20 kwietnia w zielonogórskiej Palmiarni odbyły się XXXII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. To ważne i ciekawe wydarzenie, w którym młodzież pogłębia wiedzę i zdobywa doświadczenie w udzielaniu pierwszej pomocy. Naszą szkołę reprezentowała dwuosobowa drużyna wolontariuszy: Hania Babińska i Piotr Piwowski.
Ich zadaniem było przejście przez 4 stacje urazowe, czyli symulacje różnych sytuacji, w których trzeba udzielić pierwszej pomocy, oraz zdanie testu z wiedzy o zasadach udzielania pierwszej pomocy i działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. Nasi wolontariusze zdobyli 138 punktów i ostatecznie powtórzyli wynik z ubiegłego roku zajmując 5 miejsce spośród 10 startujących szkół podstawowych. Gratulujemy!