• Drogie dzieci, drodzy rodzice !!!

     • Drogie dzieci, drodzy rodzice !!! Mamy do Was ogromną prośbę. Nie kupujcie w tym roku kwiatów i czekoladek, nam naprawdę wystarczy Wasze szczere „ dziękuję”. Pieniądze, które mielibyście przeznaczyć na w/w cel wpłaćcie na konto Ani - Ona potrzebuje ich dużo bardziej. Kwiatki zwiędną, a życie jest najważniejsze. Liczymy na Wasze dobre serca

      Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/ania

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

     • ilustracja - Hanna Czarny

      24 czerwca - czwartek

      • 17:00 - akademia dla klas 8 (hala sportowa Świdniczanka)

       

      25 czerwca - piątek

      • 8:10 - msza św. dla klas 4-8
      • 8:15 - apel dla klas 1-3 (hala sportowa Świdniczanka)
      • 9:00 - apel dla klas 4-7 (hala sportowa Świdniczanka)
     • Wycieczka do Ogrodu Botanicznego i Muzeum Etnograficznego

     • Mariola Zapotoczna

      22 czerwca klasy 3B i 2C wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Zielonej Górze oraz Muzeum Etnograficznego w Ochli. Ten czas postanowiliśmy spędzić na beztroskiej zabawie. W programie uwzględniliśmy oglądanie roślin, karmienie zwierząt, zabawy i, oczywiście, przepyszne lody. Następnie przemieściliśmy się do Ochli. Zwiedzaliśmy tam chaty, w jakich mieszkano w minionych wiekach. Można bylo zobaczyć, jak wyglądały dawniej szkoła, pracownia szewca, umeblowanie dawnych izb. Najwięcej kontrowersji wzbudziła pralka na korbę z wyżymaczką. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak powstają garnki z gliny i przekonać się, że nie święci garnki lepią. To był naprawdę udany dzień.

     • Piknik klasowy

     •                                                                                                   Sylwia Weise

      W czwartkowe, słoneczne popołudnie uczniowie klasy 2b z rodzicami, rodzeństwem i wychowawczynią spędzili  mile czas na klasowym pikniku. Panie Emilia Możdżeń i Milena Machanek z pomocą innych rodziców zorganizowały prawdziwy raj dla dzieci. Na łące stanęły dwa dmuchańce, które dostarczyły wiele radości i, pomimo upalnego dnia, oblegane były nieustannie. Pojawił się też  namiot, pod którym stoły uginały się od domowych ciast, galaretek, owoców,  pieczonego chleba, domowego smalcu wege oraz ogórków małosolnych. Nie zabrakło również lodów, waty cukrowej, popcornu i, co najważniejsze – dobrego towarzystwa. :)

      Dziękuję wszystkim rodzicom za ten niezwykle mile spędzony czas. I polecam się na przyszłość.                                                  

     • PoZDROWIEnia DLA ANI

     •                                                                                Sylwia Weise, Danuta Warecka

      W ubiegłą niedzielę, 20 czerwca, nad świdnickim zalewem odbył się charytatywny festyn dla chorej na SMA Ani Orłowskiej. Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia byli rodzice naszego ucznia, państwo Agnieszka i Łukasz Jóźwiakowie. Do akcji włączyły się niemal wszystkie organizacje, stowarzyszenia, kluby i koła oraz osoby prywatne z gminy Świdnica. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy również nie pozostał obojętny na losy małej Ani. Nauczycielki klas młodszych, Danuta Warecka i Sylwia Weise, zorganizowały stoisko ze szkolnym kiermaszem, na którym można było zakupić rękodzieła uczniów i nauczycieli: prace plastyczne, mydełka własnej produkcji, ręcznie robioną biżuterię, butelki zdobione techniką decoupage, ozdobne, wyszywane poduszki i przytulanki oraz eleganckie żabotki. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzięki wsparciu i hojności rodziców, dziadków, nauczycieli, przyjaciół szkoły i wszystkich ludzi o dobrym sercu, którzy ochoczo zapełniali nasze puszki, mogliśmy pomóc Ani w tej nierównej walce z chorobą.

