Strona główna
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 dla klas 8 SP i 3 gimnazjum obdędzie się 18 czerwca o godzinie 17:00 (Hala Sportowa "Świdniczanka").
A już 19 czerwca 2019 r. :
godzina 8:00 - Msza św.
godzina 9:00 - uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w klasach 1-7 SP
CYKL SPOTKAŃ Z RODZICAMI PRZEZ ROK SZKOLNY
Dnia 7 czerwca 2019 roku odbyły się kolejne warsztaty w ramach cyklu spotkań pt.:
Z rodzicami przez rok szkolny. Tym razem uczniowie klas I b oraz III zapoznali się ze specyfiką produkcji okien. Pan Daniel wraz z małżonką, panią Agnieszką, zapoznali nas między innymi z procesem produkcji okien. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda okno w przekroju, z czego się składa, co je uszczelnia przed zimnem i wiatrem. Były to bardzo ciekawe zajęcia, co widać było po zainteresowaniu dzieci. Uczniowie mogli również obejrzeć proces zakładania okien w budynkach.
Poznajemy rynek pracy
Uczniowie klas 8 szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Powiatowego Urzędu Pracy. Tematem spotkania był barometr zawodów w powiecie zielonogórskim. Młodzież miała możliwość zapoznania się z zapotrzebowaniem na poszczególne zawody na rynku pracy.
Jak się robi gluty, gluciory, gluciska...
W Krainie Eksperymentów tym razem uczniowie robili gluty, gluciory, gluciska. To były ostatnie zajęcia przed wakacjami. I wszyscy wspaniale się bawili. Na zakończenie wszyscy dostali dyplom ukończenia Akademii Geniusza. W indeksie ostatnia naklejka - wszystkie eksperymenty zaliczone!
4
Skrócone lekcje
Szanowni Państwo
Przekazujemy Państwu zarządzenie Dyrekcji dotyczące zmiany długości lekcji.
Od jutra tj. od środy 12 czerwca do piątku 14 czerwca lekcje w szkole zostaną skrócone z powodu upałów.Lekcje będą odbywać się w następujących godzinach:
1. 8.00-8.30
2. 8.40-9.10
3. 9.20-9.50
4. 10.00-10.30
5. 10.40-11.10 - obiady
6. 11.25-11.55 - obiady
7. 12.15-12.45
"Gorączka złota"
Polski Czerwony Krzyż organizując ogólnopolską akcję "Gorączka złota PCK", polegającą na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych, dofinansowuje kolonie dla najuboższych dzieci.
Warto podkreślić fakt, że akcja oprócz pozyskania środków na kolonie, ma także wymiar społeczny. Promuje idee wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie.
Z myślą o przedszkolakach
Kolejny rok z rzędu grupa uczniów klas gimnazjalnych i ósmych z pasją i ogromnym zaangażowaniem wykonała kawał świetnej roboty. Uczniowie przygotowali pokaz doświadczeń fizycznych, przy których bawiły się i uczyły przedszkolaki i oni sami. Ten mile spędzony czas został rozpoczęty i zakończony "bombowo". Wszystko można zobaczyć na filmikach i zdjęciach.
Co to był za dzień
W minioną środę otworzyliśmy drzwi naszej szkoły, tak aby każdy mógł do nas zajrzeć i przekonać się, że mamy super uczniów, fantastyczną kadrę nauczycielską i świetne warunki do nauki. Nam już emocje opadły ale mamy co wspominać.
„Poznajemy ptaki Polski i zasady bioróżnorodności, szanujemy Dzieło Stworzenia”
W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w tym projekcie w charakterze obserwatorów. Systematycznie prowadzili obserwacje ornitologiczne i wprowadzali je na portalu www.avesobserwacje.
Projekt o zasięgu ogólnopolskim, skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat, zamieszkujących jedno z 10 województw Polski (lubuskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie, świętokrzyskie). Obecnie obserwacje prowadzi 800 obserwatorów, a wśród nich są uczniowie naszej szkoły:
Dzień Drzwi Otwartych Szkoły
Film promocyjny nakręcony na potrzeby wydarzenia "Dzień Drzwi Otwartych Szkoły".
Obiady w czerwcu
Czerwiec 2019
szkoła - 36 zł
przedszkole - 18 zł
12 dni
Wpłaty prosimy dokonać na konto bankowe:
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy: PKO BANK POLSKI NR 63 1020 5402 0000 0602 0382 1402 z podaniem w tytule płatności następujących danych: imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystaniaz obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)
CYKL SPOTKAŃ Z RODZICAMI PRZEZ ROK SZKOLNY
Dnia 24.05.2019 r. odbyły się kolejne warsztaty w ramach cyklu spotkań pt.: Z rodzicami przez rok szkolny. Tym razem uczniowie klas III przeszli szkolenie z zakresu służb mundurowych. Pani Magda wraz z mężem, panem Kamilem, zapoznali nas między innymi z tym, co oznacza gwiazdka na mundurze, jak rozpoznawać stopnie wojskowe po pagonach, czym różni się mundur służb więziennych od wojskowych. Uczniowie wcielili się w oficerów, chorążych, plutonowych, generałów. Mogli założyć maski gazowe oraz berety wojskowe. Każdy z nich mógł przybrać barwy wojenne poprzez wykonanie kamuflażu twarzy. Po zakończonych zajęciach dzieci otrzymały upominki oraz dyplomy. Dziękujemy rodzicom Kacpra za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu lekcji.
W Krainie Eksperymentów
W piątek 26.05.2019 r. klasy I – III brały udział w spotkaniu „W Krainie Eksperymentów”. Dzieci dowiedziały się, jaki jest wpływ soli na skórę i przygotowały zestaw do domowego SPA. Jak go wykorzystały? W Dniu Mamy obdarowały drobnym upominkiem swoje mamy.
Film o szkole
praca uczniów klasy 8a
Sukcesy naszych uczniów
Konkursy przedmiotowe pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. W tym roku finalistami zostało troje uczniów z naszej szkoły:
- Alicja Kołodziej (kl. 6a SP) – konkurs przedmio
"Mistrz przyrody"
20 maja chętni uczniowie klas szóstych mieli okazję wykazać się znajomością treści przyrodniczych prezentowanych na lekcjach przyrody w ciągu całego roku szkolnego. W konkursie wzięło udział 16 uczniów, a tytuł "Mistrza przyrody" i maksymalną ilość punktów zdobyły: Alicja Kołodziej z kl. VI a i Hanna Wiącek z kl. VI b.
Konkurs „Mój kosmiczny autoportret”
W ramach zbliżającego się dnia dziecka zapraszamy uczniów udziału w konkursie pn. „Mój kosmiczny autoportret”.
Konkurs polega na wykonaniu w programie graficznym projektu nadruku koszulki (kolor koszulki czarny). Grafika powinna przedstawiać własną interpretację pojęcia „kosmiczny autoportret ”.
Zadanie skierowane jest do klas IV-V szkól podstawowych z terenu Województwa Lubuskiego.
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026