Strona główna

    • brak danych
        • Pamiętamy...
          • Pamiętamy...

            18 maja bieżącego roku uczciliśmy 99 rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Klasy czwarte w ramach projektu „Jan Paweł II – patron naszej szkoły” oraz klasy szóste w ramach projektu „Śladami Jana Pawła II” wykonały prace plastyczne, które udekorowały wystawę poświęconą pamięci naszego Patrona.

            Wioletta Tkaczyk

        • Wyniki konkursu "Olimpus"
          • Wyniki konkursu "Olimpus"

            Jak co roku nasi uczniowie startowali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. Konkurencja była ogromna, bo w olimpiadzie startują uczniowie z całej Polski. W tym roku na poziomie I (uczniowie klas 4 – 6) startowało 3325 uczniów. Milena Rożniatowska, uczennica klasy 6 b zajęła 13 miejsce, otrzymując tym samym dyplom laureata. Hanna Wiącek (kl. 6 b) zajęła 17 miejsce, Oliwia Rożniatowska (kl. 5 a) – 19, a Marta Białek (kl. 5 a) – 20.

        • Photon z wizytą u przedszkolaków
          • Photon z wizytą u przedszkolaków

            24 maja przedszkolaki z grupy młodszej wzięły udział w zajęciach z robotem Photon. Jest on interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii, rozwija zdolności manualne, orientację przestrzenną oraz rozumienie logiki wydarzeń „krok po kroku”. Zajęcia dla naszych maluchów przygotowali starsi koledzy ze szkoły podstawowej. Podczas tych zajęć, poprzez proste sterowanie Photonem, dzieci mogły spróbować swoich sił w programowaniu ruchów robota, wydawaniu dźwięków, zmiany barwy czułek oraz oczu.

        • Warsztaty edukacyjne w Castoramie
          • Warsztaty edukacyjne w Castoramie

            17 maja uczniowie klasy 1a wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w Castoramie w Zielonej Górze. Były to zajęcia rozwijające zdolności i umiejętności praktyczno-techniczne. Dzieci samodzielnie wykonywały z drewnianych elementów skrzynkę na narzędzia. Wbijanie gwoździ, dopasowywanie elementów nie było zadaniem prostym, dlatego też efekt końcowy przyniósł każdemu dużo satysfakcji. W nagrodę każdy uczestnik warsztatów otrzymał dyplom i drobny upominek. Po powrocie do szkoły dzieci ozdobiły swoje skrzyneczki według własnego pomysłu.

        • Bezpieczna szkoła
          • Bezpieczna szkoła

            grafika Kinga Klocek

            Minister Edukacji narodowej przypomina o możliwości skorzystania przez szkoły i placówki w dokumentu pn. "Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecena działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów", który znajduje się na stronie internetowej https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/.

        • Aktualizacja Uonet+
          • Aktualizacja Uonet+

            Kilka dni temu nastąpiła aktualizacja dziennika elektronicznego. Odświeżona została baza danych. Standardowo po takim działaniu występują pewne trudności. Pamiętajmy o odświeżeniu przeglądarki i wyczyszczeniu plików cookies. Podobne czynności należy wykonać, w przypadku korzystania z mobilnego dziennika.

        • Szanowni Rodzice
          • Szanowni Rodzice

            Zapraszamy wszystkich chętnych wraz z dziećmi na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w naszej szkole w dniu 16.05 o godzinie 18:00.

            Przedstawiciel USKI Polska przeprowadzi godzinne warsztaty dla Państwa dzieci, na których zaprezentuje skuteczne techniki uczenia się.

            Informacja dotyczy dzieci od 3 klasy szkoły podstawowej.

        • Spotkanie z rodzicami
          • Spotkanie z rodzicami

            Najbliższe spotkanie z rodzicami odbędzie się dnia 16 maja 2019 r. o godzinie 17:00.

            Zakres spotkania:

            • Przypomnienie zapisów WZO dotyczących promocji, przeprowadzania egzaminów poprawkowych, sprawdzających, klasyfikacyjnych.
            • Zapoznanie rodziców w ramach doradztwa zawodowego - klasy 8 SP oraz II
        • Dzień Drzwi Otwartych Szkoły
          • Dzień Drzwi Otwartych Szkoły

            Pewnie każdy z Nas niejednokrotnie chciałby sobie przypomnieć, jak wyglądają zajęcia w salach szkolnych. Już niedługo będzie taka okazja! W środę, 5 czerwca, od wczesnych godzin rannych nasza szkoła będzie czekać z wieloma atrakcjami.