      Uzbieraliśmy imponującą kwotę 3455 zł! Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, bo nie spodziewaliśmy się takiego wyniku! Podczas całego festynu uzbierano ponad 30 tysięcy złotych!!!

      Gorąco dziękujemy uczniom i nauczycielom za piękne rękodzieła. Pani Renacie Uss-Wocial za niesamowity portret małej Ani, który został przekazany na licytację. Pani Marioli Zapotocznej za przygotowanie występów tanecznych. Szkolnym wolontariuszom, Hani i Adamowi, za ciężką charytatywną pracę podczas tego upalnego festynu, a panu Januszowi za pomoc i wsparcie techniczne.

      A wszystkim kupującym i wspierającym nas ciałem i duchem gorąco dziękujemy za dobre i szczodre serca. Bo jeden człowiek może wiele, ale wielu ludzi może wszystko.

     • Dzień Pustej Klasy

     • Sylwia Weise, Danuta Warecka

      18 czerwca  2020 r. (piątek) uczniowie klas najmłodszych  przyłączyli się do obchodów Dnia Pustej Klasy. Z powodu pandemii obchody przesunięto na ostatni tydzień czerwca. Ten dzień okazał się dla Nas wyjątkowy nie tylko z powodu świetnych zajęć poza szkołą, ale również pod względem pogody. Uczniowie mieli okazję spędzić długie godziny na świeżym powietrzu – zamiast w czterech ścianach dusznej klasy. Wszystkie lekcje odbyły się w plenerze!

      Uczniowie klas 1b oraz 2b odwiedzili pobliski sklep, by móc, w ten jakże upalny dzień, ochłodzić się przepysznymi lodami. Po degustacji odwiedziliśmy park, gdzie mogliśmy swobodnie oddać się zabawom. Uczniowie aktywnie spędzili czas, przypominając sobie zabawy podwórkowe.

      Dzień Pustej Klasy na pewno na długo zostanie w naszych wspomnieniach. :)

      Poza tym mamy nadzieję, że taki "dzień" wpisze się w nasz coroczny kalendarz roku szkolnego. :)

       

    • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „OLIMPUSEK”
     • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „OLIMPUSEK”

     • Karolina Leśniarek

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „OLIMPUSEK”. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą znajomością słownictwa oraz podstawowych zwrotów. Chcielibyśmy serdecznie pogratulować wszystkim uczniom, którzy postanowili sprawdzić swoje umiejętności językowe!

      Mamy zaszczyt poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Gratulujemy!

      Nadia Niszczot – klasa 2a – VI miejsce w kraju

      Ignacy Zapotoczny – klasa 2a – VII miejsce w kraju

      Julia Jasinowska – klasa 3a – VII miejsce w kraju

      Szymon Jaros – klasa 2a – XII miejsce w kraju

      Hanna Babińska – klasa 3a – XIII miejsce w kraju

    • dziewczynka czyta
     • XXII Przegląd Mistrza Pięknego Czytania pt. „Poznaj Obyczajówkę"

     • Danuta Warecka

      WYRÓŻNIENIE

      Uczniowie klasy 1b wzięli udział w  XXII Przeglądzie Mistrza Pięknego Czytania. W tym roku odbył się w formie online. Jury  oceniało trzy kategorie wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7-8. Zadaniem uczestników było  nagranie własnego odczytu fragmentu wybranej przez siebie książki, która wpisuje się w tegoroczne hasło konkursowe „Poznaj Obyczajówkę". To właśnie wczoraj wszyscy dowiedzieli się, kto w tym roku otrzymał tytuł Mistrza Pięknego Czytania. W naszej szkole wyróżnienie zdobyła WIKTORIA BŁAŻEJEWSKA z klasy 1b. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

      Konkurs jest częścią projektu ministerialnego "rozCZYTAJmy się!", który jest finansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury .

