezentowane były na korytarzu szkolnym. Od tej pory każdy z nauczycieli mógł zagłosować na swoich faworytów. Ostatecznie dziewiętnastu głosujących nauczycieli wybrało zwycięzców!

I miejsce zdobyli:

Wiktor Wlazły 5a

Amelia Moszonka 5b

II miejsce:

Hanna Weise 4a

Dominika Bachman 6b

III miejsce:

Zuzanna Paniec  3

Julia Kosowska 5c

Zuzanna Kościńska 5c

Serdecznie gratulujemy!!!

Więcej zdjęć: Konkurs "Belfer"