            Tego dnia każdy będzie mógł zajrzeć do sal w trakcie zajęć lekcyjnych, poznać lub przypomnieć sobie nauczycieli oraz zobaczyć ich podczas pracy. Będzie możliwość obejrzenia gabinetów, poznania kadry pedagogicznej oraz fachowców (pedagoga, logopedy i psychologa szkolnego).

        • Finał Olimpiady Franciszkańskiej
          • Finał Olimpiady Franciszkańskiej

            6.05.2019 r.

            Trzeciego kwietnia bieżącego roku w Siedlcach odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady o św. Maksymilianie Kolbe. Nasz uczeń – Jakub Szyja z klasy III A, zajął 11 miejsce wśród 72 uczestników z całej Polski. Jakub wykazał się bardzo dużą wiedzą na temat życia i dokonań św. Maksymiliana. Poznał jego życie dzięki lekturze książki pod tytułem „Czterdzieści siedem lat życia” napisanej przez Władysława Kluza. Podczas olimpiady była również wymagana znajomość Ewangelii wg św. Mateusza. W konkursie tym każdy, kto choć trochę poznał postać św. Maksymilian Kolbe, znalazł w nim wzór do naśladowania.

        • Nowoczesne metody hodowli roślin
          • Nowoczesne metody hodowli roślin

            22 marca klasy 1B i 3 wybrały się na wycieczkę do pobliskiego ogrodnictwa. Pan Adam Mordel opowiedział uczniom o ciężkiej pracy ogrodnika, pokazał nowoczesne metody hodowli roślin ozdobnych oraz warzyw. Uczniowie mogli zobaczyć, na czym polega biowalka ze szkodnikami a także przyjrzeć się z bliska roślinnym intruzom. Na zakończenie każdy mógł trochę popracować. Sadziliśmy do doniczek sadzonki komarnic. W prezencie dostaliśmy po pięknym bratku. To była bardzo ciekawa lekcja.

        • KONKURS FOTOGRAFICZNY
          • KONKURS FOTOGRAFICZNY

            ,,Symptomy wiosny gmina Świdnica 2019”

            21 marca wyłoniono laureatów konkursu fotograficznego na temat ,,Symptomy wiosny gmina Świdnica 2019”, który skierowany był do uczniów klas trzecich gimnazjum. Okazało się, że wśród uczniów jest wielu zapalonych fotografów amatorów, którzy zachwycili jury pięknie wykonanymi zdjęciami. Niektórzy okazali się wręcz specjalistami w dziedzinie artystycznej fotografii cyfrowej,

          • Podsumowanie "Dni zdrowia"

            Dni Zdrowia w naszej szkole to już tradycja. Staramy się dbać o zdrowie zgodnie z maksymą: lepiej zapobiegać, niż leczyć. Głównym celem tegorocznych Dni Zdrowia było eliminowanie niewłaściwych nawyków odżywiania wśród młodych ludzi oraz zmotywowanie ich do aktywności ruchowej. Dzieci i młodzież w ramach szkoły promującej zdrowie uczestniczyła w konkursach, turniejach, pogadankach, prezentacjach i spotkaniach propagujących zdrowy styl życia, aktywność rekreacyjno-sportową oraz zdrowe, ekologiczne odżywianie. Wszystkie przedsięwzięcia przygotowane zostały z myślą o profilaktyce i zdobywaniu umiejętności dbania o zdrowie własne i innych.

          • W Krainie Eksperymentów

            15 lutego 2019 roku odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „W Krainie Eksperymentów”. Tym razem uczniowie poznawali tajniki kuchni molekularnej. Poznali nowy termin – sferyfikacja – czyli zamykanie wody w żelowej otoczce. Samodzielnie wykonali kawior i wspaniałe, kolorowe „glutorobaczki”. Jak zawsze było niezwykle ciekawie.

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • ERASMUS
    • Przedszkole Publiczne w Świdnicy
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • nasza szkoła realizuje projekt "Laboratoria przyszłości"
    • Poznaj Polskę