Strona główna

    • brak danych
          • Kooperatywa szkolna w fabryce mebli IKEA

            W czwartek, 14 listopada 2019 roku, uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy mieli okazję zobaczyć, jak funkcjonuje nowoczesna fabryka i na czym polega praca w niej. Możliwość tę mieli dzięki uczestnictwu w innowacyjnym projekcie „KOOPERATYWA SZKOLNA – INKUBATOR CSR”. Członkowie projektu z naszej szkoły udali się wraz z opiekunami i rówieśnikami z innych szkół do fabryki mebli IKEA w Zbąszynku.

          • Byliśmy w Złotoryi

            14 listopada klasa IIB i pierwszoklasiści z Koźli pojechali do Fabryki Bombek Vitbis w Złotoryi. Najwspanialszym doświadczeniem podczas tej niezwykle udanej wycieczki była możliwość własnoręcznego ozdabiania bombek. Do dyspozycji były farby i brokat, który spowodował, że błyskawicznie błyszczały się nie tylko bombki . Dzieci mogły zapoznać się z cyklem powstawania bombek: od szklanych rurek po pakowanie w pudełka. Na zakończenie wyprawy można było zrobić zakupy w sklepie firmowym. Ta wspaniała wycieczka wprowadziła nas cichutko w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

          • POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

            W środę, 13 listopada, odwiedziła nas pani logopeda Sylwia Madera, mama uczennicy klasy trzeciej – Wiktorii Madery. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, na czym polega praca logopedy. Uczniowie, oprócz ćwiczeń poprawnej wymowy, wykonywali również ćwiczenia ruchowe i śpiewali piosenki. Największą atrakcją dla dzieci okazało się jedzenie kakao – bez użycia rąk. Uczniowie byli zachwyceni. Na zakończenie lekcji pani Sylwia nagrodziła uczniów upominkami, a dzieci podziękowały za spotkanie, wręczając kwiatka. Bardzo dziękujemy za nietypową, pełną atrakcji lekcję. Już nie możemy się doczekać kolejnych spotkań z rodzicami.

        • Darz Bór
          • Darz Bór

            Polski Związek Łowiecki w Zielonej Górze zaprosił do uczestnictwa w konkursie plastycznym pt. „Leśny świat – moim światem”. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Żagania Andrzej Katarzyniec. Konkurs został zorganizowany w ramach VI Wielkich Łowów w Puszczy Żagańskiej. 20 października 2019 r. w Pałacu Książęcym w Żaganiu odbyła się gala finałowa konkursu plastycznego „Leśny świat – moim światem”, a hol turkusowy ozdobiły prace konkursowe dzieci. Czworo uczniów naszej szkoły zostało laureatami. Są to:

          • Wizyta studyjna

            W ramach projektu „Świat Nauki” uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej wzięli udział w wizycie studyjnej zorganizowanej przez firmę Exalo GRUPA PGNiG w Zielonej Górze. Młodzież miała okazję poznać specyfikę pracy zakładu oraz przejść szkolenie BHP. Ponadto został uczniom przedstawiony zawód wiertacza.

          • Zbiórka makulatury

            W dniach 24-25 października 2019 r. odbyła się zbiórka makulatury. Jej celem było zachęcenie do selektywnego zbierania surowców wtórnych i dbania o środowisko naturalne. Na pochwałę zasługuje postawa uczniów oraz rodziców, którzy aktywnie włączyli się w akcję i pomagali w przywiezieniu makulatury do szkoły. W tym roku szkolnym zebraliśmy w sumie 1500 kg makulatury. Zebrana makulatura jako pełnowartościowy surowiec trafi do przemysłu papierniczego i uchroni drzewa od wycinki. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę makulatury. Mamy nadzieję, że w następnym roku uda nam się pobić dotychczasowy wynik.

          • Dzień Niepodległości

            Dzień Niepodległości

            „Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
            Choć macie sami doskonalsze wznieść,
            Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
            I miłość ludzka stoi tam na straży,
            I wy winniście im cześć!”.

            Adam Asnyk, „Do Młodych”

            W czwartek 7 listopada odbyła się akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Skorzystaliśmy z gościnności Gminnego Ośrodka Kultury, na którego scenie uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „Pociąg do wolności”.

          • Świetlica szkolna

            Czas w świetlicy umilają nam rozmaite gry i zabawy. Ostatnio szczególnie zainteresowały uczniów różnorodne klocki. Powstają z nich bardzo przemyślane konstrukcje.

            Świetlica to nie tylko zabawy klockami, dziś dzieci wykonywały prace plastyczne
            z nietypowego materiału, jakim jest folia bąbelkowa. Prace mówią same za siebie – przepiękne, kolorowe, jesienne drzewa, wykonane z folii bąbelkowej, które ozdabiają ściany świetlicy.

        • Podziękowanie
          • Podziękowanie

            WARTO JEST POMAGAĆ, BO DOBRO WRACA

            Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy chciałaby serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w realizację koncertu charytatywnego i licytacji dla naszego Wójta i byłego nauczyciela – pana Krzysztofa Stefańskiego. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom, którzy tak bardzo zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie koncertu oraz wszystkich towarzyszących mu atrakcji.

          • Święto Dyni

            31 października klasa 2B bawiła się podczas Święta Dyni. Klasa była pięknie przystrojona w różne gatunki dyń. Drugaki przebraly się w różne stroje. Wyglądali wspaniale. Najpierw rozmawialiśmy o odżywczych walorach dyni, sprawdziliśmy jak wygląda w srodku, a potem każdy podawał swoje ulubione dania z dyni. Święta dopelniły zabawy konkursowe i tańce przy muzyce. Rodzice nie zawiedli: na stół wjechał wspaniały tort i ciastka w kształcie palców. Było tego tyle, że starczyło dla dzieci z innych klas, które do nas wpadały na przerwie.

        • "Dzieciaki sadzeniaki"
          • "Dzieciaki sadzeniaki"

            Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Dzieciaki sadzeniaki", których organizatorką była mama ucznia, pani Natalia Machanek. Uczniowie klas pierwszych w tym celu udali się do Zielonej Góry, gdzie pod okiem specjalistów z Leroy Merlin, odbyli warsztaty przyrodnicze. Dowiedzieli się jak sadzić rośliny, jak je pielęgnować, a także brali udział w quizach przyrodniczych. Po przybyciu czekał na dzieciaki słodki poczęstunek, zaś po odbytych warsztatach, wszyscy zostali nagrodzeni upominkiem. Zasadzone rośliny pojechały wraz z dziećmi do Świdnicy. Dziękujemy Pani Natalii Machanek za fajną zabawę.

          • Drodzy Rodzice!

            Marzy nam się, Waszym Dzieciom, stworzenie na placu przed szkołą strefy rekreacji. Będziemy tam mogli aktywnie spędzać czas i rozwijać się poprzez zabawę. Każda wpłata będzie dla nas cenna. Jeżeli zaangażujecie się w tę akcję, będziemy Wam wdzięczni. Prosimy o wpłaty na konto naszej Rady Rodziców.

          • Europejski Dzień Języków

            Z okazji Europejskiego Dnia Języków, który obchodzimy każdego roku 26 września w całej Europie, nauczyciele języków obcych przygotowali w naszej szkole gry i zabawy językowe dla uczniów.

            W tym roku przybrały one formę „Escape roomu”, w którym nasi podopieczni rozwiązywali powiązane ze sobą łamigłówki w różnych językach.

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • ERASMUS
    • Przedszkole Publiczne w Świdnicy
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • nasza szkoła realizuje projekt "Laboratoria przyszłości"
    • Poznaj Polskę