• Udział szkoły w akcji „Szkoły pełne talentów”

• Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoły pełne talentów”, która trwa do 13 listopada 2022 r.

Dzięki uczestnictwu w zabawie mamy okazję zdobyć atrakcyjne nagrody mogące uatrakcyjnić nam naukę. Uczniu!  Jeżeli  posiadasz TALENCIAKI, przynieś je do szkoły i wrzuć do przygotowanego na tę okazję pudełka. Znajduje się ono w świetlicy szkolnej.

Im więcej TALENCIAKÓW na koncie szkoły, tym większa szansa na atrakcyjne nagrody. Powodzenia i dobrej zabawy.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego  2022/2023
          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2022/2023

• W poniedziałek,  3 października, w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jest to dla całej szkolnej społeczności bardzo ważne wydarzenie, podczas którego uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli.

Wybory Samorządu Uczniowskiego poprzedziła wrześniowa kampania wyborcza. Kandydaci przygotowali plakaty, na których umieścili swoje pomysły oraz propozycje na przyszłe działania. W dniu wyborów uczniowie udali się do urny i zagłosowali na swoich kandydatów.

Zwycięzcą został Julian Nowacki z klasy 4b, natomiast jego zastępcami Jowita Walania  z klasy 8c,  Kamil Kremens z klasy 4a  oraz Zuzanna Paniec z klasy 5a.

Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkolnej społeczności.

Opiekunki SU

Anna Lisiecka, Małgorzata Furmanek, Angelika Równicka, Sylwia Kata

• Wyjazd klas 4 do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze

• Uczniowie klas 4 mieli okazję uczestniczyć w zajęciach, które odbyły się Centrum Nauki Keplera.

Centrum Przyrodnicze i Planetarium Wenus  to miejsca, w których nasi podopieczni zdobyli ciekawe informacje dotyczące świata roślin, zwierząt, owadów oraz przestrzeni kosmicznej i planet. Wszystkiemu towarzyszyły ogromne emocje, a nauka poprzez zabawę okazała się pasjonująca.

• Terminarz konkursów przedmiotowych

• Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy ustala następujące terminy konkursów przedmiotowych:

1. Konkurs Przedmiotowy z Biologii – 12.12.2022 r. (pn), godz. 8.00
            2. Konkurs Przedmiotowy z Chemii – 07.12.2022 r. (śr), godz. 8.00
            3. Konkurs Przedmiotowy z Fizyki – 06.12.2022 r. (wt), godz. 8.00
            4. Konkurs Przedmiotowy z Geografii – 25.11. 2022 r. (pt), godz. 8.00
            5. Konkurs Przedmiotowy z Historii – 28.11.2022 r. (pn), godz. 8.00
            6. Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego – 29.11. 2022 r. (wt), godz. 8.00
            7. Konkurs Przedmiotowy z Języka Niemieckiego – 30.11.2022 r. (śr), godz. 8.00
            8. Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego – 01.12.2022 r. (cz), godz. 8.00
            9. Konkurs Przedmiotowy z Matematyki – 02.12.2022 r. (pt), godz. 8.00
          • Europejski Tydzień Sportu

• Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej, która ma na celu promowanie sportu i aktywności fizycznej w całej Europie pod hasłem #BeActive. Główna część wydarzeń odbywa się w całej Europie w dniach 23-30 września.

Europejski Tydzień Sportu jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, pochodzenia społecznego czy poziomu sprawności. Musimy być aktywni regularnie – w pomieszczeniach i na zewnątrz – przez cały rok, aby poprawić swoje zdrowie fizyczne i psychiczne oraz wspierać integrację społeczną.

Zainaugurowany w 2015 roku Europejski Tydzień Sportu powstał w odpowiedzi na pogłębiający się kryzys braku aktywności. Pomimo, że sport i aktywność fizyczna w znacznym stopniu przyczyniają się do dobrobytu obywateli Europy, poziom aktywności fizycznej obecnie pozostaje w stagnacji, a nawet spada w niektórych krajach. Takie akcje jak Europejski Tydzień Sportu uświadamiają, jak ważny jest dla wszystkich aktywny tryb życia. Niezależnie od tego, kim jesteśmy i co robimy. Nawet niewielki wzrost regularnej aktywności fizycznej może mieć głęboki wpływ na nasze długotrwałe zdrowie. Tydzień ma na celu dać ludziom na całym świecie trampolinę do aktywności.

Klasy 4-8 w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu rozegrały:

1. Turniej tenisa stołowego.
            2. Turniej w dwa ognie, klasy 5.
            3. Turniej kwadranta i piłki nożnej, klasy 8 i 7.
            4. Wyścigi sztafet, klasy 8.
            5. W tygodniu odbyły się także sportowo-taneczne przerwy, w których chętnie brali udział uczniowie naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że daliśmy naszym uczniom trampolinę do aktywności, nie tylko w szkole.

Nauczyciele wychowania fizycznego

• Dzień Chłopaka w 1-3

• Wrzesień to miesiąc, który kojarzy się nie tylko z rozpoczynającą się jesienią - to także miesiąc, w którym swój dzień świętują wszyscy mali i duzi chłopcy. Dzień Chłopaka nie może obejść się bez echa w żadnej szkole. Miły upominek i ciekawe atrakcje wprowadzają radosną atmosferę.

Tak też się działo dziś w naszej szkole.

Uczniowie klas 1-3 brali udział w zabawach, zajadali pyszności i świetnie się bawili, zaś wszyscy chłopcy otrzymali upominki od dziewczynek wraz z życzeniami.