     • Z głową w chmurach

     • Sylwia Weise

      Poniedziałkowe, słoneczne przedpołudnie uczniowie klasy 2b spędzili „bliżej nieba”.

      Uczniowie pojechali na wycieczkę na lotnisko w Przylepie. Na miejscu od razu poczuliśmy wiatr we włosach i tę niesamowitą atmosferę towarzyszącą podniebnym, stalowym ptakom. Zwiedziliśmy hangary, poznaliśmy różne rodzaje samolotów i ich przeznaczenie. Dowiedzieliśmy się wiele na temat samolotów szkoleniowo-treningowych i szybowców. Zobaczyliśmy również dwupłatowca, wykorzystywanego do gaszenia pożarów, robienia oprysków lasów i pól. Mogliśmy zasiąść za sterami kilku z nich i poczuć się jak prawdziwi piloci. ;) Ponadto wdrapaliśmy się na wieżę, z której mogliśmy podziwiać niesamowitą panoramę lotniska. Mieliśmy również okazję zbliżyć się do medikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, gotowego do natychmiastowego

      wylotu w celu niesienia pomocy medycznej. Czas upłynął nam szybko i musieliśmy „zejść na ziemię”, ale na pewno na długo zapamiętamy tę wycieczkę. Składamy serdeczne podziękowania pani Hannie Pajdowskiej, mamie naszego ucznia, która zorganizowała tę wycieczkę. Jesteśmy też pełni podziwu dla Jej wiedzy z dziedziny lotnictwa, którą tak chętnie i ciekawie dzieliła się z nami.

       

     • Wycieczka do Majaland

     • D. Warecka, S. Weise, S. Kata

      Nadszedł czas wycieczek szkolnych. Nasi najmłodsi uczniowie postanowili zmierzyć się w krainie Majaland Kownaty, pokonując strach na niezwykłych karuzelach i atrakcjach wymagających nie lada odwagi. Uczniowie pływali wspólnie łodziami Wikingów, gdzie zmierzyli się w pojedynku między klasami. Spędzili dzień na wspólnej zabawie i smakowitym posiłku. Choć wycieczką dla każdej z klas była tą pierwszą, wszyscy świetnie się spisali i spędzili miło czas.

     • Wycieczka do Alpakowej Zagrody

     • Agnieszka Marczewska

      8 czerwca klasa 1a wraz z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę do Alpakowej Zagrody w Koźli. Podczas wyjazdu uczniowie poznali egzotyczne zwierzęta pochodzące z Ameryki Południowej – alpaki, o których bardzo ciekawie opowiadała pani Marta – właścicielka zwierząt.  Dzieci uczestniczyły również w zajęciach plastycznych prowadzonych przez panią Monikę, jadły kiełbaski smażone na wspólnym ognisku, piły pyszną lemoniadę oraz odpoczywały na hamakach zawieszonych pośród wysokich brzóz i dębów. Przepiękne chwile spędzone na łonie przyrody i przemiła atmosfera tego miejsca zachęcają do ponownej wycieczki. :)

     • Klub H2O

     • Jeszcze odrobina cierpliwości i jutro dowiecie się, kto będzie śmigał nową hulajnogą z kaskiem na głowie :) Już jutro premiera naszego filmu o dzieciach z Klubu H2O, a w nim wyniki konkursu. Powodzenia!

     • Dzień Dziecka w klasach młodszych

     • Agnieszka Marczewska
      Elżbieta Brzezińska

      Tegoroczny Dzień Dziecka rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych w swoich klasach. Na kolejnej lekcji uczniowie klas 1a i 3a wzięli udział w turnieju sportowym.  Było dużo emocji, zdrowa rywalizacja i wesoła zabawa.  Zamówiliśmy również na ten dzień piękną, słoneczną pogodę, dzięki czemu mogliśmy wyruszyć na piknik, który zorganizowałyśmy w okolicy naszej szkoły. Takie zajęcia odpowiadały wszystkim uczestnikom! :) Najpiękniejsze podziękowanie za nasze starania: „Proszę Pani, to był nasz najlepszy dzień w szkole....”

     • DZIEŃ DZIECKA

     • Danuta Warecka

      Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią szczególnie. Niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to wyjątkowy dzień w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić, skoro w tym dniu w większości szkół są organizowane ciekawe konkursy i zabawy, a jednocześnie rozdawane są  kilogramy słodyczy.

      W klasie 1b Szkoły Podstawowej w Świdnicy Dzień Dziecka rozpoczął się od najserdeczniejszych życzeń złożonych uczniom przez wychowawcę klasy oraz od zapoznania z programem dziecięcego święta. W przygotowanie programu na tę uroczystość włączyli się jak zwykle rodzice pierwszoklasistów.

      Punktualnie o godzinie 9.00 dzieci udały się nad Zalew Świdnicki, gdzie przygotowano liczne konkursy i zabawy. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali szereg ciekawych gier, podczas których uczniowie mogli ze sobą rywalizować.  

      Obchody Dnia Dziecka w naszej klasie zakończyła zabawa terenowa.  Po odnalezieniu skarbu każdemu dziecku wręczono upominki. Wszyscy byli zadowoleni, żałując, że taki dzień jest tylko raz w roku.

      Swoim zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym.

       

      Zapraszamy do galerii:

      https://photos.app.goo.gl/9T5HzLqoc3rgVfN96

     • TURNIEJ SPORTOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

     • TURNIEJ SPORTOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

      POD HASŁEM: „W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH”

      Z okazji Dnia Dziecka  klasy 4-6 rozegrały turniej sportowy w dwa ognie. Oprócz dobrej zabawy i rywalizacji sportowej turniej miał na celu:

       • integrację społeczności szkolnej;
       • wykazywanie znaczącej wartości sportu szkolnego w pozytywnym oddziaływaniu na uczniów po pandemii;
       • wpajanie zasad zdrowej rywalizacji, kulturalnego kibicowania i czystej gry;
       • kształtowanie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego;
       • wspomaganie zdrowia poprzez wysiłek fizyczny i relaks psychiczny.

      Zmagania sportowe uczniów nagrodzone zostały dyplomami i piłkami dla klas.

      I miejsce – klasa 6a

      II miejsce – klasa 4

      III miejsce – klasa 5

      Nauczycielki wychowania fizycznego:

      Małgorzata Furmanek

      Ewelina Bitner

     • 1b z wizytą u Alpak

     • Danuta Warecka

      Dnia 15 maja uczniowie klasy 1b ze Szkoły Podstawowej w Świdnicy wraz z rodzicami i wychowawcą odwiedzili Alpakową Zagrodę.  Po długo wyczekiwanym otwarciu mogliśmy się w końcu zobaczyć. Oczywiście śmiechu było co niemiara. Alpaki jak zwykle przywitały nas z radością.

      Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych.  Dowiedzieliśmy się również wiele o naturze i zwyczajach tych uroczych zwierząt. Następnie każdy mógł nakarmić alpaki ich przysmakiem, czyli marchewką. Na koniec czekało na nas ognisko z kiełbaskami oraz pyszności przygotowane przez rodziców. Dziękujemy pani Marcie za możliwość integracji w tak wspaniałym miejscu.

    • Dzień Dziecka
     • Dzień Dziecka

     • Wita Was słoneczny ranek, 
      tyle dzisiaj niespodzianek, 
      tyle przygód czeka nas. 
      Pierwszy czerwca ! Wstawać czas ! 
      Dzisiaj święto wszystkich dzieci – 
      to szczególny dla nas dzień. 
      Jasne złote słonko świeci, 
      spoza chmur uśmiecha się. 
      Dzisiaj święto wszystkich dzieci 
      Niech nam pięknie słońce świeci 
      Wszyscy śmieją się od rana 
      Każda buzia roześmiana 
      Czar zabawy dziś panuje 
      Każde serce się raduje.